بررسی تخصصی مرکز آزمون آیلتس پروشات

بررسی تخصصی آزمون آیلتس پروشات

پروشات | توضیح: نقد و بررسی تخصصی زیر توسط کارشناسان آفرینش انجام شده و رپورتاژآگهی نمیباشد. بدیهی است آفرینش در این بخش جدید از وبسایت خود، از هیچ کدام از مراکز رسمی برگزاری آزمون، سفارش تبلیغاتی قبول نمیکند. شایان ذکر است هزینه ثبت نام در این آزمون به صورت کامل توسط آفرینش پرداخت شده است.

کارشناسان آفرینش طی دوره های چند ماهه و بدون هماهنگی قبلی در آزمون اصلی مراکز مجاز ثبت نام کرده و کل فرآیند ثبت نام، آزمون، مصاحبه و اعلام نتایج را به صورت تخصصی و موشکافانه تحلیل و بررسی مینمایند و نهایتاً کلیه نقاط قوت و ضعف مراکز را فارغ از هرگونه جانبداری، منتشر میکنند.

پروشات-proshot

بررسیهای تخصصی آفرینش تفاوتهای جدی و عمده ای را با آنچه پیش از این تحت عنوان “بیان تجربیات” متعدد کاربران که در سایتها و فرومهای مختلف منتشر گشته اند دارد:

 • این بررسی توسط متخصصین آفرینش انجام میشود. بنابراین کاملا با نگاه حرفه ای و تخصصی کارشناسان بیان میگردد.
 • نظرات منتشر شده در این صفحه بر اساس شنیده های کارشناسان آفرینش نمیباشد. کارشناسان به صورت واقعی، ثبت نام آزمون اصلی را با پرداخت وجه کامل آزمون انجام داده اند! و همانند یک داوطلب واقعی جهت بررسی مرکز مورد نظر، در آزمون آن مرکز شرکت کرده اند.
 • بیش از ۹۰ درصد داوطلبان آزمون اصلی را افرادی تشکیل میدهند که تاکنون تجربه شرکت در آزمونهای رسمی IELTS را نداشته اند و جهت کسب اطلاعات در خصوص مراکز آزمون مجبور بوده اند به اطلاعات اندک سایتها روی آورند حال آنکه در بسیاری از سایتها و فرومها، تجربیات ذکر شده توسط کاربران، غیر واقعی و تبلیغاتی هستند و قابل استناد نمیباشند و به این ترتیب همیشه واقعیت آنچه در مراکز برگزاری آزمون اتفاق می افتاد در هاله ای از ابهام قرار داشت!
  تعدد تجربیات و ضد و نقیض هایی که در این دسته از فرومها و سایتها از سوی کاربران نوشته میشود، اکثراً به جای آنکه منجر به نتیجه گیری مفید زبان آموزان شود، صرفاً باعث سردرگمی آنها میشد. اما اکنون متقاضیان گرامی میتوانند بدور از فضاهای تبلیغاتی و زد و بند های تجاری، با اعتماد کامل به خانه آیلتس آفرینش به عنوان معتبرترین و تنها مرکز تخصصی دوره های آیلتس در کشور که بیش از ۱۰ سال به صورت تخصصی بر روی آزمون IELTS تمرکز کرده است، بدون دغدغه مرکز آزمون مورد نظر خود را بر اساس صلاحیت واقعی آن مرکز انتخاب نمایند.

نحوه امتیازدهی به مراکز آزمون:

آفرینش پس از بررسی های متعدد و با در نظر گرفتن جوانب کارشناسی، چک لیست مشخصی را برای امتیاز دهی به تمامی مراکز آزمون در نظر گرفته است. در این چارچوب ، ۶ آیتم از مراکز رسمی برگزاری آزمون به صورت موشکافانه مورد ارزیابی تخصصی و نمره دهی قرار میگیرد که البته هر کدام از آیتمها، زیر مجموعه های موضوعی مربوط به خود را دارند. نکته مهم، ارزش متفاوت هر کدام از آیتمها نسبت به آیتم دیگر میباشد. به عنوان مثال کیفیت سیستم صوتی در سکشن Listening پروشات، به مراتب اهمیت، ارزش و امتیاز بیشتری نسبت به کیفیت صندلی های آزمون پروشات دارد.

