ثبت نام کلاسهای حضوری ترم خرداد
کتاب آیلتس آفرینش IELTS JOURNEY

کتاب آیلتس آفرینش IELTS JOURNEY

سلام IELTS JOURNEY !

پس از سال‌ها تلاش بی‌وقفه، در یک کار تیمی و علمی منحصر بفرد و با تلاش جمعی از اساتید خبره آیلتس ایران، کتاب آفرینش با نام “IELTS JOURNEY” آماده بهره‌برداری شد. کتابی که (نسبت به کتاب قدیمی سال‌های قبل) متحول شده است تا با تمام نیازهای داوطلبان علی‌الخصوص تغییرات جدید و سطح دشواری آزمون‌های اخیر آیلتس در جهان منطبق باشد!

IELTS Journey

ویدئو: مراحل حرفه‌ای چاپ کتاب IELTS Journey

چرا کنار گذاشتن کتاب قدیمی آفرینش ضروری بود؟!

در دنیای امروز همه چیز به سرعت در حال تحول و بروزرسانی است. آزمون آیلتس نیز آزمونی بسیار پویا است که هر ساله دستخوش بروزرسانی می‌شود. تایید این موضوع را می‌توان در تغییرات روند نوع، طراحی و سطح دشواری سوالات از کمبریج ۱ تا ۱۹ به وضوح مشاهده کرد!

کتاب سابق آفرینش نیز یک گردآوری از چندین کتاب آیلتسی وقت بازار بود که بخش قابل توجهی از آن مستقیما از کتابهای Complete IELTS گردآوری شده بود. این مجموعه کتاب که طی سال‌های گذشته و به مدت چند سال در آفرینش تدریس می‌شد، اصلاحا “پیر” شده بود! و الزاما نیاز به یک تحول اساسی داشت.

آیا به جای ارائه کتاب جدید امکان بروزرسانی کتاب سابق وجود نداشت؟

قطعا خیر! بروزرسانی یک محصول زمانی اتفاق می‌افتد که بخش کوچکی از آن نیاز به بازبینی داشته باشد اما در ادامه این متن شاهد خواهید بود که تمامی بخش‌های کتاب سابق آفرینش نیاز به تغییرات اساسی داشت. چرا که آزمون آیلتس تغییرات مهمی کرده بود و کتاب سابق آفرینش نیز نه تنها پاسخگویی این تغییرات مهم نبود بلکه امکان بروزرسانی برای جبران تمامی نیازهای زبان‌آموزان را نداشت. نکته مهم دیگر بررسی های تیم اساتید، واحد آموزش آفرینش، گزارش‌های داوطلبان و همچنین زبان‌آموزان آفرینش بود که در آزمون‌های اخیر رسمی آیلتس شرکت کرده بودند که در تایید تغییرات نوع و سطح سختی سوالات جدید آزمون آیلتس مطرح می‌شد و تصمیم خانه آیلتس آفرینش را برای تهیه سری جدید کتا‌ب‌های آفرینش قطعی کرد.

چرا دیگر کتاب Complete IELTS توصیه نمی‌شود؟

قدیمی شدن کتاب Complete IELTS
قدیمی شدن کتاب Complete IELTS

همانطور که در تصویر بالا از سایت کمبریج مشاهده می‌فرمایید، تاریخ انتشار کتاب کامپلیت آیلتس به سال 2012 برمی‌گردد! گرچه این کتاب در زمان خود و شروع استفاده آن در خانه آیلتس آفرینش یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شد، اما تغییرات جدید سوالات آزمون علی الخصوص طی سال‌های اخیر به حدی محسوس بود که به جرأت می‌توان گفت مطالب کتاب کامپلیت آیلتس تا حدود زیادی از شکل سوالات آزمون‌های جدید آیلتس فاصله گرفته بود. به همین دلیل بود که خانه آیلتس آفرینش از حدود ۳ سال قبل با تشکیل یک کارگروه تخصصی آموزشی متشکل از جمعی از اساتید حرفه‌ای و خبره آیلتس و به پشتوانه تجربه تخصصی ۱۵ ساله آفرینش، تصمیم به رونمایی از یک کتاب جوان و همگام با سری جدید آزمون‌های آیلتس گرفتند! و آن کتاب چیزی نبود جز IELTS JOURNEY جوان و خوش آتیه!

