شروع ثبت نام کلاسهای آنلاین ترم خرداد
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه
نقد و بررسی تخصصی مرکز آیلتس پروشات و تجربه داوطلبان

نقد و بررسی تخصصی مرکز آیلتس پروشات و تجربه داوطلبان

بررسی تخصصی آزمون آیلتس پروشات

پروشات | توضیح: نقد و بررسی تخصصی زیر توسط کارشناسان آفرینش انجام شده و رپورتاژآگهی نمیباشد. بدیهی است آفرینش در این بخش جدید از وبسایت خود، از هیچ کدام از مراکز رسمی برگزاری آزمون، سفارش تبلیغاتی قبول نمیکند. شایان ذکر است هزینه ثبت نام در این آزمون به صورت کامل توسط آفرینش پرداخت شده است.

کارشناسان آفرینش طی دوره های چند ماهه و بدون هماهنگی قبلی در آزمون اصلی مراکز مجاز ثبت نام کرده و کل فرآیند ثبت نام، آزمون، مصاحبه و اعلام نتایج را به صورت تخصصی و موشکافانه تحلیل و بررسی مینمایند و نهایتاً کلیه نقاط قوت و ضعف مراکز را فارغ از هرگونه جانبداری، منتشر میکنند.

پروشات-proshot

بررسیهای تخصصی آفرینش تفاوتهای جدی و عمده ای را با آنچه پیش از این تحت عنوان “بیان تجربیات” متعدد کاربران که در سایتها و فرومهای مختلف منتشر گشته اند دارد:

 • این بررسی توسط متخصصین آفرینش انجام میشود. بنابراین کاملا با نگاه حرفه ای و تخصصی کارشناسان بیان میگردد.
 • نظرات منتشر شده در این صفحه بر اساس شنیده های کارشناسان آفرینش نمیباشد. کارشناسان به صورت واقعی، ثبت نام آزمون اصلی را با پرداخت وجه کامل آزمون انجام داده اند! و همانند یک داوطلب واقعی جهت بررسی مرکز مورد نظر، در آزمون آن مرکز شرکت کرده اند.
 • بیش از ۹۰ درصد داوطلبان آزمون اصلی را افرادی تشکیل میدهند که تاکنون تجربه شرکت در آزمونهای رسمی IELTS را نداشته اند و جهت کسب اطلاعات در خصوص مراکز آزمون مجبور بوده اند به اطلاعات اندک سایتها روی آورند حال آنکه در بسیاری از سایتها و فرومها، تجربیات ذکر شده توسط کاربران، غیر واقعی و تبلیغاتی هستند و قابل استناد نمیباشند و به این ترتیب همیشه واقعیت آنچه در مراکز برگزاری آزمون اتفاق می افتاد در هاله ای از ابهام قرار داشت!
  تعدد تجربیات و ضد و نقیض هایی که در این دسته از فرومها و سایتها از سوی کاربران نوشته میشود، اکثراً به جای آنکه منجر به نتیجه گیری مفید زبان آموزان شود، صرفاً باعث سردرگمی آنها میشد. اما اکنون متقاضیان گرامی میتوانند بدور از فضاهای تبلیغاتی و زد و بند های تجاری، با اعتماد کامل به خانه آیلتس آفرینش به عنوان معتبرترین و تنها مرکز تخصصی دوره های آیلتس در کشور که بیش از ۱۰ سال به صورت تخصصی بر روی آزمون IELTS تمرکز کرده است، بدون دغدغه مرکز آزمون مورد نظر خود را بر اساس صلاحیت واقعی آن مرکز انتخاب نمایند.

نحوه امتیازدهی به مراکز آزمون:

آفرینش پس از بررسی های متعدد و با در نظر گرفتن جوانب کارشناسی، چک لیست مشخصی را برای امتیاز دهی به تمامی مراکز آزمون در نظر گرفته است. در این چارچوب ، ۶ آیتم از مراکز رسمی برگزاری آزمون به صورت موشکافانه مورد ارزیابی تخصصی و نمره دهی قرار میگیرد که البته هر کدام از آیتمها، زیر مجموعه های موضوعی مربوط به خود را دارند. نکته مهم، ارزش متفاوت هر کدام از آیتمها نسبت به آیتم دیگر میباشد. به عنوان مثال کیفیت سیستم صوتی در سکشن Listening پروشات، به مراتب اهمیت، ارزش و امتیاز بیشتری نسبت به کیفیت صندلی های آزمون پروشات دارد.

روند توزیع و ارزش امتیازات به مراکز:

فرآیند ثبت نام آزمون مراکز (حداکثر ۱۵ امتیاز)

محل برگزاری آزمون کتبی مراکز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

آزمون Listening مراکز (حداکثر ۲۵ امتیاز)

آزمون Speaking مراکز (حداکثر ۲۰ امتیاز)

فرآیند پاسخگویی، پشتیبانی و انسجام سازمانی مراکز (حداکثر ۱۰ امتیاز)

امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش (حداکثر ۱۰ امتیاز)

حداکثر مجموع امتیاز ۶ بخش هر یک از مراکز آزمون: ۱۰۰ امتیاز

توجه: امتیازات مذکور فوق، مربوط به مرکز پروشات نمیباشد، بلکه روند توزیع امتیازات به مراکز آزمون و حداکثر امتیازاتی که مراکز مجاز برگزاری آزمون آیلتس میتوانند کسب کنند را نشان میدهد.

توضیح: این بررسی مربوط به تاریخ آزمونی است که کارشناس آفرینش در آن حضور داشته است. لذا امکان دارد مراکز در آزمونهای بعدی تغییراتی را در روند برگزاری آزمونهای خود نظیر محل برگزاری آزمون کتبی انجام دهند. بدیهی است این تغییرات در بررسی های بعدی کارشناسان لحاظ می‌گردد.

فرآیند ثبت نام آزمون

نشانی وب سایت: https://www.proshotportal.com

وب سایت پروشات Proshot را میتوان یکی از جذاب ترین وب سایتهای ثبت نام آیلتس در میان سنترهای ایرانی دانست. سایت پروشات در دو نسخه موبایلی و دستکتاپی تهیه شده است. به این معنا که نسخه موبالی سایت پروشات، بسیار سبک تر و ساده تر از نسخه دسکتاپی آن میباشد. گرافیک نسخه دسکتاپ پروشات در همان نگاه اول، مخاطب را جذب می‌کند. همچنین سرعت بارگزاری هر دو نسخه موبایلی و دستکتاپ پروشات بسیار سریع است.

پروشات از همان زمان شروع به کار خود، امکان انتخاب دلخواه روز و ساعت Speaking را در پنل کاربران خود مهیا کرده است. پس اگر از آن جمله داوطلبانی هستید که روز و زمان آزمون مصاحبه برایتان اهمیت دارد میتوانید پس از ثبت نام در آزمون، و در موعد مقرر که از سوی مرکز پروشات اعلام میگردد، تایم مورد نظر خود برای آزمون مصاحبه را به دلخواه انتخاب نمایید.

از دیگر ویژگیهای مهم وب سایت پروشات Proshot، اتوماسیون ثبت نام آنلاین میباشد. هر کابر پنل کابری مجزایی دارد که پس از ثبت نام اولیه میتواند نسبت به انتخاب آزمون مورد نظر خود و ثبت نام و نهایتاً پرداخت آنلاین آن اقدام نماید. جدول آزمونهای پروشات در این صفحه قرار دارد که داوطلبان میتوانند نوع آزمون (Academic یا General) و تاریخ آزمون خود را انتخاب و ثبت نام نمایند. پنل ثبت نام آزمون های پروشات ساده اما پرقدرت برنامه نویسی شده است و با کمی دقت به منوها میتوان بدون نیاز به راهنمای خاصی در سایت پروشات ثبت نام کرد. گرچه راهنمای ثبت نام آزمون آیلتس نیز به صورت مشروح در سایت پروشات وجود دارد.

نقاط قوت:

 • پنل قدرتمند پرداخت و ثبت نام آنلاین
 • سیستم اتوماسیون انتخاب دلخواه زمان آزمون مصاحبه
 • گرافیک جذاب نسخه دسکتاپ سایت
 • نسخه ساده و کم حجم موبایلی سایت پروشات

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۲ از ۱۵

آزمون کتبی

نشانی محل برگزاری آزمون کتبی: هتل بین المللی لاله

توجه داشته باشید که محل برگزاری آزمون کتبی، حسب مورد امکان تغییر دارد و داوطلبان پروشات می‌بایست نشانی دقیق محل برگزاری آزمون خود را از سایت پروشات مشاهده نمایند.

 • موقعیت جغرافیایی محل آزمون: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
 • دسترسی به هتل لاله از تمام نقاط تهران کار ساده ایست. پیشنهاد میکنیم با وجود دسترسی مناسب به محل هتل، ترجیحاً از وسایل نقلیه شخصی برای شرکت در آزمون استفاده نکنید چرا که یک تصادف ناخواسته میتواند زمان زیادی از تایم شما را تلف کند و استرس قابل توجهی را پیش از آزمون مهم تان به شما تحمیل نماید.
 • کیفیت فیزیکی سالن: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • هتل لاله یکی از هتلهای مطرح و بنام تهران میباشد. در واقع هتل لاله یکی از معدود هتلهای بین المللی تهران هست که طیف مختلفی از میهمانان خارجی، آن را به عنوان محل اقامت خود انتخاب میکنند که معمولا میتوانید حضور آنها را در لابی هتل مشاهده نمایید. هتل ارم محیطی آرام و دلپذیر دارد و آزمون پروشات در سالن تالار مهتاب این هتل برگزار می گردد. سالن تالار مهتاب هتل لاله، سالنی لوکس و مناسب جهت برگزاری آزمون کتبی پروشات میباشد. نور سالن با توجه به ارتفاع سقف، یکدست است و سالن تهویه بسیار مناسبی دارد.
 • ظرفیت و تراکم سالن: (امتیاز کسب شده: ۱٫۵ از ۲)
 • در آزمونی که در آن شرکت داشتیم، حدود ۲۰۰ داوطلب در سالن آزمون هتل لاله حضور داشتند. با توجه به وسعت سالن، ظرفیت آن حتی برای ۳۰۰ داوطلب نیز مناسب به نظر میرسد. فاصله صندلی ها چیده شده کافی بوده و مطابق با استانداردهای سازمان آیلتس میباشد.
 • میزان آکوستیک بودن سالن آزمون: (امتیاز کسب شده: ۲٫۵ از ۳)
 • دیوار های سالن محل برگزاری آزمون پروشات، آکوستیک است طوری که حتی اگر چندین نفر در خارج از سالن آزمون مشغول صحبت کردن با یکدیگر باشند، هنگام بسته شدن در هیچ صدایی به داخل سالن آزمون نفوذ پیدا نمیکند. ارتفاع سقف سالن آزمون استاندارد است.
 • کیفیت میز و صندلی ها: (امتیاز کسب شده: ۲٫۵ از ۳)
 • صندلی های آزمون پروشات کیفیت مناسبی دارد و در طول ساعتهای آزمون شما را خسته نخواهد کرد. میز تحریر نیز ابعاد و پهنای مناسبی دارد. علی الخصوص اگر شما چپ دست هستید، هیچ مشکلی برای استفاده از میزهای تحریر پروشات نخواهید داشت.
 • کیفیت لوازم التحریر: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • بر روی هر میز پروشات، ۲ عدد مداد با کیفیت HB فابر کاستل، یک عدد تراش و یک عدد پاک کن با کیفیت قرار داده شده است. توجه داشته باشید که مطابق با قوانین آیلتس، داخل بردن لوازم التحریر نظیر اتود و … به داخل سالن آزمون مجاز نیست. با توجه به کیفیت بالای لوازم التحریر ارائه شده از سوی پروشات به هیچ عنوان نگران لوازم التحریر نباشید. همچنین لازم به ذکر است با درخواست ما مبنی بر دریافت مداد اضافه نیز در طول برگزاری آزمون مخالفتی نشد.
 • پرسنل کادر اجرایی آزمون: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • رفتار پرسنل پروشات در عین حالی که محترمانه و قانون مدار میباشد، کاملاً دوستانه به نظر میرسد. کلیه پرسنل اجرایی، آموزش داده شده هستند و چنانچه یک سوال مشخص را از چند نفرشان بپرسید، یک پاسخ دریافت خواهید کرد! با توجه به استرسی که معمولاً پیش از شروع آزمون در بین داوطلبان وجود دارد، سعی شایسته پرسنل پروشات بر آن بود که با رفتار دوستانه خود، آرامش را در فضای سالن ایجاد نمایند.
 • چنانچه داوطلبی دچار افت فشار بود، خرما یا شکلات از طرف کادر اجرایی در اختیار آنها  قرار میگرفت. همچنی در صورت درخواست داوطلبان یک برگ دستمال کاغذی به آنها داده میشد..
 • نکته جالب حضور یک خانواده چهار نفره برای شرکت در آزمون آیلتس به صورت همزمان بود که دختر خانواده پیش از آزمون حالت تهوع داشتند به طوری که در زمان Check in، سه بار از سرویس بهداشتی استفاده کردند! خوشبختانه مسئولین کادر اجرایی با درک این مشکل، صندلی این خانم را به نزدیک ترین محل به درب خروجی تغییر دادند که بیماری ایشان، مزاحمتی برای سایر داوطلبان ایجاد نکند.
 • مورد جالب بعدی حضور خانم بارداری بودند که گویا داروی انسولینی داشتند که با همکاری کادر پروشات داروی ایشان توسط مسئولین پروشات به یخچال منتقل شد تا این خانم بتوانند در صورت نیاز به آن، حتی حین آزمون از آن استفاده نمایند. بنابراین اگر نیاز به مصرف داروی خاصی دارید، فقط کافی است آن را با مسئولین آزمون مستقر در سالن مطرح نمایید. مطمئناً همکاری لازم با شما انجام خواهد شد.
 • هیچ استفاده تبلیغاتی از فضای آزمون نشده و بلافاصله پس از اتمام آزمون و شمارش برگه ها، بدون معطی داوطلبان به نوبت برای تحویل وسایل خود به محل مورد نظر هدایت شدند که خوشبختانه در این بخش با توجه به تعداد بالای داوطلبان پروشات بی نظمی یا هجومی برای تحویل وسایل مشاهده نشد.
 • پذیرایی قبل، حین و پس از آزمون: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • موز، نسکافه، قند، شکر، کیک، شکلات، آب معدنی، آب میوه، چای، نسکافه و … از اقلام میز پذیرایی قبل از آزمون پروشات بودند! بنابراین حتی اگر فرصت خوردن صبحانه را هم نکرده اید، پذیرایی تقریباً مفصلی در انتظار شماست! پس از آزمون نیز با همین خوراکی ها از شما پذیرایی خواهد شد. چنانچه مشکل قند خون دارید نیز میتوانید مطابق با مقررات آزمون در حین آزمون و فرصتهای قانونی، از شکلات یا خرما استفاده نمایید تا ضعف بدنی خود را جبران نمایید. به نظر می آید اینجا همه چیز مهیاست!
 • سرویسهای بهداشتی: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • از آنجایی که معمولاً سرویسهای بهداشتی عمومی در ایران کیفیت ضعیفی دارند، باید اعتراف کنیم، کیفیت سرویسهای بهداشتی هتل ارم ما را غافلگیر کرد! سرویسها در وضع نظافتی و بهداشتی بسیار عالی قرار دارند و هر چند دقیقه یکبار به آن رسیدگی میشود.
 • در قسمت ریدینگ و رایتینگ هم میتوانید از سرویسهای بهداشتی استفاده کنید. فقط کافی است دست خود را بلند کنید. مراقب پاسپورت شما را چک کرده و تا سرویسهای بهداشتی شما را همراهی میکند. قبل از خروج از سالن و پس از ورود مجدد به سالن آزمون نیز مطابق با قوانین آزمون آیلتس، اثر انگشت شما در نرم افزار مربوطه سازمان آیلتس ثبت میشود.

