ثبت نام کلاسهای حضوری ترم خرداد

قوانین برگزاری دوره‌های آنلاین

تاریخ بروزرسانی قوانین: ۱ دی ۱۴۰۲

پس از ثبت نام دوره‌های آنلاین آفرینش امکان کنسل کردن، جابجا کردن دوره یا انتقال دوره به زمان بعدی وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید در صورت انصراف حضور از دوره (به هر علتی) هیچگونه وجهی به زبان آموز محترم عودت داده نخواهد شد. چنانچه به هر دلیلی امکان حضور آنلاین در کلاس را نداشتید، میتوانید فایل ضبط شده کلاس را تا موعد مقرر در پنل کاربری خود مشاهده فرمایید.

تولید و برگزاری دوره‌های آنلاین آفرینش، هزینه‌های بسیار سنگین مالی را برای آفرینش داشته است. از این رو هرگونه انتشار محتوای دوره‌های آنلاین آفرینش (عکس، فیلم، متن، صوت و فایل کلاسها) به هر نحو و از هر طریقی غیر قانونی محسوب می‌شود و در صورت مشاهده موارد خلاف مقررات، خانه آیلتس آفرینش با استفاده از ابزارهای حقوقی لازم از طریق مراجع ذیصلاح قانونی با قدرت پیگیری‌های لازم را برای شکایت و دریافت خسارت از فرد متخلف انجام خواد داد.

زبان‌آموزان محترم صرفاً از ساعت ۱۹ الی ۲۲ روز قبل از شروع دوره‌ آنلاین فرصت دارند با مراجعه به پنل کاربری خود در سایت آفرینش نسبت به تست ورود به پنل وبینار و صحیح بودن یوزرنیم و پسورد خود اقدام فرمایند. چنانچه مشکلی در ورود به پنل وبینار وجود داشت از طریق آی‌دی تلگرام معرفی شده در زیر همین صفحه شرح مشکل را به همراه تصویری از خطا و اطلاعات دقیق کاربری (نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تلفن همراه و کد کلاس)  ارسال نمایید.

چنانچه زبان‌آموز در بازه زمانی یک ساعت قبل از شروع دوره آنلاین، مشکل ورود به پنل وبینار خود را مطرح کند و تست ورود را قبلاً انجام نداده باشد، بررسی مشکل وی جهت حل خطای ورود به کلاس حداقل یک ساعت به طول خواهد انجامید.

توجه نمایید پس از گذشت ۱ ساعت از زمان شروع کلاس، درخواستهای کاربرانی که مشکل ورود به کلاس را دارند بررسی نخواهد شد و این گروه از کاربران می‌توانند پس از کلاس، فیلم ضبط شده آن را مشاهده فرمایند.

امکان اشتراک گذاری اکانت ورود به کلاسهای آفرینش وجود ندارد و با هر اکانت صرفاً یک نفر می‌تواند در کلاس حاضر شود. چنانچه اکانت خصوصی زبان آموز در اختیار شخص دیگری برای ورود به کلاس قرار گیرد یا زبان‌آموز از ۲ دستگاه به صورت همزمان برای ورود به کلاس استفاده کند، هر ۲ اکانت وارد شده به صورت خودکار از کلاس اخراج و بلاک خواهد شد. لازم به توضیح است در صورت بلاک شدن اکانت، امکان حضور کاربر در ادامه کلاس و حتی سایر دوره‌های آنلاین آفرینش وجود نخواهد داشت.

در صورت بروز اختلال یا کندی اینترنت از سوی زبان آموز، امکان مشاهده ویدئوی ضبط شده کلاس فراهم است. در این حالت چه در کلاس‌های خصوصی و گروهی و چه در کارگاه‌های آنلاین امکان برگزاری مجدد دوره وجود ندارد . همچنین در صورت بروز مشکلات اینترنتی از سوی داوطلب، امکان جابجایی، انصراف و یا عودت وجه کلاس نیز وجود ندارد و زبان‌آموز میتواند از طریق پنل خود فیلم ضبط شده کلاس را مشاهده فرماید.