روند توزیع و ارزش امتیازات به مراکز:

فرآیند ثبت نام آزمون مراکز (حداکثر ۱۵ امتیاز)

محل برگزاری آزمون کتبی مراکز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

آزمون Listening مراکز (حداکثر ۲۵ امتیاز)

آزمون Speaking مراکز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

فرآیند پاسخگویی، پشتیبانی و انسجام سازمانی مراکز (حداکثر ۱۰ امتیاز)

امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش (حداکثر ۱۰ امتیاز)

حداکثر مجموع امتیاز ۶ بخش هر یک از مراکز آزمون: ۱۰۰ امتیاز

توجه: امتیازات مذکور فوق، مربوط به مرکز پروشات نمیباشد، بلکه روند توزیع امتیازات به مراکز آزمون و حداکثر امتیازاتی که مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس میتوانند کسب کنند را نشان میدهد.

توضیح: این بررسی مربوط به تاریخ آزمونی است که کارشناس آفرینش در آن حضور داشته است. لذا امکان دارد مراکز در آزمونهای بعدی تغییراتی را در روند برگزاری آزمونهای خود نظیر محل برگزاری آزمون کتبی انجام دهند. بدیهی است این تغییرات در بررسی های بعدی کارشناسان لحاظ می‌گردد.

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-globe”]

فرآیند ثبت نام آزمون

نشانی وب سایت: https://www.proshotportal.com

وب سایت پروشات Proshot را میتوان یکی از جذاب ترین وب سایتهای ثبت نام آیلتس در میان سنترهای ایرانی دانست. سایت پروشات در دو نسخه موبایلی و دستکتاپی تهیه شده است. به این معنا که نسخه موبالی سایت پروشات، بسیار سبک تر و ساده تر از نسخه دسکتاپی آن میباشد. گرافیک نسخه دسکتاپ پروشات در همان نگاه اول، مخاطب را جذب می‌کند. همچنین سرعت بارگزاری هر دو نسخه موبایلی و دستکتاپ پروشات بسیار سریع است.

پروشات از همان زمان شروع به کار خود، امکان انتخاب دلخواه روز و ساعت Speaking را در پنل کاربران خود مهیا کرده است. پس اگر از آن جمله داوطلبانی هستید که روز و زمان آزمون مصاحبه برایتان اهمیت دارد میتوانید پس از ثبت نام در آزمون، و در موعد مقرر که از سوی مرکز پروشات اعلام میگردد، تایم مورد نظر خود برای آزمون مصاحبه را به دلخواه انتخاب نمایید.

از دیگر ویژگیهای مهم وب سایت پروشات Proshot، اتوماسیون ثبت نام آنلاین میباشد. هر کابر پنل کابری مجزایی دارد که پس از ثبت نام اولیه میتواند نسبت به انتخاب آزمون مورد نظر خود و ثبت نام و نهایتاً پرداخت آنلاین آن اقدام نماید. جدول آزمونهای پروشات در این صفحه قرار دارد که داوطلبان میتوانند نوع آزمون (Academic یا General) و تاریخ آزمون خود را انتخاب و ثبت نام نمایند. پنل ثبت نام آزمون های پروشات ساده اما پرقدرت برنامه نویسی شده است و با کمی دقت به منوها میتوان بدون نیاز به راهنمای خاصی در سایت پروشات ثبت نام کرد. گرچه راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس نیز به صورت مشروح در سایت پروشات وجود دارد.[/info_list_item][/info_list]

نقاط قوت:

 • پنل قدرتمند پرداخت و ثبت نام آنلاین
 • سیستم اتوماسیون انتخاب دلخواه زمان آزمون مصاحبه
 • گرافیک جذاب نسخه دسکتاپ سایت
 • نسخه ساده و کم حجم موبایلی سایت پروشات

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۲ از ۱۵

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-file-text-o”]

آزمون کتبی

نشانی محل برگزاری آزمون کتبی: تهران، میدان ونک، بزرگراه شهید حقانی بعد از کتابخانه ملی، جنب روگذر شهید همت غرب هتل بزرگ ارم، تالار بام مهتاب

توجه داشته باشید که محل برگزاری آزمون کتبی، حسب مورد امکان تغییر دارد و داوطلبان پروشات می‌بایست نشانی دقیق محل برگزاری آزمون خود را از سایت پروشات مشاهده نمایند.