نقاط قوت:

 • دسترسی مناسب محل آزمون
 • کیفیت بالای سالن محل آزمون
 • آکوستیک بودن دیوار های سالن آزمون
 • تراکم مناسب صندلی ها با توجه به وسعت سالن
 • کیفیت بالای لوازم التحریر ارائه شده
 • پرسنل آموزش دیدرفتار بسیار محترمانه کادر اجرایی آزمون
 • پذیرایی قابل توجه پیش و پس از آزمون
 • سرویسهای بهداشتی با وضعیت بهداشتی و نظافتی عالی

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۸ از ۲۰

موقعیت محل برگزاری آزمون کتبی پروشات روی نقشه

آزمون Listening

تا همین چندی پیش، یکی از معایب اکثر سنترهای ایران، نبود سیستم هدفون در آزمون Listening به شمار میرفت. اما حال که تقریباً تمامی سنترهای ایران، مجهز به هدفون شده اند، مرکز پروشات پا را فراتر نهاده و از سیستمهای فوق حرفه ای صوتی در آزمونهای خود استفاده میکند تا درصد خطا در این آزمون بسیار مهم را به صفر برساند! چرا که قطع یا ایراد فنی هنگام پخش صدا میتواند باعث از دست رفتن تعداد زیادی سؤال و کاهش نا خواسته و ناعادلانه نمره شما در این سشکن و ایجاد استرس شدید در سایر بخشهای آزمون شما شود!

 • برگزاری سکشن Listening با هدفون: (امتیاز کسب شده: ۱۰ از ۱۰)
 • سکشن Listening آزمون آیلتس پروشات Proshot توسط هدفونهای حرفه ای سنهایزر برگزار میشود.
 • پخش همزمان صدا از هدفون و بلندگو: (امتیاز کسب شده: ۶ از ۶)
 • در سکشن Listening آزمون آیلتس پروشات ، صدا به صورت همزمان از هدفون و اسپیکر های حرفه ای برند Ev نصب شده در سالن پخش میشود. گرچه با توجه به کیفیت بسیار بالای هدفونهای سنهایزر پروشات و همچنین کیفیت فوق العاده فرستنده های وایرلس هدفونها، امکان نویزدار شدن یا قطع صدا نزدیک به صفر میباشد، اما فرض کنید که به هر دلیلی صدای پخش شونده در هدفون شما دچاره مشکل شود! از زمانی که شما دست خود را بالا میگیرید تا زمانی که مراقب متوجه ایراد کار شود و هدفون شما را تعویض نماید بین ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه وقت تلف خواهد شد. اما در بخش لیسنینگ پروشات فقط کافی است که هدفون خود را از گوش بردارید و به صدای با کیفیت پخش شده از هدفونهای حرفه ای محیطی سالن گوش دهید. لازم به ذکر است پخش صدا از طریق هدفون و اسپیکر کاملاً همزمان بوده و هیچ گونه تأخیر صوتی حتی در سطح صدم ثانیه و یا اکو شدن صدا در پخش وجود ندارد.
 • نوع و کیفیت هدفون ها: (امتیاز کسب شده: ۵ از ۵)
 • هدفونهای پروشات از برند سنهایزر انتخاب شده اند. سنهایزر را میتوان برترین برند تولید کننده سیستمهای صوتی در جهان دانست. خوشبختانه کاپهای هدفونهای پروشات بر روی گوش قرار میگیرند و وقتی هدفونها را بر روی گوش قرار میدهید، حتی صداهای بلند اطراف را نیز نخواهید شنید.
 • شفافیت، میزان نویز و قطعی صدا: (امتیاز کسب شده: ۴ از ۴)
 • با توجه به اینکه پخش صدا از طریق رسیورهای وایرلس متصل به هدفونها انجام میپذیرد، میزان نویز و قطعی لحظه ای صدا، ارتباط مستقیمی با کیفیت سخت افزاری رسیورها دارد. پیش از شروع Listening، فایل تست صدا پخش میشود. حدود ۳ مرتبه فایل تست صدا پخش شد. با توجه کیفیت بالای ریسیورها، هیچ یک از تقریباً ۲۰۰ داوطلب شرکت کننده در سالن، مشکلی در زمینه اختلال در پخش فایل تست صدا نداشتند و آزمون لیسنینگ بلافاصله و پس از ۳ دقیقه شروع شد.

نقاط قوت:

 • برگزاری سکش Listening توسط هدفون
 • پخش همزمان و بدون تأخیر صدا از طریق هدفون و اسپیکرهای محیطی
 • کیفیت بسیار بالای هدفون و اسپیکرهای سالن آزمون
 • کیفیت بالای رسیورهای وایرلس و پخش کاملاً شفاف و بدون نویز صدا

نقاط ضعف: ندارد

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۲۵ از ۲۵

آزمون Speaking

نشانی محل برگزاری آزمون مصاحبه: خیابان شریعتی روبروی بیمارستان مفید

موقعیت جغرافیایی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۱ از ۲)

 • موقعیت ترافیکی محل آزمون مصاحبه پروشات (شریعتی) برای پیدا کردن جای پارک چندان مناسب نیست. بنابراین پیشنهاد میکنیم با وسیله شخصی خود به محل آزمون نروید.
 • کیفیت ساختمان و اتاق مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۲٫۵ از ۳)
 • ساختمان محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات، یک ساختمان نوساز و لوکس است. فضای محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات در حدود ۳۰۰ متر میباشد که به نظر میرسد این فضا به صورت اختصاصی جهت برگزاری آزمون مصاحبه طراحی شده است! طراحی و مبلمان فضای نشیمن و انتظار داوطلبان کاملاً مدرن و دلنشین است. ۳ اتاق جهت آزمون اسپیکینگ در سالن آزمون مصاحبه قرار دارد. درب اتاقها کاملاً آکوستیک طراحی شده است تا داوطلب تمرکز کافی در حین آزمون مصاحبه را داشته باشد. البته نمیتوان گفت که به صورت مطلق هیچ صدایی به داخل اتاقها منتقل نمیشود. اما باید اذعان داشت که میزان سر و صدای محیطی در داخل اتاقها پس از بسته شدن درها، به حداقل ممکن میرسد. اتاقهای آزمون مصاحبه فضای کوچکی دارد و سیستم تهویه آن کولر گازی میباشد.
 • ممتحنین (Examiners): (امتیاز کسب شده: ۶ از ۷)
 • رفتار ممتحن پروشات کاملاً محترمانه بود و در عین حال که قوانین را رعایت میکرد سعی در کاهش استرس داشت. ممتحن خوشبختانه در طول آزمون لابه لای صحبتها نمیپرید و با تکان دادن سر و لبخند حس خوبی را منتقل میکرد. پرسش ما از دیگر داوطلبان حاضر در محل آزمون مصاحبه نیز همین نتیجه را در پی داشت که رفتار سایر ممتحنین پروشات با آنها مؤدبانه و بدور از ایجاد فضای استرس بوده است. تجربیات دیگر داوطلبان از آزمون مصاحبه و معرفی ممتحنین پروشات را میتوانید در این صفحه مشاهده نمایید.
 •  زمانبندی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۳٫۵ از ۴)
 • از دو هفته قبل از آزمون کتبی، از طریق SMS، ایمیل و تماس تلفنی، زمان انتخاب تایم آزمون مصاحبه به اطلاع داوطلبان رسید. تمام داوطلبان شانس یکسان برای انتخاب روز و ساعت مورد نظر خود برای آزمون مصاحبه را در پنل کاربری سایت پروشات دارند چرا که آزمون مصاحبه پروشات در روزهای مختلفی برگزار میگردد. بنابراین میتوان بر اساس سلیقه تایم مورد نظرتان خود را انتخاب کرد.
 • کادر اجرایی آزمون مصاحبه: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • کادر اجرایی آزمون پروشات رفتار کاملاً دوستانه و محترمانه ای را با داوطلبان دارند و به صورت مشخص به هنگام حضور داوطلبان، سعی در کاهش استرس آنها را دارند.
 • پذیرایی: (امتیاز کسب شده: ۲ از ۲)
 • روال پذیرایی در آزمون شفاهی نیز عیناً مشابه پذیرایی در آزمون کتبی است. بنابراین میتوانید به صورت مفصل از خود پذیرایی کنید!

نقاط قوت:

 • تنوع تایمهای انتخاب زمان آزمون مصاحبه
 • قابلیت انتخاب آنلاین زور و ساهت آزمون مصاحبه
 • رفتار محترمانه و استرس زای ممتحنین
 • رفتار کاملاً محترمانه و دوستانه کادر اجرایی
 • پذیرایی مناسب
 • فضای مدرن و باز طراحی شده محل آزمون اسپیکینگ
 • آکوستیک بودن اتاق های مصاحبه

نقاط ضعف:

 • موقعیت ترافیکی نه چندان مناسب جهت پارک اتومبیل

جمع امتیازات آفرینش به این بخش: ۱۷ از ۲۰

موقعیت محل برگزاری آزمون شفاهی پروشات روی نقشه

پاسخگویی و پشتیبانی

پروشات Proshot سعی کرده است که روشهای مختلفی را برای پاسخگویی و ساپورت داوطلبان خود به کار گیرد. ارتباط از طریق تلفن، ایمیل، تلگرام و همچنین پشتیباتی تلفن همراه حتی در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل از جمله نکات قوت پروشات در پاسخگویی به کاربران خود میباشد. رفتار پرسنل پروشات نیز در پاسخ دهی کاملاً بر مبنای احترام و البته قوانین سازمان آیلتس است.

نقاط قوت:

 • ایجاد دسترسی های مختلف جهت پاسخگویی به داوطلبان
 • پاسخگویی کاملاً محترمانه از سوی کادر پروشات

نقاط ضعف: ندارد

امتیاز آفرینش به این بخش: ۸٫۵ از ۱۰

فرآیند ثبت نام آزمون
آزمون کتبی
آزمون Listening
آزمون Speaking
پاسخگویی و پشتیبانی
امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش

نتیجه گیری، مجموع امتیازات و امتیاز آفرینش

گرچه پروشات یکی از مراکز با سابقه برگزاری آزمون آیلتس در ایران می‌باشد و باید اذعان کرد که در حال حاضر پروشات خدمات بسیار مناسب و قابل توجهی را به داوطلبان خود عرضه می‌کند. آنچه باید به آن توجه داشته باشید این است که ملاک ها و معیار های نمره دهی در تمامی سنترهای جهان یکسان است. بنابراین هیچ گاه جهت کسب نمره بهتر در یک اسکیل، مرکز آزمون خود را انتخاب نکنید، اما اگر به دنبال خدمات مناسب، کیفیت عالی محل آزمون کتبی، شفاهی و رفتار منحصر به فرد کادر اجرایی آزمون هستید، قطعاً پیشنهاد اول آفرینش به شما، انتخاب مرکز پروشات جهت شرکت در آزمون رسمی آیلتس میباشد.

امتیاز تخصصی کارشناسان آفرینش به پروشات: ۸٫۵ از ۱۰

مجموع کل امتیازات پروشات: ۸۹ از ۱۰۰

تجربیات داوطلبان

خواهشمندیم با درج تجارب خود در بخش نظرات پایین همین صفحه در خصوص مرکز آزمون آیلتس پروشات proshot تجربیات خود را با دیگر دوستان و متقاضیان شرکت در آزمون IELTS به اشتراک بگذارید.

پیش از اشتراک نظرات خود در خصوص مرکز پروشات proshot لطفاً موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • نظرات خود را با ادله بیان نمایید. نظراتی که صرفاً حاوی محتوایی نظیر خوب بودن یا بد بودن مراکز باشند منتشر نمیگردند چرا که جنبه آموزشی نداشته و مفید فایده سایر داوطلبان قرار نخواهد گرفت.
 • از توهین کردن به مراکز خودداری نمایید. انتقادهای شما در خصوص مرکز پروشات proshot منتشر میگردد اما توهین ها هرگز!
 • تجربه خود در خصوص ممتحنین پروشات proshot را در صفحه مجزایی که برای همین منظور اختصاص یافته درج کنید.
 • سؤالات خود در خصوص روند اعتراض به نتایج آزمون مرکز پروشات proshot را در این صفحه درج کنید.
 • تجارب دیگر داوطلبان در خصوص سایر مراکز برگزاری آزمون آیلتس را میتوانید در این صفحه مطالعه نمایید.
 • آفرینش هیچ گونه دخل و تصرفی در نشر کامنتهای ارسالی ندارد و نظر کلیه داوطلبان را در خصوص انتقادات نسبت به سایر مراکز برگزاری آزمون آیلتس محترم میشمارد. لذا کلیه نظراتی که حاوی الفاظ توهین آمیز و غیر اخلاقی نباشند در این بخش منتشر میگردد. بدیهی است، انتشار کامنتهای ارسالی به معنای تأیید محتوای آن توسط خانه آیلتس آفرینش نمی باشد.
مقالات مرتبط
136 نظر
مهرو

سلام دوستان؛ من 19 آذر 1401 در سنتر پروشات آزمون دادم و بسیار از روند برگزاری و نظم و آرامش جلسات کتبی و اسپیکینگ راضی بودم. اگزمینر هم آقای قربانی بودن که خیلی خوش‌اخلاق بودن و با آرامش و حوصله سوال می‌پرسیدن؛ در حدی که بعد یکی دو تا سوال کاملا استرسم ریخت و احساس یه مکالمه دوستانه رو داشتم تا امتحان! سوالاتم خوب بودن و حتی از ماکی که دو هفته قبلش داده بودم آسونتر بود. رایتینگ تسک1 جدول بود که یه سری داده تو سه سال متفاوت و درصد تغییراتشو داده بود و تسک2 هم دو تا سوال بود درباره اینکه برنامه‌های تلویزیونی زمان بیشتری رو به ورزش آقایون اختصاص میدن تا ورزش‌های خانوما که تو یه سوال دلایلش رو پرسیده بود و تو سوال بعدم پرسیده بود که آیا باید زمان مساوی به این برنامه ها اختصاص داده بشه یا نه؟
به نظرم اگه دنبال یه سنتر بی‌دردسر و آروم میگردین پروشات انتخاب مناسبیه، پیگیری و پاسخگویی و رفتار کارکنانم خیلی خوب و محترمانه بود.
من از آزمون ماک پروشات هم خیلی راضی بودم. سطح سوالا و روند برگزاری خوب بود و اگزمینر ماک هم فیدبک‌های خیلی خوبی در مورد رایتینگ و اسپیکینگ بهم دادن که تو فاصله بین ماک و آزمون اصلیم که دو هفته بود با توجه به فیدبک‌ها تونستم رو نقاط ضعفم کار کنم و خیلی کمک کننده بود برام و نمره آزمون اصلیم بیشتر شد.
امیدوارم که نظرم براتون مفید باشه و موفق باشید!

