راهنمای دوره‌های آنلاین آیلتس آفرینش

راهنمای دوره‌های آنلاین آفرینش

در این صفحه تلاش کرده‌ایم به تمامی سوالاتی که پیش از این درباره دوره‌های آنلاین آیلتس آفرینش پرسیده‌اید، پاسخ دهیم. راهنمای راه‌اندازی نرم‌افزار نیز آموزش داده شده است.

پاسخ به سوالات متداول شما

وبینار (Webinar) از عبارت Web-based seminar گرفته شده و به کلاس، دوره، سمینار یا هر رویداد آنلاینی گفته می‌شود که در محیط وب و با استفاده از اینترنت بصورت کاملاً آنلاین، زنده، تعاملی و دو طرفه در یک زمان مشخص برگزار می‌شود.

به بیان ساده‌تر در یک روز و ساعت از پیش مشخص شده مدرس و کاربران در محیط وبینار آنلاین می‌شوند و مدرس، صدا و تصویر، فایل ارائه، وایت برد، ویدئو کلیپ آموزشی و یا دسکتاپش را به اشتراک گذاشته و کاربران هم به ارائه مدرس گوش می‌دهند و هر جا که نیاز باشد از طریق چت باکس یا حتی صدا و تصویر می‌توانند نظر داده و یا سوالشان را مطرح نمایند.

دوره‌های آفرینش به صورت آنلاین و در قالب وبینار به داوطلبان ارائه می‌شود. پلتفرم برگزاری دوره‌های آنلاین آفرینش، نرم‌افزار Adobe Connect است که در حال حاضر برترین نرم‌افزار برگزاری وبینار در جهان به شمار می‌رود.

بستگی به نوع دوره آنلاین دارد:

الف) کارگاه‌های آنلاین: در حال حاضر هیچ محدودیتی از لحاظ حداقل سطح برای شرکت در کارگاه‌های آنلاین آفرینش وجود ندارد. البته توصیه آفرینش این است که زبان آموزانی که سطح Fundamental 2 را در آفرینش با موفقیت به پایان رسانده‌اند یا قبلا حداقل در سطح Pre IELTS 1 پذیرفته شده‌اند در کارگاه‌ها شرکت نمایند.
محدودیت سطح به این جهت برداشته شده که داوطلبانی که در شهرستانها هستند یا امکان شرکت در آزمونهای تعیین سطح آفرینش را ندارند و یا زبان آموزان خارج از کشور بتوانند از دوره‌های آنلاین آفرینش (با مسئولیت خود) بهره‌مند شوند.

ب) کلاس‌های آنلاین: شرکت در کلاس‌های آنلاین که مشابه کلاسهای حضوری آفرینش برگزار می‌گردد، مستلزم شرکت در آزمون تعیین سطح می‌باشد.

داوطلبان آفرینشی: چنانچه داوطلب از زبان آموزان موسسه آفرینش باشد، میتواند با استفاده از سطح پنل کاربری خود در کلاس‌های آنلاین ثبت نام کند.

داوطلبان غیر آفرینشی: چنانچه داوطلب پیش از این در آزمون تعیین سطح آفرینش شرکت نکرده باشد می‌تواند از سرویس تعیین سطح غیر حضوری آفرینش استفاده کند. جهت استفاده از این امکان فقط کافیست به پنل کاربری خود وارد شوید و نسبت به رزرو آزمون تعیین سطح غیرحضوری اقدام فرمایید

۱- قبل از هر چیز استفاده از اینترنت پرسرعت اهمیت دارد. برای این منظور میتوانید از سرویسهای اینترنت ADSL و یا اینترنت ثابت (TDLTE) استفاده نمایید. اینترنت LTE سرویس دهندگان موبایل نیز برای شرکت در دوره‌های آنلاین نیز تا حد زیادی پاسخگو است. می‌توانید اینترنت گوشی تلفن همراه خود را هات‌اسپات کرده و از آن برای شرکت در وبینار استفاده کنید. توجه نمایید در حالت کلی اینترنت خطوط تلفن همراه وضعیت پایداری ندارد و امکان کم یا زیاد شدن سرعت دانلود در طول کلاس وجود دارد.

۲- استفاده از لپ‌تاپ یا سیستم کامپیوتری از الزامات شرکت در دوره‌های آنلاین می‌باشد. گرچه با اپلیکشن موبایل نیز می‌توان در کلاس شرکت کرد اما دیدن تخته‌های کلاس و نوشته‌های تایپ شده توسط مدرس در گوشی های تلفن همراه دشوار می‌باشد.

۳- جهت شرکت در دوره های آنلاین آفرینش به نصب نرم‌افزار ادبی کانکت نیاز خواهید داشت. گرچه بدون نصب این نرم افزار هم می‌توانید توسط مرورگرها وارد وبینار شوید اما مرورگرها امکانات محدودتری نسبت به نرم‌افزار ادبی دارند. نرم افزار ادبی کانکت را می‌توانید با توجه به سیستم عامل خود (ویندوز، مک، اندروید و یا ‌ios) از این صفحه دانلود نمایید.

بله. حداکثر ۱ ساعت پس از اتمام کلاس، فایل ضبط شده کلاس در پنل داوطلب قابل مشاهده می‌باشد. این فایل به مدت ۱۴ روز پس از انتشار در پنل داوطلب جهت مرور باقی خواهد ماند. داوطلب می‌تواند توسط نرم افزارهایی مانند Snagit نسبت به ضبط فیلم قابل مشاهده اقدام فرماید. توضیحات تکمیلی در خصوص فایل ضبط شده را در بخش قوانین دوره‌های آنلاین مطالعه فرمایید.

