ثبت نام کلاسهای آنلاین ترم تیرماه

آزمون ماک آیلتس چیست؟

آزمون ماک آیلتس

بدون‌ شک‌ می‌ توان‌ مهمترین‌ علت‌ عدم‌ موفقیت‌ داوطلبان‌ ایرانی‌ در آزمون‌ آیلتس را عدم‌ آشنایی‌ آنها با شرایط‌ واقعی‌ برگزاری‌ آزمون‌ بین‌المللی ‌IELTS دانست. آفرینش در یک‌ برنامه‌ منسجم‌ طی ‌۴ سری سوال آزمون ماک آیلتس این‌ نقیصه‌ مهم‌ را کاملاً برطرف‌ نموده‌ است‌. هر مرحله‌ از مجموعه‌ آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش، جامع‌ بوده‌ که‌ در واقع‌ یک‌ شبیه‌ سازی‌ کاملا استاندارد شده‌ آزمون‌ اصلی IELTS می‌ باشد.

آزمون ماک آیلتس آفرینش در سه فرمت استاندارد، تحلیلی و اکسپرس برگزار می‌ شود. که از لحاظ‌ بار محتوایی‌ و شرایط‌ برگزاری آن‌ در مقایسه‌ با سایر آزمون‌ های متداول‌ در کشور از شرایط‌ منحصر به‌ فردی‌ برخوردار است‌. که‌ در زیر به‌ تفصیل‌ به‌ آن‌ اشاره‌ شده‌ است‌:

فهرست مطالب

پادکست توضیحات درباره آزمون ماک آیلتس آفرینش

آزمون ماک آیلتس

ویژگی‌ های منحصر به فرد آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش

وجوه تمایز آزمون ماک آیلتس آفرینش باعث شده در طی بیش از ۱۷ سال اخیر، آزمون‌های ماک آفرینش همچنان به عنوان پرطرفدارترین و بیشترین جامعه آماری داوطلبان شرکت کننده در کشور باشد. در ادامه به بررسی دقیق وجوه تمایز آزمون های ماک آفرینش خواهیم پرداخت.

IELTS Mock Test
IELTS Mock Test

سوالات استاندارد 2024

آفرینش طی ۱۷ سال گذشته، در آزمون آزمایشی آیلتس خود از سری سوالات Unseen استفاده کرده است. خرسندیم اکنون به اطلاع برسانیم که برای اولین بار در ایران، آفرینش از ۴ سری جدید کاملاً استاندارد و دیده نشده سؤالات انحصاری سال 2024 در آزمون ماک آیلتس خود استفاده می‌ کند.

مجموعه تست های جدید آفرینش که همگی تستهای Unseen می‌ باشند، فرآیندهای پیچیده استاندارد‌ سازی را طی کرده‌ اند. که مهمتر از هر چیز بیشترین هماهنگی با آخرین تغییرات، نوع و سطح سختی سوالات آزمون های رسمی اخیر 2024 آیلتس را دارند.

فرآیند استاندارد سازی سوالات آزمون ماک آیلتس آفرینش

در این پروسه آفرینش برای اولین بار در ایران، پس از طراحی اولیه تست توسط گروهی از متخصصین بین‌المللی آزمون‌ سازی، تستِ طراحی شده را در جامعه آماری نمونه با تعداد بالای داوطلبان آزمون‌‌ های آزمایشی آفرینش به صورت هدفمند اجرا و استاندارد سازی کرده است.

در فرآیند استاندارد سازی آزمون ماک آیلتس، پس از انجام تحلیل های آماری مانند IF (سطح سهولت سؤالات)، ID (سطح تمایز پذیری سوالات)، CD (توزیع منطقی پاسخ‌ها) به علاوه Construct Validation یا اعتبار سنجی ارزیابی مهارت های ذهنی زبان از طریق Factor Analysis (تحلیل عاملی)، نهایتا جدول تبدیل نمره به سطح استاندارد آزمون طراحی و به همراه بسته تست ارائه شده است. سؤالات کاملاً استاندارد آفرینش در هیچ منبعی وجود ندارد و کاملاً دیده نشده است.