آفرینش

سپاس از اشتراک تجربه تون مهروی عزیز

سعید

کاش در مورد سنترای آزمون کامپیوتری هم همچین تحلیلی میذاشتید، بسیار جاش خالیه و اطلاعات در موردش کمه. حتی اساتید موسسه هم میگن ما تجربه نداشتیم و نمی‌دونیم چطوریه

آفرینش

به روی چشم سعید عزیز

محمد امین

امروز دوباره پروشات امتحان دادم. واقعا کیفیت همون قدر خوب بود، حتی وقتی قبل مصاحبه اسپیکینگ ساختمون رو پیدا نمیکردم چون جاشون عوض شده ظاهرا زنگ زدم خیلی خوب برخورد کردند. حتی باز خودشون بهم زنگ زدن که ما نوبتت رو یک نفر تغییر دادیم نگران نباش با آرامش بیا
اگزمینر هم آقای قربانی بودند. انصافا خیلی بهتر از سنترای دیگه بود

شادی

سلام دوستان کسی تازگی در آزمون آیلتس پروشات شرکت کرده؟ منظورم سال ۱۴۰۰ هست. کیفیتش هنوز مثل گذشته هست؟ من سال ۹۷ یک بار آزمون دادم که خیلی خوب بود. الان میخوام دوباره ثبت نام کنم ولی از اونجایی که تعداد آزمونهاش خیلی کمه داشتم به عصر دین و دانش هم فکر میکردم ولی اونجا هم تمام نظرات مربوط به چند سال پیشه. اگر در مورد این دو مرکز اطلاعی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید.

محبوبه

من تجربه بدی از ایرسافام داشتم،پاسخگو نبودن مسئولان،رفتار توهین آمیز بعد از پیگیری های خودم

مهیا احمدی

تجربه از سایر سنترها ندارم اما ایرسافام خوب نبود خیلی سلیقه ای هست .اصلا از ایرسافام راضی نبودم

ناهید

سلام آیا کسی بوده که در پروشات آزمون ایلتس شرکت کرده باشه و نمراتش از اون چیزی که انتظار داشته پایین تر باشه؟ من جند هفته پیش در ایرسافام ایلتس شرکت کردم. اسپیکینگ رو 8.5 شدم و انتظار همین رو هم داشتم ولی ریدینگ رایتینگ و لسنینگ رو که فکر نمی کردم زیر 8 بشم واقعا کم گرفتم. اعتراض هم کردم. هزینه سه و نیم میلیون تومان رو هم برای اعتراض پرداخت کردم ولی بعد از دو هفته اومد که نتیجه تغییر نکرده.

ال

دوستان جدا از هزینه ازمون که الان 4 میلیونه تقریبا، خود موسسه چقدر میگیره؟

الی

سلام
من تو آزمون ۲ جولای شرکت کردم.

در مورد آزمون کتبی همه چی در حد عالی برگزار شد. هدفون ها بسیار عالی، پرسنل بسیار حرفه ای و تلاششون برای خل مشکلات خیلی خوب بود. با کامنت Razie در رابطه با سخت بودن ریدینگ پارت دو موافقم. من حتی ده دقیقه اضافه آوردم و برگشتم سر پارت دو ولی باز هم سه تا سوالش رو با شک جواب دادم.
لیسنینگ رو با Ali موافقم که نسبتا آسون بود، به جز پارت ۴ که برخلاف انتظارم که معمولا همش رو جواب میدادم به دلیل سرعت بالای گوینده سه تاش از دستم در رفت.
رایتینگ تسک یک آسون بود ولی هنوز هم که هنوزه تسک ۲ رو نفهمیدم و به نظرم خیلی مبهم اومد. حتی با چند نفر صحبت کردم و اونا هم با من موافقت که سوال بسیار مبهم بود. حالا یه چیزایی نوشتم ولی خوب تایم زیادی رو به خاطر نامفهوم بودن سوال از دست دادم.
امیدوارم اتفاقای خوبی برای هممون بیفته.

Ali

سلام
من هم ازمون 12 تیر (2 جولای) رو شرکت کردم
بخش اسپیکینگ در خصوص شغل تاریخ و عکس گرفتم بود که سواهای رایجی اند و در پارت دو هم راجب توصیف موقیتی بود که با تاخیر به محل قرار رسیدید و در ادامه هم سوالها راجب روش تردد برای سفرها مثل هواپیما و حمل و نقل عمومی بود که ممتحن بنده آقای میانسال محترمی بودند که با تکان دادن سرشون و یا اشاره به نکات خاص تر توی پارت 3 به نوعی برای جهت دهی بهتر به مطالبی که راجبشون صحبت میکردم کمک میکردند
در روز اسپیکینگ که چند روز قبل از آزمون کتبی بود، تمهیدات بهداشتی کاملا رعایت شده بودند و البته حتما سعی کنید که دقیقا 20 دقیقه قبل از ازمون اسپیکینگ در محل حضور داشته باشید چرا که فرایند check-in شدن چند دقیقه ای زمان میبره
روز آزمون کتبی هم با نظم و همکاری مراقبین و مسئولین برگزاری به نحو احسنت انجام شد و برخورد کادر پروشات بسیار حرفه ای بود و 2 مداد و پاک کن و مداد تراش رو روی هر میز قرار داده بودند البته من مداد و تراش و پاک کن اضافی برده بودم و در قسمت راتینگ عملا 3 مداد داشتم که نیازی به تراشیدنشون نشد
هدفون ها 3 مرتبه پیش از لیسنینگ بررسی شدند و برخی از هدفون ها که شرایطشون مطبوب نبود جایگزین شدند
البته صدا از بلندگوی سالن هم همزمان پخش میشد
ضمن اینکه تمامی نکات بهداشتی در روز ازمون کتبی رعایت شده بود و هر میز هم یک بطری اب معنی یک نفره و یک دستمال مرطوب کنارش داشت
در خصوص محتوای ازمون کتبی
نکات رو یکی دیگه از کاربرها (Razie) کاملا عنوان کردند البته مواردی هست که از نظر شخصی خودم دوست ارم اضافه کنم
در خصوص ازمون لیسنینگ به نظرم در مقایسه با نمونه های کتابهای کمبریج خصوصا از کتابهای 8 به بعد، با لیسنینگ اسون تری طرف بودیم پارت 1 و 3 بنظم خیلی نرمال بودند البته باید حتما قبل از پخش خونده شن تا ذهنیت نسبت به سوال ها و جواب های چند گزینه ای داشته باشیم و این موضوع از پیش خوندن باید برای تمام سوال ها رعایت بشه
بعنوان مثال پارت 4 تست 6 از کتاب reading and listening actual 2019 به مراتب سریع تر و چالشی تر بود از پارت 4 امتحان 12 تیر و بنظر من سرعت حرف زدن گوینده در پارت 4 کاملا مشابه تستهای رایج کتابهای اخیر کمبریج بود
حتی با اینکه نقشه ای که توی پارت 2 ازمون خواسته بودن اسونترین نقشه ای نبود که دیده بودم تاحالا اما با تمرکز میشد از پسش بر اومد
ریدینگ هم بنظرم اسون بود و خیلی نزدیک به فرمت کتابهای کمبریج
بعنوان مثال در پارت 2 سوالها میخواستند که بگیم کدوم پاراگراف حاوی اطلاعات مشخص هیت که در تمام 4 تا تست کتاب 14 از نمونه سوالهای بنظرم اومده
در کل من مرکز دیگه ای تا حالا امتحان ندادم ولی شرایط استاندارد و مطلوب بود به نظرم
با امید موفقیت برای همه دوستان

Razie

سلام. ضمن آرزوی موفقیت برای همه زبان آموزان، میخوام تجربیات خودم رو در خصوص آزمون آیلتس 2 دوم جولای 2020 (12 تیر 99) به اشتراک بگذارم. آزمون اسپیکینگ روز 8 تیر در یک جو بسیار آرام و به دور از هر گونه تنش و اضطراب برگزار شد.
پارت یک در خصوص کارم بود و مهمترین سوال این بخش این بود که آیا در ابتدای روز انرژی بیشتری دارم برای کار کردن یا اواسط روز؟ پارت دوم در خصوص اولین باری که یک interesting animal رو دیدم بود و اینکه چی بود چه حسی داشتم و … و بعد از اون کل پارت سه در ادامه پارت دو بود منتها با این تفاوت که سوالات رفته رفته سوق پیدا کرد به سمت حیوانات شهری و تنوع اونها در شهری که من زندگی میکنمو دلایل زیاد شدن اونها و بعد از اون دلایل نگهداری حیوان خانگی، تفاوت کاربرد حیوانات خانگی در گذشته و امروزه، مشکلات نگهداری پت شاپ در زندگی شهری و آیا خوبه در country side حیوان خانگی نگهداری کرد یا خیر…
و اما در مورد آزمون کتبی، شرایط آزمون از دسترسی آسان محل آزمون گرفته تا جای پارک کافی و سرعت تحویل وسایل شخصی و پک کردن مدارک و غیره و غیره همه در سطح عالی و حرفه ای. مسائل مربوط به کرونا با دقت عمل خوب و تمهیدات از قبل تعیین شده به خوبی و با دقت لازم رعایت شد. مراقبین بسیار محترم و اشراف کامل نسبت به تمامی موارد داشتند. مسئول محترمی مشکلات مربوز به لقی میز و صندلی رو به سرعت برطرف میکرد. مداد و تراش و پاک کن با کیفیت مطلوب برای همه داوطلبین روی میز فرد پیش از ورود قرار داده شده بود. ضدای میکروفن خوب بود. زمانبندی توزیع و جمع آوری برگه ها و پاسخنامه ها کاملا رعایت میشد. سیستم سرمایشی به خوبی کار میکرد و به دلیل سقف بلند سالن، با وجود جمعیت بالا همگی در یک سالن، هوا به خوبی جریان داشت و گرما و سرمای آزار دهندهف ای وجود نداشت.
و اما در مورد خود آزمون: یدینگـ سخت، لیسنینگ سخت و رایتینگ نسبتا ساده
رایتینگ:
تسک 1 رایتینگ پروسس بود، دو فرآیند همزمان تولید کاغذ (مثلا روزنامه) و بازیافت اون. بنظر من صرفنظر از بکار بردن لغات و شرطی ها و …، سوری بود که میشد یچیزایی براش نوشت و مثل بعضی از سوالا نبود که آدم مجبور میشه کلی فکر کنه و تحلیل کنه که چی بنویسه. نقطه شروع و پایان مشخص داشت و کاری که تو هر مرحله باید انجام بشه رو زیرش نوشته بود. فقط باید اونها رو بهم ربط میدادیم.
تسک 2 رایتینگ حدودا این بود:
People in the world are more similar than are different.To what extent do you agree or disagree?1
صورت سوال همینقدر ساده و خلاصه بود و خود سوال از نظر ظاهری و تعداد کلمات متفاوت از تمام سوالاتی بود که تا حالا برای تسک 2 دیده بودم.ازمونا بود
لیستنینگ:
انصافا خیلی سخت بود. هر 4 تا پارتش سخت بود. سرعت گوینده ها فئق العاده بالا بود. پارت یک خب مثل همه آزمونا بود، اما نمیشد به راحتی از ده تا بیشتر از 8 تا درست زد. پارت 2 اولش 4 تا سوال سه گزینه ای در مورد یه باشگاه ورزشی بود، بعد 6 تا سوال تو صفحه دو مپ مربوط به اون باشگاه. من اگه حضورا به اون باشگاه برم و یکی به فارسی اون مپ رو بهم توضیح بده هم کلی سر در گم میشم، چه برسه یه نیتیو بیاد مثل بلبل اونا رو پشت هم بگه. هزار تو بود لامصب تا باشگاه ورزشی… . پارت 3 در مورد تاثیرات تلویزیون رو دانش آموزا بود و پون نتایجی که بهش میرسید یجورایی خلاف ذهنیت من بود، در کنار سرعت بالای گوینده ها، کار رو برام سخت تر میکرد. محتواش این بود که انگار دو نفر تو مطالعاتشون به این نتیجه رسیدن که تلویزیون میتونه رو عملکرد و نمره های بپه ها تاثیر مثبت بگذاره، بر خلاف پیزی ک تصور میشه. پارت چهار بسیار ناامید کننده بود… همیشه رو این پارت حساب میکردم… با اینکه ONE WORD ONLY بود و این نکته مثبتش بود، اما اون WORD اوووونقدر سریع گفته میشد که انگار وردی نبوده… 🙂 من شخصا 6 تا رو مطمئنم ک درست زدم. در مورد یکسری درخت تو کشاورزی بود، بنظرم درختاش آفریقایی بودن (کامبرون رو یادمه دیدم یجایی از متن).
ریدینگ:
پارت یک انگار شبیه سوال پارت 3 لیسنینگ بود!! اینم در مورد کشاورزی و درخت plum بود. از ایران هم اسم برده شده بود تو متن. سوالاتش True, False, NGو filling the gap بود. جمعا 13 تا سوال.
پارت دوم فووووق العاده سخت بود لامصصصصب. در مورد تاثیرات مثبت و منفی استرس بود بنظرم. 4 تا دانشمند داشت که باید میگفتیم هر جمله واسه کدومه. مجینگ و جای خالی هم داشت.
پارت سوم باز نسبتا خوب بود. در مورد Hurricane، شکل گیریش، آزمایش یه دانشمند و شاگرداش برای شبیه سازی و مهار قدرتش بود و اینکه تو آینده چه اختراعاتی میتونه قدرتش رو مهار کنه. هدینگ و جای خالی داشت.
امیدوارم براتون مفید بوده باشه و برا همه اونایی که امروز امتحان دادن امیدوارم رنج نمرات رو برامون بیارن پایین تا نمرات بهتری بگیریم.

Razie

نتیجه آزمون من اومد…
آکادمیک
L: 6
R: 6.5
W: 6
S: 6

Overall: 6

تصمیم دارم به نمره رایتینگم اعتراض بزنم. امیدوارم نیم نمره افزایش پیدا کنه که نمره نهاییم بشه 6.5 .