 • موقعیت جغرافیایی محل آزمون: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
 • دسترسی به هتل ارم از تمام نقاط تهران کار ساده ایست. پیشنهاد میکنیم با وجود دسترسی مناسب به محل هتل، ترجیحاً از وسایل نقلیه شخصی برای شرکت در آزمون استفاده نکنید چرا که یک تصادف ناخواسته میتواند زمان زیادی از تایم شما را تلف کند و استرس قابل توجهی را پیش از آزمون مهم تان به شما تحمیل نماید.
 • کیفیت فیزیکی سالن: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • هتل ارم یکی از هتلهای مطرح و بنام تهران میباشد. در واقع هتل ارم یکی از معدود هتلهای بین المللی تهران هست که طیف مختلفی از میهمانان خارجی، آن را به عنوان محل اقامت خود انتخاب میکنند که معمولا میتوانید حضور آنها را در لابی هتل مشاهده نمایید. هتل ارم محیطی آرام و دلپذیر دارد و آزمون پروشات در سالن تالار مهتاب این هتل برگزار می گردد. سالن تالار مهتاب هتل رم، سالنی لوکس و مناسب جهت برگزاری آزمون کتبی پروشات میباشد. نور سالن با توجه به ارتفاع سقف، یکدست است و سالن تهویه بسیار مناسبی دارد.
 • ظرفیت و تراکم سالن: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
 • در آزمونی که در آن شرکت داشتیم، حدود ۲۰۰ داوطلب در سالن آزمون هتل ارم حضور داشتند. با توجه به وسعت سالن، ظرفیت آن حتی برای ۳۰۰ داوطلب نیز مناسب به نظر میرسد. فاصله صندلی ها چیده شده کافی بوده و مطابق با استانداردهای سازمان آیلتس میباشد.
 • میزان آکوستیک بودن سالن آزمون: (امتیاز کسب شده: ۲٫۵ از ۳)
 • دیوار های سالن محل برگزاری آزمون پروشات، آکوستیک است طوری که حتی اگر چندین نفر در خارج از سالن آزمون مشغول صحبت کردن با یکدیگر باشند، هنگام بسته شدن در هیچ صدایی به داخل سالن آزمون نفوذ پیدا نمیکند. ارتفاع سقف سالن آزمون استاندارد است.
 • کیفیت میز و صندلی ها: (امتیاز کسب شده: ۲٫۵ از ۳)
 • صندلی های آزمون پروشات کیفیت مناسبی دارد و در طول ساعتهای آزمون شما را خسته نخواهد کرد. میز تحریر نیز ابعاد و پهنای مناسبی دارد. علی الخصوص اگر شما چپ دست هستید، هیچ مشکلی برای استفاده از میزهای تحریر پروشات نخواهید داشت.
 • کیفیت لوازم التحریر: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • بر روی هر میز پروشات، ۲ عدد مداد با کیفیت HB فابر کاستل، یک عدد تراش و یک عدد پاک کن با کیفیت قرار داده شده است. توجه داشته باشید که مطابق با قوانین آیلتس، داخل بردن لوازم التحریر نظیر اتود و … به داخل سالن آزمون مجاز نیست. با توجه به کیفیت بالای لوازم التحریر ارائه شده از سوی پروشات به هیچ عنوان نگران لوازم التحریر نباشید. همچنین لازم به ذکر است با درخواست ما مبنی بر دریافت مداد اضافه نیز در طول برگزاری آزمون مخالفتی نشد.
 • پرسنل کادر اجرایی آزمون: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • رفتار پرسنل پروشات در عین حالی که محترمانه و قانون مدار میباشد، کاملاً دوستانه به نظر میرسد. کلیه پرسنل اجرایی، آموزش داده شده هستند و چنانچه یک سوال مشخص را از چند نفرشان بپرسید، یک پاسخ دریافت خواهید کرد! با توجه به استرسی که معمولاً پیش از شروع آزمون در بین داوطلبان وجود دارد، سعی شایسته پرسنل پروشات بر آن بود که با رفتار دوستانه خود، آرامش را در فضای سالن ایجاد نمایند.