تغییرات مهم کتاب IELTS Journey
تغییرات مهم کتاب IELTS Journey

تغییرات عظیم بخش Writing در کتاب جدید

در کتاب قدیمی صرفا Functional language ارائه می‌شد و به استراکچر رایتینگ پرداخته نمی‌شد. اما در کتاب جدید، رایتینگ از جزء به کل، کاملا درس داده می‌شود. از جمله نویسی شروع می‌کنیم، ربط جملات، پاراگراف‌ کردن جملات، استراکچر پاراگراف، نوشتن پاراگراف Introduction و Conclusion، بیان و بسط دادن ایده و نهایتا نوشتن مقاله کامل را آموزش می‌دهیم. اشتباهات رایج را در رایتینگ بررسی می‌کنیم و در یونیت آخر کتاب IELTS JOURNEY فرا میگیریم که چگونه یک Essay کامل را بنویسیم.

تغییرات مهم بخش Speaking کتاب جدید

در بخش اسپیکینگ کتاب جدید نیز تغییرات زیادی صورت پذیرفته است. پاسخ‌های سوالات اسپیکینگ کاملا آیلتسی شده تا بر اساس یک استراکچر صحیح، زبان‌آموزان نیازی به حفظ کردن عین جملات نداشته باشند. همچنین سوالات گنجانده شده در بخش اسپیکینگ کتاب IELTS Journey به موضوعات کاملا جدید و بروز اختصاص یافته که دقیقا مطابق با تغییرات کتابهای جدید کمبریج و آزمون‌های اخیر آیلتس هستند.

اکتیو کردن کلمات و گرامر

اکتیو کردن کلمات و گرامر و استفاده آن‌ها در قالب جمله یکی از مشکلات مهم و اساسی زبان‌آموزان در بخش اسپیکینگ می‌باشد. در کتاب جدید IELTS Journey هم راستا با تم درس ارائه شده، زبان آموز فرا خواهد گرفت که چگونه کلمات و گرامر مربوط به دروس را در قالب Context استفاده کند.

خداحافظی با حفظ کردن Template

در کتاب جدید دیگر حفظ کردن تمپلیت‌ها کنار گذاشته می‌شود و از زبان‌آموز میخواهیم به جای به کاربردن تمپلیت‌های حفظی که بیان آن تاثیر مخربی بر روی نمره آزمون آیلتس دارد، از Chunkها برای ارتقا نمره اسپیکینگ خودشان استفاده کنند. استفاده از چانک‌ها باعث می‌شود داوطلبان در اسپیکینگ روانتر صحبت کنند و همچنین از کلمات سطح بالاتری استفاده کنند.

دسته‌بندی سوالات اسپیکینگ آزمون آیلتس و ارائه راهکار پاسخ

یکی دیگر از تغییرات بسیار مهم و کاربردی کتاب IELTS Journey این است که در این کتاب سوالات مختلف آزمون اسپیکینگ به دقت بررسی و دسته بندی شده و به زبان‌آموزان راهکارهای صحیح برای پاسخ‌دهی به سوالات مختلف آزمون اسپیکینگ آموزش داده می‌شود.

برای اولین بار در ایران: Sample Answer های ویدیویی اسپیکینگ!

خرسندیم به اطلاع برسانیم برای اولین بار در ایران برای سوالات بخش اسپیکینگ کتاب جدید Sample Answer های ویدئویی توسط خانه آیلتس آفرینش ضبط و تولید محتوا شده است. سمپل‌هایی که در گذشته به زبان‌آموزان ارائه می‌شد، یک دست نبوده و از طرفی “نوشتاری” بودند. در کتاب جدید این سمپل‌ها به صورت ویدئویی ارائه می‌شوند و کاملا یکپارچه هستند. در کنار اینکه محتوای ویدئویی به داوطلبان کمک می‌کند تا راهکارهای یادگیری به سوالات اسپیکینگ را بیاموزند، از طرف دیگر کلمات جدید و کاربرد گرامر در جملات را فرا گرفته و همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا همزمان تلفظ صحیح کلمات را نیز بیاموزند!

و اینک سری جدید Sample Answer های ویدئویی اسپیکینگ توسط Native Speaker

سمپل انسرهای ویدئویی توسط Native Speaker

امتیاز فوق‌العاده‌ای که کتاب جدید آفرینش را از کتاب‌های آیلتس دیگر متمایز میکند، این است که در کتاب IELTS Journey (جلد ۳ و ۴) سمپل‌های به‌روز ویدئویی اسپیکینگ‌ بر اساس آخرین تغییرات سوالات آزمون‌‌های اخیر آیلتس توسط اساتید Native آفرینش در لندن ضبط شده اند!

اهمیت این قضیه آنجاست که فهم اکسنت بریتیش علی‌الخصوص در آزمون‌های اخیر آیلتس، اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و چه چیزی بهتر از تمرین لیسنینگ و اسپیکینگ با یک استاد کاملا Native ؟!

