ثبت‌نام عمومی کلاسهای حضوری ترم مرداد
withheld شدن نتایج آزمون آیلتس

withheld شدن نتایج آزمون آیلتس

ویتهلد شدن نمره آیلتس – IELTS Results Withheld

withheld: هنگامی که برگه چند صفحه ای با فونت بسیار ریز درخواست ثبت نام آیلتس را پر نموده و امضا می کنید، با برخی شرایط موافقت کرده اید که گاهی عجیب به نظر می‌رسند! طبق چند بند از این قرارداد، آیلتس می‌تواند نمره‌های شما و طبعا کارنامه شما را پس از سیزده روز قول داده شده، به شما ندهد و نگه دارد. (withholding the results) و به قول معروف نتایج شما withheld می شود. این اتفاق میتواند: الف: موردی و فردی باشد. ب: جمعی و کلی برای یک یا چند سنتر اتفاق بیافتد. توضیح: ممکن است موارد پایین اتفاق بیافتد و نمره هم withheld نشود. همه موارد زیر “احتمالی” هستند!

withheld: موارد فردی

۱- اگر در فاصله کوتاهی نمره شما شدیداً افزایش داشته باشد. مثلاً در فاصله دو هفته یا یک ماه “دو یا سه” نمره افزایش داشته باشید. در این صورت، سازمان مرکزی IELTS با کنترل دوباره، امکان دارد از شما بخواهد مجدداً هر چهار اسکیل یا یکی از آنها را امتحان بدهید. یا اینکه از شما میخواهد با خط خودتان توضیح دهید که در این فاصله کوتاه چه اتفاقی افتاده است. پس از این، احتمالاً نمره شما بدون تغییر آزاد می‌شود. مگر اینکه IELTS اقناع نشود. که در این صورت امکان دارد هیچ نمره‌ای به شما داده نشود. ۲- تفاوت دست خط در اسکیل های سه گانه (ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ) که شائبه تقلب را بوجود بیاورد. ۳- متفاوت بودن نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد در اوراق ثبت نامی با مدارک ارائه شده.

withheld: موارد جمعی

۱- شائبه تقلب یا لو رفتن سوالات به صورت کلی و عمومی از سوی مسئولان یک مرکز IELTS ۲- تعداد “نامعقول و بسیار زیاد” افرادی که در اسکیل های دریافتی (ریدینگ و لیسنینگ) ۲ نمره یا بیشتر با اسکیل های تولیدی (اسپیکینگ و رایتینگ) فاصله دارند. ۳- دریافت گزارش در مورد تخلف، رشوه… از سوی نهاد های خاص نظارتی (سازمان بازرسی کل کشور، سازمان سنجش…) در مورد یک مرکز برگزار کننده آیلتس ۴- نظارت سالانه دوره‌ای و “Random” برای بالا بردن کیفیت از سوی سازمان مرکزی IELTS توضیح دوباره: ممکن است تمام موارد بالا اتفاق بیافتند، اما نمرات withheld نشوند. اصولاً شاید سالی یک یا دو بار در هر مرکز چنین اتفاقی بیافتد و دلیل هم معمولاً دلیل شماره ۴ است. به نظر می رسد، موارد گزارش شده اخیر در کشور ایران، در گروه چهارم قرار گیرد و مختص ایران هم نباشد. یک audit دوره‌ای کلی و عمومی در چند کشور (من جمله ایران) برای بالا بردن کیفیت. کاری که شما میتوانید انجام دهید: ۱- صبر کردن برای آزاد شدن نمره ها ۲- امتحان مجدد (در صورت آزاد شدن نمره ها، شما می‌توانید نمرات بالاتر را ارائه نمایید.) تکرار می شود: معمولا پس از چند هفته نمره ها بدون تغییر آزاد می شوند و شما کارنامه خود را تحویل می گیرید. در این فاصله، اگر عجله یا ددلاین خاصی دارید، میتوانید از مرکز خود بخواهید ایمیلی به شما مبنی بر withheld شدن بدهد که شما به دانشگاه یا وزارت مهاجرت کشور مورد نظر خود بدهید و معمولاً همیشه این سازمانها قضیه را درک و همکاری می‌کنند.
مقالات مرتبط
43 نظر
محمد

امکانش هست که زودتر از ۱۳ روزهم‌گرفته بشه

علی

مرسی

امید

سلام. ظاهرا عده هم هستند میگردنداز داوطلب چندمیلیون میگیرندتا نمرات بالای ایلتس بهشون بدن ولی پول گرفتن همان ووغیب شدن همان .
حواستونو جمع کنید برای نمره راحت کلاهمان را بردارند.

mina

سلام.من ۱۹ آگوست اصفهان ایرسافام امتحان دادم ولی نتایج نیمده…..
خیلی پشیمون شدم چرا نرفتم سنتر دیگه