یاس

ممنون از این همه اطلاعات خوب و دقیق و دلسوزانه

مرسده

سلام من 24 خرداد آزمون آیلتس تو سنتر پروشات داشتم، نحوه برگزاری خوب بود نظم و پیگیری و خبررسانی چون ما گروهی بودیم که اسفند آزمون داشتیم و بخاطر کرونا آزمون سه بار جابه جا شد، روز اسپیکینگ هم خیلی خوب بود، ممتحن یه آقای جاافتاده و خوش برخوردی بودن که کاملا با من مشارکت در بحث داشتن و آزمون چالشی بود، سوالات هم همون سوالات آشنایی که همه ازش مطلع اید بود
در کل پروشات جای حرفه ای هست
در ضمن آزمون های ماک آفرینش واقعا قابل اعتمادند و در شرایط خوبی برگزار می شوند.
به امید موفقیت همه شما دوستان

مرسده

نتیجه آزمون من اومد… آکادمیک
اورال 7.5

لیسنینگ 8.5
ریدینگ 7.5
رایتینگ 6
اسپیکینگ 7

ف

سلام
ممکنه به من ایمیل یزنید تا ازتون برای ازمون کمک بگیرم.خیلی ممنونم

سمانه

من آبان ۱۴۰۱ در مرکز پروشات آزمون جنرال دادم. همه چیز عالی و بی‌نقص. از کیفیت هدست‌ها گرفته تا میز و صندلی امتحان و هوا و همه چی. چندین بار صدا تست میشه تا مبادا در طول آزمون هدستی کار نکنه. برخورد پرسنل بسیار خوب و حرفه‌ای. زمانبندی درست، پاسخگویی بعد از آزمون هم همین‌طور. در کل من بسیار راضی بودم.

آفرینش

سپاس سمانه عزیز. پروشات یک سنتر کم نظیر و به شدت با کیفیت هست

س ك

سلام
فيلمهاي سايمون در سايتش پولي هست و مي دونم موسسه از اين سايت خريداري كرده اما من در حال حاضر توان خريد اين فيلمها را ندارم. آيا استفاده از اين فيلمها براي ما هم بلا مانع است؟

س ك

سلام
استفاده از فايلهاي سايمون براي ما بلا مانع است؟ چون اين فيلمها پولي هست و موسسه خوب خريداري كرده اما براي ما هم بدون اشكال است؟
از طرفي من در سايت سايمون ديدم فقط فيلم هاي ريدينگ ٢ م و خرده اي ميباشد و در حال حاضر امكان خريد اينها را ندارم.

آیدا کلانتری

من هم ایرسافام امتحان دادم و هم پروشات..هدفون های ایرسافام کیفیت بالایی نداره نسبت به پروشات و همین هدفون های خوب در پروشات باعث شد نمره لیسنینگ من 1 نمره افزایش پیدا کنه
ولی از نظر فضای آزمون تو پروشات صندلی ها نزدیک هم بود

Sara

من امروز 6 ژانویه آزمون اسپیکینگ داشتم. کادر بسیار خوشبرخوردی داشتن. اگزمینر بنده یه آقایی بودن بسیار خوش برخورد. اصلا بهت استرس نمیدادن. البته من خودم خیلی استرس داشتم و به خاطر راه دورم هم خسته بودم برای همین نتونستم در حد انتظارم صحبت کنم اما فک کنم ایشون. بهم یا 6.5 یا 7 دادن. سوالات راجع به اسباب بازی دوران کودکی- بازی کردن- شهر مورد زندگی – اینکه دوسش دارم یا نه – چی کم داره و ….
بریم که آزمون کتبی 11 ژانویه رو بترکونیم. سوالات اکثرا از اکچوال جدید بود .
موفق باشید

sara

نمرات من به صورت زیر بود:
Listening=8.5
Reading=8
Speaking=6.5
writing=6.5
Overall=7.5
Listening و Reading انتظار داشتم 9 بگیرم. Writing رو حدس میزدم این بشم چون جوری نوشته بودم که فقط موضوعات پایه ای رو پوشش میداد و خلاقیتی نداشتم.Speaking انتظار حداقل7 رو داشتم ولی خوب این نمره هم بد نیست.
فقط اینکه من قبل از آزمون برای خودم از IELTS یه غول ساخته بودم ولی اصلا هم اینجوری نبود. اگر به اندازه ی کافی سوال حل کنید و آمادگی داشته باشید به راحتی میتونید نمرات بالا بگیرید.
موفق باشید.

سیما

من آزمون 23 نوامبر اکادمیک پروشات رو شرکت کردم.
از شانس ما دقیقا روز های امتحان روز شروع شلوغی ها و اعتراضات بود و با کلی استرس و تاخیر بخاطر راه بندون رسیدیم به آزمون اسپیکینگ. اگزمینر آقای مرتضی رفیعی بودند بسیار محترم و با آرامش و کمک میکردن که بتونی خوب صحبت کنی. سوال من درمورد محل زندگی و فواید و مضرات زندگی در حومه شهر بود. پارت دو هم توضیح یک محصول از منطقه زندگیم بود اما من بخاطر استرسی که گرفته بودم نتونستم ایده های زیادی برای صحبت داشته باشم ولی با این حال 6.5 دادن نمرمو و واقعا بیشتر از این هم حقم نبود.
شرایط برگزاری ازمون کتبی هم عالی بود درکل.
امیدوارم همه موفق باشند

محدثه

سلام. من دیروز سنتر پروشات آزمون اسپیکینگم را دادم. اگزمینرم خانم زهره مجرد بودن. سوالات پارت یک از شهر و محله شروع شد و رفت تو مدل مو . بعد هم غذا. پارت دو توصیف کسی که تا حالا ندیده ام . پارت سه هم راجع به نحوه دوست شدن ادما و جاهاش و اینا بود…
امیدوارم نمره دهی شون خوب باشه.

مرجان

بچه هایی که امروز ۲ نوامبرپروشات آکادمیک آزمون دادن نظر بدن لطفااااا
سخت نبود؟؟؟

خوبه آقا خوبه

سلام. من 20 مهر آزمون آیلتس رو در سنتر پروشات دادم و ممتحن اسپیکینگ یه خانوم میانسال بود که خیلی خوش برخورد بود و استرس بهم وارد نکرد اصلا و کلا هوامو داشت. سوالشم راجع به یه اسباب بازی دوران بچگیم بود. خود امتحانم تو هتل لاله بود که جاش خیلی خوب بود من ماشین بردم گذاشتم تو پارکینگ. سالنش هم عالی بود هدفون هاشم خوب بود. ماک های آفرینش واقعا شبیه سازی خوبیه برای امتحان اصلی. من 4بار ماک دادم تو آفرینش قشنگ عادت کرده بودم به شرایط امتحان یعنی سوالاشونم شبیه امتحانه حتی ریدینگ آیلتس یکم راحت تر از ماک ها بود. فقط عادت کرده بودم با اتود بنویسم رایتینگ رو که هی تراش نکنم مدادمو ولی گفتن با اتود بنویسی شاید تو اسکن نیفته و این حرفا که با مداد نوشتم آخر مشکلی نبود. بعععععد…رایتینگ هم دیاگرام اومده بود از مراحل ساخت کمپوت که من اصلا تمرین نکرده بودم اون سبکی ولی آخر 6.5 داد راضیم. در کل سنتر خوبیه من 7.5 گرفتم امتحانو شما هم اگه شک دارین برین پروشات یا نه شک نکنید اوکیه همه چیش. پاسخ گویی شونم خوبه. من خودم از همین کامنت های اینجا تصمیم گرفتم برم پروشات برای همین گفتم نظرمو بذارم دیگرانم استفاده کنن سوالیم داشتین بپرسین خدافظتون.

سپیده

ممنون از لطفتون و توضیحاتتون … من واقعا شک داشتم که با پیام شما مصممتر شدم …فقط میشه بگین تسک دو رایتینگ موضوعش چی بود ؟ و اینکه لیسنسنگ موضوعاتش سخت بود ؟

سمیه

درمورد مراحل ساخت کمپوت گلابی بود

laleh

پروشات ازمونهای اصلیش رو یدونه یدونه میاره ؟ الان فقط ازمون ابان ماه رو میاره روی سایت. برای ثبتنام ازمون برای دوماه دیکه باید چیکار کنم؟؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

یاسمین سعادت

سلام.من در آزمون 12 اکتبر یا 20 مهر پروشات شرکت کردم و بهتره تجربه خودم را با دیگران به اشتراک بگذارم.

در آزمون اصلی اگزمینر بسیار خوش برخورد و محترم بودند و مدام لبخند میزدند.در تسک 2، کارت سوال را از من پس نگرفتن که این هم میتونه کمکی باشه برای دیگران و مثل مابقی اگزمینر ها بی توجه نبودند.حتی چیزی هم روی برگه نمینوشتند تا حواسم پرت نشود یا استرس نگیرم. اسپیکینگ 7 شدم.
روز آزمون کتبی سالن کمی گرم بود که مراقب ها مشکل رو برطرف کردند زود و هیچ ایرادی به برگزاری نمیتوان گرفت. در کل بسیار از پروشات راضی هستم و همچنین فکر میکنم اگزمینر های رایتینگ و اسپیکینگ بسیار خوب بودند و نمره خودم را دادند.
نمره اورال من 7 شد.

Matilda

من ديروز ٢٧ اكتبر در سنتر پروشات امتحان اسپيكينگ داشتم ، ممتحن خانوم زهره مجرد (هلن) بودند، سوالات از اكچوال جديد بود اكثرا، و من پارت يك و دو عالى بودم و سوالات فالو آپ رو كمى با مكث جواب دادم ، من درمورد نمره دهى ايشون نظرات منفى رو زياد ديدم، كسى لطفا اگر تجربه اى از نمره دهى ايشون داره به اشتراك بذاره لطفا

محدثه

سلام من دیروز امتحان دادم و ایشون اگزمینرم بودند. نمره دهی شون چطور بود؟

مهسا. ش

سلام . من امروز 5ابان ساعت 14:20 امتحان اسپیکینگ سنتر پروشات داشتم و فوق العاده از ممتحنم راضی ام. بسیار خوش برخورد بودن و فیدبک میدادن . عالی بود عالی. برم واسه امتحان کتبی شنبه بعد میام نظرمو میگم.

زهرا

منم در سنتر پروشات امتحان دادم، به نظرم همه چیز خیلی خوب و حرفه ای بود، اگزماینر من خانوم مریم… فامیلیشون خوب متوجه نشدم ولی فکر میکنم عامری بود خیلی خانوم خوش برخورد و مهربونی بودن، هنوز نتیجه آزمونم نگرفتم ولی در کل راضی بودم از این مرکز.

مردی کوچک

بنده دیروز 12 مهر آزمون اسپیکینگ دادم در مرکز پروشات. بخش کتبی آزمون روز شنبه 20 مهر خواهد بود. اگزمینر بنده آقای محترمی به نام پیمان شعار بودند. بسیار حرفه ای و خوش برخورد. هنوز نمره مشخص نیست اما از برخورد حرفه ای ایشان بسیار بسیار راضی هستم فارغ از هر نمره ای که بدهند.
سوالات از سری اکچوال May-August 2019 کاملا کپی شده بودند. از بنده از سری آخر اکچوال Sep-Dec 2019 سوالی نپرسیدند.
در مجموع توصیه بنده به دوستان اجتناب از حفظ کردن کلیشه ها و تمرکز بر روی communication بجای memorization هست.
همیشه موفق باشید

Marjan

سلام لطفا میشه از آزمون دیروزتون بگین؟ سوالات چطور بودن؟ در حد Cambridge ها بودن یا خیلی سخت تر؟ ممنونم

مردی کوچک

بنده آزمون کتبی را هم درتاریخ 20 مهر در پروشات دادم. واقعا نظم و پروسه برگزاری آزمون موردی نداشت. مراقبین حرفه ای بودند و پذیرایی و پذیرش داوطلبین منظم بود. نتایج رو گفتن 3 آبان اعلام خواهند کرد.

مردی کوچک

نتایج بنده امروز در ieltsessentials آمد. L: 9 و R: 8.5 و S: 7.5 و W: 7 و OVERALL: 8 . البته بنده قصد دارم نسبت به نمرات SPEAKING و WRITING اعتراض کنم. نمی دانم جواب می ده یا نه اما نتیجه را همین جا اعلام خواهم کرد تا دوستان هم در جریان باشند.

ساعی

میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چطوری میشه ریدینگ را 9 شد؟

مردی کوچک

صرفا بر روی سوالات کمبریج 1 تا 14 فوکوس کنید. برای 14 کتاب و هر کدام 4 تست جمعاٌ 56 تست ریدینگ می شود و هر تست شامل 3 متن است که جمعا می شود 168 متن. اگر از هر متن فقط 10 کلمه هم به خوبی یاد بگیرید کافی است. استانداردترین و واقعی ترین تست ها فقط و فقط کمبریج ها هستند و نه اکچوال ها.
من در آیلتس قبلی خودم نمره ریدینگ 9 شدم اما این بار 8.5 شدم و هیچ منبعی بجز استفاده از کمبریج ها نداشتم

امیر

سلام ، وقت شما بخیر
بیزحمت اگه میشه بفرمایید شما در ابتدا که شروع کردید تمرین و خواندن برای آیلتس سطح زبانتون در چه حد بود؟ واینکه شما کلاس رفتی یا سلف استادی خوندی؟
ممنون میشم توضیح بفرمتیید و اینکه اگر سلف استادی کار کردین خواهش بسیار دارم دقیق راهنمایی بفرمایید.متشکرم بی نهایتا از این که تجربیات ارزشمندتون رو به اشتراک میگذارید.
همچنین اگر کسی ازمون GRE قبلا داشته با نمره بالا ممنون میشم راهنمایی کنه.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای همگی

ساعی

ممنونم از پاسختون، ممکنه لطفا راجع به لیسنینگ (آیا همان تستهای کمبریج 1تا 14 کافیه؟)، رایتینگ تسک 2 و اسپیکینگ (کتاب اکچوال مربوط به باز امتحان کفایت میکنه؟) هم راهنمایی فرمایید، متشکرم دوست عزیز.

ویدی

بسیااااار عالی. چشمای آدم برق میزنه از دیدن همچین نمراتی. عالی. همیشه موفق باشید.
و بسیار ممنون از توضیحاتی که در مجموعِ کامنتهاتون داشتید.
نتیجه ی اعتراضتون هم اومد؟

علی

لطفا نتیجه اعتراض تون رو هم بفرمایید
اضافه کردن ؟
اصلا امکان داره کم هم بشه ؟

علی

2تا سوال.
هر کدومو تا جایی ک میتونید بگید. ممنون.
1. بین پروشات و آیلتس تهران کدومو انتخاب میکنید؟ چرا؟
2. لطف کنید اسم اگزمینر اسپیکینگتون رو بگید.

