ثبت‌نام عمومی کلاسهای حضوری ترم مرداد
بهترین منابع رایتینگ آیلتس (بروزرسانی 2022)

بهترین منابع رایتینگ آیلتس (بروزرسانی 2022)

منابع رایتینگ آزمون آیلتس به انتخاب ممتحنین

رایتینگ آزمون آیلتس بخش سوم آزمون آیلتس می باشد و بخش منابع رایتینگ آیلتس یکی از بخش‌های پر چالش آزمون آیلتس است که نیاز به مهارت دارد. گاهی انگلیسی زبان ها نیز با وجود دایره لغات گسترده و تسلط کامل بر گرامر این زبان قادر به کسب نمره بالا نیستند! از این رو بسیار مهم است که بتوانیم تکنیک های مربوط به آزمون رایتینگ آیلتس را بیاموزیم و در نوشتار خود با تسلط روی موضوع مورد نظر از تکنیک ها و مهارت ها استفاده کنیم. بهتر است در رایتینگ آزمون آیلتس ساده و روان و قابل درک بنویسیم و از نوشتن کلمات کلیشه ای و نامفهوم خودداری کنیم.

در رایتینگ آزمون آیلتس باید به این نکته مهم دقت کرد که نباید از موضوع اصلی خارج شد. (به اصطلاح آف تاپیک نشویم.)

در ادامه به معرفی بهترین منابع رایتینگ آیلتس خواهیم پرداخت.

منابع رایتینگ آیلتس
منابع رایتینگ آیلتس

منابع رایتینگ آیلتس: Get ready for IELTS writing

این کتاب یکی از بهترین منابع رایتینگ آزمون آیلتس شامل ۱۲ فصل است که در آن موضوعات پرکاربرد آزمون آیلتس بررسی می‌شود. همچنین این کتاب شامل چهار دسته بندی اصلی میباشد:

  • review unit: در انتهای هر سه فصل بخشی است که به شما کمک می کند خلاصه آنچه را آموخته اید تمرین و تکرار کنید.
  • practice test: در این بخش میتوانید دانش رایتینگ خود را بسنجید.
  • answer key: پاسخ های پیشنهادی در اختیار شما قرار میدهد. اگر ایده ایی برای نوشتن رایتبنگ خود ندارید از این ایده ها استفاده کنید.
  • glossary: این بخش شامل کلمات کلیدی و کاربردی به همراه معنی لغات و مثال هایی می باشد که موجب گسترش دامنه لغت داوطلبان در آزمون رایتینگ آیلتس می گردد.
منابع رایتینگ آیلتس: کتاب get ready for IELTS writing
GET ready for IELTS Writing

کتاب Collins Writing for IELTS

از بهترین منابع رایتینگ آیلتس که گام به گام شما را با شیوه صحیح نوشتن رایتینگ در آزمون آیلتس آشنا می کند. به طور کلی هدف این کتاب تقویت مهارت نوشتاری زبان آموزان در رایتینگ آزمون آیلتس است. این کتاب شامل ۱۲ بخش است و در آن مهارت نوشتاری، چارت ها، جدول ها ، نمودار ها و …بررسی می شود.

به طور کلی میتوان گفت تمرکز ویژه این کتاب در بخش آکادمیک آزمون رایتینگ آیلتس است و شما را با نحوه نوشتن رایتینگ تسک 1 آکادمیک آشنا می‌کند. همچنین این کتاب شامل نکات و نمونه سوالات آزمون های آیلتس دوره های گذشته به همراه بهتربن جواب ها می‌باشد که برای داوطلبانی که نمره 6 به بالا را میخواهند بسیار مفید است.

کتاب Collins writing for IELTS
Collins writing for IELTS

کتاب IELTS Advantage writing

این کتاب برای داوطلبانی که خواستار نمره 6/5 تا 7 در آزمون آکادمیک آیلتس هستند مناسب است. این کتاب شامل ۹ درس است که ۶ درس آن به task 2 و ۳ درس آن به task 1 می پردازد و یکی از بهترین منابع رایتینگ آیلتس می‌باشد. هر درس شامل نکات گرامری و واژگان آکادمیک آزمون آیلتس و نمونه مقالات مناسب آزمون رایتینگ آیلتس می‌باشد.

منابع رایتینگ آیلتس: کتاب IELTS advantage
IELTS advantage writing book

کتاب Best practice book for IELTS writing

این کتاب شامل ۲۳۰ موضوع برای نوشتن رایتینگ آزمون آیلتس به همراه بیش از ۱۷۰ نمونه برای task 2 و بیش از ۷۰ نمونه برای task1 رایتینگ آیلتس است. این کتاب شامل بهترین منابع رایتینگ آیلتس برای نوشتن نامه و همچنین نمونه اشتباهات رایج در آزمون رایتینگ می باشد.