 • چنانچه داوطلبی دچار افت فشار بود، خرما یا شکلات از طرف کادر اجرایی در اختیار آنها  قرار میگرفت. همچنی در صورت درخواست داوطلبان یک برگ دستمال کاغذی به آنها داده میشد..
 • نکته جالب حضور یک خانواده چهار نفره برای شرکت در آزمون آیلتس به صورت همزمان بود که دختر خانواده پیش از آزمون حالت تهوع داشتند به طوری که در زمان Check in، سه بار از سرویس بهداشتی استفاده کردند! خوشبختانه مسئولین کادر اجرایی با درک این مشکل، صندلی این خانم را به نزدیک ترین محل به درب خروجی تغییر دادند که بیماری ایشان، مزاحمتی برای سایر داوطلبان ایجاد نکند.
 • مورد جالب بعدی حضور خانم بارداری بودند که گویا داروی انسولینی داشتند که با همکاری کادر پروشات داروی ایشان توسط مسئولین پروشات به یخچال منتقل شد تا این خانم بتوانند در صورت نیاز به آن، حتی حین آزمون از آن استفاده نمایند. بنابراین اگر نیاز به مصرف داروی خاصی دارید، فقط کافی است آن را با مسئولین آزمون مستقر در سالن مطرح نمایید. مطمئناً همکاری لازم با شما انجام خواهد شد.
 • هیچ استفاده تبلیغاتی از فضای آزمون نشده و بلافاصله پس از اتمام آزمون و شمارش برگه ها، بدون معطی داوطلبان به نوبت برای تحویل وسایل خود به محل مورد نظر هدایت شدند که خوشبختانه در این بخش با توجه به تعداد بالای داوطلبان پروشات بی نظمی یا هجومی برای تحویل وسایل مشاهده نشد.
 • پذیرایی قبل، حین و پس از آزمون: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • موز، نسکافه، قند، شکر، کیک، شکلات، آب معدنی، آب میوه، چای، نسکافه و … از اقلام میز پذیرایی قبل از آزمون پروشات بودند! بنابراین حتی اگر فرصت خوردن صبحانه را هم نکرده اید، پذیرایی تقریباً مفصلی در انتظار شماست! پس از آزمون نیز با همین خوراکی ها از شما پذیرایی خواهد شد. چنانچه مشکل قند خون دارید نیز میتوانید مطابق با مقررات آزمون در حین آزمون و فرصتهای قانونی، از شکلات یا خرما استفاده نمایید تا ضعف بدنی خود را جبران نمایید. به نظر می آید اینجا همه چیز مهیاست!
 • سرویسهای بهداشتی: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • از آنجایی که معمولاً سرویسهای بهداشتی عمومی در ایران کیفیت ضعیفی دارند، باید اعتراف کنیم، کیفیت سرویسهای بهداشتی هتل ارم ما را غافلگیر کرد! سرویسها در وضع نظافتی و بهداشتی بسیار عالی قرار دارند و هر چند دقیقه یکبار به آن رسیدگی میشود.
 • در قسمت ریدینگ و رایتینگ هم میتوانید از سرویسهای بهداشتی استفاده کنید. فقط کافی است دست خود را بلند کنید. مراقب پاسپورت شما را چک کرده و تا سرویسهای بهداشتی شما را همراهی میکند. قبل از خروج از سالن و پس از ورود مجدد به سالن آزمون نیز مطابق با قوانین آزمون آیلتس، اثر انگشت شما در نرم افزار مربوطه سازمان آیلتس ثبت میشود.