مینا

من پارسال ایرسافام امتحان دادم ،هدفوناشون خیلی معمولی بود سر امتحان من سرمو تکون دادم خش خش کرد چند تا سوالو از دست دادم، الان دوباره میخوام امتحان بدم نمی دونم کجارو انتخاب کنم؟

آیسان

دوستان میشه در مورد نمره دهی پروشات هم نظر بدین؟؟همه فقط در مورد شرایط برگذاریش گفتن….در مورد ممتحن های اسپیکینگش و نمره دهیش و همچیم نمره دهی رایتینگ کسی تجربه ای داره اگه ممنون میشم بگین

عسل

سلام نمره دهی که پرسیدی فقط تو بخش اسپیکینگ هست که کاملا شانسی هست چه ممتحنی به تورت بخوره اقای شعار خیلی عالی مصاحبه میکنن و نمره های خوبی هم میدن ولی من خودم با یه خانومی بودم به اسم مریم عرب پور که خیلی با بی انصافی نمره دادن بهم چون من کسی رو میشناسم که تمام اسکیل ها رو 5 گرفته اسپیکینگ 6.5 خوب مشخصه که این ادم خیلی هم خوب نتونسته صحبت کنه و نمره خوبی بهش دادن علاوه بر این طرز مصاحبه شون خیلی خشک و استرس زا بود…رایتینگم که دیگه میره استرالیا و بی نام تصحیح میشه و به موسسه ربطی نداره…
اگه میخوای بدون استرس و با ارامش و با یه کادر ادم حسابی امتحان بدی برو پروشات و اصلا استرس نداشته باش به خاطر تاکید بیش از اندازه شون رو جدیت امتحان به خصوص تو روز اسپیکینگ…موفق باشی

علی

دوستان سلام. من 1 ژوئن 2019 تو پروشات امتحان جنرال دادم و از همه چیز راضیم. اینکه میگن فلان موسسه نمره دهیش بهتره، کلا حرف اشتباهی هستش. من 2 بار تو ایرسفام و یه بار تو ترکیه ( کنسول بریتانیا) امتحان دادم. منتها چون مغزم پر از استراکچرای حفظی بود، هر بار نمره رایتینگم 6 می شد. اما اینبار کل دانش غلط رایتینگمو گذاشتم کنار و به چیزی که می خواستم رسیدم. L8, R9, W7.5 ,S7.5, O8

مرتضی

علی جان خیلی بهت تبریک می گم. اگه بتونی راجع به اینکه چیجوری نمره رایتینگ رو به 7.5 رسوندی راهنمایی کنی ممنون می شم. من هم همچین نمرا ای نیاز دارم ولی تو ماک ها دو سه تا در میون 7 می شم.
مرسی

علی

سلام. اول از اینکه کلا تمامی استراکچر ها رو فراموش کن. نحوه نمره دهی راتینگ رو دانلود کن و کامل مطالعه کن. به عنوان مثال تو بحث گرامر فرق نمره 6، 7 و 8 رو مطالعه کن و بعد تو اینترنت در موردش جستجو کن. به هیچ وجه جملات کامپلکس رو با هم جمه نکن. هیچ جمله ی بالای 20-25 کلمه ننویس. به جای سعی در تحت تاثیر قرار دادن ممتحن، از خودت ایده بساز و گسترشش بده. کتاب گرامر برای آیلتس از david wills رو دانلود کن و کامل بخون. 70% کتاب سادس ولی بعصی جاهاش عالیه. در نهایت کتاب the key to IELTS success از Pauline Callen رو دانلود و مطالعه بکن.

شیما

خیلی هم عالی. نمره های خیلی خوبی گرفتید. لطفا در مورد شیوه رایتینگ خوندنتون توضیح بدید. رایتینگ یه جورایی مشکل همه شده

علی

نحوه نمره دهی راتینگ رو دانلود کن و کامل مطالعه کن. به عنوان مثال تو بحث گرامر فرق نمره ۶، ۷ و ۸ رو مطالعه کن و بعد تو اینترنت در موردش جستجو کن. به هیچ وجه جملات کامپلکس رو با هم جمع نکن. هیچ جمله ی بالای ۲۰-۲۵ کلمه ننویس. به جای سعی در تحت تاثیر قرار دادن ممتحن، از خودت ایده بساز و گسترشش بده.در نهایت کتاب the key to IELTS success از Pauline Callen رو دانلود و مطالعه بکن.

مریم

میشه در مورد اسکیل ریدینگ هم توضیح بدید که چطور موفق شدید نمره بالا بگیرید

علی

در مورد ریدینگ مساله اصلی زمانبندی هست. امتحان من جنرال بود و برای بخش های یک و دو 4 تا ده دقیقه زمان گذاشتم و بخش آخر 20 دقیقه. باید از کتابای کمبریج کل سوالارو بزنین، مخصوصا از کتاب 8 به بعد. فقط تمرین مداوم هست که نمررو افزایش میده. هیچ منبع دیگه ای رو توصیه نمی کنم. تو خونه زمان بندی فراموش نشه. خانوم من سطح زبانش پایین بود ولی 3 ماه تمرین مداوم و یادداشت لغات سخت سطح اونو به 6 و 6.5 رسوند.

mr.zx1

دمتون گرم واقعا نکاتئ که اشاره کردید بی برو برگشت تا 2 نمره میتونه ریدینگو افزایش بده

صادق

سلام. کسی هست در مورد نحوه رزرو شفاهی پوشات اطلاع داشته باشه ؟؟ مثل ایرسافامه ؟ ایرسافام اجازه میده هر زمانی خودت بخوای بگیری ، یک بارم اجازه داری تغییر بدی، روی سایت. اگه هم نری دوباره بهت تایم میده.

هوتن

روی سایت انتخاب میکنین روزش رو حدود یه هفته قبلش ولی تغییر نمیشه داد فقط یک باره راجب نرفتنش اطلاعات ندارم

پسر ناشناس

سلام. من آزمون دوم مارچ رو توی این سنتر امتحان دادم و اولین بارم بود که آزمون اصلی رو میدادم. نمراتم :
S: 7.5 – L:8 -W: 7 – R: 7
قبل این آزمون حدود 6 بار آزمون ماک شرکت کرده بودم توی آیلتس تهران (محل برگزاری کوچک و صندلی های بهم چسبیده)، ایرسافام (کادر به شدت جدی) و پروشات (دوستانه و شیک و البته دسترسی راحت برای من).
بطور کلی شرایط برگزاری مشابه ماک ها بود.
توصیه من به بقیه اینه که اول خودتون رو با ماک آماده کنین و بعد برید سراغ آزمون اصلی چون کیفیت برگزاری آزمون تقریبا استاندارده (بغیر از مشکل فنی احتمالی موقع لیسنینگ).
تنها دلیل خود من برای انتخاب پروشات این بود که صدا (در بخش لیسنینگ) به صورت کاملا همزمان از بلندگوی سالن با کیفیت بالا پخش میشه که اگه شما به هر دلیلی صدا رو از هدفون از دست بدین بدون استرس تا رسیدن هدفون بعدی میتونین کارتون رو ادامه بدین.

بهمن

سلام ، بچه ها من پروشات آزمون دادم ماه پیش، البته یبار دیگه هم باید آزمون بدم چون میخوام نمره بالاتری بگیرم. در کل خیلی راضی بودم همه چیز استاندارد بود ، شرایط برگزاری آزمون شفاهی شون هم عالی بود.

هانیه

سلام ، دوستان من نمیدونم این همه تمجید برای چیه در حالی که شما وقتی داریدبه یه مرکز کلی پول میدید نمیدونم چند تاتون خارج از ایران خدمات این سبکی دریافت کردید، من پروشات آزمون دادم هیچی بد نبود کاملا داشتن وظیفه شون رو انجام میدادن . من غیر از این توقع ندارم.

علی

خوب اینجا تفاوت بین جاهایی که به وظایفشون عمل می کنن و جاهایی که عمل نمی کنن.

Maryam

یعنی چی خب

آذر

سلام. من ماه مارچ در پروشات آزمون دادم، هفته قبلش در ایرسافام هم آزمون داشتم ، هر دو مرکز خوب بودن. من راضی بودم از پروشات البته در مورد نمره دهی هیچ مرکزی قضاوتی نمیکنم .

نیلوفر

سلام دوستان من مرکز پروشات و مرکز ایرسافام هرکدوم یکبار امتحان دادم ، در پروشات همه چیز خوب بود من راضی بودم خصوصا از آزمون کتبی ام به نظرم همه چیز خیلی حرفه ای میومد و خیلی کارشون رو بلد بودن من یک بار مجبور شدم آزمونم رو به تعویق بندازم مشتری مداریشون حرف نداشت.

امیر

من آزمون دادم هیچ چیز منفی نداشت واقعا محیط و نحوه برگزاری بی نقص بود…..

ساناز

سلام‌من برای ازمون ۱۵ دی ماه ۹۷ ثبت نام کردم در این سنتر
واقعا همه چیز عالی بود،برای روز اسپیکینگ برخورد پرسنل بسیار عالی بود استرس ادم رو کم میکردن،اگزمینرهم بسیار عالی بود و سعی میکرد استرس رو کم کنه حتی اگه سوالو متوجه نمیشدم با خوش رویی کمکم میکردکه سوال رو‌ متوجه بشم
روز ازمون هم همه چیز روی نظم و کاملا مرتب بود
کیفیت هدست هم فوق العاده بود
در کل انتخاب این سنتر رو بشدت پیشنهاد میکنم.
حتی بعد از امتحان هم برای کارنامه خیلی کمک کردن و خیلی خوب پاسخگو بودن…

صابر

سلام دوستان.
من امتحان ۱۵ دسامبر ۲۰۱۸ پروشات رو ثبت نام کردم و خواستم تجربیاتم رو به اشتراک بزارم اگه به دردتون میخوره بخونید! (O=7 / W=6.5 / S=7 / L=7 / R=7.5)
در مورد آزمون اسپیکینگ من اگزمینرم یه آقای میان سال بود که کم مو هم بود. بسیار خوش برخورد و اوکی بود. سعی داشت کاملا استرس آزمون رو از روم برداره. من با اینکه سوال هایی که بهم خورد خیلی سخت بود تاپیکاش و فکر میکردم که خراب کردم ولی نمره ی خوبی بهم داد. واقعا نمیتونم بگم حقم نمره ی بیشتری تو اسپیکینگ بود و من خیلی راضی هستم از این نمره. ضمن اینکه این آقا کاملا ریسپانس های خوبی به من میداد. مثلا اگه من حرفی میزدم که خنده دار بود میخندید و کاملا با تکون دادن سرش نشون میداد بهم که چیزی که دارم میگم درسته و در دامنه ی سواله!
در مورد آزمون کتبی هم واقعا همه چی خیلی رو روال و منظم پیش رفت. قبل آزمون پذیرایی انجام شد (ولی من دیر رسیدم یکم به خاطر ترافیک و چیزی باقی نمونده بود که بخورم! این شاید تنها نکته ی منفی آزمون کتبی بود!). خیلی منظم فرآیند ورود بچه ها به سالن انجام شد و وسایل تحویل گرفته شد. کیفیت هدفون هاشون واقعا عالی بود! (تقریبا شبیه هدفون بیتسی که من خودم تو خونه استفاده میکردم بود و این عالی بود). قبل شروع چندین بار تست گرفتن که کسی مشکلی نداشته باشه. ساعت معکوس روی ویدیو پرژکتور بود و قابل دید بود راحت. سکوت سر جلسه برای ریدینگ و رایتینگ هم واقعا عالی بود. من هیچ مشکلی با این سنتر نداشتم واقعا. از مداد و پاک کن و تراشی که دادن تا حرفه ای بودن مراقبینشون همش عالی بود.
من خدارو شکر نمره ی مورد نظرمو گرفتم ولی اگه میخواید امتحان بدید حتما به پروشات فکر کنید. من سنترهای دیگه رو نمیدونم چجوریه چون اولین آیلتس ام بود ولی میتونم پروشات رو قطعا توصیه کنم بهتون.
یه نکته ی منفی داره فقط پروشات اونم زمان امتحان های آیلتسش هست که دیر به دیر هست (حدود ۲۰ روز تا ۳۰ روز یکبار) و اینکه باید تایم امتحانتون بخوره بهش تا به دردتون بخوره. و اینکه ثبت نام رو نزارید برای لحظات آخر که پر بشه و استرسی بشه کارتون!
ولی به طور کلی پیشنهاد میکنم پروشات رو. مشکلی در روند انجام امتحان من ندیدم.

موفق باشید!

خاطره

سلام رایتینگ شما نمده خوبی شده میشه لطفا راهنماییم کنین چکادی انجام دادین چه کتاب و استادی انتخاب کردین

سارا

به نظر من همه چی عالی بود توی این مرکز، فقط اینکه من خودم به شخصه با پخش شدن همزمان صدا از اسپیکر یه خورده مشکل داشتم. ولی در کل خیلی راضی بودم.

Saba

سلام،کسی از نحوه ی نمره دهی اسپیکینگ پیمان شعار اطلاع داره؟

نيلگون

من با ايشون اسپيكينگ داشتم بسيار استرس آدم رو كم ميكنه و حقيقي نمره ميدن يعني دقيقا نمره خودتون من خيلي راضي بودم البته سوال زياد پرسيدن و به من ٦/٥ دادن آقاي محترم و شريفي بودند و كمي واكنش نشون ميدادن به سوالات غلط و درست البته من اونروز بسيار فلوانت بودم و گرامراي خوبي به كار بردم مجهول پرفكت گذشته

زهرا

ممنونم از همه ی دوستان که نظراتشون رو نوشتند، ممنونم از شما که مراکز رو دقیق بررسی میکنین و اطلاع رسانی میکنین. از خوندن صفحه به صفحه ی این سایت کلی اطلاعات به دست آوردم و واقعا برام لذت بخش بود.

وحید حقیقت

من تاریخ ۲ ژانویه ۲۰۱۸ توی پروشات امتحان جنرال دادم. همه‌چیز از برخورد پرسنل تا سایتشون عالی بود. نمرات من هم سه تا ۸ برای اسپیکینگ و لیسنینگ و ریدینگ بود و یه ۶/۵ برای رایتینگ که با توجه به عملکردم خوب بود، منتها چون به نمره‌ی رایتینگ بالاتری نیاز داشتم، یه بار دیگه ۳ مارس ۲۰۱۸ توی مرکز ایرسافام امتحان دادم که اونم موسسه‌ی خوبی بود. محیط اسپیکینگ پروشات حرفه‌ای‌تر بود با توجه به اتاق‌های آکوستیکشون که distraction رو تا حد زیادی کم می‌کرد، منتها ایرسافام اتاق‌های معمولی داشت که گاهی باعث از بین رفتن تمرکز من می‌شد موقع حرف زدن. برگزاری آزمون سه تا اسکیل دیگه ولی توی ایرسافام مرتب‌تر انجام شد. آزمون پروشات من توی هتل لاله بود که صف طولانی‌ای شکل گرفت موقع رفتن داخل سالن اصلی و آزمون هم دیرتر از موعد شروع شد. آزمون ایرسافام توی هتل اوین برگزار می‌شد و راس ساعت ۹ هم آزمون شروع شد.

کیفیت لوازم‌التحریر پروشات و همینطور هدفونشون هم خوب خیلی بالاتر بود، ولی هدفون ایرسافام هم مشکلی برای عملکرد ایجاد نمی‌کرد. نمرات دفعه‌ی دومم هم به این ترتیب بود: لیسنینگ: ۸/۵ ریدینگ: ۹ اسپیکینگ: ۷/۵ و رایتینگ ۷ که خوب باز منصفانه بودن به عقیده‌ی من. نمره‌ی اسپیکینگ من کم‌تر بود از آزمون قبل که خودم حدسش رو می‌زدم بعد از اینکه از اتاق مصاحبه بیرون اومدم.

قبل از دادن آزمون خیلی وسواس به خرج دادم توی انتخاب موسسه‌اش و خیلی تحت تاثیر این شایعات نمره‌ی بد تو فلان موسسه و خوب تو بهمان موسسه بودم، ولی تجربه‌ی این دو تا آزمون به من اقلا ثابت کرد که آزمون استاندرد برگزار می‌شه و نمرات اسپیکینگ یا رایتینگ شما ربطی به موسسه نداره، به سطح زبان و عملکردتون توی روز آزمون بستگی داره صرفا. با خیال راحت موسسه‌تون رو انتخاب کنید و بیشتر روی سطح زبان و تسلطتون روی نوع سوالات و انتظاراتی که از شما می‌ره تمرکز کنید.