مرجان

سلام منم آزمون ۱۹ آگوست در ایرسافام اصفهان دادم و متاسفانه نمرم بعد از ۲۳ روز اعلام شد و در کمال ناباوری نمرم از حد مطلوبم خودم خیلی خیلی پایین تر شده بود واقعا نمی دونم چی بگم؟

mina

سلام .من با شما امتحان داشتم ولی هنوز خبری نشده

ناشناس

سلام من ۲۹ جولای در اصفهان در ایرسافان امتحان دادم ودیروز برام کارنامه اومد ولی نتایجم توی سایت آی دی پی نیست و از تهران زنگ زدن گفتن باید کارناممو برگردونم این کارنامه اعتبار نداره و نتیجه شما فعلن اینولید شده و کارنامه اصلی هفته بعد میاد میشه کسی بگه این یعنی چه؟

sahar

ظاهرا من و شما جز پنج نفری هستیم که تو اصفهان این مشکل واسش پیش اومده با این تفاوت که بسته رو پست به من تحویل نداد. و نتیجه ایی که امروز اعلام شد تو سایت شکه آور و وحشت ناک بود. برای شما کارنامه کارنامه ی خودتون بود یا به اسم کس دیگه ایی بود. میشه لطفا به ایمیل من پیام بدید که ته توی قضیه رو در بیاریم؟
Sahar.ghomashchian@yahoo.com

جواد

سلام
نمره منم که تو کانادا امتحان دادم withhold شده. کسی هست اینجا جوابش اومده باشه بعد از hold.

رها

سلام از دوستان کسی هست دانشگاه ازاد امتحان داده باشه و withhold شده باشه؟

نمرات اسپیگینگ دانشگاه ازاد چطوریه؟

كيوان

من تا حالا هيچ موردي از دانشگاه آزاد نشنيدم اكثر موارد مربوط به ايرسافام هست و تك و توك هم عصر دين و دانش

آیلس

سلام کسی هست که دانشگاه ازاد امتحان داده باشه و withheld شده باشه؟

يحر

سلام من هم ازمون ٢٣ می ایرسافام امتحان دادم هنوز جوابم نیومده،خیلی نگرانم

فریناز

سلام
آیا کسی امروز ۸ june نمره ای دریافت کرد؟

مرتضی

سلام من امروز از طریق دوستانم در سنجش متوجه شدم که مساله وایتهلد شدن ایرسافام از ۸۰ نفر تبدیل به ۲۰۰ نفر شده!!! و اینا نمیخوان این مساله رو بشه. تقریبا اکثر ایرسافامی ها نتیجشون وایتهلد شده

شهراکم

برای من تازه اومدش خیلی با نمره ای که انتظار داشتم فرق داره. برای دوستان هم همینطوره؟ ایرسافام تهران بودم

Mohamad

تاریخ امتحانتون ۱۳ می بوده؟

Milad

Man Ba 6 nafar az doostam Dar On emtehan boodim ke Natije vaghan eftezah boodesh

ف.ی

سلام. منم ازمون ۱۳ می رو در ایرسافام امتحان دادم (شعبه تهران). هنوز هیچ خبری از نتایج نیست. تنها کاری که برام کردن این بود که یک نامه اداری به دانشگاهی که میخوام ادامه تحصیل بدم (داخل ایران و برای مصاحبه دکتری) فرستادن که نتایج این شخص برای کنترل کیفی و … به تعویق افتاده. که البته هیچ خیری برای من نداشت و فقطدو هفته به من فرصت دادن تا نمره رو براشون اعلام کنم. واقعا تو شرایط پر استرسی هستم. فکر کنید کنکور بدید و بعد مقاله و مصاحبه و … و به خاطر بی مسئولیتی یک عده تمام برنامه‌هاتون بره تو هوا. واقعا شرایط سختی رو دارم میگذرونم 🙁

مرتضی

پیشنهاد میکنم فقط تهران آیلتس رو انتخاب کنید که مستقیما به IDP وصله هرچند ماجرای withhold عمومی ربطی به موسسه نداره ولی به نظر مطمئن تره

آزاده

منم ایرسافام مشهد امتحان دادم و بعد از ۲۱ روز هنوز از نتیجه خبری نیست. نمیدونم چرا این اتفاق میافته ولی دلیلش هر چی باشه خیلی احمقانه و غیرمنصفانه هست

مصطفی

سلام دوستان . من پیشنهاد می کنم که یه گروه تو تلگرام درست کنیم و کسانی که withheld شدن عضو شوند تا اطلاع رسانی و همیاری کنیم.