[/info_list_item][/info_list]

نقاط قوت:

 • دسترسی مناسب محل آزمون
 • کیفیت بالای سالن محل آزمون
 • آکوستیک بودن دیوار های سالن آزمون
 • تراکم مناسب صندلی ها با توجه به وسعت سالن
 • کیفیت بالای لوازم التحریر ارائه شده
 • پرسنل آموزش دیدرفتار بسیار محترمانه کادر اجرایی آزمون
 • پذیرایی قابل توجه پیش و پس از آزمون
 • سرویسهای بهداشتی با وضعیت بهداشتی و نظافتی عالی

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۸ از ۲۰

موقعیت محل برگزاری آزمون کتبی پروشات روی نقشه

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-headphones”]

آزمون Listening

تا همین چندی پیش، یکی از معایب اکثر سنترهای ایران، نبود سیستم هدفون در آزمون Listening به شمار میرفت. اما حال که تقریباً تمامی سنترهای ایران، مجهز به هدفون شده اند، مرکز پروشات پا را فراتر نهاده و از سیستمهای فوق حرفه ای صوتی در آزمونهای خود استفاده میکند تا درصد خطا در این آزمون بسیار مهم را به صفر برساند! چرا که قطع یا ایراد فنی هنگام پخش صدا میتواند باعث از دست رفتن تعداد زیادی سؤال و کاهش نا خواسته و ناعادلانه نمره شما در این سشکن و ایجاد استرس شدید در سایر بخشهای آزمون شما شود!

 • برگزاری سکشن Listening با هدفون: (امتیاز کسب شده: ۱۰ از ۱۰)
 • سکشن Listening آزمون آیلتس پروشات Proshot توسط هدفونهای حرفه ای سنهایزر برگزار میشود.
 • پخش همزمان صدا از هدفون و بلندگو: (امتیاز کسب شده: ۶ از ۶)
 • در سکشن Listening آزمون آیلتس پروشات ، صدا به صورت همزمان از هدفون و اسپیکر های حرفه ای برند Ev نصب شده در سالن پخش میشود. گرچه با توجه به کیفیت بسیار بالای هدفونهای سنهایزر پروشات و همچنین کیفیت فوق العاده فرستنده های وایرلس هدفونها، امکان نویزدار شدن یا قطع صدا نزدیک به صفر میباشد، اما فرض کنید که به هر دلیلی صدای پخش شونده در هدفون شما دچاره مشکل شود! از زمانی که شما دست خود را بالا میگیرید تا زمانی که مراقب متوجه ایراد کار شود و هدفون شما را تعویض نماید بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه وقت تلف خواهد شد. اما در بخش لیسنینگ پروشات فقط کافی است که هدفون خود را از گوش بردارید و به صدای با کیفیت پخش شده از هدفونهای حرفه ای محیطی سالن گوش دهید. لازم به ذکر است پخش صدا از طریق هدفون و اسپیکر کاملاً همزمان بوده و هیچ گونه تأخیر صوتی حتی در سطح صدم ثانیه و یا اکو شدن صدا در پخش وجود ندارد.
 • نوع و کیفیت هدفون ها: (امتیاز کسب شده: ۵ از ۵)
 • هدفونهای پروشات از برند سنهایزر انتخاب شده اند. سنهایزر را میتوان برترین برند تولید کننده سیستمهای صوتی در جهان دانست. خوشبختانه کاپهای هدفونهای پروشات بر روی گوش قرار میگیرند و وقتی هدفونها را بر روی گوش قرار میدهید، حتی صداهای بلند اطراف را نیز نخواهید شنید.
 • شفافیت، میزان نویز و قطعی صدا: (امتیاز کسب شده: ۴ از ۴)
 • با توجه به اینکه پخش صدا از طریق رسیورهای وایرلس متصل به هدفونها انجام میپذیرد، میزان نویز و قطعی لحظه ای صدا، ارتباط مستقیمی با کیفیت سخت افزاری رسیورها دارد. پیش از شروع Listening، فایل تست صدا پخش میشود. حدود ۳ مرتبه فایل تست صدا پخش شد. با توجه کیفیت بالای ریسیورها، هیچ یک از تقریباً ۲۰۰ داوطلب شرکت کننده در سالن، مشکلی در زمینه اختلال در پخش فایل تست صدا نداشتند و آزمون لیسنینگ بلافاصله و پس از ۳ دقیقه شروع شد.

