ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
معرفی کتاب اکچوال آیلتس✔️کاربرد آن

معرفی کتاب اکچوال آیلتس✔️کاربرد آن

آزمون آیلتس امتحانی جنجال برانگیز و پرچالش است که سطح زبان انگلیسی شما را مورد ارزیابی قرارمی دهد. کتاب های بسیاری جهت افزایش آمادگی و آشنایی کامل شما با آزمون آیلتس منتشر شدند. کتاب اکچوال آیلتس یکی از بهترین ها برای آمادگی در آزمون IELTS است. درحقیقت با جرات می توان گفت که یکی از منابع ضروری برای آزمون مجموعه کتب Actual است.  آفرینش در مقاله پیش رو به بررسی دقیق و جامع کتاب اکچوال آیلتس می پردازد.

معرفی کتاب اکچوال آیلتس

این مجموعه کتاب برگرفته ازسوالات احتمالی و آزمون های اخیر آیلتس است. درواقع زبان آموزانی که برای آزمون آیلتس آماده می شوند، پس از یادگیری، لازم است تمرین تست زنی انجام دهند. کتاب actual بهترین گزینه جهت به چالش کشیدن خود است چراکه کاملا شبیه به آزمون اصلی آیلتس است.

مجموعه کتب اکچوال هر چهار مهارت آزمون آیلتس را پوشش می دهند و هر چند ماه یکبار این کتاب ها به روز رسانی می شوند. آخرین سوالات آزمون اصلی را در کتاب های اکچوال می توانید به همراه پاسخ درست پیدا کنید.

کاربرد کتاب actual برای IELTS

اگر با آزمون آیلتس آشنا باشید احتمالا در جریان هستید که راز موفقیت در این امتحان، تمرین و تکرار مداوم و تست زنی است. درحقیقت ازجمله چالش های بزرگ این امتحان مدت زمان است. شما باید بتوانید در مدت یک ساعت سه متن نسبتا طولانی را بخوانید و به تست های بخش Reading پاسخ دهید. مسلما این کار بدون تمرین امکان پذیر نیست. کتاب اکچوال ریدینگ می تواند در این زمینه به شما کمک کند تا با سوالات و نحوه پاسخ دهی بیشتر آشنا شوید.

بنابراین به طور خلاصه کاربرد “کتاب های اکچوال آیلتس” عبارت است از:

  • تمرین تست زنی
  • آشنایی با سوالات آزمون های واقعی اخیر
  • آشنایی با آزمون و کاهش استرس

ویژگی های کتاب actual test

  • شامل آزمون های واقعی آیلتس اخیر
  • بازبینی و آپدیت هر 5 ماه یکبار
  • دربرگیرنده هر چهار مهارت آزمون

انواع کتب اکچوال آیلتس

همانطور که قبل تر اشاره شد، کتاب های اکچوال در 4 مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking منتشر شده است. در ادامه به بررسی هرکدام می پردازیم.

کتاب ریدینگ اکچوال تست

بخش ریدینگ برای بیشتر داوطلبین آیلتس بسیار سخت و چالش برانگیز است. این بخش در قسمت دوم آزمون قرار دارد و داوطلبین باید به مدت 60 دقیقه به 40 سوال پاسخ دهند. سوالات بخش ریدینگ تستی 4 گزینه ای است که نمره منفی ندارند و تنها پاسخ های درست شما ملاک است.

در قسمت ریدینگ آزمون آیلتس باید بتوانید در یک ساعت، متون را خوانده و درک کنید و همزمان پاسخ صحیح را انتخاب و در پاسخنامه وارد کنید. آزمون آیلتس آکادمیک دارای متون تخصصی با واژگان مربوط به آن است که ممکن است تابحال با آن ها روبه رو نشده باشید. برای موفقیت و کسب نمره خوب در بخش ریدینگ باید تمرین مداوم و تست زنی را بسیار تمرین کنید. کتاب اکچوال ریدینگ در این زمینه می تواند نقش مهمی برای شما ایفا کند.