پشتیبانان آفرینش همانند زبان‌آموز در کلاس حضور دارند و به صورت مستمر در حال رصد و بررسی مشکلات فنی و کیفیت پخش صدا و تصویر می‌باشند. بنابراین چنانچه کوچکترین مشکلی از سمت آفرینش پیش آید، بلافاصله از طریق اعلامیه تصویری که بر روی تخته کلاس قرار خواهند داد، نقص فنی بوجود آمده را اطلاع خواهند داد. بنابراین چنانچه زبان‌آموز اطلاعیه‌ای مبنی بر مشکل فنی مشاهده نمی‌کند به این معنا است که کیفیت پخش صدا و تصویر عا‌لی است و اگر داوطلب همچنان مشکلی در دریافت صدا و تصویر دارد، این مشکل از سمت آفرینش نیست.


در اکثر موارد مشکلات صدا و تصویر زبان‌آموز مربوط به کییفیت اینترنت آنها می‌باشد. توجه نمایید تقریبا تمامی شرکت‌کنندگان در وبینار از اینترنتهای اشتراکی استفاده‌ می‌نمایند که وضعیت پایداری از لحاظ سرعت دانلود ندارند. اینترنتی که آفرینش برای برگزاری دوره‌های آنلاین استفاده می‌کند، غیر اشتراکی (Point to Point) و با سرعت دانلود و آپلود بسیار بالاست.


پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت کیفیت بهتر کلاس، در صورت امکان در طول کلاس آنلاین خود، لپ‌تاپ یا سیستم کامپیوتری خود را توسط کابل شبکه به اینترنت وصل کنید و ترجیحاً از ارتباط Wifi استفاده نکنید.

آفرینش به صورت همزمان از چند سرویس اینترنتی پرسرعت غیر اشتراکی مختلف برای برگزاری دوره‌های آنلاین استفاده می‌کند. اما در صورت بروز اختلالات فورس ماژور اینترنتی، فیلم کامل ضبط شده دوره حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت برای تمامی شرکت‌کنندگان ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که در این حالت با توجه به محدودیت زمانی، دوره آنلاین مجدداً برگزار نخواهد شد.

با توجه به امکانات نرم‌افزار Adobe Connect، فیلم ارائه شده به داوطلب قابل مشاهده می‌باشد اما قابلیت دانلود ندارد. گرچه داوطلب می‌تواند همان زمان که فیلم را می‌بیند یا زمانی که در کلاس به صورت آنلاین حضور دارد، خودش نسبت به ضبط فیلم کلاس اقدام نماید.

حداکثر ۱ ساعت پس از اتمام کلاس، فایل ضبط شده کلاس در پنل داوطلب قابل مشاهده می‌باشد. این فایل به مدت ۱۴ روز (دو هفته) پس از انتشار در پنل داوطلب جهت مرور یا ضبط باقی خواهد ماند و پس از آن به صورت خودکار (بدون اطلاع قبلی) از پنل نرم‌افزار حذف می‌شود.

توجه نمایید وبینار به صورت آنلاین برگزار می‌شود و فیلم ضبط شده کلاس نیز به صورت اینترنتی و خودکار ضبط می‌شود. بنابراین این امکان وجود دارد در بخشهایی از فیلم ضبط شده به واسطه سرعت اینترنت، مشکلاتی نظیر قطع صدا و تصویر در فیلم نهایی باشد. آفرینش توصیه می‌کند که حین برگزاری دوره، زبان‌آموز به صورت همزمان در کلاس آنلاین باشد. در غیر این صورت داوطلب می‌تواند با مسئولیت خود به صورت همزمان در کلاس آنلاین نشود و از فیلم ضبط شده اینترنتی که البته در بیش از ۹۰ درصد موارد دارای کیفیت مناسبی است استفاده نماید. با توجه به اینکه هدف آفرینش از برگزاری وبینار آنلاین، فروش ویدئوی ضبط شده آموزشی نمی‌باشد و اصولاً وبینارها به واسطه محدودیت‌های سرعت اینترنت توسط تجهیزات حرفه‌ای صدابرداری و تصویربرداری نمی‌شوند، بدیهی است تضمینی در خصوص کیفیت عالی فیلم ضبط شده پس از کلاس وجود نخواهد داشت.