ناشناس

لعنت به آفرینش که میخواد همه چیز رو وارونه نشون بده

محسن

عجب! … اینکه نتایج ۸۰ داوطلب ایرانی تو ایرسافام نیست و نابود شده و این همه آدم باید دوباره ۹۵۰ هزار تومن پول بدند وارونه شدن حقیقته؟؟؟؟؟؟
لعنت بر کسانی که با رانت بازی و انواع و اقسام دسیسه ها دارند سرنوشت این همه داوطلب رو به بازی میگیرند

مرتضی

سلام دوست عزیز
منم اولش عصبانی شدم اما تحقیق کردم دیدم آزمون ۱۳ می تو همه کشورها قفل شده حتی خود انگلستان یا هند و عربستان و کشورهای دیگه
این موضوع مربوط به آفرینش و ایرسافام و بقیه نیست واقعا
منم ایمیل withheld دریافت کردم و فکرکردم ایراد از ایرانه اما بعدش نظرم عوض شد

محمد

قبلا که بی نظمی تو ایرسافام بیداد میکرد، الانم که این داستان whtiheld شدن بهش اضافه شده. خوب چه کاریه. مثل بچه ادم یه سنتر دیگه رو انتخاب کنید. سنتر قحطیه مگه؟!

Mohamad

من که یه ایمیل بهشون زدم و گفتم “برای یه مرکز بین المللی این موضوع شرم آور هست و بیش از اون شرم اورتر اینکه فکر میکنید با ارسال یه ایمیل جهت بیان تاخیر به سازمان ها مشکل داوطلب حل خواهد شد.”
این تنها چیزی بود که از دستم برمی اومد

مصطفی

منم ۱۳ می ایرسافام امتحان دادم و جوابش نیومده. موسسات دیگه هم withheld شدن؟ یعنی موضوع کلی هست؟ نهایتا نتایج می آید؟
این وضعیت فاجعه هست

صادق اویسی

من سه هفته قبل تهران آیلتس امتحان دادم. ۵ تا از دوستانم هم با من اینجا امتحان دادند. خوشبختانه برای هیچ کدوممون این مشکل پیش نیومده. اما از خیلی از ایرسافامی ها این مشکل رو شنیدم

مصطفی

منم ۱۳ می ایرسافم امتحان دادم و هنوز جوابش نیومده کسی تو موسسات دیگه هست که withheld شده باشه؟ یعنی موضوع کلی هست؟ و نتیجه رو بالاخره میدین؟

محمد جواد

به نظر میاد چون تهران آیلتس نمایندگی اصلی IDP تو ایران هست، اینجور بازیها و مساله ویتهلد توش اتفاق نمیافته. اصلا به ریسکش نمی ارزه بری یه جایی امتحان بدی که بعدن بهت بگن کارنامت نمیاد!!!

Maral

هرچه بگندد نمکش میزنند
وای به روزی که بگندد نمک!

كاظم

برید دانشگاه آزاد یا تهران آیلتس امتحان بدید که این داستانهای withheld شدن براتون پیش نیاد. معلوم نیست تو این ایرسافام چه خبره؟!

امید

اینایی که ۱۳ می آزمون دادن و ویتهلد شدن مال همه سنتر ها هستند من کسایی رو از دانشگاه آزاد و تهران آیلتس هم میشناسم که این اتفاق براشون افتاده ، به نظر میاد یه رندوم چک کلی باشه…گرچه خیلی آزار دهنده است

مرتضی

۹۹ درصد آمار withheld همیشه مال ایرسافام هست

بهبود

من 13 می ایرسافام امتحان دادم چند هفته تاخیر داشت. ولی از هر کسی که هر موسسه دیگه آزمون داده بود پرسیدم تاخیر نداشت.

ماني

با سلام خدمت همه دوستان
من در تاریخ ١٣ May ٢٠١٧ در آزمون آیلتس موسسه ایرسافام شرکت کردم و طبق روال اعلام شد که ١٣ روز بعد، نتیجه آزمون می آید. در روز موعود و بعد از گذشت ٣ روز، دیگر هیچ پیام یا خبری نیامد.

به موسسه مراجعه کردم فرمودند که نمره ٨٠ نفر از استرالیا نیامده!!! و نمره شما ٢ Jun میاد. علت رو پرسیدم گفتند ما نمی دونیم اما چند ساعت بعد ایمیل از استرالیا آمد مبنی بر اینکه داریم نمره شما رو آنالیز می کنیم و از لحاظ امنیتی بررسی!

بنده اولین بار در آزمون شرکت میکنم و عملا برای جواب، ١٩ روز وقت صرف کردند و بنده رو معطل و حاضر به هیچ جوابی نیستند!

متاسفانه نه نمایندهای برگزاری و نه مسئولین سنجش هیچ گونه اعتراضی به علت ادامه این رفتار نکرده وبرای مسئولین اصلا موضوع مهم نبوده و احتمالا این گونه رفتار کردن حقارت آمیز با داوطلبین ایرانی عادی بوده و ادامه دارد.

