آزمون تعیین سطح مختص زبان آموزانی است که قصد شرکت در دوره های حضوری IELTS را داشته و به هر دلیلی نمی توانند سطح آموزشی خود را ارزیابی نمایند. شایان ذکر است زبان آموزانی که قبلاً در آزمونهای IELTS شرکت نموده و یا در سطح این آزمون قرار دارند، جهت شرکت در دوره های حضوری نیازی به آزمون تعیین سطح ندارند. از داوطلبان گرامی تقاضا می شود قبل از رزرو اینترنتی آزمون تعیین سطح موارد زیر را به دقت مطالعه نمایند:

آزمون تعیین سطح آفرینش

۱- رزرو و نوبت دهی آزمون تعیین سطح آفرینش صرفاً به صورت اینترنتی انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که آزمون تعیین سطح به صورت حضوری برگزار میگردد.

۲- خواهشمندیم راهنمای نحوه رزرو اینترنتی آزمون تعیین سطح آفرینش را در پایین همین صفحه به دقت مطالعه فرمایید! بسیاری از زبان آموزان اشتباهاً به جای آزمون تعیین سطح، آزمون ماک را رزرو میکنند!

۳- محتوای آزمون:

آزمون تعیین سطح در چهار بخش به شرح ذیل بعمل می آید :

۴- آزمون تعیین سطح در سه بخش اول ( Listening, Reading, Writing ) به صورت گروهی برگزار می گردد؛ لذا در صورت تأخیر زبان آموز و در جهت حفظ نظم آزمون، وی حداقل بخش Listening آزمون را از دست خواهد داد.

آزمون تعیین سطح

تذکر مهم: جهت احترام به وقت زبان آموزان گرامی، آزمون تعیین سطح رأس ساعت مقرر خود آغاز می گردد. لذا خواهشمندیم جهت حضور به موقع در محل آزمون، مشکلاتی از قبیل ترافیک و محل پارک خودروی خود را در نظر داشته باشید. پیشنهاد می شود ترجیحاً در روز آزمون تعیین سطح از وسایل نقلیه غیر شخصی نظیر تاکسی یا اتوبوس استفاده نمایید. همچنین نقشه محل برگزاری آزمون، کروکی دقیق و مسیرهای دسترسی به آفرینش را از [اینجا] میتوانید مشاهده نمایید.

۵- کارنامه های آزمون تعیین سطح در همان روز و بلافاصله پس از پایان آزمون Speaking هر نفر در اختیار زبان آموزان گرامی قرار خواهد گرفت.

۶- آزمون Speaking طبق روال آزمون رسمی IELTS به صورت انفرادی برگزار شده و جهت هر یک از زبان آموزان گرامی حدود ۵ دقیقه به طول خواهد انجامید. بدیهی است طول زمان انتظار جهت Interview زبان آموز، بسته به تعداد نفرات شرکت کننده در آزمون تعیین سطح، معمولاٌ بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت به طول خواهد انجامید. ضمناً اولویت در آزمون Interview با زبان آموزانی است که سریعتر برگه آزمون کتبی خود را تحویل دهند.

۷- در راستای افزایش کیفیت فنی دوره های آفرینش، آزمونهای تعیین سطح آفرینش توسط سری فوق حرفه ای هدفونهای وایرلس AKG برگزار می گردد.

۸- نمرات آزمون تعیین سطح آفرینش از ۰ تا ۷ محاسبه میشود. در حالیکه نمرات آزمونهای اصلی یا آزمایشی آیلتس، از ۰ تا ۹ نمره دهی میگردند. علت این اختلاف شرایط و سطح سختی متفاوت سؤالات آزمون رسمی آیلتس با آزمون تعیین سطح است.

۹- هزینه آزمون تعیین سطح آفرینش رایگان می باشد. اما چنانچه زبان آموز پس از قطعی شدن زمان آزمون اقدام به کنسل نمودن وقت آن نماید و یا در وقت رزرو شده خود حاضر نگردد، تا ۳ هفته امکان رزرو مجدد آزمون تعیین سطح آفرینش را نخواهد داشت.

۱۰- با توجه به اینکه پایینترین Level کلاسهای آموزشی آفرینش نیز در سطح مبتدی نمی باشد، لذا شرکت در آزمون تعیین سطح حتی برای ثبت نام در پایینترین سطح کلاسهای آفرینش الزامی می باشد.

۱۱- زبان آموزانی که صرفاً قصد شرکت در آزمونهای IELTS Mock Exam (آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش) را دارند، نیازی به رزرو آزمون تعیین سطح و شرکت در آن ندارند.

۱۲- زبان آموزانی که سابقه کسب حداقل نمره ۵٫۵ در آزمون IELTS (در تمامی اسکیلها) یا ۸۰-۷۵ در iBT داشته صرفاً در صورت ارائه مدرک معتبر، نیازی به رزرو آزمون تعیین سطح و شرکت در آن ندارند.

آموزش رزرو اینترنتی تعیین سطح

۱- جهت رزرو اینترنتی آزمون تعیین سطح آفرینش میبایست در پرتال ثبت نام آفرینش (my.afarinesh.org) عضو شوید. پس به صفحه عضویت مراجعه کنید و مطابق با دستورالعمل زیر مراحل ثبت نام را ادامه دهید:


۲- فرم ثبت نام را مطابق شکل زیر پر نمایید. توجه نمایید در این مرحله تمامی اطلاعات کاربری میبایست به زبان انگلیسی وارد شوند. همچنین پرکردن تمامی مشخصات به استثناء آیتم تصویر کاربر الزامی میباشد.

۳- در پایان بر روی ثبت نام کلیک کنید. چنانچه مشکلی در مندرجات فرم نباشد پیام ثبت نام موفقیت آمیز را مشاهده خواهید کرد.

۴- اکنون میبایست جهت فعال سازی حساب کاربری به ایمیل خود مراجعه نمایید. امکان دارد ایمیل ارسالی آفرینش در بخش inbox یا spam سرویس میل شما باشد. پس از باز کردن ایمیل بر روی فعال سازی حساب کاربری کلیک نمایید.

۵- تبریک میگوییم! به جمع کاربران آفرینش خوش آمدید. اکنون توسط نام کاربری (ایمیلتان) و رمز عبور در پنل کاربریتان در سایت آفرینش وارد شوید. حال بر روی منوی تعیین سطح در بالای صفحه کلیک کنید. (توجه نمایید اشتباها به جای منوی “رزرو تعیین سطح” بر روی منوی رزرو “آزمون ماک” کلیک نکنید!)

۶- در بخش روزهای آزمون تعیین سطح، آزمون مورد نظر خود را با توجه به تاریخ و ساعت مربوطه اتنخاب کرده و بر روی دکمه رزرو صندلی کلیک نمایید.

۷- چنانچه از انتخاب خود اطمینان دارید به مرحله بعد بروید.

۸- آزمون تعیین سطح شما با موفقیت رزرو شد!