ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
آزمون تعیین سطح آفرینش

آزمون تعیین سطح مختص زبان آموزانی است که قصد شرکت در دوره های حضوری یا آنلاین آیلتس را داشته و به هر دلیلی نمی توانند سطح آموزشی خود را ارزیابی نمایند. شایان ذکر است زبان آموزانی که قبلاً در آزمون آیلتس شرکت نموده و یا در سطح این آزمون قرار دارند، جهت شرکت در دوره های آفرینش نیازی به آزمون تعیین سطح ندارند. از داوطلبان گرامی تقاضا می شود قبل از رزرو اینترنتی آزمون تعیین سطح موارد زیر را به دقت مطالعه نمایند:

راهنما و قوانین آزمون تعیین‌سطح حضوری و تلفنی آفرینش

تعیین سطح حضوری

۱- رزرو و نوبت‌دهی آزمون تعیین سطح حضوری و تلفنی آفرینش صرفاً به صورت اینترنتی انجام می پذیرد.

۲- خواهشمندیم راهنمای نحوه رزرو اینترنتی آزمون تعیین‌سطح آفرینش را در پایین همین صفحه به دقت مطالعه فرمایید. بسیاری از زبان‌آموزان اشتباهاً به جای آزمون تعیین سطح، آزمون ماک را رزرو می‌کنند!

۳- محتوای آزمون:

آزمون تعیین سطح حضوری در چهار بخش به شرح ذیل برگزار می‌شود:

آزمون تعیین سطح حضوری در سه بخش اول ( Listening, Reading, Writing ) به صورت گروهی برگزار می گردد؛ لذا در صورت تأخیر زبان آموز و در جهت حفظ نظم آزمون، وی حداقل بخش Listening آزمون را از دست خواهد داد.

آزمون تعیین سطح

تذکر مهم: جهت احترام به وقت زبان آموزان گرامی، آزمون تعیین سطح رأس ساعت مقرر خود آغاز می‌گردد. لذا خواهشمندیم جهت حضور به موقع در محل آزمون، مشکلاتی از قبیل ترافیک و محل پارک خودروی خود را در نظر داشته باشید. پیشنهاد می شود ترجیحاً در روز آزمون تعیین سطح از وسایل نقلیه غیر شخصی نظیر تاکسی یا اتوبوس استفاده نمایید. همچنین نقشه محل برگزاری آزمون، کروکی دقیق و مسیرهای دسترسی به آفرینش را از [شعب آفرینش] می‌توانید مشاهده نمایید.

۵- کارنامه‌ آزمون تعیین سطح حضوری در همان روز و بلافاصله پس از پایان آزمون Speaking هر نفر در اختیار زبان‌آموزان گرامی قرار خواهد گرفت.

۶- آزمون Speaking طبق روال آزمون رسمی IELTS به صورت انفرادی برگزار شده و جهت هر یک از زبان آموزان گرامی حدود ۵ دقیقه به طول خواهد انجامید. بدیهی است طول زمان انتظار جهت Interview زبان‌آموز، بسته به تعداد نفرات شرکت کننده در آزمون تعیین سطح، معمولاٌ بین ۱۰ دقیقه الی ۱ ساعت به طول خواهد انجامید. ضمناً اولویت در آزمون Interview با زبان آموزانی است که سریعتر برگه آزمون کتبی خود را تحویل دهند.

۷- در راستای افزایش کیفیت فنی دوره‌های آفرینش، آزمونهای تعیین سطح آفرینش توسط سری فوق حرفه ای هدفونهای وایرلس AKG برگزار می گردد.

۸- نمرات آزمون تعیین سطح آفرینش از ۰ تا ۷ محاسبه می‌شود. در حالیکه نمرات آزمونهای اصلی یا آزمایشی آیلتس، از ۰ تا ۹ نمره دهی می‌گردند. علت این اختلاف نمره‌دهی، شرایط و سطح سختی متفاوت سؤالات آزمون رسمی آیلتس با آزمون تعیین سطح است.

۹- هزینه آزمون تعیین سطح تلفنی ۳۹ و تعیین سطح حضوری آفرینش ۴۹ هزار تومان می‌باشد. چنانچه زبان‌آموز در وقت رزرو شده خود حاضر نگردد، هزینه آزمون وی سوخت می‌شود و امکان عودت وجه وجود نخواهد داشت و زبان‌آموز محترم می‌بایست مجدداً نسبت به رزرو تاریخ جدید آزمون تعیین‌سطح اقدام نماید.

۱۰- با توجه به اینکه پایینترین Level کلاسهای آموزشی آفرینش نیز در سطح مبتدی نمی‌باشد، لذا شرکت در آزمون تعیین سطح حتی برای ثبت نام در پایین‌ترین سطح کلاسهای آفرینش الزامی است.

۱۱- زبان آموزانی که صرفاً قصد شرکت در آزمون‌های آزمایشی ماک آیلتس آفرینش (آزمون ماک آیلتس چیست) را دارند، نیازی به رزرو آزمون تعیین سطح و شرکت در آن ندارند.

۱۲- زبان آموزانی که سابقه کسب حداقل نمره ۵٫۵ در آزمون آیلتس (در تمامی اسکیل‌ها) یا ۸۰-۷۵ در iBT داشته صرفاً در صورت ارائه مدرک معتبر، نیازی به رزرو آزمون تعیین سطح و شرکت در آن ندارند.


تعیین سطح غیرحضوری (تلفنی)

آزمون تعیین‌سطح غیرحضوری آفرینش به صورت تلفنی برگزار می‌گردد. ممتحن آفرینش از طریق تماس تلفنی به مدت ۵ الی ۷ دقیقه مهارت Speaking داوطلب را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. سطح داوطلب حداکثر ۳ ساعت پس از تماس آفرینش با زبان‌آموز مشخص شده و در پنل داوطلب ثبت می‌گردد و زبان‌آموز با توجه به سطح مشخص شده می‌تواند نسبت به ثبت‌نام دوره مد نظر خود اقدام نماید.

توضیح مهم: تماس جهت برگزاری آزمون تعیین‌سطح تلفنی در محدود ساعت رزرو شده از سمت آفرینش انجام می‌پذیرد. لذا از تماس با آفرینش خودداری فرمایید.

ظرفیت‌های موجود آزمون تعیین‌سطح تلفنی را در آزمون تعیین سطح غیر حضوری مشاهده فرمایید.


نتیجه آزمون تعیین سطح حضوری و تلفنی آفرینش ۶ ماه اعتبار دارد و پس از آن به صورت خودکار منقضی خواهد شد.