در پاره‌ای موارد (احتمال بسیار کم) به دلیل اختلالات سراسری از سوی شبکه زیرساخت کشور که هیچ ارتباطی با آفرینش ندارد، این امکان وجود دارد که فیلم ضبط شده کلاس در پنل داوطلب به صورت ناقص منتشر شود و یا هیچ ویدئویی در پنل داوطلب منتشر نشود. در این موارد با توجه به اینکه این دست از اختلالات از اختیار آفرینش خارج است و همچنین آفرینش متعهد به برگزاری دوره آنلاین می‌باشد و در خصوص فیلم ضبط شده کلاس تعهدی ندارد، امکان برگزاری مجدد کلاس آنلاین یا ضبط مجدد فیلم برای داوطلب وجود ندارد. لذا داوطلبان در صورت نیاز به فیلم ضبط شده کلاس می‌توانند به صورت همزمان کلاس را ضبط نمایند.

لازم به توضیح است داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل همان زمان که کلاس را مشاهده می‌کنند توسط نرم‌افزارهایی مانند Snagit فیلم کلاس را ضبط کنند. البته باید توجه داشته باشید که در این حالت سیستم کامپیوتری شما می‌بایست سخت افزار مناسبی داشته باشد.

ارسال ایمیل، شماره تماس و هرگونه لینک عضویت در کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی و شبکه‌های مجازی دیگر در محیط چت روم اکیداً ممنوع می‌باشد و با توجه به رصد تمامی مطالب منتشر شده در چت روم توسط پشتیبانان کلاس، به محض مشاهده این موارد کاربر محترم بنابر قوانین ثبت‌نام در دوره از کلاس اخراج خواهد شد. تکرار این مورد باعث لغو کامل دسترسی به کلاس می‌شود.

با توجه به ماهیت برگزاری دوره‌های آنلاین، اطلاع رسانی این دورها نیز صرفاً به صورت آنلاین انجام خواهد شد. این اطلاع رسانی علی‌الخصوص در شرایط فورس ماژور حین برگزاری دوره‌ها صرفاً از طریق ۲ کانال مجزا برای کلاسها و کارگاه‌های آنلاین نوروزی انجام خواهد شد.

کانال تلگرام AfClass@ (برای کلاسهای آنلاین نوروزی) 

کانال تلگرام AfWorkshop@ (برای کارگاه‌های آنلاین یکروزه نوروزی) 

همچنین پاسخگویی به داوطلبان دوره‌های آنلاین نیز صرفاً از طریق اکانت تلگرامی مجزا برای هر کلاس یا کارگاه انجام می‌پذیرد. توجه نمایید از ارسال پیام به آیدی غیر مرتبط با سطح دوره‌تان خودداری فرمایید. لیست آید‌ی‌های مربوط به سطح خود را در پایین همین متن مشاهده فرمایید. از زبان آموزان محترم خواهشندیم از تماس تلفنی با آفرینش در خصوص دوره‌های آنلاین خودداری فرمایند.

لازم به توضیح است پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات داوطلبان ثبت‌نام شده در دوره‌های آنلاین صرفا به صورت تلگرامی انجام می‌شود. لذا خواهشمندیم از تماس تلفنی یا ارسال پیام در اینستاگرام آفرینش در زمینه مشکلات یا سوالات درباره دوره‌ آنلاین خود، خودداری فرمایید.