نازی

اقای حقیقت میشه راهنمایی کنین چطور میشه نمره رایتینگ رو به 7 رسوند و اینکه شما چیکار کردین؟
دو بار امتحان دادم و هردوبار رایتینگ 6.5

سعید

سلام میشه راهنمایی کنید چطور میتونم نمره ریدینگ 7 بگیرم.اگه نکات ریزی به منتظرتون میرسه بهم بگید.مممون

مینا

هدفون ایرسافام از پروشات بهتر بود؟؟؟ ایرسافام خیلی هدفونای معمولی داره!

ساسان

سلام،
من دوبار تو این مرکز (تهران آیلتس) امتحان دادم و وظیفه خودم میدونم که تجربیاتم رو بگم که بقیه بتونن تصمیم درستی بگیرن.
بار اول ۱۶ دسامبر ۲۰۱۷٫ موقع آزمون رایتینگ برق ها ۳ بار رفت. حالا شما در نظر بگیرید ساعت ندارید و فقط مطابق دستورالعمل وقت رو بلند اعلام میکردن. نتیجه آزمون اولم این شد: لیسنینگ و ریدینگ ۸٫۵، اسپیکینگ ۷، رایتینگ ۵٫۵٫ نمیگم نمره پایین رایتینگ به خاطر برق رفتنه و راستش رو بخوایید من رو خیلی اذیت نکرد. اما خودتون رو تو موقعیت تصور کنید.
بار اول خیلی هم مقصر نمیدونستمشون و البته چون مرکز دیگه ای رو هم ندیده بودم و پرسنلش خیلی بچه های خوبی بودن بار دوم هم تهران آیلتس رو انتخاب کردم (دیروز تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹). اینبار اما فاجعه بود. هوا فوق العاده سرد بود (حتی برف اومد اون روز) و هیترها رو تازه وسط ریدینگ روشن کردن که مطمئنا قبول دارید سالن بزرگ رو گرم کردن خیلی طول میکشه. اما فاجعه این بود که من جلوی در نشسته بودم و موقع پارت ۴ لیسنینگ یهو یکی میخواست در قفل رو باز کنه و بیاد تو. وقتی دید در قفله شروع کرد به در زدن. هدفون هاشون هم افتضاحه افتضاح. نتیجه این که ۳ تا ۴ تا سوال رو از دست دادم. پارت ۴ لیسنینگ به نظر من آسون تر پارت های ۲ و ۳ه حتی تنها سختیش اینه که باید بتونید حرف گوینده رو دنبال کنید. و همین که نتونید حداقل ۳ ۴ تا سوال رو از دست میدید. حالا شما تصور کنید من دفعه قبل ۸٫۵ بودم این بار مطمئنم زیر ۸ میشم احتمالا ۷٫۵ متاسفانه ۸ میخوام.
از همه بدتر مسئول اصلی یه خانمی به اسم ه …فکر کنم… اونقدر بی ادب بود و در مقابل اعتراضاتم حالت تهاجمی داشت که یه لحظه دلم خواست کل برگه های شرکت کننده ها رو جلو روش پاره کنم تنها موردی که نذاشت این کار رو بکنم این بود که بقیه شرکت کننده ها هم احتمالا متضرر میشن و مینیمم کلی وقت از دست میدن. فرم اعتراض رو پر کردم اما گفتن احتمالا ۴ تا ۶ هفته طول میکشه و تو این مدت نتیجه رو اعلام نمیکنن بهت و راستش رو بخوایید چون من خیلی زمان برام مهمه ترجیح دادم دوباره ثبت نام کنم و معطل نشم.
اما نمیخوام فقط غر بزنم. درنتیجه پیشنهاد هم دارم. همسرم یه آزمون ماک تو پروشات داد. باورتون نمیشه… زمین تا آسمون فرق میکرد. بزرگترین مشکل پروشات اینه که آزموناش خیلی خیلی کمه. مثلا من باید برای ۱۴ می ثبت نام کنم که تو این بازه بقیه مراکز حداقل ۲ یا ۳ تا آزمون دیگه هم دارن.
به طور خلاصه، اونایی که میگن تهران آیلتس خوبه دلیلش اینه که بقیه مراکز رو ندیدن به نظرم. برخورد پرسنل البته از برخوردهای روزمره ی سوپری محل و تحویلدار بانک و … میبینیم بهتره واسه همین حس اولیه خوبه. اما نسبت به مراکز دیگه فکر نمیکنم. باز هم میگم من پروشات رو دیدم و عالیه منتها آزموناش کمه. امروز هم سایت ایرسافام بالا نمیاد. تلفناشون رو هم جواب نمیدن کامنتای خوبی دیده بودم ازشون اما فکر کنم عصر دین و دانش بد نباشه.
اسمم رو هم مینویسم به این امید که یکی از پرسنل تهران آیلتس هم ببینه این مسیج رو که اگر معتقده بخشی رو دروغ گفتم یا بیش از حد بزرگنمایی کردم بتونن عکس العمل نشون بدن

امیداورم موفق باشید
ساسان رهبری

مریم

سلام. وقت بخیر میتونم از تجربتون استفاده کنم و بپرسم چیکار کردین نمره تون بالا رفت من هر کاری میکنم نمره بالا نمیره
میتونم شماره تونو داشته باشم

علی

من اواخر تابستون یه مُک با پروشات دادم. همه چی خوب بود ولی من تصحیح رایتنگ نگرفتم. درمجموع به نظر میاد که آزمون در سطح استانداردی برگزار میکنن و برای فوریه که میخام آزمون اصلی بدم احتمال زیاد برم پروشات.

علی یگانه

سلام من الان از امتحان #اسپیکینگ میام
#پروشات بودم
{اگزمینر هم خانم زهره …. فامیلش رو درست نشنیدم ولی ی چیزی مثل زهره مجرد بود انگار.
همه چی با آرامش برگزار شد
پارت اول سوالاتی مث
کار یا تحصیل؟
مدل زندگیت وقتی جوون تر بودی چه فرقی با الان داشت
چه چیزایی رو میخوای تو برنامه زندگی ات بذاری و همچین سوالاتی
پارت دوم
توضیح در مورد خونه و مدرسه ی تازه ای که move کردی به اونجا بود
که چرا رفتی؟
کی رفتن
و احساست چی بود
من مطلب برای گفتن کم اوردم تو. این قسما ک با اگزمینر با ی سوال کمک کرد که ادامه بده بدم پارت ۲ رو
پارت سوم
سوالاتی مث
چرا مردم خونه جدید میرن؟
چه مزیتی داره؟
اونایی ک تا آخر تو ی خونه هستن چه مزیتی داره؟
تو پذیرش تغییر بچه ها چه فرقی با بزرگ تر ها دارن
اینا یادم بود که بگم

دانیال

سلام دوستان، من هم نمره ام اومد، که در موسسه پروشات تاریخ ۱۴ اوکتبر امتحان آکادمیک داده بودم.

Overall: 6.5
Listening: 7
Reading: 6.5
Writing: 6
Speaking: 7

هدفم همین ۶٫۵ بود که خوشبختانه بهش رسیدم.

قبل از این فقط یک بار در تاریخ ۶ مهر ماک موسسه #پروشات رو دادم، که نمرهای ریدینگ و لیستنینگم دقیقآ مشابه امتحان اصلی بود، فقط رایتینگ ۴٫۵ و اسپیکینگ ۵٫۵ شده بودم که تونستم تو این مدت هر دو رو یک و نیم نمره بالا بکشم. اگر نیم نمره یکی از مهارت ها رو بالاتر شده بودم اورآل ۷ میشدم که نشد متاسفانه :دی

از نمره رایتینگم راضی هستم. چون خیلی کار نکرده بودم و خدا خدا می کردم حداقل شیش بشم. مثلآ سر جلسه یهو آخراش یادم افتاد که من در تسک ۱، هیچ عدد و ارقامی برای ساپورت حرفام به کار نبرده بودم! مثلآ گفتم رشد داشته فلان چیز اما آخرش نگفتم ۸ درصد رشد داشته در سال ۲۰۰۰٫ که اومدم آکولاد باز کردم آخر هر جمله ام و دونه دونه اینارو اضافه کردم.

صبا

سلام دوستان من امروز موسسه #پروشات آزمون مصاحبه داشتم. #اگزمینر آقای #پیمان_شعار بودن

اولش به شدت استرس داشتم چون شب قبل تو اینترنت خونده بودم یکی از شاگردا که با ایشون آزمون داشته گفته بهش استرس وارد شده من تو اتاق مصاحبه فهمیدم ممتحن منم ایشون هست! آدم خوش رو و خوش برخوردی بود من که هیچ مشکلی ندیدم. اتفاقا خیلی سعی کردند که استرسی به من وارد نشه

اولش در مورد خودم و کارم پرسید و موضوع کارتم راجع به یک میوه محبوب تو کشورم بود که من هندونه رو انتخاب کردم چون براش مطلب داشتم فکر کنم خوب جواب دادم. بعدشم که سوالات بخش سوم راجع به مزایای میوه خوردن و رژیم غذایی سبزی جاتی بود و این که کی و چرا باید میوه بخوریم و چه فوایدی برای سلامت داره. همه چیز خوب پیش رفت خداکنه که این سری هفتمو بگیرم.

دانیال

خب اینکه من چجوری تونستم رایتینگ رو ۱٫۵ نمره ارتقا بدم از ۴٫۵ به ۶ کمکی بود که امتحان آزمایشی موسسه #پروشات به من کرد.

بعد از امتحان آزمایشی، یک وویس در مورد تحلیل #رایتینگ شما در اختیارتون می زارن، که در اون وویس به من گفتن شما هیچ استراکچر درست و حسابی استفاده نکردید.

مثلآ در تسک ۱، شما باید یک اوورآل به صورت خیلی کلی در مورد نمودار و شکلی که بهتون دادن در حد یک جمله توضیح بدین. اما من نه جزیات و عدد و ارقام به کار برده بودم که این کار اشتباهی هستش.

از طرفی توی تسک یک مشکل مشابه داشتم. مثلآ در بادی پاراگراف شما اول باید یک جمله ی کلی در مورد موضوع اصلی بگین، دوم توضیح بدینش، سوم دلیل و مثال بیارین براش، چهارم اگر لازم بود نظر شخصی خودتون رو بیان کنید، همه ی اینها رو هم باید خیلی صاف و ساده بنویسید که کاملآ مشخص باشه روند توصیفتون. که باز هم من این نکات رو رعایت نکرده بودم.

خلاصه فقط همین ساختار نوشته هام رو سر و سامان دادم و استاندارد سعی کردم بنویسم.

چون وقت کمی داشتم برای خوندن کتاب گرامر و ووکب، فقط کتاب های کمبریج رو کار کردم. شماره ی ۸ الی ۱۲٫

نده فقط کتاب های کمبریج جلد ۸ الی ۱۲ رو مطالعه کردم برای امتحان اما… :

من بعد از امتحان ۱۴ اوکتبر خیلی ناراحت بودم چون خیلی مخصوصآ به مهارت ریدینگ خودم افتخار می کردم اما حسابی در امتحان خجالت زده شدم…
برای همین مطمئن بودم که نمره کافی نمیارم و باید دوباره امتحان بدم و افتادم جدی دنبال کتابایی که می تونن بهم کمک کنن و فردای امتحان دقیقآ رفتم کتاب های زیر رو خریدم :

Grammer for ielts (cambridge)
Vocabulary for ielts(cambridge)
The Official Cambridge Guide to IELTS
Writing for IELTS(Barrons)
IELTS Practice Tests Plus 3

سه تا کتاب اول رو شدیدآ پیشنهاد می کنم به همه ی دوستان که مطالعه کنند، من این چندروز ۴ فصل اول هر دو رو خوندم و نکته ی جالبی که وجود داشت تمرین شماره ی ۴ فصل دو از کتاب گرامر بود، دقیقآ سوال امتحان اسپیکینگ خودم بود!!!!!!

نکته ی بعدی کتاب سومی هست که معرفی کردم، آفیشیال کمریج گاید: کلی نکات تستی مفید داره برای آموزش هر ۴ مهارت، اما نکته ی اصلی در آخر کتابه، ۸ تا تست کامل از کمبریج! یعنی شمایی که کتابای کمریج جلدای ۱۲ اینها رو می زنید، حتمآ به نظرم تست های این کتاب رو هم بخونید و حیف هست اگه از دستشون بدین…

در آخر هم فهمیدم این بنده خدا سایمون که ویدیوهاش در سایت #آفرینش برای دانلود وجود داره چقدر خوبن! من متاسفانه نمی دونستم و مطمئنم اگر تکنیک های ایشون رو استفاده می کردم راحت حداقل ریدینگ رو ۷٫۵ میشدم به جای ۶٫۵٫٫٫

به هر حال آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان دارم.

احسان

سلام
من ۱۴ اکتبر #ایرسافام آزمون دادم
دیروز هم (۲۸ اکتبر) #عصر_دین_و_دانش،

اگه بخوام این دو مرکز رو باهم مقایسه کنم (البته از اونجایی که #پروشات هم از لحاظ خدمات نزدیک به ایرسافام هست، شاید بشه گفت مقایسه سه مرکز)

به نظرم توی تهران این سه مرکز جز بهترین ها هستن، و از اون جایی که آزمون آیلتس یه آزمون استاندارده، فرقی نمی کنه شما توی کدوم ثبت نام کنید،

از نظر #هدفون هم همگی از هدفون های با کیفیت استفاده می کنند،
اما اگه بخوام به تفاوت اصلی این سه سنتر اشاره کنم یعنی ایرسافام و پروشات با عصر دین و دانش، باید بگم: تفاوت شون از لحاظ برگزاری آزمون، مثل تفاوت کنکور با تفاوت آزمون های دانشگاهیه دقیقا،

توی پروشات و ایرسافام فضا لاکشری تره, و از اونجایی که بیش از ۲۰۰ نفر توی یک سالن میشنن، یک جو منظم و امنیتی حکم فرماست،دقیقا مثل کنکور، اما تو عصر دین و دانش چه تو آزمون شفاهی و چه آزمون کتبی فضا دوستانه تره، تو هر کلاس ۲۰ نفر امتحان میدن مثل فضای دانشگاه، و همچنین از نظر من با مقایسه ایرسافام و عصر دین و دانش ، تو ADD مراقبین هم برخورد دوستانه تری دارن، توی چکینگ هم دقیقا همین حس وجود داشت برای من،
و همچنین تو عصر دین و دانش این اجازه رو دارید که از مداد شخصی استفاده کنید.

نهایتا، من شخصا از جو دوستانه و صمینی عصر دین و دانش بیشتر خوشم اومد، اما باز هم اشاره می کنم که تفاوت چندانی بین این سه مرکز وجود نداره، فقط ببینید شما چه جوی رو می پسندید.
موفق باشید.