تغییرات بخش Reading در کتاب جدید

یکی از مشکلات کتاب سابق در بخش ریدینگ، فاصله محسوس بین متون ریدینگ کتاب قبلی و متون سوالات آزمون رسمی آیلتس بود؛ طوری که داوطلبان را در آزمون آیلتس به دلیل عدم شناخت متون جدید، غافلگیر می کرد! اما خوشبختانه این مشکل در کتاب IELTS Journey کاملا برطرف شده است. در بخش ریدینگ کتاب جدید، Passage های ارائه شده نسبت به کتاب قدیم و کتاب Complete IELTS بسیار آیلتسی‌تر هستند. در نتیجه داوطلبانی که دوره آماده سازی آیلتس خود را با کتاب IELTS Journey گذرانده ‌اند، کاملا با سوالات ریدینگ آزمون‌های اخیر آیلتس آشنا شده و نحوه پاسخگویی به انواع سوالات ریدینگ را می‌آموزند.

تغییرات مهم بخش Listening در کتاب جدید

در کتاب جدید زبان آموزان با انواع سوالات لیسنینگ در آزمون آیلتس آشنا می‌شوند. سوالات کاملا استاندارد بوده و دقیقا با آزمون‌های جدید آیلتس هماهنگ هستند. سوالات لیسنینگ کتاب جدید IELTS Journey از لحاظ سرعت و لهجه کاملا به آزمون واقعی آیلتس شبیه است. همچنین با توجه به اهمیت و چالش برانگیز بودن اکسنت British برای داوطلبان در آزمون آیلتس، پرداخت بسیار بهتری برای آشنایی زبان‌آموزان با این لهجه شده است.

تغییرات کتاب جدید در بخش Vocabulary

بخش وکب نیز در کتاب IELTS JOURNEY دچار تحول اساسی شده است. در کتاب سابق آفرینش از کتاب Oxford Word Skills در بخش وکب استفاده شده بود که همانطور که در تصویر زیر می بینید تاریخ ارائه این کتاب حتی از کتاب Complete IELTS قدیمی تر و مربوط به سال 2008 می باشد! در صورتی که در کتاب جدید آفرینش در یک تغییر اساسی و لازم، از بروزترین منابع استاندارد Vocabulary جهان و البته آخرین ورژن آنها بهره برده‌ایم.

قدیمی شدن کتاب Oxford Word Skills
قدیمی شدن کتاب Oxford Word Skills

تغییرات بخش Grammar

در بخش گرامر نیز در کتاب جدید نیز بروزرسانی مهمی انجام شده است. زبان‌آموزان فراتر از یادگیری دستورات گرامری، اکتیو کردن آن‌ها را نیز کاملا یاد می‌گیرند و این بار به گرامرهایی پرداخته شده که دقیقا به درد آزمون آیلتس می‌خورند!

اضافه شدن بخش مهم کالوکیشن‌ها به کتاب جدید

همانطور که می‌دانید کالوکیشن‌ها نقش بسیار مهمی در بخش اسپیکینگ و رایتینگ آزمون آیلتس دارند. بر اساس band Descriptor آیلتس استفاده از کالوکیشن‌ها برای کسب نمره 7 به بالا درآزمون آیلتس ضروری است که در کتاب سابق به بخش کالوکیشن‌ها به اندازه اهمیت آن پرداخته نشده بود. از طرف دیگر در کتاب سابق از Idiom هایی استفاده شده بود که در بسیاری موارد قدیمی و غیر رایج بودند. این نقیصه در کتاب جدید IELTS JOURNEY با دقت برطرف شده است.

پرسش های متداول

آیا کتاب جدید IELTS JOURNEY سلف استادی (خودخوان) است؟

خیر؛ نه کتاب قدیم و نه کتاب جدید آفرینش سلف استادی نیستند. علی الخصوص کتاب IELTS Journey که کاملا بر اساس ساختار و نظام آموزشی آفرینش طراحی شده و اساتید آفرینش، طی دور‌های آکادمیک و کاملا تخصصی برای تدریس این کتاب Train می‌شوند. بنابراین مطالعه سلف استادی کتاب‌های جدید را بدون حضور در کلاس‌های آفرینش را توصیه نمی‌کنیم.

من زبان آموز آفرینش نیستم. آیا می‌توانم کتاب آفرینش را جداگانه تهیه کنم؟

خیر؛ صرفا زبان آموزان کلاس‌های حضوری و آنلاین آفرینش امکان خرید کتاب‌های جدید IELTS Journey را دارند.

