ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه

کارنامه آیلتس نمره هشــتیا !

صدها داوطلب با نمره 8.0 و حتی بالاتر آفرینشی هستند!

کارنامه آیلتس صدها زبان‌آموز آفرینش را در انتهای این صفحه ببینید!
کارنامه آیلتس یا Test Report Form Number به صورت مختصر IELTS TRF برگه ای هست که نتیجه آزمون شما را نشان می دهد. به صورت دو نسخه رسمی و غیررسمی قابل مشاهده است. برای حفظ امنیت و حریم خصوصی افراد، مراکز برگزاری مجاز آزمون (این صفحه) نتایج را به صورت تلفنی اعلام نمی‎ کنند، برای افرد ایمیل یا فکس نمی شود. به همین منظور برای گرفتن کارنامه باید کارت شناسایی همراه داشته باشید.
کارنامه آیلتس

مدت زمان انتشار نتایج

برای آزمون آیلتس Paper-Based اصطلاحا‌ کاغذی تا ۱۳ روز بعد از آزمون و برای آزمون آیلتس Computer Delivered اصطلاحا کامپیوتری ۵ الی ۷ روز بعد و همچنین برای آزمون آیلتس Life Skill تا چهارشنبه بعدی روز آزمون قابل مشاهده است.

عدم انتشار کارنامه آزمون آیلتس

درصورتی که افراد هر چهار اسکیل آزمون رو شرکت کرده باشند، کارنامه صادر می شود درغیر این صورت کارنامه ای صادر نمی شود. بعد از گذشت دوسال، پس از منقضی شدن کارنامه، برای داوطلبان کارنامه مجدد به هیچ عنوان چاپ نمی شود.

انواع کارنامه آیلتس

کارنامه آزمون آیلتس به دو صورت رسمی و غیر رسمی در دسترس است. کارنامه غیر رسمی صرفا برای اعلام نتایج هست و ارزش قانونی ندارد. به طوری که مورد قبول موسسات و دانشگاه ها نیست و صرفا داخل سایت IDP با وارد کردن مشخصات پاسپورت قابل مشاهده است، در مقابل کارنامه رسمی آیلتس یا همان IELTS TRF (در سمت چپ و قسمت پایین آن) TRF Number قابل مشاهده است.

چگونه و چه تعداد کارنامه آیلتس رسمی قابل دریافت است؟

در کل ۵ کارنامه به صورت رسمی قابل دریافت است که باید از سنتر خود دریافت کنید به صورتی که به سنتر برگزاری آزمون آیلتس خود ایمیل میزنید و باید برای اخذ هر تعداد کارنامه (تا ۵ عدد) دلیل قانع کننده ای بیان کنید. لازم به ذکر است هنگام ثبت نام آزمون آکادمیک آیلتس می توانید نام ۵ دانشگاه را بنویسید که مرکز آزمون result ( نتیجه ) آزمون شما برای آن دانشگاه بفرستد.

ارسال کارنامه آزمون آیلتس توسط سنترهای برگزاری

در صورت درخواست افراد برای ارسال کارنامه به شهر دیگر و یا ارسال به موسسات یا دانشگاه ها به صورت نسخه چاپی امکان پذیر است ولی هزینه ارسال (هم داخلی وهم خارجی) به عهده داوطلبان است.

ارسال کارنامه به دانشگاه ها به صورت الکترونیکی

اگر دانشگاه ها کارنامه آیلتس داوطلب را به صورت رسمی بخواهد، در سیستمی که اکثر دانشگاه ها در آن حضور دارند، سنتر برگزاری، کارنامه داوطلب را برای دانشگاه می فرستد اگر دانشگاه عضو آن سیستم نباشد، سنتر، کارنامه داوطلب را برای دانشگاه پست می کند که شامل هزینه ارسال پست توسط داوطلب هست درصورت ارسال نسخه الکترونیک توسط سنتر به صورت رایگان انجام می شود.