– تشریح چالش های اصلی زبان آموزان در ریدینگ
– اهمیت سریع خوانی و راه حل برای کند خوان ها
– معرفی انواع سوالات
– معرفی انواع کلمات کلیدی
– روش صحیح و سریع scanning
– استراتژی لازم برای پاسخگویی انواع سوالات
– بایدها و‌ نباید ها

توجه نمایید وبینار به صورت آنلاین برگزار می‌شود و فیلم ضبط شده کلاس نیز به صورت اینترنتی و خودکار ضبط می‌شود. بنابراین این امکان وجود دارد در بخشهایی از فیلم ضبط شده به واسطه سرعت اینترنت، مشکلاتی نظیر قطع صدا و تصویر در فیلم نهایی باشد. بنابراین با توجه به اینکه هدف از وبینار، فروش فیلم ضبط شده نیست، آفرینش توصیه می‌کند که حین برگزاری دوره، زبان‌آموز به صورت همزمان در کلاس آنلاین باشد. در صورت تمایل داوطلب می‌تواند با مسئولیت خود به صورت همزمان در کلاس آنلاین نشود و از فیلم ضبط شده اینترنتی که البته در بیش از ۹۰ درصد موارد بدون مشکل است استفاده نماید. توضیحات تکمیلی در خصوص فایل ضبط شده را در بخش قوانین دوره‌های آنلاین مطالعه فرمایید.

بله. داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل همان زمان که کلاس را مشاهده می‌کنند توسط نرم‌افزارهایی مانند Snagit فیلم کلاس را ضبط کنند. البته باید توجه داشته باشید که در این حالت سیستم کامپیوتری شما می‌بایست سخت افزار مناسبی داشته باشد.

ساعات و روزهای برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آنلاین آفرینش صفحه جدول دوره‌های آنلاین مشخص شده است.

در حالت کلی کارگاه‌های آنلاین آفرینش طی یکروز (۵ یا ۶ ساعت) برگزار می‌گردند و کلاسهای آنلاین مطابق با جدول فوق، ۱۰ روزه (فشرده) یا یک تا سه ماهه در روزها و ساعات مختلف هفته برگزار می‌شوند.

یکی از ۴ مولفه اصلی و‌ سرنوشت‌ساز در ارزیابی مهارتهای اسپیکینگ و رایتینگ دامنه واژگانی است. بسیاری از زبان آموزان زمان زیادی را صرف خواندن کتابهای موجود در بازار میکنند که بدون شک ارزشمند است. اما چالش اصلی محدودیت زمان و اولویت بندی موضوعات است. بسیاری از لغات و اصطلاحات این کتابها برای زبان آموزان آیلتس به هیچ وجه اولویت ندارند و صرفا زمان زیادی از آنها میگیرند.

در آزمون آیلتس به طور معمول یک سری از موضوعات بسیار پر تکرار هستند که هم در اسپیکینگ و هم در رایتینگ دائما مورد پرسش قرار می گیرند و متاسفانه بسیاری از افراد برای پاسخگویی به آنها از دامنه زبانی محدودی استفاده می‌کنند و به اصطلاح topic-specific vocabulary اندکی ارائه می دهند.

اساتید دوره‌های Vocabulary از اگزمینرهای موسسه هستند که علاوه بر آشنایی کامل با سوالات رایج در آیلتس مجموعا چند هزار نفر را در آزمونهای ماک و تعیین سطح مورد ارزیابی قرار داده و در زمینه واژگان ضروری برای آیلتس درک دقیقی از نیازهای زبان آموزان دارند. یادگیری عبارات و اصطلاحات این کارگاه‌ها به راحتی می‌توانند باعث افزایش حداقل ۲ نمره در نمره مولفه مربوط به دامنه واژگانی شما در آیلتس شود.

با هدف یادگیری اثربخش قطعا تمامی مطالب ارائه شده با تشریح مثالهای مرتبط و در بافت زبانی جمله، متن و همنشین‌های طبیعی کلمات ارائه خواهد شد و روند ارائه مطالب به این صورت نخواهد بود که لیست لغات و عبارات به صورت تیتروار به زبان آموزان ارائه گردد

هزینه دوره‌های آنلاین آفرینش حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد نسبت به کلاسهای حضوری کمتر می‌باشد.

راهنمای راه‌اندازی نرم‌افزار

۱- چنانچه پیش از این نسخه‌ای از نرم افزار Adobe Connet را در سیستم خود داشته‌اید آن را Unistall کنید تا جدید ترین ورژن آن را نصب کنید.

۲- نرم‌افزار Adobe Connect را از طریق این لینک با توجه به نوع سیستم عامل خود (ویندوز، مک، اندروید یا iod) دانلود کنید. چنانچه از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنید، نرم‌افزار ادبی فلش پلیر خود را نیز از طریق لینک ارائه شده آپدیت یا دانلود نمایید. همچنین آخرین نسخه مرورگرها (گوگل کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر) نیز برای دانلود قرار داده شده است.

۳- به پنل کاربری خود وارد شوید و روی لینک ورود به وبینار کلیک نمایید.

۴- در پنجره باز شده ۲ گزینه برای انتخاب دارید. Open in Application را انتخاب کنید. به این علت که نسخه نرم‌افزار امکانات بیشتری نسبت به نسخه تحت وب دارد.

۵- به هیچ عنوان در برنامه وبینار‌ (Adobe Connect) پسورد خود را تغییر ندهید. در صورت تغییر پسورد امکان ورود خودکار از پنل کاربری به پنل وبینار را نخواهید داشت.

فیلم آموزشی نحوه شرکت در دوره‌های آنلاین