من در کلاس‌های آنلاین آفرینش ثبت نام کرد‌ه‌ام. از کجا میتوانم کتاب جدید را خریداری کنم؟

به محض ثبت‌نام در کلاس‌های آنلاین آفرینش، بخش خرید کتاب در پنل کاربری زبان آموز فعال می‌شود. امکان خرید از ۲ روش ارسال پیک موتوری در تهران و پست کتاب برای شهرستان‌ها فراهم است.

من در کلاس‌های حضوری آفرینش ثبت‌نام کرده‌ام. چطور کتابم را تهیه کنم؟

کتاب زبان‌آموزان کلاس‌های حضوری آفرینش در جلسه اول شروع دوره در محل شعبات آفرینش قابل تهیه است.

آیا کتاب ‌IELTS JOURNEY را میتوان از کتاب فروشی‌ها خریداری کرد؟

خیر؛ کتاب جدید آفرینش صرفا در محل شعب آفرینش و فقط به زبان‌آموزان آفرینش ارائه می‌شود.

من خارج از ایران هستم و میخواهم در کلاس‌های آنلاین شرکت کنم. چطور میتوانم به کتاب دسترسی داشته باشم؟

برای زبان آموزان خارج از کشور، امکان ارسال نسخه PDF کتاب فراهم شده است.

مقالات مرتبط
48 نظر
ناشناس

سلام چجوری میشه کتاب ها رو تهیه کرد؟

آفرینش

برای دانلود کتابها میتونید از کانال تلگرام afarineshbooks استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که کتاب IELTS Journey صرفا مربوط به زبان آموزان آفرینش هست.

مریم

سلام من کلاس های آفرینش باکتاب قبلی گذراندم والان کتاب های جدید میخوام مطالعه کنم به چه صورت میشه تهیه کرد

آفرینش

سلام مریم عزیز بزودی این امکان رو برای شاگردان عزیز قدیمی آفرینش فراهم میکنیم و اطلاع رسانی خواهیم کرد.

مریم

چه جوری میشه تهیه کرد

آفرینش

پس از ثبت نام این امکان برای شما فراهم میشه

گلناز

من دانشجو قديمي افرينش هستم امكان تهيه كتاب جديد ايلتس جورني رادارم؟

آفرینش

سلام گلناز عزیز. بله به زودی این امکان برای دانشجویان قدیمی عزیز آفرینش فراهم میشه

فرشته

سلام من در لایو برنده کتاب شدم گفته بودید مرداد اماده است بیام بگیرم از کجا؟

آفرینش

سلام عرض ادب فرشته عزیز. مبارکتون باشه . برای تحویل لطفا با همکاران ما تماس بگیرید.

maryam s

سلام من از دانشجویان دو سال پیش آفرینش هستم که کلاسم تمام شده ولی هنوز امتحان ندادم امکانش هست کتاب رو بخرم؟

آفرینش

سلام و احترام مریم عزیز. در تلاش هستیم خیلی زود این امکان رو برای زبان آموزان عزیز سابق آفرینش فراهم کنیم.

الناز

سلام من که سطح pre 1 از ۱۸ مرداد شروع میشه با کتاب جدید ترم رو شروع میکنم؟؟

آفرینش

النار عزیز در سطوح پری آیلتس، از ابتدای شهریور با کتابهای جدید IELTS Journey شروع خواهیم کرد.

مریم

سلام من سطح Pre2 کلاس آنلاین داشتم کتاب قدیم رو خوندیم ما میتونیم کتاب جدید رو هم داشته باشیم؟

آفرینش

مریم عزیز خیلی زود این امکان رو برای زبان آموزان آفرینش که کتاب قدیمی رو خوندن مهیا میکنیم

شهناز سلامات

سلام . من سطح pre2 آنلاین هستم . خوب کتابهای قدیمی رو خوندم . امکانش هست کتابهای جدید رو یخرم ؟

آفرینش

سلام عرض ادب در این زمینه اطلاع رسانی میکنیم شهناز عزیز

مهین

سلام

آفرینش

سلام و احترام نسخه PDF کتاب برای شما ارسال می‌شود.