منابع انحصاری سوالات آزمون ماک ایلتس آفرینش

منابع انحصاری سئوالات غیر تکراری و دیده نشده آفرینش، نه از سری کتاب‌ های کمبریج کپی شده‌اند و نه از کتاب های متفرقه بازار گردآوری و نه از تستهای متفرقه در اینترنت به هم چسبانده شده‌ اند!

گرچه چسباندن تست‌ های متفرقه و مخلوط کردن آن با تست‌های کتابهای Cambridge و کتاب‌های دیگر توسط اکثر مراکز برگزار کننده آزمون‌های ماک، آزمونی به ظاهر دیده نشده و خوش آب و رنگ را برای داوطلبان رقم می‌زند، اما بدیهی است که این معجون نتایج کاملا غیر استانداردی را در بر خواهد داشت.

به گونه ای که داوطلب با اعتماد واهی به نتایج آزمون ماک آیلتس، ضررهای جبران ناپذیری را در آزمون رسمی متحمل خواهد شد و آنگاه متوجه فاصله زیاد و نتایج غیر واقعی آزمون آزمایشی خود با آزمون اصلی خواهد شد که شاید فرصت مجددی برای جبران این اعتماد اشتباه نداشته باشد!

چرا اکثر سوالات آزمون‌ های ماک آیلتس غیر استاندارد است؟!

استاندارد سازی آزمون‌ های آیلتس به قدری پیچیده و کارشناسانه است که مطمئناً طراحی آن از توانایی یک استاد و حتی یک اگزمینر خارج است. جالب است بدانید مراکز رسمی طراحی آزمون IELTS نیز پس از طراحی آزمون‌ های خود، بارها و بارها به صورت آزمایشی، آن را اجرا نموده و ضعف‌ها و مشکلات آزمون طراحی شده را برطرف می‌ کنند تا آزمون به شرایط استاندارد علمی نزدیک شود.

آفرینش پس از برگزاری بیش از ۸۱۸ مرحله آزمون آزمایشی آیلتس و پشت سر گذاشتن آزمون و خطاهای این امتحانات در طول ۱۷ سال برگزاری آنها توسط جمعی از اساتید و ممتحنین صاحب نظر ایرانی، اکنون این اطمینان را به شما می دهد که علاوه بر انحصاری بودن منابع سئوالات خود، استاندارد‌ سازی آن را نیز به دقت و بر اساس نظر ممتحنین و با تکیه بر تجربه سالیان سال برگزاری آزمون‌ های ماک آیلتس خود به انجام رسانیده است.

اینک پس از ۱۷ سال مستمر برگزاری آزمون و مشاهده نتایج داوطلبان شرکت کنندگان در آزمون‌های آزمایشی آفرینش و مقایسه آن با نتایج آزمون های اصلی، با قاطعیت این اطمینان را به شما می‌ دهیم که سؤالات آزمون های ماک آفرینش کاملا استاندارد و نتایج آن کاملا قابل اعتماد هستند!

قیمت آزمون ماک آیلتس

قیمت آزمون ماک آیلتس
هزینه آزمون ماک آیلتس

با وجود افزایش سرسام آور قیمت‌ ها علی الخصوص طی سال های اخیر و همچنین افزایش قیمت آزمون ماک آیلتس تقریبا در تمامی موسسات برگزارکننده (حدود ۱ میلیون تومان!)، اما آفرینش با در نظر داشتن شرایط سخت اقتصادی فعلی، قیمت آزمون ماک آیلتس آفرینش را همچنان در حد معقول نگه داشته است. در حال حاضر هزینه آزمون کاغذی ماک فقط ۶۹۰ هزار تومان و هزینه آزمون ماک آیلتس کامپیوتری آفرینش فقط ۶۵۰ هزار تومان می‌باشد. این در حالی است که کیفیت برگزاری و همچنین سوالات آزمون آزمایشی آفرینش طی ۱۷ سال اخیر همچنان در سطح کشور بی رقیب است.