لیلا

سوالات آزمون #اسپکینگ ٧ آبان #پروشات

Part 1

What is your name?
Do you leave in house or apartments
Do you like your apartment
Do you prefer to live in house in future
Do you have favorite pop star
Do you like to meet your favorite pop star
It is better to listen to music or go to concert

Cue card

Describe leisure activity near sea
What is this activity?
How can you learn it?
How you find it enjoyable?

Part3

Why some people like live near sea
What is advantage of living near sea
It is good travel by ship
Do children enjoy more of playing near sea

ماهگل

سلام من #پروشات امتحان دادم خواستم مث بقیه دوستان ک سوالاشونو به اشتراک گذاشتن منم به اشتراک بذارم شاید بتونم کمکی کرده باشم

پارت اول درمورد حملو نقل بود اینکه با اتوبوس بیشتر سفر میکنم یا با مترو؟ و اینکه دولت جه کاری در راستای بهبود اتوبوس ها میتونه انجام بده

#کیو_کارد درمورد فعالیت کنار دریا بود مث ورزش و اینا

پارت ۳ هم باز درمورد دریا بود ولی یکم سوالا گیج کننده بود مثلا میپرسید بنظرتون حملو نقل از طریق دریا بهتره؟ خیلی نمیشد بسطش داد بنظرم.

حالا اگه کسی نظر خاصی داره رو بسطش خوشحال میشم بهم بگه و سوالای دیگه ش هم همینطور بود مثلا میپرسید سفر دریایی چطوره و اینا

mary

سلام من امروز #پروشات اسپیکینگ داشتم با آقای پیمان…

پارت اول راجع به دبیرستانم پرسیدن و اینکه هنوز با کسی از دبیرستان رابطع دارم یا نه…بهترین معلم دبیرستانم…ایا با تینیجرا من رابطه ای دارم؟ چه فعالیت هایی دارن؟ و…..

پارت دوم هم درمورد خونه یا اپارتمان ایده آلم بود….پارت سه راجع به ساختمون ها بود بیشتر….اینکه چه فرقی با گذشته دارن؟در اینده چجوری میشن؟ایا دولت باید جلوی اینو بگیره که کسی دو خونه نداشته باشه؟ ایا شخصیت تو انتخاب خونه تاثیر داره؟ظاهر خونه مهمتره یا بدردبخوریش؟

homa

سلام دوستان اینها هم سوالهای اسپیکینگ من در #پروشات

پارت ۱:
اسم کامل. اهل کجایی. کجا زندگی میکنی .چه امتیازهایی داره اینجایی که زندگی می کنی. …

پارت #کیو_کارد:
در کشور تون کجا ها میتونین به موزیک گوش بدین.
کیا میرن و چه موزیکهای پلی میشه
چرا میرن و توصیف کن

پارت سه:
موزیک چرا گوش می کنن مردم.
ایا بچه ها به موزیک گوش میدن.
در مدارس موزیک کار میکنن بچه ها.
اگه کار نمیکنن چه تاثیری روی اونها میتونه داشته باشه.
تکنولوژی کمکی به موزیسین ها میکنه یا نه چطور
ایا موزیک ها تغییر کردن امروزه یا نه

مهدی

ا سلام.
من آزمون ۲ نوامبر ۲۰۱۷ با “#پروشات” آزمون دادم.

خیلی وسواس داشتم که با یه سنتر خوب امتحان بدم و خیلی تحقیق کردم و نهایتا به بررسی تخصصی آفرینش اعتماد کردم و به جای “ایرسافام” ، “پروشات” رو انتخاب کردم. توی همه ی بخش ها “پروشات” امتیاز بسیار بالاتری از “#ایرسافام” داشت و هر چند چون من با ایرسافام آزمون ندادم نمیتونم در مورد این سنتر نظر بدم.
تقریبا همه جزییات همونطور که تو بررسی تخصصی پروشات، تو همین سایت نوشته شده بود، بود. پیشنهاد میدم حتما اون پست رو بخونید:

https://afarinesh.org/پروشات

پرسنل و #اگزمینر ها واقعا خوش برخوردن و همه تلاششون برا کاهش استرس آزمون دهنده ها رو میکنن و با حوصله توضیح میدن (چه حضوری، چه تلفنی، چه ایمیلی)
بخش “لیسنینگ” به شدت با کیفیته و به طور همزمان از هدفون و بلندگوی سالن پخش میشه

در بخش “ریدینگ” و “رایتینگ” زمان به طور معکوس روی صفحه نمایشگر بزرگ نشون داده میشه و دو سه بار زمان بافیمونده رو اعلام میکنن تو سالن. نگران اینکه اجازه نمیدن ساعت با خودتون داشته باشین، نباشین.

بخش “اسپیکینگ” معمولا سه چهار روز قبل از آزمون کتبی برگزار میشه و با تماس و اس ام اس و تلگرام و ایمیل، تاریخی که میشه روز و تاریخ امتحان رو انتخاب کرد اطلاع رسانی میشه.

ظاهرا اگزمینرهای “اسپیکینگ” وابسته به سنتر خاصی نیستن و به طور دوره ای عوض میشن. و ظاهرا به جز “اسپیکینگ” بقیه اسکیل ها تو استرالیا بررسی میشن و نمره داده میشن. فقط تا میتونید جدی بگیرید و وقت بذارید برا کار کردن رو معلومات و البتههه مهارت آزمون آیلتس که خیلی مهمه.

برا دوستان کنجکاو هم عرض کنم که نمرات من:

لیسنینگ ۸ / ریدینگ ۷٫۵ / رایتینگ ۷ / اسپیکینگ ۷٫۵ / اورال ۷٫۵
شد که من به اسپیکینگ و رایتینگ اعتراض دادم و منتظر جواب هستم. هزینه اعتراض هم نزدیک ۶۰۰٫۰۰۰ تومن! ولی اگه حتی یکی از اسکیل ها نمره تغییر کنه، هزینه رو برمیگردونن، و ظاهرا اعتراض ها هم تو استرالیا، هند یا کانادا بررسی میشن. با یکبار پرداخت هزینه میتونین به ۱ یا هر ۴ بخش اعتراض بدین.

امیدوارم موفق باشید و با یک بار آزمون، نمره ای که میخوایید رو بگیرید.

بیتا

سلام من شنبه توی #آیلتس_تهران آزمون دادم و اسپیکینگم بعد از امتحان کتبی بود.

بخش #لیسنینگ سخت بود مخصوصا سکشن ۲ و ۳ هردوتاشون مالتیپل چویس با گزینه های طولانی و مچینگ بودن ، سکشن ۲ از ۳ سختر بود. نمی دونم چرا نوع دوتا بخش مثل هم بود. موضوعشون هم شبیه بود بخش ۲ یه آقایی به یه خانومی راجع به نمایش ها برنامه های اون روز اطلاعات میداد و بخش ۳ باز یه خانوم و آقا راجع به یه کتاب که هم میوزیکال و هم نمایش داشت بحث می کردن.

#ریدینگ خوب بود. دقیقا موضوعاتش یادم نیست ولی ۱۵ دیقه وقت اضافه آوردم و تونستم دوباره مرور کنم.

#رایتینگ هم تسک یک:
کامپیوترتون خراب شده ، یه نامه به مدیر بنویسید و بگید مشکل چیه، چرا کار کردن رو براتون سخت کرده، می خواهید براتون چیکار کنه.

تسک دو:
بعضی ها می گن نوع تربیت خانوادگی باعث می شه افراد در بزرگسالی ادمای موفقی باشن. موافقید یا مخالف.
اسپیکینگ هم با خانم ماندانا رشیدی، اگر اشتباه نکنم، بود که تو پروشات هم اگزمینر هستن.

برخوردشون معمولی بود و یه راست رفت سر اصل مطلب ولی سعی می کرد سوالات رو واضح بپرسه.

پارت اول درمورد شهر محل زندگی که کجا زندگی میکنی؟ چرا دوستش داری؟ از کی اونجا بودی؟ بعد نحوه رفت و آمدم به سرکار بود که من گفتم کار نمی کنم و اگه برم با ماشین خودم می رم. پرسید چرا؟ بعدش درباره بارون پرسید که تو شهرت بارون زیاد می باره ؟ بارون رو دوست داری؟ آیا تاثیر داره رو افراد؟ تاحالا زیر بارون بدون چتر بودی؟

پارت دوم: یکی از قوانین مدرسه ات که باهش مخالفی یا موافق. چیه؟ چرا؟ …
بعد پرسید هنوزم هست این قانون یا نه؟

پارت سوم:
چرا مدرسه ها قانون می ذارن؟
از کجا باید پی ببرن که چه قانونی باید بذارن؟ و چندتا سوال دیگه راجع به رولز.
بعدش هم از یونیفورم پرسید مثل با یونیفورم پوشیدن موافقین ؟
چرا باید یونیفورم بپوشن؟

محل برگزاری هم توی تالار یاس روبه روی مترو شهید بهشتی بود. کارکنان خوش برخورد بودن ولی لابی کوچیکی داشت و همه تو سرما سرپا بودن و یه چندتا لیوان چای و خرما گذاشته بودن، صندلیهاش مثل مبلای اتاق انتظار، کوتاه بود و جلوش یه میز گذاشته بودن که راحت نبود باید همش میشستیم لبه صندلی تا دستمون به برگه ها برسه، باز خدا رو شکر ازین صندلی یه طرف میزدار ها نبود.

در مقایسه با #پروشات که تو هتل لاله است و فضای بزرگتری هم برای همراهان هم داوطلبین داره، کفش کلا موکت شده که خیلی آروم و گرم می کنه فضا رو، میز و صندلیش استاندارد هستش. پذیرایی خوبی هم داره به هم راه یه شاخه گل در پایان ازمون، می شه گفت ضعیف بود.

درضمن گفته بودن ساعت ۷:۳۰ اونجا باشیم درحالی که امتحان ۹ به بعد شروع شد!
محل #اسپیکینگ هم تو دفتر خودشون بود طبقه بالای رستوران شانذیز و شاطر عباس پارک وی. هرکی زودتر می رسید خانوم منشی راش نمی دادن تو لابی می گفتن جا نیست درحالی که دو سه نفر بیشتر تو نبودن و می تونستن چندتا صندلی بیشتر بذارن، باز ما نشستیم تو خیابون و راه پله های کثیف… اتاق ها هم کلاس بود که یه سمتش پر نیمکت و وسطشم میز گذاشته بودن برای مصاحبه و صدا کاملا از بیرون شنیده می شد.

دفتر #پروشات سالن انتظار خوبی داره مبل و روی میز وسایل پذیرایی و اتاق ها کاملا دنج و آکوستیک هستند که مخصوص مصاحبه طراحی شدن.

با آرزوی موفقیت برای همه

علیرضا داننده

سلام وقتتون بخیر. من امروز صبح آزمون #اسپیکینگ داشتم تو موسسه #پروشات

برخورد پرسنل واقعا خیلی خوب بود و هیچ مشکلی نبود. برخورد اگزمینر هم عالی بود.

پارت یک در مورد کارم سوال پرسید واینکه در آینده هم قصد ادامشو دارم یا نه، در ادامه درمورد میوه هاسوال پرسیدن، واینکه بیشتر ایمیل میزنی یا تماس تلفنی و در آینده کدومو انجام میدی.

پارت دوم درمورد یه محصول کشاورزی یا یه میوه یا یه گیاه که تو کشور تولید میشه بود.

و پارت سوم اینکه چرا مردم برای خودشون درخت میوه میکارن، فک میکنی در آینده هم ادامه میدن یا نه، و آخر هم در مورد محیط زیست واقداماتی که باید برای حفظش انجام بدیم سوال پرسیدن

مهدی

با سلام.
من آزمون ۲ نوامبر ۲۰۱۷ با “پروشات” آزمون دادم.
خیلی وسواس داشتم که با یه سنتر خوب امتحان بدم و خیلی تحقیق کردم و نهایتا به بررسی تخصصی آفرینش اعتماد کردم و به جای “ایرسافام” ، “پروشات” رو انتخاب کردم. توی همه ی بخش ها “پروشات” امتیاز بسیار بالاتری از “ایرسافام” داشت و هر چند چون من با ایرسافام آزمون ندادم نمیتونم در مورد این سنتر نظر بدم.
تقریبا همه جزییات همونطور که تو بررسی تخصصی پروشات، تو همین سایت نوشته شده بود، بود. پیشنهاد میدم حتما اون پست رو بخونید.
https://afarinesh.org/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B4%D8%A7%D8%AA/

پرسنل و اگزمینرها واقعا خوش برخوردن و همه تلاششون برا کاهش استرس آزمون دهنده ها رو میکنن و با حوصله توضیح میدن(چه حضوری، چه تلفنی، چه ایمیلی)
بخش “لیسنینگ” به شدت با کیفیته و به طور همزمان از هدفون و بلندگوی سالن پخش میشه
در بخش “ریدینگ” و “رایتینگ” زمان به طور معکوس روی صفحه نمایشگر بزرگ نشون داده میشه و دو سه بار زمان بافیمونده رو اعلام میکنن تو سالن. نگران اینکه اجازه نمیدن ساعت با خودتون داشته باشین، نباشین.
بخش “اسپیکینگ” معمولا سه چهار روز قبل از آزمون کتبی برگزار میشه و با تماس و اس ام اس و تلگرام و ایمیل، تاریخی که میشه روز و تاریخ امتحان رو انتخاب کرد اطلاع رسانی میشه.
ظاهرا اگزمینرهای “اسپیکینگ” وابسته به سنتر خاصی نیستن و به طور دوره ای عوض میشن. و ظاهرا به جز “اسپیکینگ” بقیه اسکیل ها تو استرالیا بررسی میشن و نمره داده میشن.
فقط تا میتونید جدی بگیرید و وقت بذارید برا کار کردن رو معلومات و البتههه مهارت آزمون آیلتس که خیلی مهمه.

برا دوستان کنجکاو هم عرض کنم که نمرات من:
لیسنینگ ۸ / ریدینگ ۷٫۵ / رایتینگ ۷ / اسپیکینگ ۷٫۵ / اورال ۷٫۵
شد که من به اسپیکینگ و رایتینگ اعتراض دادم و منتظر جواب هستم. هزینه اعتراض هم نزدیک ۶۰۰٫۰۰۰ تومن! ولی اگه حتی یکی از اسکیل ها نمره تغییر کنه، هزینه رو برمیگردونن، و ظاهرا اعتراض ها هم تو استرالیا، هند یا کانادا بررسی میشن. با یکبار پرداخت هزینه میتونین به ۱ یا هر ۴ بخش اعتراض بدین.

امیدوارم موفق باشید و با یک بار آزمون، نمره ای که میخوایید رو بگیرید.

محمد

با سلام
دوستان سر جلسه کتبی تایمر معکوس سنتر پروشات به چه صورت هست؟

بعضی دوستان میگن هر ۱۰ دقیقه یکبار زمان اعلام میشه.
بعضی میگن تایمر از ۰ شروع میشه تا به ۶۰ دقیقه برسه.

