ثبت‌نام عمومی کلاسهای حضوری ترم مرداد

دوره حرفه ای تربیت اساتید آیلتس آفرینش - ITTC

به بخش تربیت اساتید آیلتس آفرینش خوش آمدید!

نگاه خانه آیلتس آفرینش نسبت به دوره تربیت اساتید آیلتس همواره برروی کیفیت و کار حرفه ای متمرکز بوده تا درآمدزایی، چون سرمایه اصلی ما، ویژگی ها و توانمندیهای منحصر به فرد اساتید ما است. بنابراین آفرینش از ابتدا دقت در روند جذب اساتید را سرلوحه کار خود قرار داده است تا مناسب ترین ها شناسایی، جذب و حفظ شوند.

کمک به پیشرفت داوطلبین آزمون بین المللی آیلتس در کوتاه ترین زمان ممکن با بالاترین کیفیت، به نحوی که داوطلبین بتوانند آموخته های زبانی خود را به صورت موثر بکارگیرند و نمرات لازم را کسب کنند، نیازمند مسئولیت پذیری، آمادگی تکنیکی و توجه به موارد خاص از سوی اساتید آیلتس است. دوره حرفه ای تربیت اساتید آیلتس آفرینش این فرصت را فراهم می سازد تا در محیطی آکادمیک، اساتید خلاق، علاقه مند و پویا، بتوانند به این سطح از آگاهی و توانمندی برسند.

شرایط لازم

بعد از دریافت رزومه کاری و سایر مدارک لازم، اطلاعات تحصیلی و شغلی فرد داوطلب مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. سابقه کار، رشته تحصیلی، گواهی نامه مهارت های مرتبط و آزمون های زبان انگلیسی و نمرات آن در روند پذیرش نقش موثری بازی می کنند. با اینکه تعداد درخواست شرکت در دوره حرفه ای تربیت اساتید آیلتس آفرینش (ITTC) معمولا بالا هست، ولی تعداد افرادی که گلچین می شوند و در لیست نهایی دوره قرار می گیرند، محدود است. این خود برخاسته از رویکرد کیفیت محور، مبتنی بر کار حرفه ای در مدیریت آفرینش است.

راهیابی به دوره ITTC و ثبت نام به هیچ عنوان به منزله پذیرش نهایی و شروع به کار داوطلبین در آفرینش نمی باشد. عبور موفقیت آمیز از ارزشیابی ها یکی پس از دیگری تا رسیدن به مرحله نهایی تعیین کننده خواهد بود. شرکت فعالانه در جلسات آمادگی تکنیکی در ITTC، ضمن افزایش دید تخصصی نسبت به آیلتس، این فرصت را به داوطلبین می دهد تا در عمل نیز قدرت کار خود را مورد سنجش قرار دهند. جلسات دمو ITTC امکان آشنایی با نحوه پاسخگویی اساتید به سوالات و تصحیح ایرادات زبان آموزان را فراهم می سازد. در این فرایند، دریافت بازخورد بر نحوه عملکرد اساتید مسیر رشد را برای آنها آسان‌تر می کند.

محتوا، تعداد جلسات و زمان بندی دوره ITTC

محتوای دوره ITTC آفرینش طبیعتا از نیازها و مشکلات آموزشی قابل پیشبینی داوطلبین آیلتس نشأت گرفته شده است. در کنار آن، خانه آیلتس آفرینش با تمرکز بلند مدت و تخصصی خود برروی روند آمادگی آزمون آیلتس از سال ۱۳۸۵، تجربیات منحصر به فردی را در این زمینه کسب نموده است، که دوره ITTC از آن بهره برده است.

برپایه این سرمایه مبتنی بر ردیابی و پیش بینی خطاهای رایج در آیلتس و دشواری های موجود در مسیر ارتقاء مهارت های مورد نیاز، محتوای دوره ITTC آفرینش به گونه ای برنامه ریزی و تدوین شده است تا شیوه های پیاده سازی موثر نکات ضروری در آزمون آیلتس و رفع مشکلات زبانی رایج، به طرز ملموس، در کوتاه ترین زمان منطقی طی ۱۱ جلسه چهار ساعته – دو روز در هفته – برای اساتید روشن شود.

اهمیت حضور مستمر در دوره به گونه ای است که شرکت کنندگان فقط یک جلسه مجاز به غیبت از دوره هستند. کلاس های آیلتس آفرینش با درنظر گرفتن نیازهای زبانی داوطلبین و انتظارات آنها، توانمندی تدریس بالاتری را می طلبد که در دوره ITTC و آزمون های مربوطه، به آن توجه خاص شده است.

