ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
معرفی کتاب ماکار آیلتس✔️کاربرد آن

معرفی کتاب ماکار آیلتس✔️کاربرد آن

آزمون آیلتس دروازه ای برای ورود به دانشگاه های برتر جهان است. این آزمون با سنجش چهار مهارت اسپیکینگ، لیسنینگ، رایتینگ و ریدینگ سطح زبان شما را مورد ارزیابی قرار می دهد. کتاب های بیشماری برای این آزمون طراحی و انتشار یافته اند که کتاب ماکار آیلتس یکی از برترین ها در این میان است. درواقع یکی از قسمت های بسیار دشوار برای اغلب داوطلبین آزمون آیلتس بخش اسپیکینگ و رایتینگ آزمون است که کتاب ماکار آیلتس این بخش ها را برای داوطلبین آسان کرده است.  آفرینش در این مقاله به معرفی کامل کتاب ماکار آیلتس می پردازد.

مهارت اسپیکینگ در کتاب ماکار آیلتس

اغلب داوطلبین برای بخش اسپیکینگ استرس زیادی دارند چراکه آزمون به شکل شفاهی از داوطلب گرفته می شود. آزمون اسپیکینگ آیلتس به دایره لغات شما، ساختار گرامری، نوع تلفظ، روان صحبت کردن و عوامل بسیار دیگر بستگی دارد. همچنین داشتن اعتماد به نفس نیز یکی از فاکتورهای مهم در بخش اسپیکینگ است. برای آسان تر کردن این مهارت کتاب های متعددی در حال تالیف و منتشر هستند، اما یکی از جامع ترین کتاب ها برای آمادگی بخش اسپیکینگ آیلتس، کتاب ماکار آیلتس است که در ادامه به شکل کامل به بررسی این کتاب می پردازیم.

نحوه آزمون اسپیکینگ آیلتس

آشنایی با نحوه ی برگزاری آزمون اسپیکینگ آیلتس باعث می شود شما استرس کمتری را تجربه کنید. بنابراین در این بخش از این مقاله نحوه برگزاری آزمون ارائه می شود. “کتاب ماکار آیلتس” نیز بخشی از محتوای کتاب را به همین موضوع اختصاص می دهد.

بخش اول آزمون اسپیکینگ

آزمون اسپیکینگ آیلتس یک امتحان شفاهی بین 11 الی 14 دقیقه ای است که ممتحن در یک اتاق به دور از فرد دیگری آزمون می گیرد. این آزمون شامل سه بخش اصلی است. در بخش اول آزمون گیرنده از شما یکسری سوالات کلی و یا شخصی خواهد پرسید. این سوالات شامل معرفی، تحصیلات، محل زندگی، شغل شما و .. است که حدود 5 دقیقه زمان می برد.

بخش دوم آزمون اسپیکینگ

در بخش دوم آزمون شما باید بدون توقف نزدیک به 2 دقیقه درباره ی موضوعی صحبت کنید. این موضوع مشخص برای هرکس متفاوت است و بر روی کارتی نوشته می شود. برای این بخش شما به مدت یک دقیقه فرصت دارید تا فکر کنید و سپس 2 دقیقه شما شروع می شود. به یاد داشته باشید که در صورتی که نیاز به یادداشت برداری دارید، می توانید بر روی کاغذی که به شما داده می شود، نت برداری کنید.

بخش سوم آزمون اسپیکینگ

بخش سوم آزمون اسپیکینگ آیلتس، ادامه موضوع بخش دوم بوده و داوطلب باید بدون تکرار حرف های بخش قبلی شروع به صحبت های جدید باشد. درحقیقت این بخش چالش برانگیزتر از دو بخش قبلی است و نیاز به تسلط بالاتری دارد. این قسمت نیز حدود 4 الی 5 دقیقه ممکن است طول بکشد. ممتحن موظف است تمام مکالمات شما را ضبط کند که در صورت وجود هرگونه مشکلی امکان دسترسی به آزمون اسپیکینگ شما را داشته باشد.

معرفی کتاب ماکار (Makkar) آیلتس اسپیکینگ

کتاب ماکار آیلتس یک منبع فوق العاده عالی برای بهبود سطح اسپیکینگ داوطلب است. شاید یکی از دلایل محبوبیت زیاد این کتاب در بین داوطلبین آزمون آیلتس، کمک به حدس سوالاتی است که ممکن است در روز آزمون از شما پرسیده شود.

درواقع “کتاب ماکار آیلتس” با بررسی سوالات بخش اسپیکینگ در درازمدت، سوالات احتمالی را حدس زده و در قالب کتاب منتشر کرده است.

Makkar سعی داشته علاوه بر حدس سوالات احتمالی، پاسخ های مناسبی را نیز ارائه کند. این پاسخ ها به گونه ای طراحی شده است که از بهترین گرامرها و ساختار جملات، لغات سطح آیلتس و مترادف های زیادی استفاده کرده است.

سوالات بخش اسپیکینگ در کتاب ماکار توسط افرادی که به تازگی در آزمون آیلتس شرکت اند، گردآوری شده است. شاید دانستن این موضوع که کتاب ماکار آیلتس هر چهار ماه یکبار به روز رسانی می شود، به محبوبیت هرچه بیشتر آن نیز بیافزاید.

کتاب ماکار آیلتس اسپیکینگ بر اساس موضوعات دسته بندی می شود تا داوطلب سوالات و پاسخ ها را بر اساس موضوع در ذهن خود دسته بندی کند. این موضوعات در حالت کلی شامل people، place، activity،  eventوobject است. شاید برایتان جالب که نویسنده کتب ماکار خانم ماکار بوده که اصالتا هندی است و بالای 16 سال در زمینه تدریس آیلتس سابقه دارد. مجموعه کتب ماکار بیشتر بر مهارت اسپیکینگ و رایتینگ تمرکز دارد که تا به امروز کتاب اسپیکینگ ماکار به شهرت جهانی رسیده است.

مهارت رایتینگ کتاب ماکار(Makkar) آیلتس

بخش رایتینگ در آزمون آیلتس نیز از جمله قسمت هایی است که نیاز به تمرین بسیار دارد و گرفتن نمره خوب در این بخش کمی دشوارمی باشد. کتاب ماکار توانست در این مهارت نیز نسبت به سایر کتب پیشی بگیرد و داوطلبین علاقه زیادی به استفاده از این کتاب دارند.

در بخش رایتینگ آیلتس نیز همانند قسمت اسپیکینگ، سوالات احتمالی رایتینگ ارائه می شود. علاوه بر سوالات احتمالی، پاسخ های مناسب هر بخش نیز در کتاب ماکار برای داوطلبین قرار دارد که داوطلبین با خواندن و تحلیل هر سوال در آزمون پیش رو به خوبی عمل می کنند. بخش رایتینگ آزمون آیلتس شامل دو بخش اصلی است. بخش اول ارائه یک نمودار و بخش دوم یک موضوع وجود دارد که می بایست درباره آن به اندازه کافی بنویسید.

سوالات متداول

ویژگی برترکتاب ماکار آیلتس نسبت به سایر کتب در چیست؟

این کتاب با حدس سوالات احتمالی و ارائه پاسخ های عالی باعث محبوبیت زیادی در بین داوطلبین آیلتس می شود. همچنین محتوای کتاب ماکار هر 4 ماه یکبار بازبینی و آپدیت می شود.

از کجا می توان کتاب ماکار آیلتس را خرید؟

این کتاب در بیشتر کتاب فروشی های معتبر وجود دارد. همچنین می توانی  از سایت آفرینش آخرین نسخه ی کتاب را براحتی دانلود کنید.

آیا کتاب ماکار آیلتس مباحث گرامری و ساختار جملات را هم پوشش می دهد؟

بله، در این کتاب با ارائه پاسخ های سوالات اسپیکینگ و رایتینگ، ساختار و گرامرهای پیشنهادی مناسب سطح آیلتس ارائه می شود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.