نيلگون

پروشات بهترين مركز هست بسيار لوكس اما تايمر متاسفانه معكوس هست و باعث اشتباه در بچه ها ميشه

رضا

من ۲۱ سپتامبر امتحان دادم
همه چی فوق العاده بود…
امیدوارم همینجوری به کارشون ادامه بدن و موفق باشند تا موسسه هایی مثل … که الان تبدیل به تله پول شدن رو منحل کنن واقعا…

Saman

Enshala bad az natayej ham razi beshi

شیرین

سلام. من واقعا از نحوه برگزاری امتحان در سنتر پروشات راضی بودم. ۹ سپتامبر امتحان دادم. رفتار پرسنل بسیار مودبانه بود و اگزمینر نمره خوبی بهم داد. به همگی پیشنهاد میدم.

الهام

با سلام
پیشنهاد من به دوستانی که مردد هستند در انتخاب سنتر صددرصد پروشات هست، واقعا پرسنل فوق العاده ای دارن هیچ استرسی نیست . من ازمون ۱۸ شهریور رو شرکت کردم و واقعا راضی هستم برخوردشون عالی و اگزمینرهای اسپیکینگ فوق العاده مهربون و خوش برخورد. امیدوارم با این پست کمکی به دوستان کرده باشم
موفق باشید.

فرید

واقعا جا داره از همه دست اندکاران پروشات تشکر کرد واقعا خیلی روان و با حداقل استرس شرایط آزمون رو فراهم میکنن. جدا نمیشه ایرادی ازشون گرفت همه چی رو روال و مرتب انجام شد. من در آزمون ۱۸ شهریور شرکت کردم، امیدوارم با همین کیفیت به کارشون ادامه بدن.

پاینده و پیروز باشید

المیرا

عالی بود موفق و پیروز باشید

دلي

سلام
من ۱۸ شهریور ۹۶ در سنتر پروشات آزمون دادم. واقعا از همه لحاظ عالی بودن . مهمترین نقطه قوتشون پاسخگویی سریع همراه با احترام بود. تیم حرفه ای دارن.
من سنترهای دیگه هم آزمون داده بودم. اما پروشات واقعا متفاوت بود.

لیلا

من هم این تاریخ امتحان دادم همه چی عالی بود

Ehsan

سلام
من آزمون ۹ اردیبهشت این مرکز را شرکت کردم
کیفیت سالن برگزاری واقعا عالی بود
هدفون ها واقعا با کیفیت بود
رفتار پرسنل بسیار خوب بود
اما اعلام نتیجه این سنتر ۱۳ روزه اعلام نشد و الان که ۲۲ اردیبهشت است هنوز اعلام نشده
خود کادر اجرایی هم تماس میگیریم از تاریخ اعلام نتیجه بی خبر هستند
خلاصه اگر نتیجه را زود میخواهید سنتر دیگری را انتخاب کنید در غیر اینصورت از نظر کیفیت با سنتر دیگری که قبلا امتحان داده بودم اصلا قابل قیاس نیست

Milad

سلام من ازمون ١۴ اسفند پروشات رو در هتل لاله شرکت کردم. کیفیت سالن برگزاری آزمون عالی هست. صدا هم به صورت همزمان از هدفون و باند پخش میشه.
از نظر کیفیت صدا همین و بگم که فوق العادست!
رفتار پرسنل هم کاملا خوب بود و محترمانه

sam

تجربه امروز آزمون کتبی اصلی IELTS پروشات

سلام، امروز شنبه ۱۴ اسفند ساعت ۹ صبح آزمون کتبی ما در مرکز پروشات برگزار شد که تجربه خودم رو با شما دوستان به اشتراک میگذارم.

محل آزمون:
آزمون در هتل لاله برگزار شد. و تقریبا رأس ساعت ۹ هم آزمون شروع شد. پیش از آزمون تست صدا انجام شد که هیچ مشکلی هم برای هیچ کس دیده نشد.

میز و صندلی ها:
کیفیت میز و صندلی ها خوب و راحت بود و من که دست چپ هستم هیچ مشکلی در طول آزمون نداشتم.

هدفون:
هدفونهای پروشات همونطور که قبلاً تو تبلیغاتشون دیده بودم از برند سنهایزر بود و کیفیت فوق العاده ای داشت. واقعاً عالی بود.

یه اتفاق خوب هم این بود که صدا به صورت همزمان هم از اسپیکرهای نصب شده تو سالن پخش میشد و هم از طریق هدفون. بنابراین هیچ استرسی بابت قطع احتمالی صدای هدفون نداشتیم. که البته در طول آزمون حتی یک لحظه هم هدفون من قطع یا نویزی نشد.

سالن آزمون:
فضای سالن آزمون هتل لاله بسیار لوکس، شیک و تمیز هست و کف سالن هم موکت هست. به همین دلیل صدای قدم زدن مراقبین رو اعصاب شما نمیره! سالن تهویه مناسبی داشت. هم قبل و هم بعد از آزمون پذیرایی خوبی انجام شد.
پارکینگ هتل لاله هم به صورت رایگان در اختیار داوطلبای پروشات بود که البته من نمیدونستم و برای اینکه اسیر جای پارک نشم با تاکسی رفتم.

تعداد شرکت کنندگان:
به نظر میومد حدود ١۵٠ نفر تو آزمون حضور داشتند که البته من نشمردم. ضمن اینکه نسبت تعداد شرکت کنندگان با مساحت سالن متناسب بود و فاصله کافی بین میزها بود.

چک کردن پاسپورت:
قبل از شروع آزمون پاسپورتها چک شد و در طول آزمون هم ٢ بار پاسپورتها چک شد! که یه کوچولو تمرکز رو بهم میزد که بعدا که من پرسیدم متوجه شدم این چک کردن پاسپورت و مطابقت با چهره وسط آزمون، قانونه!

تحویل و ترخیص وسایل:
تحویل وسایل منظم انجام شد اما به علت ازدحام موقع خروج، ترخیص وسایل یه کم طول کشید که میتونست بهتر ازین باشه

پرسنل پروشات:
رفتار پرسنل و کادر اجرایی و نحوه راهنمایی ها هم انصافا محترمانه و با متانت بود.

در کل فضایی کاملاً آروم و مرفه برای آزمون کتبی امروز ایجاد شده بود که حقیقتش من اصلا فکر نمیکردم تا این حد استاندارد باشه!

و در پایان هم جا داره از اطلاع رسانی، پیگیری و پاسخگویی مسئولین پروشات تشکر کنم که با وجود تمام استرسها، همیشه با آرامش جوابگوی من بودند.

کاربر مهمان

دوستانی که هتل لاله آزمون دادن ممنون میشم نظرشون رو در مورد وضعیت سالن آزمون پروشات بدند

محسن پورمختار

میز و صندلی که مال خود پروشات بود و خوب بود. از نظر خود سالن، اندازه اش مناسب بود با سقف بلند و کف موکت (صدای قدم زدن مراقبان شنیده نمیشد و مزاحمت ایجاد نمیکرد)، تهویه هوا هم کاملا مناسب بود.هدفون پروشات عالیه اما اگر کسی با هدفون راحت نیست و بلندگو رو ترجیح میده در جریان باشه که پخش همزمان صدا هم وجود داره

شایان معززی

سلام دوستان. من امروز آزمون کتبی جمعه ۱۴ اسفند شرکت کردم. خوشبختانه پخش صدا به صورت همزمان هم از طریق هدفون بود و هم اسپیکر. هدفونها هم عالی بود خداییش

کاربر مهمان

سلام. من برای اولین بار در ازمون ایلتس می خواهم شرکت کنم بعد از حساسیت های بالا تو انتخاب مرکز تصمیم گرفتم در این موسسه ثبت نام کنم .برای ازمون ۱۴ اسفند ثبت نام کردم. تا الان که نحوه ی پیگیری و پاسخگویی عالی بود امیدوارم همه چیز به همین خوبی پیش بره.

کاربر مهمان

من تو آزمون ۲۸ بهمن شرکت کردم. همونطور که همه گفتن برخورد پرسنل پروشات عالی و محترمانه است و از این نظر به برطرف کردن استرس خیلی کمک میشه. اگزمینرها هم بسیار خوش برخورد هستند. از نظر امکانات هم هدفونشون خیلی خوب بود. ما speaking رو تو خود آموزشگاه پروشات دادیم، اونجا پذیراییشون عالی بود. اما امتحان کتبی تو هتل لاله برگزار شد. طبق وعده صبحانه و عصرانه سایت پروشات و اینکه گفته بودند ۷:۳۰ باید اونجا باشیم، ما همه گرسنه و بدون صبحانه رفتیم اما جز یه کیک و چایی ساده خبری نبود. عصرانه هم هیچی. از حالا به بعد هم ظاهرا قراره امتحانات تو هتل لاله برگزار شه، پس بهتره رو پذیرایی اونجا حساب نکنید و صبح امتحان حتما خودتون صبحانه بخورید تا واسه امتحان قند کافی به مغزتون برسه. لازم هم نیست ۷:۳۰ اونجا باشید، خودشون تا ساعت ۸ داشتن میز و صندلی میچیدن. همون بین ۸ تا ۸:۳۰ اونجا باشید که استرس هم نگیرید. موفق باشید

کاربر مهمان

چه عجب تو این ایران یه مرکز با پدر مادر پیدا شد!

کاربر مهمان

این مرکز پشتیبانیش و رفتار پرسنلش فوق العادست. تبریک میگم به پروشات که جدای از پول درآوردن کمی هم بر خلاف مراکز دیگه به داوطلبان نظر کرده!

ناشناس

 دوستان سلام نتایج اولین مرحله موسسات پروشات اعلام شده. لطفا عزیزانی که در این آزمون شرکت کرده اند نظرات خویش را در مورد نحوه برگزاری و نمرات اعلام بفرمایند تا برای ما راهگشا باشد. با سپاس

ناشناس

 سلام. من تو آزمون ۲۱ ژانویه پروشات شرکت کردم و امروز نتیجم اومد: Listening: 7 Reading: 6.5 Writing: 7 Speaking: 7 در کل که شخصا من از نتیجم راضی هستم. قبل از آزمون خیلی استرس داشتم که نمرم علی الخصوص تو رایتینگ پایین بشه با توجه به جوی که اخیرا تو همه سنترها درست شده اما خوب خوشبختانه به نظر میاد که این جو الکیه یا شایدم پروشات مرکز بهتری باشه. در کل من پروشات رو به دوستا توصیه میکنم. انصافا گرچه نمره از جای دیگه میاد اما خیلی تاثیر داشتند تو برگزاری خوب و بدون استرس آزمون.

ناشناس

 من برای آزمون ۱۴ اسفند پروشات ثبت نام کردم فعلن که برخوردشون و پاسخگویی و پیگیری شون خوبه من شنیدم بعضی مراکز اصلن جواب تلفن هم نمیدن ولی پروشات خودشون زنگ زدن و کارها رو پیگیری کردن حالا امیدوارم شرایط برگزاری آزمون و نمره ها خوب بشه دوستان بعضی ها میگن نمره دهی خوب یابد و….مگه ممکنه همچین چیزی ؟؟!!مگه تصحیح و نمره دهی اینجا انجام میشه؟ من تصورم اینه که تصحیح و نمره دهی به مرکز آیلتس واگزار میشه

ناشناس

 پاسخگویی، پیگیری و اطلاع رسانی پروشات عالیه

ناشناس

 سلام منم اون تاریخ امتحان دارم اکادمیک هستین یا جنرال؟

ناشناس

 دوستان در خصوص نمره دادن الکی شایعه پراکنی نکنید همه مراکز یکی هستند بند اسکریپتر مشخصه …پروشاتم چون تازه باز شده یکم سعی میکنند خوش برخورد باشن تا مشتری هاشون زیاد بشه وسلام… به جای مرکز ازمون دنبال قوی کردن خودتون باشید

ناشناس

 من ۲۸٫۱۱٫۹۵ تو پروشات آزمون برداشتم.امیدوارم استرس محیطش کم باشه…

ناشناس

 دوستان من شنیدم موسساتی که از CES مجوز دارند مثل پروشات بهتر نمره میدند. درسته همچین چیزی؟

ناشناس

 به نظر که اینایی که CES هستند بهتر نمره میدن.

مهدی قاسمی

 دوستان من عصر دین و دانش یکبار آزمون دادم راضی بودم ولی به دلیل ترافیک روز شنبه نمیتونم برم اونجا و میخوام پروشات رو انتخاب کنم میشه لطفا بگید نمره چطور میدن؟ شرایط آزمون خوبه یا نه؟ ممنون

sadegh im

 سلام دوستم. به خاطر ترافیک که مرکز آزمون رو عوض نمیکنند! من فعلا اسپیکینگ پروشات رو شرکت کردم. شراسط خیلی منظم و حرفه ای بود. تو یه ساختمون تو سعادت آباد. کاملا سکوت رعایت شده بود. رفتار اگزمینر ها هم کاملا مودبانه بود. فعلا نمرم نیومده که نظری راجع به نمره بدم اما از اونجا که قبلا ایرسافام آزمون دادم در کل شرایط بهتری نسبت به ایرسافام داشت.

ایزدیار

 سلام من امروز آزمون Speaking پروشات رو شرکت کردم. انقدر استرس داشتم که اسم اگزمینرم یادم نیست. اما به شدت خوش برخورد بودند. کلا به نظرم میاد که کل کادرشون توجیه شده بودن که رفتار بسیار گرم و محترمانه ای رو با دانشپذیرا داشته باشند. حالا باید نتیجه آزمون بیاد ببینم چه نمره ای بهم میدن.

mihanparast

 سلام. ممکنه بفرمایید اگزمینر ایرانی بود یا نه. در کل از کسانی که تجربه دارند میخواستم بپرسم اگزمینرهای ایرانی چطورن.

javid

 من آزمون ۲۷ بهمن پروشات رو ثبت نام کردم. امروز تو پنل آزمون Speaking رو به صورت دلخواه رزرو کردم. فعلا منتظریم ببینیم آزمون speaking چه جوری برگزار میشه. تا الان که پروشات عالی بوده. خصوصا این سیستم انتخاب تایم مصاحبه خیلی به درد من خورد.

سمانه بیات

 پیگیری و پاسخگویی پروشات عالیه. جا داشت اینجا ازشون تشکر کنم. با وجود این که تو مراحل ثبت نام من خیلی اذیتشون کردم ولی کاملا محترمانه و مسولانه همیشه مشکلات من رو حل کردند.

محمد

 من آزمون ۲ بهمن پروشات رو ثبت نام کردم. نتیجش رو بهتون میگم

محسن یونسی

اینطور که فعلا از ظواهر پیداست، سیستم کاری پروشات با بقیه مراکز فرق داره، ممنون میشم دوستانی که اینجا آزمون میدن توضیحی در خصوص این موسسه بدند

miad

 من آزمون ۲۷ بهمن پروشات رو ثبت نام کردم. امروز تو پنل آزمون Speaking رو به صورت دلخواه رزرو کردم. فعلا منتظریم ببینیم آزمون speaking چه جوری برگزار میشه. تا الان که پروشات عالی بوده. خصوصا این سیستم انتخاب تایم مصاحبه خیلی به درد من خورد.

محمد

 سلام دوستان نتیجه من برای آزمون ۲ بهمن پروشات اومد. خوشبختانه با وجود تمام استرسها جای شکرش باقیه. listening 7-reding 7-speaking 7- Writing 6.5 –

نظرات بسته شده‌اند.