هزینه کارنامه آیلتس

برای گرفتن کارنامه لازم نیست هزینه جداگانه ای علاوه بر هزینه خود آزمون، پرداخت کنید اما گرفتن تعداد کارنامه های بیشتر (تا ۵ عدد)، تا یک ماه پس از شرکت در آزمون به صورت رایگان است ولی ۱ ماه بعد از صدور اولین کارنامه (اولین کارنامه بعد از اعلام نتایج توسط سنتر چاپ می شود روی کارنامه ها تاریخ پرینت نوشته می شود.) برای هرکارنامه اضافی در حال حاضر باید ۹۰ هزار تومان پرداخت شود.

اعتبار کارنامه آیلتس

مدت زمان اعتبار کارنامه آیلتس ۲ سال است و بعد از دو سال منقضی می شود و و در طول این مدت، در سایت IDP کارنامه قابل مشاهده هست و بعد از منقضی شدن، اطلاعات افراد از روی سایت به صورت کامل برداشته می شود مانند اینکه اصلا آزمون آیلتسی شرکت نکرده است.

آشنایی با برگه Test Report Form

قسمت بالایی کارنامه

IELTS test report form

در قسمت بالایی برگه ماژول آزمون (Academic, General)، شماره سنتر (Center number)، تاریخ آزمون (Date) و شماره داوطلبی (Candidate number) نوشته شده است.

قسمت وسط کارنامه

کارنامه آزمون آیلتس
در قسمت وسط کارنامه به ترتیب: نام خانوادگی داوطلب (Family Name)، نام داوطلب (First Name)، شناسه داوطلب (Candidate ID) و در سطر بعدی به ترتیب از چپ به راست تاریخ تولد (Date Of Birth)، جنسیت (Sex) و Scheme Code که متن نوشته داخل این کادر بستگی به پاسخگویی شما به سوالات زیر هنگام ثبت نام آزمون دارد. (توجه داشته باشید که روی نمره شما تاثیری ندارد.) Why are you taking the test Which country are you applying to/intending to go to What level of education have you completed How many years have you been studying English سطر بعدی کشوری هست که در آن امتحان می دهید (Country or Region of Origin) و اگر در کشور خودتان امتحان دهید این کادر خالی می ماند. سطر بعدی، ملیت داوطلب (Country of Nationality) و آخرین سطر، زبان اول (First Language) داوطلب است.

نمرات کارنامه آیلتس

IELTS TRF Test Results
در این بخش نمرات داوطلب به تفکیک اسکیل ها نوشته می شود. از چپ به راست به ترتیب: listening Reading Writing Speaking در ادامه، مجموع نمرات (Overall Band Score) که میانگین نمرات داوطلب هست. در آخر هم، سطح داوطلب براساس چارچوب مشترک زبان های اروپایی (CEFR) است.

بخش انتهایی کارنامه آزمون آیلتس

کارنامه IELTS
در این بخش مهر‌ و امضای سنتر آزمون زده می شود و کادری به عنوان نظرات سرپرست آزمون (Administrator Comments) وجود دارد که عموما خالی است و چیزی در آن نوشته نمی شود. درنهایت، مهم ترین کادر کارنامه که شماره کارنامه ( Test Report Form Number) در آن نوشته می شود که این کادر در کنار جعبه تاریخ قرار دارد.

کارنامه آیلتس زبان‌آموزان آفرینش

پرسش‌های متداول

کارنامه آیلتس قابل تمدید است؟
خیر؛ کارنامه آزمون آیلتس همانند آزمون آیلتس اعتباری ۲ ساله دارد و قابل تمدید نمی باشد.
آیا امکان استعلام کارنامه آیلتس توسط دیگران وجود دارد؟
استعلام نمره آیلتس تنها در اختیار برگزار کنندگان و مراکز مجاز تحت نظر سازمانهای برگزاری آزمون می‌باشد و افراد عادی نمی توانند نمره آزمون آیلتس شما که محرمانه است را استعلام کنند.
چند نسخه از کارنامه آزمون آیلتس صادر می شود؟
کارنامه در ۵ نسخه به صورت رایگان صادر می گردد. ارسال کارنامه از طریق پست مشمول هزینه ارسال خواهد شد.