ستوده

سلام وقت بخیر من ترم مرداد ثبت نام کردم کتاب های غیر حضوری ترم مرداد کی به دستمون میرسه؟

آفرینش

ستوده عزیز اطلاع رسانی میشه خدمتتون

امیر

سلام من آیلتس انگلستان ۷/۵ دارم کالج لندن درس می خونم امروز تعیین سطح شدم به فرمودید pre1 من می خواهم به هشت به بالا برسم زمان نگاه کردم کلاسش شهریور هست ما شهریور برمی گردم انگلیس چکارکنم

زبان آموز

سلام
یعنی من شروع کلاسم 29 تیر هست، همون قدیمی رو باید بگیرم؟ :((((

آفرینش

بله بزرگوار کتابهای ۱ مرداد به بعد فاند ۱ و ۲ جدید میشن

ستوده

سلام من کتاب جدید رو برای دوره مرداد ماه از طریق پنل سفارش دادم و یک هفته گذشته اما هنوز به دستم نرسیده من ساکن تهران هستم میخواستم پیگیری کنم

شاهین

سلام
برای سطح IELTS این کتاب های جدید قابل استفاده هست؟

آفرینش

کتاب‌های سطح آیلتس مجزا هستند. البته توصیه میشه که چنانچه کتاب‌های IELTS Journey رو همراه با سیستم آموزشی آفرینش نخوندید، برای سطح آیلتس و قبل از آزمونتون نسبت به تسلط کامل بر روی این سری کتاب‌ها مطمین بشید.

مریم

سلام و عرض ادب .من کتاب رو از پنل کاربری خریدم .شروع کلاسم ۱۲ مرداد هست .واسم ارسال میشه؟

آفرینش

سلام عرض ادب اگر فاند ۱ و ۲ هستید بله. کتابتون جدید هست

Shervin

سلام.کتابهای جدید هر ۴ مهارت را از سطح پایه پوشش میدهند ؟

آفرینش

سلام. هر ۴ مهارت رو پوشش میده شروین عزیز اما از سطح Pre intermediate به بالا

sara

وقت بخیر. میشه بفرمایید کتاب چند جلد هست؟ من شروع ترمم از تیر هست و توی پنل کاربریم سطح2 کتاب قدیمی رو خریدم.ممنون میشم بفرمایید چطور میتونم سطح یک و دو کتاب جدید رو انلاین بخرم و به موازات کتاب قدیمی ازش بهره ببرم؟ دوره من انلاین هست.

آفرینش

کتاب ۴ جلد هست سارای عزیز. در این زمینه اطلاع رسانی میشه بهتون

Mojtaba

سلام من ۵ تیر ماه قراره کلاسمو برای فاندامنتال ۲ شروع کنم. منتهی گویا از تیر ماه کتاب قدیمو میخواین تدریس کنین. میشه لطفا کتاب جدیدتونو برای تیر تدریس کنین؟ …

آفرینش

مجتبای عزیز سلام. کتاب طبق برنامه زمانی مذکور وارد چرخه آموزشی آفرینش میشه.

مریم رزاززاده

نیاز به تهیه کتاب دارم

مریم

سلام و عرض ادب .من کتاب رو از پنل کاربری خریدم .شروع کلاسم ۱۲ مرداد هست .واسم ارسال میشه؟

مریم

چطور میشه کتاب رو داشت؟

آفرینش

سلام مریم عزیز، بعد از ثبت نام در دوره آنلاین امکان خرید در پنلتون باز میشه. اگر هم دوره حضوری ثبت نام کردید جلسه اول کلاس میتونید کتاب رو تهیه کنید.

عاطفعاطفهه

سلام ،ممنون از ارائه کتب به روز ودرنظرگیری قیمت مناسب برای اونها،این کتاب جدیدبرای سطح یک درخواست خرید آن لاین دادم و کلاس ان لاینم از مرداد شروع میشه،میخوام زودتر بخونم تاشروع کلاس ،این کتاب جدید برای سطح یک و دو هست یا یک ودو جداازهم دردوکتابند،باتشکر از پاسخگویی

آفرینش

درود عاطفه عزیز و سپاس از محببتون. کتابهای هر سطح مجزا هست. از فاند ۱ و ۲ تا پری ۱ و ۲ که میشه ۴ جلد کتاب

بی نهایت درود
امیدوارم روز به روز قوی تر بشید ❤❤❤

آفرینش

سپاس امیر جان ممنون از این همه لطفتون

داستایوسکی

سلام
تبریک

این کتاب رو باید جداگانه برای کلاس تهیه کنیم؟ یا خودتون وقتی کلاس شروع بشه بهمون میدین؟ اگر جدا هست قیمت رو هم لطف میکنید؟

آفرینش

سلام عرض ادب خوب هستید؟ جلسه اول کلاس میتونید کتابتون رو تهیه کنید و اگر کلاستون آنلاین هست از طریق پنل کاربریتون میتونید تهیه‌اش کنید.

داستایوسکی

ممنون
کلاسم هفته آینده شروع میشه. در کل کتاب قدیمی رو هم باید همون جلسه اول تهیه کنیم؟

آفرینش

کلاسهای حضوری کتابشون رو جلسه اول تهیه میکنن

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.