withheld شدن نتایج آزمون آیلتس

42
8874
ielts withheld
ielts withheld

ویتهلد شدن نمره آیلتس – IELTS Results Withheld

withheld: هنگامی که برگه چند صفحه ای با فونت بسیار ریز درخواست ثبت نام آیلتس را پر نموده و امضا می کنید، با برخی شرایط موافقت کرده اید که گاهی عجیب به نظر می‌رسند!

طبق چند بند از این قرارداد، آیلتس می‌تواند نمره‌های شما و طبعاً کارنامه شما را پس از سیزده روز قول داده شده، به شما ندهد و نگه دارد. (withholding the results) و به قول معروف نتایج شما withheld می شود.

این اتفاق میتواند:

الف: موردی و فردی باشد.
ب: جمعی و کلی برای یک یا چند سنتر اتفاق بیافتد.

توضیح: ممکن است موارد پایین اتفاق بیافتد و نمره هم withheld نشود. همه موارد زیر “احتمالی” هستند!

withheld: موارد فردی

۱- اگر در فاصله کوتاهی نمره شما شدیداً افزایش داشته باشد. مثلاً در فاصله دو هفته یا یک ماه “دو یا سه” نمره افزایش داشته باشید. در این صورت، سازمان مرکزی IELTS با کنترل دوباره، امکان دارد از شما بخواهد مجدداً هر چهار اسکیل یا یکی از آنها را امتحان بدهید. یا اینکه از شما میخواهد با خط خودتان توضیح دهید که در این فاصله کوتاه چه اتفاقی افتاده است. پس از این، احتمالاً نمره شما بدون تغییر آزاد می‌شود. مگر اینکه IELTS اقناع نشود. که در این صورت امکان دارد هیچ نمره‌ای به شما داده نشود.

۲- تفاوت دست خط در اسکیل های سه گانه (ریدینگ، لیسنینگ و رایتینگ) که شائبه تقلب را بوجود بیاورد.

۳- متفاوت بودن نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد در اوراق ثبت نامی با مدارک ارائه شده.

withheld: موارد جمعی

۱- شائبه تقلب یا لو رفتن سوالات به صورت کلی و عمومی از سوی مسئولان یک مرکز IELTS

۲- تعداد “نامعقول و بسیار زیاد” افرادی که در اسکیل های دریافتی (ریدینگ و لیسنینگ) ۲ نمره یا بیشتر با اسکیل های تولیدی (اسپیکینگ و رایتینگ) فاصله دارند.

۳- دریافت گزارش در مورد تخلف، رشوه… از سوی نهاد های خاص نظارتی (سازمان بازرسی کل کشور، سازمان سنجش…) در مورد یک مرکز برگزار کننده آیلتس

۴- نظارت سالانه دوره‌ای و “Random” برای بالا بردن کیفیت از سوی سازمان مرکزی IELTS

توضیح دوباره: ممکن است تمام موارد بالا اتفاق بیافتند، اما نمرات withheld نشوند. اصولاً شاید سالی یک یا دو بار در هر مرکز چنین اتفاقی بیافتد و دلیل هم معمولاً دلیل شماره ۴ است.

به نظر می رسد، موارد گزارش شده اخیر در کشور ایران، در گروه چهارم قرار گیرد و مختص ایران هم نباشد. یک audit دوره‌ای کلی و عمومی در چند کشور (من جمله ایران) برای بالا بردن کیفیت.

کاری که شما میتوانید انجام دهید:

۱- صبر کردن برای آزاد شدن نمره ها

۲- امتحان مجدد (در صورت آزاد شدن نمره ها، شما می‌توانید نمرات بالاتر را ارائه نمایید.)

تکرار می شود: معمولا پس از چند هفته نمره ها بدون تغییر آزاد می شوند و شما کارنامه خود را تحویل می گیرید. در این فاصله، اگر عجله یا ددلاین خاصی دارید، میتوانید از مرکز خود بخواهید ایمیلی به شما مبنی بر withheld شدن بدهد که شما به دانشگاه یا وزارت مهاجرت کشور مورد نظر خود بدهید و معمولاً همیشه این سازمانها قضیه را درک و همکاری می‌کنند.

withheld شدن نتایج آزمون آیلتس
۵ (۱۰۰%) ۲ vote[s]

42
ارسال دیدگاه جدید

27 تعداد دیدگاه‌ها
15 تعداد پاسخ به دیدگاه‌ها
0 دنبال کنندگان
 
پربحث ترین دیدگاه‌ها
داغترین دیدگاه‌ها
31 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی
علی

مرسی

امید

سلام. ظاهرا عده هم هستند میگردنداز داوطلب چندمیلیون میگیرندتا نمرات بالای ایلتس بهشون بدن ولی پول گرفتن همان ووغیب شدن همان .
حواستونو جمع کنید برای نمره راحت کلاهمان را بردارند.