[/info_list_item][/info_list]

نقاط قوت:

 • برگزاری سکش Listening توسط هدفون
 • پخش همزمان و بدون تأخیر صدا از طریق هدفون و اسپیکرهای محیطی
 • کیفیت بسیار بالای هدفون و اسپیکرهای سالن آزمون
 • کیفیت بالای رسیورهای وایرلس و پخش کاملاً شفاف و بدون نویز صدا

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۲۵ از ۲۵

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-comments-o”]

آزمون Speaking

نشانی محل برگزاری آزمون مصاحبه: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، کندرو یادگار، نرسیده به بلوار بهزاد، پلاک ۱، طبقه پنجم، واحد ۱۰

 • موقعیت جغرافیایی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۲)
 • موقعیت ترافیکی محل آزمون مصاحبه پروشات (سعادت آباد) برای پیدا کردن جای پارک چندان مناسب نیست. بنابراین پیشنهاد میکنیم با وسیله شخصی خود به محل آزمون نروید.
 • کیفیت ساختمان و اتاق مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۲٫۵ از ۳)
 • ساختمان محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات، یک ساختمان نوساز و لوکس است. فضای محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات در حدود ۳۰۰ متر میباشد که به نظر میرسد این فضا به صورت اختصاصی جهت برگزاری آزمون مصاحبه طراحی شده است! طراحی و مبلمان فضای نشیمن و انتظار داوطلبان کاملاً مدرن و دلنشین است. ۳ اتاق جهت آزمون اسپیکینگ در سالن آزمون مصاحبه قرار دارد. درب اتاقها کاملاً آکوستیک طراحی شده است تا داوطلب تمرکز کافی در حین آزمون مصاحبه را داشته باشد. البته نمیتوان گفت که به صورت مطلق هیچ صدایی به داخل اتاقها منتقل نمیشود. اما باید اذعان داشت که میزان سر و صدای محیطی در داخل اتاقها پس از بسته شدن درها، به حداقل ممکن میرسد. اتاقهای آزمون مصاحبه فضای کوچکی دارد و سیستم تهویه آن کولر گازی میباشد.
 • ممتحنین (Examiners): (امتیاز کسب شده: ۶ از ۷)
 • رفتار ممتحن پروشات کاملاً محترمانه بود و در عین حال که قوانین را رعایت میکرد سعی در کاهش استرس داشت. ممتحن خوشبختانه در طول آزمون لابه لای صحبتها نمیپرید و با تکان دادن سر و لبخند حس خوبی را منتقل میکرد. پرسش ما از دیگر داوطلبان حاضر در محل آزمون مصاحبه نیز همین نتیجه را در پی داشت که رفتار سایر ممتحنین پروشات با آنها مؤدبانه و بدور از ایجاد فضای استرس بوده است. تجربیات دیگر داوطلبان از آزمون مصاحبه و معرفی ممتحنین پروشات را میتوانید در این صفحه مشاهده نمایید.
 •  زمانبندی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۳٫۵ از ۴) 
 • از دو هفته قبل از آزمون کتبی، از طریق SMS، ایمیل و تماس تلفنی، زمان انتخاب تایم آزمون مصاحبه به اطلاع داوطلبان رسید. تمام داوطلبان شانس یکسان برای انتخاب روز و ساعت مورد نظر خود برای آزمون مصاحبه را در پنل کاربری سایت پروشات دارند چرا که آزمون مصاحبه پروشات در روزهای مختلفی برگزار میگردد. بنابراین میتوان بر اساس سلیقه تایم مورد نظرتان خود را انتخاب کرد.
 • کادر اجرایی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • کادر اجرایی آزمون پروشات رفتار کاملاً دوستانه و محترمانه ای را با داوطلبان دارند و به صورت مشخص به هنگام حضور داوطلبان، سعی در کاهش استرس آنها را دارند.
 • پذیرایی: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • روال پذیرایی در آزمون شفاهی نیز عیناً مشابه پذیرایی در آزمون کتبی است. بنابراین میتوانید به صورت مفصل از خود پذیرایی کنید!