محل برگزاری آزمون ماک آیلتس آفرینش

محل برگزاری آزمون ماک آیلتس آفرینش
محل برگزاری آزمون ماک آیلتس آفرینش

در حال حاضر آزمون های آزمایشی ایلتس آفرینش در یکی از بهترین و مجهزترین دانشگاه‌های ایران یعنی دانشکده فنی خواجه نصیر برگزار می گردد.

بزرگترین جامعه‌ آماری‌ داوطلبان کشور

قدر مسلم‌ یکی‌ از مهمترین‌ عواملی‌ که‌ در ایجاد شرایط‌ واقعی‌ آزمون آیلتس حائز اهمیت‌ می‌باشد، میزان‌ کمی‌ جامعه‌ آماری‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ و امکان‌ مقایسه‌ سطح ‌آموزشی‌ داوطلبان‌ در شرایط‌ کاملاً شبیه سازی شده و ایده‌آل‌ نسبت به‌ سایر رقبا و قرار گرفتن‌ در فضای‌ واقعی ‌آزمون‌ می‌ باشد.

آفرینش به‌ عنوان‌ اولین و معتبرترین‌ مرکز برگزاری‌ آزمونهای‌ آزمایشی ایلتس در کشور، طی مدارک مستند بالاترین‌ جامعه‌ آماری‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمونهای‌ شبیه‌سازی‌ شده ‌ماک در کشور را به‌ خود اختصاص‌ داده‌ است‌.

به طور میانگین حداقل ۲۵۰ تا ۳۵۰ نفر داوطلب در آزمون‌های آزمایشی IELTS آفرینش به صورت هفتگی شرکت می‌ نمایند. به طور حتم آزمون‌های آفرینش، بزرگترین آزمون آزمایشی آیلتس در کشور می‌باشد که هر هفته جمعه ها برگزار می‌ گردد. تاکنون بیش از ۱۴۹ هزار داوطلب طی ۱۷ سال در آزمونهای آفرینش شرکت کرده‌اند! که نشان از اعتماد بی‌ نظیر زبان آموزان به آزمون ماک آیلتس آفرینش است.

آزمون ماک آیلتس رایگان

جالب است بدانید آفرینش به عنوان اولین برگزار کننده آزمون‌ های آزمایشی گروهی آیلتس در کشور، در سال ۱۳۸۵ بزرگترین آزمون رایگان ماک آیلتس جهان را با حضور بیش از یک هزار داوطلب و زیر یک سقف در دبیرستان ماندگار البرز در شهر تهران برگزار کرد. در ادامه ویدئوی برگزاری این آزمون غرور آفرین توسط آفرینش را مشاهده می‌ نمایید:

آزمون ماک آیلتس آفرینش

با سابقه‌ ترین و منظم‌ ترین مرکز برگزاری آزمون

آفرینش از سال ۱۳۸۵ طی ۱۷ سال متوالی و بدون وقفه تاکنون برگزارکننده بیش از ۸۱۸ مرحله آزمونهای آزمایشی آیلتس در کشور بوده. با قاطعیت اعلام می‌نماییم، برگزاری این تعداد کثیر از آزمونهای شبیه سازی شده نه تنها در کشور ایران بی‌سابقه و بدون‌رقیب است، بلکه در تمامی کشورهای جهان نیز مسبوق به سابقه نمی‌ باشد.

سطح سختی و نمره دهی استاندارد آزمون ماک آیلتس

میزان سطح سختی سوالات آزمونهای آزمایشی و شبیه بودن آن به شرایط واقعی آزمون آیلتس و بالتبع تشابه نمره کسب شده در آزمون‌های ماک با آزمون اصلی IELTS همواره یکی از دغددغه های شرکت کنندگان در این آزمون‌ها می باشد.

آفرینش با رصد دقیق و متنواب سطح سختی سئوالات، شیوه برگزاری و استانداردهای بروز شده نمره دهی آزمونهای اصلی آیلتس از طریق کسب اطلاع از اساتید ممتحن خود، استانداردترین سطح سختی و نمره دهی را برای آزمونهای آزمایشی خود برای تطابق حداکثری با شرایط واقعی آزمون اصلی برمی گزیند.