زمان تقریبی طول دوره ITTC یک ماه است. برای اساتیدی که دوره یک ماهه ITTC و آزمون های آن را با موفقیت پشت سر گذاشته اند، مراحل تکمیلی یک ماه دیگر نیز زمان نیاز دارد که در مجموع، کل فرآیند حدود دو ماه بطول می انجامد.

آزمون های دوره ITTC

آزمون های دوره تربیت اساتید آیلتس آفرینش (ITTC) به چهار گروه تقسیم می شوند:

  • آزمون های حین دوره (the practice quizzes and formative demos)
  • آزمون میان دوره(the mid-term exam)
  • آزمون های پایان دوره(the briefing session and the final exam)
  • آزمون های بعد از دوره (the observation report writing and the summative demo)

پذیرفته شدن بعنوان یک استاد آیلتس در آفرینش نیازمند گذر از یک پروسه آمادگی و سنجش کاملا تخصصی و حرفه ای است؛ صرف ثبت نام و شرکت در دوره ITTC آفرینش کافی نیست. داوطلبین تدریس در خانه آیلتس آفرینش مباحث و آزمون های متعددی را با نتایج درخشان پشت سر می گذارند.

آزمون های درحین دوره و میان دوره جهت تحلیل مباحث اصلی مربوط به آزمون آیلتس و چارچوب آموزشی آن برگزار می شود تا از طریق این مباحث و آزمون‌های مربوطه، ضمن بازنگری استراتژی های تست زنی، اساتید بتوانند رویکرد تدریس خود را به روز رسانی و بهینه سازی کنند. بعد از این مشاهدات غیررسمی، نوبت می رسد به آزمون های پایان دوره و بعد از دوره که به‌‌ منظور تعیین میزان آموخته‌ها، سنجش دقیقتر شایستگی های حرفه ای و نهایتا تصمیم‌گیری‌ رسمی ریاست محترم آفرینش مبنی بر وضعیت جذب اساتید، با دقت تنظیم گردیده اند.

قبولی در آزمون های آخر دوره و بعد از دوره پیش نیاز راهیابی به مراحل بعدی می باشد. چنانچه داوطلب نتواند از هر یک از این چهار مرحله یعنی (۱) آزمون کتبی پایان دوره، (۲) جلسه سنجش شایستگی حرفه ای، (۳) ارائه گزارش آبزرو کلاس ها و (۴) سامتیو دمو با موفقیت عبور کند، ناگزیر به تغییر مسیر پیشرفت حرفه ای خود به خارج از چارچوب آموزشی آفرینش خواهد بود که بسته به میزان سعی و تلاش واولویت های هر فرد متفاوت بوده و در نتیجه چگونگی آن بعهده شخص داوطلب می باشد. بدیهی است که صدور گواهی شرکت در دوره ITTC آفرینش منوط به موفقیت در آزمون کتبی پایان دوره مذکور و کسب حداقل نمره قبولی می باشد.

اگر داوطلب در مرحله آزمون آخر دوره و جلسه سنجش شایستگی های حرفه ای موفق باشد، به مرحله ارائه گزارش آبزرو کلاس ها می رسد. در نهایت اگر در سامتیو دمو نیز موفق باشد به مرحله تکمیلی مصاحبه با مدیریت آفرینش دعوت می شود. با توجه به محدودیت زمانی و پیچیدگی برنامه ریزی و تدارکات مورد به مورد دموها، برای داوطلبینی که به آن مرحله راه پیدا می کنند، درخواست هرگونه تغییر در روز و ساعت برگزاری دموها مستلزم پرداخت جریمه خواهد بود.

کیفیت بالای آموزش، موقعيت‌ شغلی عالی و بازدهی بالای آفرینش، طیف وسیعی از اساتید را به خود جلب نموده و رقابت جهت راهیابی به خانه آیلتس آفرینش را بسیار جذابتر کرده است. بنابراین، گذراندن دوره حرفه ای تربیت اساتید آیلتس، مخصوصا برای اساتید پرتلاش، دلسوز و علاقه مند به پیشرفت دیگران، ارزش تلاش حرفه ای را دارد چون صرف نظر ازنمره آزمون ها، اساتید تجربه مهمی در جهت ارتقاء توانمندی های شغلی خود کسب می نمایند.

به امید موفقیت های بیشتر برای شما،

سهیل زرین فرد

ریاست آموزش خانه آیلتس آفرینش

گروه تربیت اساتید آیلتس آفرینش (ITTC)