گویی که امتحان رایگان بوده و مدرک ایلتس هم برای داوطلبی که ٢سال وقت گذاشته بی اهمیت هست در صورتی که هر گونه تایم اضافه به ضرر داوطلب هست و از لحاظ روانی باعث فرسایش داوطلب میشود و هر بررسی و آنالیزی رو می خواهند انجام بدهند از گروهی هدف که بصورت رایگان باید انجام پذیرد. نه اینکه ٨٠ نفر رو معطل بررسی های خودشون کنند!

البته گفتند که شامل تمام نمایندگهای برگزار کننده بوده ولی من از هیچ یک از دوستانم که سنترهای دانشگاه آزاد و تهران آیلتس امتحان دادند، مورد Whiteheld شدن رو نشنیدم و گویا این مورد فقط داره برای داوطلبهای ایرسافام اتفاق میفته.

به امید روزی که همچنین سیستم دریافت پولی از ملتهای غیر انگلیس زبان لغو بشه و امپراطوری پول زبان از بین برود.چون کسانی که در هر کشوری غیر زبان مادری زندگی کنند بنا به نیاز مجبور به فراگیری زبان دوم هستند
پیروز و سربلند باشید.

mihan

برای منم این اتفاق افتاده. اول که گفتن ۲ جون میاد الان گفتن ۸ جون تازه خبر میدیم . جواب معلوم نیست کی بیاد

Jbr

سلام دوستان عزیز.
من از نوشتن این متن فقط قصد اطلاع رسانی دارم. از نوشتن این متن قصد ندارم هیچ کسی یا سنتری رو تخریب کنم. فقط قصد اطلاع رسانی دارم که شما هم مثل من زحمات و پولتون به هدر نره.

من در تاریخ ١١ فوریه امتحان آیلتس با سنتر ایرسافام دادم ولی نتیجه امتحان من بعد از ۱۳ روز منتشر نشد. وقتی علت رو جویا شدم به من گفتن که نتیجه ات withheld شده!

تقریبا هر روز زنگ میزدم ایرسافام ولی هر روز به یه بهانه جواب درستی به من نمیدادند. بالاخره در تاریخ ۲۸ اسفند به من گفتن که نتیجه شما بصورت دایمی withheld شده و دیگه برای شما کارنامه صادر نمیشه و نمره ای هم به شما داده نمیشه. اون روز واقعا داشتم دیونه میشدم. هر چی به کارمندان ایرسافام اصرار کردم که برای من یه کاری کنید و واقعا به من ظلم شده همشون گفتن که ما نمی تونیم برای شما کاری انجام بدیم و من رو همین جور بین خودشون پاس کاری کردن.
امروز در حدود ۲۰ دقیقه داشتم با رییس ایرسافام، آقای … حرف میزدم و ایشون در نهایت به من گفتن که این موضوع دست ما نیست و ما کاری نمیتونم برای شما کاری انجام بدیم.

میخواستم به همه دوستان عزیز اطلاع بدم که این اتفاق در تاریخ ۱۱ فوریه برای ۵ نفر در سراسر ایران افتاد. من با سنتر دانشگاه آزاد تماس گرفتم اونا گفتن که الان ۳ ماهه این اتفاق برای سنتر ما نیافتاده و سنتر ایرسافام به دلیل شلوغی بیش از حد این اتفاق برای داوطلبینش میفته! دلیلش هم این هست که idp شک میکنه که چرا یک سنتر انقدر متقاضی داره و بقیه سنتر ها متقاضی شون کم هست.

برای کسانی که نمیدونن permanently withheld چی هست میگم. وقتی این اتفاق برای کسی میوفته مثل این میمونه که اون طرف اصلا امتحان نداده و پول و تمام زحماتش به هدر رفته.

این متن رو نوشتم که اطلاع رسانی کنم. اصلا قصد ندارم که دلهره و ترس ایجاد کنم.

ضمنا مدرک حرفهای من نامه ای هست که ایرسافام به جای نتیجه امتحان برای من فرستاده. در آخر نامه نوشته که برای شما کارنامه و TRF Number صادر نمیشه.

سامان

چرا این مشکل Withheld شدن فقط برای داوطلبهای ایرسافام پیش میاد؟؟؟؟!!! الان من هر کی میبینم withheld شده از ایرسافام بوده!

بی نام

من دانشگاه ازاد ۱۳ می ۲۰۱۷ امتحان دادم. فکر کنم چکینگ رندوم باشه. وقتی مجله ساینس راجع به فروش پایان نامه و مقاله در ایران می نویسه همچین برخوردهایی عجیب نیست

مصطفی

سلام. شما هم withheld شدید؟

ملکی

الان کارمندای ایرسافام میان اینجا و میگن این مشکل مال همه سنتر ها هست!

نظرات بسته شده‌اند.