به یاد داشته باشید که بدون تکرار و تمرین موفقیت در آزمون تقریبا غیرممکن است. پس توصیه خانه آیلتس آفرینش این است که از کتاب actual test reading یک آزمون واقعی را تمرین و سپس پاسخ های غلط خود را تحلیل کنید.

کتاب Actual test for Writing

بخش سوم آزمون رایتینگ یا قسمت نوشتاری است که از نظر بسیاری بخش دشواری است. رایتینگ شامل دو بخش مجزا است که نمره هر بخش جداگانه محاسبه می شود و سپس نمره کل رایتینگ شما به دست می آید. برای نوشتن 2 بخش رایتینگ، یک ساعت زمان دارید که task 1 و 2 را بنویسید. بخش اول شامل انواع نمودار یا گراف است و بخش دوم یک موضوع به خصوص.

مدیریت زمان در writing بسیار اهمیت دارد و باید برای تسک 1 فقط 20 دقیقه زمان بگذارید و نه بیشتر. بخش دوم آزمون نوشتاری نمره بیشتری نسبت به بخش اول دارد پس توصیه ما این است که زمان خود را کنترل کنید.

به یاد داشته باشید که پاسخ خود را در بخش رایتینگ از کتب های آموزشی کپی نکنید زیرا این موضوع کاملا قابل شناسایی است و نمره ای به شما تعلق نمی گیرد.

کتاب اکچوال اسپیکینگ

مکالمه یا اسپیکینگ برای عده بیشماری داوطلب بسیار سخت است زیرا باید به شکل شفاهی با فرد ممتحن صحبت کنند. اما نگران نباشید به کمک اکچوال تست اسپیکینگ می توانید تا حدود زیادی سوالات احتمالی در آزمون را پیش بینی کنید. کتاب اسپیکینگ اکچوال یکی از پرطرفدارترین کتاب ها در بین داوطلبین است که سوالات آزمون های اخیر را در یکجا گردآوری کرده است.

توجه کنید که پاسخ ها را عینا حفظ نکنید و سعی کنید کلام خودتان را داشته باشید. ممتحن آزمون اسپیکینگ متوجه حفظ کردن پاسخ های شما می شود. بنابراین از پاسخ های کتاب اکچوال تنها برای ایده گرفتن استفاده کنید.

Listening و کتاب اکچوال

بخش شنیداری آزمون آیلتس کمی دشوار است چون تنها یکبار فرصت گوش دادن به فایل صوتی را دارید و فرصت دوباره ای وجود ندارد. پس اگر یک سوال را از دست دادید، بازگشت غیرممکن است. تنها راه برای دستیابی به نمره خوب در بخش لیسنینگ تمرین و تکرار است. کتاب اکچوال با گردآوری سوالات اخیر بخش شنیداری به شما کمک فراوانی خواهد کرد. علاوه بر تمرین آزمون های واقعی، گوش دادن روزانه به پادکست و فایل های صوتی می تواند در نمره نهایی شما تاثیر زیادی داشته باشد.

سوالات متداول

کاربرد کتاب اکچوال آیتس چیست؟

این کتاب با گردآوری مجموعه سوالات واقعی آزمون باعث آشنایی شما با امتحان و بهبود نمره نهایی شما خواهد شد.

از کجا می توان کتاب actual را تهیه کرد؟

مجموعه کتب اکچوال در کتاب فروشی های معتبر وجود دارد. همچنین می توانید آخرین نسخه ی کتاب را از سایت آفرینش دانلود کنید.

آیا کتاب اکچوال برای بخش ریدینگ هم وجود دارد؟

بله، مجموعه کتب اکچوال هر چهار مهارت آزمون آیلتس را پوشش می دهد و شامل کتاب لیسنینگ، ریدینگ، رایتیتنگ و اسپیکینگ است.

آیا کتاب actual مداوم آپدیت می شود؟

بله، این کتاب هر 4، 5 ماه مورد بازبینی و به روز رسانی قرار می گیرد. تازه تربن نمونه سوالات آزمون آیلتس را در کتاب اکچوال می توانید پیدا کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.