برگزاری لیسنینگ توسط هدفون‌ های حرفه‌ ای سنهایزر

همواره یکی از دغدغه‌ های اصلی شرکت کنندگان در آزمون‌های آیلتس، وجود هدفون در سکشن Listening بوده است. در حالی که هنوز بسیاری از مراکز رسمی در جهان همچنان از طریق اسپیکر اقدام به پخش فایل Listening در آزمونهای اصلی می‌ نمایند. آفرینش با درک این دغدغه، از هدفونهای حرفه‌ ای سنهایزر در آزمون ماک آیلتس خود بهره می‌ برد. در حال حاضر Sennheiser جزو برترین‌ های برند هدفون در دنیا می‌باشد.

انتخاب دلخواه تایم آزمون اسپیکینگ

در سیستم ثبت نام آنلاین آزمون ماک آیلتس آفرینش، امکان انتخاب تایم دلخواه آزمون Speaking وجود دارد. بدین ترتیب داوطلب می‌تواند بر اساس سلیقه و با توجه به شرایط خود، تایم مورد نظرش را در ماژول Speaking در سایت آفرینش انتخاب نماید.

مدت زمان کاملا استاندارد آزمون مصاحبه اسپیکینگ

در آزمون اسپیکینگ، طول زمانی استاندارد اینترویو، ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می باشد. بدیهی است صرف زمانی کمتری از ۱۱ دقیقه و بیشتر از ۱۴ دقیقه، استاندارد نمره آزمون مصاحبه را زیر سئوال می برد. ممتحنین آفرینش عینا این بازه زمانی استاندارد را رعایت می نمایند.

ارائه‌ نتایج آزمون ماک آیلتس در حداقل زمان ممکن

با وجود حجم عظیم تعداد شرکت کنندگان در آزمون‌های آفرینش، آفرینش در اقدامی منحصر به فرد و با تکیه بر تلاش شبانه روزی اساتید ممتحن خود، نتایج هر چهار Skill (حتی Writing) را حداکثر تا ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز سه‌ شنبه هر هفته از طریق سایت خود در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار می دهد.

ارائه‌ فایل اسکن شده تشریحی و تصحیح شده رایتینگ

آفرینش تنها به ارائه نمره رایتینگ داوطلبان در آزمون ماک آیلتس بسنده نمی کند! رایتینگ ها به دقت توسط ممتحنین مطالعه شده و تمامی اشتباهات آن در برگه توسط اگزمینر و با ذکر جزئیات درج می‌ گردد. کار به اینجا هم ختم نمی‌ شود! ممتحن با ارزیابی اشتباهات داوطلب، نکات آموزشی و کلیدی را جهت بهبود نمره داوطلب در آزمونهای بعدی به صورت تشریحی در برگه رایتینگ وی توصیه می‌ نماید.

سپس برگه تصحیح شده تمامی داوطلبان آزمون توسط دستگاه های فوق پیشرفته و منحصر‌به‌فرد آفرینش در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن، اسکن شده و بدون آنکه نیاز به مراجعه زبان‌ آموز برای دریافت برگه ها وجود داشته باشد، فایل اسکن برگه‌ها جهت دانلود داوطبین در وب سایت آفرینش منتشر می‌ گردد.

ارائه فایل تصحیح و اسکن شده لیسنینگ و ریدینگ

علاوه بر ارائه فایل اسکن شده رایتینگ، خانه آیلتس آفرینش در اقدام منحصر به فرد دیگری، فایل تصحیح و اسکن شده Answer sheet های Listenig و Reading را نیز به داوطلبان آزمونهای آزمایشی خود ارائه می‌ نماید. بدین ترتیب داوطلبان گرامی می‌ توانند با مشاهد اصل برگه تصحیح شده، جزئیات کامل نحوه تصحیح و چگونگی نمره دهی آزمون ماک آیلتس خود را در پنل کاربریشان مشاهده نمایند.