[/info_list_item][/info_list]

نقاط قوت:

 • تنوع تایمهای انتخاب زمان آزمون مصاحبه
 • قابلیت انتخاب آنلاین زور و ساهت آزمون مصاحبه
 • رفتار محترمانه و استرس زای ممتحنین
 • رفتار کاملاً محترمانه و دوستانه کادر اجرایی
 • پذیرایی مناسب
 • فضای مدرن و باز طراحی شده محل آزمون اسپیکینگ
 • آکوستیک بودن اتاق های مصاحبه

نقاط ضعف:

 • موقعیت ترافیکی نه چندان مناسب جهت پارک اتومبیل

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۷ از ۲۰

موقعیت محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات روی نقشه

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-tty”]

پاسخگویی و پشتیبانی

پروشات Proshot سعی کرده است که روشهای مختلفی را برای پاسخگویی و ساپورت داوطلبان خود به کار گیرد. ارتباط از طریق تلفن، ایمیل، تلگرام و همچنین پشتیباتی تلفن همراه حتی در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل از جمله نکات قوت پروشات در پاسخگویی به کاربران خود میباشد. رفتار پرسنل پروشات نیز در پاسخ دهی کاملاً بر مبنای احترام و البته قوانین سازمان آیلتس است.[/info_list_item][/info_list]

نقاط قوت:

 • ایجاد دسترسی های مختلف جهت پاسخگویی به داوطلبان
 • پاسخگویی کاملاً محترمانه از سوی کادر پروشات

نقاط ضعف: ندارد

امتیاز آفرینش به این بخش: ۸٫۵ از ۱۰

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-bar-chart bar-chart-o”]

نمودار امتیازات مرکز آزمون آیلتس پروشات

[/info_list_item][/info_list]

فرآیند ثبت نام آزمون
آزمون کتبی
آزمون Listening
آزمون Speaking
پاسخگویی و پشتیبانی
امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش
[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-check-square-o”]

نتیجه گیری، مجموع امتیازات و امتیاز آفرینش

گرچه پروشات یکی از مراکز با سابقه برگزاری آزمون آیلتس در ایران می‌باشد و باید اذعان کرد که در حال حاضر پروشات خدمات بسیار مناسب و قابل توجهی را به داوطلبان خود عرضه می‌کند. آنچه باید به آن توجه داشته باشید این است که ملاک ها و معیار های نمره دهی در تمامی سنترهای جهان یکسان است. بنابراین هیچ گاه جهت کسب نمره بهتر در یک اسکیل، مرکز آزمون خود را انتخاب نکنید، اما اگر به دنبال خدمات مناسب، کیفیت عالی محل آزمون کتبی، شفاهی و رفتار منحصر به فرد کادر اجرایی آزمون هستید، قطعاً پیشنهاد اول آفرینش به شما، انتخاب مرکز پروشات جهت شرکت در آزمون رسمی آیلتس میباشد.[/info_list_item][/info_list]

امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش به پروشات: ۸٫۵ از ۱۰

مجموع کل امتیازات پروشات: ۸۹ از ۱۰۰

[info_list style=”circle with_bg” font_size_icon=”24″ icon_border_style=”dotted” icon_border_size=”2″ border_color=”#515151″ eg_br_width=”1″ connector_animation=”fadeInUp”][info_list_item list_icon=”Defaults-group users”]

تجربیات داوطلبان

قدر مسلم همواره دیدن تجربیات صدها شرکت کننده در آزمون آیلتس پروشات Proshot خالی از لطف نیست و اطلاعات مفید و بسیار جزئی تری را از منظر داوطلبانی که دارای دیدگاه و سلایق متفاوتی هستند، در اختیارتان قرار میدهد.[/info_list_item][/info_list]

Comments 1

 1. ناشناس says:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره