مقایسه مراکز مجاز برگزاری آزمون IELTS در ایران

212
45181
مقایسه مراکز مجاز آزمون آیلتس
مقایسه مراکز مجاز آزمون آیلتس

بدون شک یکی از دغدغه های تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون اصلی IELTS پاسخ به این سئوال است: ” کدام مرکز برگزاری آزمون IELTS مناسب تر است؟! ”

پاسخ به این سئوال که کدام مرکز فعلی برگزاری آزمون آیلتس در ایران بهتر است، چندان هم آسان نیست! بهترین پاسخ به این سئوال را داوطلبانی میدانند که در آزمون هر ۶ مرکز پروشات (نقد و بررسی تخصصی پروشات را اینجا بخوانید)، ایرسافام، آیلتس تهران، دانشگاه آزاد، عصر دین و دانش و پارسیان شرکت کرده باشند.

آنچه از نظر زبان آموزان در جهت مقایسه مراکز برگزاری آزمون IELTS در ایران اهمیت دارد را میتوان عناوین زیر برشمرد:

 1. نحوه نمرده دهی در مهارتهای Speaking و Writing آزمون IELTS
 2. کیفیت صدای محل برگزاری آزمون حین برگزاری بخش Listening
 3. برگزاری آزمون توسط هدفون و کیفیت هدفونهای به کار رفته
 4. نحوه برخورد کارکنان کادر اجرایی محل برگزاری آزمون آیلتس
 5. شروع به موقع آزمون رأس ساعت مقرر
 6. کیفیت مکان برگزاری آزمون آیلتس
 7. امکانات رفاهی حین برگزاری آزمون
 8. نحوه برخورد Examiner حین برگزاری Interview آزمون Speaking
 9. میزان تسلط و نوع لهجه Examiner ها در Interview آزمون Speaking
 10. کیفیت و نحوه پاسخگویی (راهنمایی های) تلفنی، آنلاین و حضوری، قبل و بعد از آزمون
 11. سرعت ارائه نتایج آزمون IELTS و کارنامه
 12. آسان بودن مراحل ثبت نام آزمون
 13. تسهیلات مراکز آزمون از جمله کارگاههای آموزشی مفید و خدمات رایگان
 14. کیفیت و تنوع خدمات پس از آزمون مانند پست مدارک و …

و سایر عوامل تأثیرگذار دیگر

توضیح: آفرینش هیچ گونه دخل و تصرفی در نشر کامنتهای ارسالی ندارد و نظر کلیه داوطلبان را در خصوص انتقادات نسبت به سایر مراکز برگزاری آزمون آیلتس محترم میشمارد. لذا کلیه نظراتی که حاوی الفاظ توهین آمیز و غیر اخلاقی نباشند در این بخش منتشر میگردد. بدیهی است، انتشار کامنتهای ارسالی به معنای تأیید محتوای آن توسط خانه آیلتس آفرینش نمی باشد.

مقایسه مراکز مجاز برگزاری آزمون IELTS در ایران
۴.۷ (۹۳.۷۵%) ۱۶ votes

212
ارسال دیدگاه جدید

130 تعداد دیدگاه‌ها
82 تعداد پاسخ به دیدگاه‌ها
3 دنبال کنندگان
 
پربحث ترین دیدگاه‌ها
داغترین دیدگاه‌ها
69 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی
صابر

سلام دوستان. من امتحان ۱۵ دسامبر ۲۰۱۸ پروشات رو ثبت نام کردم و خواستم تجربیاتم رو به اشتراک بزارم اگه به دردتون میخوره بخونید! (O=7 / W=6.5 / S=7 / L=7 / R=7.5) در مورد آزمون اسپیکینگ من اگزمینرم یه آقای میان سال بود که کم مو هم بود. بسیار خوش برخورد و اوکی بود. سعی داشت کاملا استرس آزمون رو از روم برداره. من با اینکه سوال هایی که بهم خورد خیلی سخت بود تاپیکاش و فکر میکردم که خراب کردم ولی نمره ی خوبی بهم داد. واقعا نمیتونم بگم حقم نمره ی بیشتری تو اسپیکینگ بود و من… ادامه دیدگاه »

مجید

من ۲۰۱۴ ایرسافام امتحان دادم خیلی عالی بود ظاهرا داشت با بقیه مراکز رقابت میکرد تا رشد کنه … امسال خرداد ماه امتحان دادم واقعا افتضاح بود اینترنتی یه تاریخی برای اسپیکینگ دادند و با پیامک یه روز دیگه و این سه روز قبل از امتحان اصلی بود . جالبه که تلفن هم اصلا جواب نمیدادن تا اینکه خودشون زنگ زدن و یک روز قبل از امتحان کتبی و اول صبح نفر اول برای اسپیکینگ وقت دادن یعنی با خودم گفتم لعنت بر من که دیگه برم سمت ایرسافام. تازه وقتی هم شاکی شدم گفتن سرمون شلوغه!! البته موقع پول… ادامه دیدگاه »

امیرحسین

سلام دوستان من عصر دین و دانش ماک دادم آزمون اصلیم هم دین و دانشه. می خواستم بهتون اطلاع بدم که نور محل برگزاری که تو کلاس برگزار میشه کمه و به شخصه رو عملکرد من که مقدار کمی چشمم ضعیف هم هست تو بخش ریدینگ تاثیر گذاشت. امیدوارم تو اصلی دچار مشکل نشم ولی اگه میدونستم اصلی رو دین و دانش ثبت نام نمی کردم.

عليرضا هاشمي

با درود
من سال ۸۹ و سال ۹۲ در مرکز آیلتس تهران امتحان دادم و هر دو بار اسپیکینگ و رایتینگ رو هفت و نیم شده بودم.
امسال دین و دانش امتحان دادم و با اینکه نسبت به دفعات قبل هم سطح زبانم رو تقویت کرده بودم و هم خودم از امتحان راضی‌تر بودم، متاسفانه در هر دو مهارت هفت شدم یعنی نیم نمره کمتر از دفعات قبل. در صورتی که توقع نمره هشت رو داشتم به خصوص در مورد اسپیکینگ.
(صرفا جهت اطلاع)

سارا

کم شدن نمره به مرکز ایلتس ربطی نداره چون تمام نمره ها توسط کارشناسای خود idp داده میشه حتی اسپیکینگ هم باید توسط خودشون تایید بشه و مرکز آیلتس که در ایران هیچگونه دخل و تصرفی در نمره ها نداره. خواهش میکنم با این اطلاعات بچه هارو گیج نکنین. فرق مراکز آیلتس در کیفیت برگزاری آزمون ایلتس نه در تفاوت نمره!

امین

من ۲۰۱۰ مالزی امتحان دادم اسپیکینگ نیتیو بود ولی من خیلی راحت بودم بدون استرس و اورال ۶.۵ بعد ۲۰۱۳ ایران امتحان دادم بسیار استرس داشتم و اسپیکینگ یه خانم بود که من خیلی خودمو کنترل کردم که باهاش دعوام نشد در نهایت اورال من شد ۶ درحالیکه من دانشجوی خارج از ایران بودم و زبانم بهتر شده بود. مهر ۹۷ ایرسافام ماک دادم که همه تسکها بالای ۶.۵ ولی رایتینگ ۵ شدم!! در کل به نظرم خارج از ایران بهتره واسه امتحان ایلتس.

1 4 5 6