ارائه فایل صوتی آزمون مصاحبه اسپیکینگ

و این هم سنگ تمام آفرینش! فایل صوتی ضبط شده مصاحبه ممتحن با داوطلب پس از هر آزمون ماک آیلتس به همراه نمره آزمون اسپیکینگ و Task Card مربوطه آن مصاحبه در اختیار داوطلبان آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش قرار خواهد گرفت.

وجوه تمایز آزمون ماک تحلیلی آفرینش

۱- امکانات منحصربه فرد کارنامه آزمون ماک تحلیلی آفرینش

  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در ۱۷ سال اخیر
  • نمودار تغییرات نمرات در آزمونهای اخیر داوطلب
  • پراکندگی نمرات در تمامی اسکیل‌ ها
  • درصد پاسخگویی به سوالات آزمون آزمایشی آیلتس
  • سرعت پاسخگویی به سوالات ریدینگ
  • الگوی خوانا بودن دستخط
  • تعداد غلط‌های دیکته ای داوطلب

۲- تحلیل مصاحبه اسپیکینگ داوطلب توسط ممتحن

پس از آزمون مصاحبه، ممتحن بر اساس چک لیست آموزشی در یک فایل صوتی مجزای ۳ تا ۵ دقیقه‌ ای به بررسی کامل و جامع عملکرد زبان آموز می‌پردازد. همچنین نقاط ضعف و قوت وی را در قالب تحلیل و توصیه های کاربردی بیان می‌ کند. همچنین راهکارهایی مفید برای ارتقای مهارت اسپیکینگ شخص داوطلب ارائه می‌شود. لازم به ذکر است تمامی این بازخوردها بر اساس استانداردهای آزمونهای رسمی IELTS ارائه خواهد شد.

۳- تحلیل رایتینگ داوطلب

در آزمون ماک آیلتس آفرینش هر یک از داوطلبان ضمن دریافت بازخورهای نوشتاری، در یک فایل صوتی مجزا (۳ تا ۵ دقیقه)، توضیحات جامع تر ممتحن را در مورد عملکرد خود دریافت می‌ کنند و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا می‌ شوند. همچنین از راهکارها، تحلیل و توصیه های کاربردی مصصح رایتینگ برای ارتقای این مهارت بهره‌ مند خواهند شد.

۴- تحلیل آماری برگه لیسنینگ

تحلیل لیسنینگ بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر داوطلبان، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

۵- تحلیل آماری برگه ریدینگ

تحلیل ریدینگ بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر داوطلبان، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

تفاوت آزمون‌های استاندارد و تحلیلی آفرینش

آزمون های تحلیلی آفرینش در واقع همان شرایط آزمون استاندارد را دارند. شرایط آزمونها کاملاً مشابه با آزمونهای اصلی IELTS است و سؤالات آزمون کاملاً استاندارد و غیر تکراری است. تنها تفاوت آزمونهای استاندارد و تحلیلی، خدمات پس از آزمون منحصر به فرد آزمونهای تحلیلی می‌ باشد!

آزمونهای تحلیلی را انتخاب کنم یا استاندارد؟

آزمون ماک استاندارد

این نوع آزمون مناسب داوطلبانی است که می‌خواهند به سرعت خود را در شرایط استاندارد آزمون قرار دهند. همچنین وضعیت خود را در ۴ مهارت پیش از آزمون اصلی محک بزنند.

آزمون ماک تحلیلی

آزمون تحلیلی مناسب داوطلبانی است که می خواهند علاوه بر مشخص شدن نمره مهارت‌ هایشان در ۴ اسکیل، ارزیابی دقیقی از نقاط ضعف خود داشته باشند. به عنوان مثال داوطلبان بسیاری را می‌ شناسیم که بارها در آزمونهای آزمایشی آفرینش شرکت کرده اند و نمره رایتینگ آنها در چند آزمون آزمایشی پی در پی، روند ثابتی را داشته است و هرچه تلاش کرده اند، نتوانسته اند نمره مهارت خود را تا حد ایده‌آل شان ارتقا دهند!

چرا که با وجود تمام تلاشها و مطالعاتشان نمی دانند علت عدم رشد نمراتشان کجاست و ارزیابی صحیحی از نقاط ضعفشان ندارند. اینجاست که ممتحنین آفرینش تحلیل دقیقی از آزمون داوطلب انجام می‌ دهند. و با ارائه راهکارهای علمی و نمودارهای رشد، مسیر صحیح مطالعه را به داوطلبان نشان می‌ دهند.

پرسش های متداول

آزمون ماک آیلتس تا چه حد به سوالات آزمون اصلی نزدیک است؟

کیفت سوالات در مراکز برگزاری مختلف متفاوت است. لازم است بدانید کیفیت سوالات آزمون ماک آیلتس آفرینش دارای بالاترین استانداردهای آموزشی آیلتس و همگام با آخرین تغییرات نوع و سطح دشواری سوالات اخیر 2024 آزمون آیلتس می‌ باشد. این سوالات کاملا انحصاری و مختص آفرینش می‌ باشد.

قیمت آزمون ماک آیلتس چقدر است؟

هزینه آزمون ماک آیلتس همچون کیفیت آن در موسسات مختلف متفاوت است. با وجود کیفیت بسیار بالای برگزاری و سوالات استاندارد آزمون آفرینش، همچنان قیمت آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش منصفانه، معقول و با لحاظ شرایط اقتصادی سخت کشور در نظر گرفته شده است. در حال حاضر آزمون ماک کامپیوتری آفرینش ۶۵۰ هزارتومان و آزمون کاغذی ۶۹۰ هزارتومان می‌باشد.

تفاوت نتایج آزمون ماک آفرینش با آزمون اصلی آیلتس در چه حدی است؟

تفاوت نتایج به عوامل مختلفی نظیر میزان آمادگی علمی داوطلب، میزان استرس و سطح دشواری سوالات آزمون و غیره بستگی دارد. با توجه به سوالات کاملا استاندارد آزمون آفرینش، چنانچه دیگر شرایط داوطلب برابر با شرایط روز آزمون اصلی باشد، با استناد به تجربه و نتایج صدها هزار داوطلبمان میتوان گفت نتایج آزمون ماک آفرینش با آزمون اصلی آیلتس هیچ تفاوتی ندارد!

آیا امکان شرکت در بیش از یک آزمون ماک آفرینش وجود دارد؟

بله، هر داوطلب می‌تواند در چهار سری از آزمون‌ های ماک آفرینش شرکت کند که سوالات این آزمون‌های کاملا غیر تکراری می‌باشد. لازم به توضیح است سیستم نرم‌ افزاری وبسایت آفرینش به صورت اتوماتیک از حضور داوطلبان در آزمون‌های تکراری جلوگیری می‌ کند.

توصیه شما به حضور در چند آزمون ماک است؟

با توجه به قیمت بسیار بالای آزمون آیلتس توصیه جدی ما، آمادگی کامل قبل از شرکت در آزمون آیلتس و به دست آوردن نتایج با ثبات و دلخواه در چند آزمون ماک است. بنابراین اکیدا توصیه می‌ کنیم هر چهار سری آزمون ماک آیلتس آفرینش را با توجه به قیمت بسیار به صرفه آن و همچنین سوالات کاملا استاندارد آن را شرکت نمایید.

تفاوت قیمت آزمون ماک آیلتس آفرینش با آزمون اصلی چقدر است؟

هزینه آزمون ماک کامپیوتری آیلتس آفرینش ۶۵۰ هزار تومان و ماک کاغذی آفرینش ۶۹۰ هزارتومان می‌باشد. قیمت آزمون اصلی کاغذی آیلتس هم‌ اکنون ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و آزمون کامپیوتری اصلی آیلتس ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌باشد.

تا امروز چند داوطلب در آزمون‌های آزمایشی آیلتس آفرینش شرکت کرده اند؟

آفرینش اولین و با سابقه‌ ترین برگزارکننده آزمون‌های ماک گروهی آیلتس در ایران است و از سال ۱۳۸۵ تا امروز بیش از ۱۴۹ هزار داوطلب طی بیش از ۸۱۸ مرحله آزمون طی ۱۷ سال در آزمون‌های ماک آفرینش شرکت کرده‌‌اند!