منابع رایتینگ آیلتس: کتاب best practice book for ielts writing
best practice bood for IELTS writing

کتاب Improve your IELTS writing

این کتاب یکی از برترین منابع رایتینگ آیلتس آکادمیک است و اتفاقا خود آموز است. ۱۰ درس موضوع محور با راهنمایی گام به گام، پاسخ نامه و نمونه آزمون رایتینگ آکادمیک محتوای این کتاب است. این کتاب مهارت نوشتاری شما را تقویت می کند زیرا هر درس آن شامل سه بخش است: دو بخش آن مربوط به task1 وtask 2 آزمون است و یک بخش دارای تمرینات مرتبط با آن می‌باشد.

کتاب improve your skills
improve your skills writing book

کتاب BARRON’S Writing for The IELTS

این کتاب برای هر دو گروه آکادمیک و جنرال آزمون رایتینگ آیلتس مناسب می‌باشد. در این کتاب به خوبی چگونگی ارتباط جملات و موضوعات مختلف با یکدیگر و همچنین استفاده درست و به جا از کلمات و گرامر اشاره شده است. اگر خواستار نمره بالاتر از 8 در آزمون رایتینگ آیلتس خود هستید می‌توانید از تمرینات، برنامه‌ریزی و منابع رایتینگ آیلتس این کتاب بهره ببرید.

کتاب Barron's writing for the IELTS
Barron’s wriring for The IELTS

کتاب LONGMAN Academic writing series new edition

این کتاب یکی از بهترین و با ارزش ترین منابع رایتینگ زبان انگلیسی در دنیا است و دارای سطوح مختلف از مقدماتی تا پیشرفته در ۵ سطح می باشد. در این کتاب داوطلبان مهارت پاسخگویی به انواع سوالات رایتینگ آزمون آیلتس را به همراه گرامر و نکات مرتبط با نقطه گذاری را می‌آموزند. این کتاب کلیه موضوعات مختلف رایتینگ به همراه جمله سازی تا نوشتن مقالات را پوشش می دهد.

منابع رایتینگ آیلتس: کتاب longman academic writing
Longman academic writing book

منابع رایتینگ آیلتس: کتاب Real wriring

این کتاب از مجموعه کتاب های کمبریج و دارای منابع رایتینگ آیلتس مفید بوده و شامل ۴ سطح مختلف است که از سطح A2 تا C1 را شامل می شود. هر یک از مجموعه این کتاب ها شامل ۱۶ درس ، به همراه تمرین های متنوع و پاسخ هایشان می‌باشد که این امر موجب تقویت نوشتاری داوطلبان خواهد شد.

کتاب real writing
Real writing book

کتاب 15Days practice for IELTS writing

همانطور که از اسم این کتاب پیداست شما می توانید در ۱۵ روز در نوشتن رایتینگ جنرال و آکادمیک تسلط پیدا کنید! تمرینات این کتاب به داوطبان کمک می‌کند که با موضوعات مختلف آشنا شوند و در نهایت موفق به نوشتن دو رایتینگ در روز شوند.

کتاب 15 dar's practice for IELTS writing
15day’s practice for IELTS writing

منابع رایتینگ آیلتس: IELTS Writing Task 1,2

اگر از متقاضیان آزمون آکادمیک آیلتس هستید ما منابع رایتینگ آیلتس کتاب را به شما پیشنهاد می کنیم، زیرا کمتر کتابی را پیدا می کنید که دارای چنین جزییات و تنوعی در آموزشtask 1 آکادمیک به همراه تحلیل و مثال برای جدول ها ، نمودار ها و دیاگرام های این بخش باشد.این کتاب به شما کمک میکند که روی تمامی انواع سوالات تسک 1 آکادمیک تسلط پیدا کنید. در قسمت دوم این کتاب به task 2 پرداخته شده است که داری نمونه سوال‌های متنوع به همراه جواب این سوالات می‌باشد.

منابع رایتینگ آیلتس: کتاب IETS Writing task 1'2
IELTS writing task1’2 book

منابع رایتینگ آیلتس: Headway Academic Skills

این کتاب در سه سطح برای زبان آموزان پیش متوسطه تا پیشرفته طراحی شده است. این کتاب حاوی مطالب متنوع و مرتبط با تحصیلات آکادمیک و در ۱۰ درس نوشته شده است که لغات مرتبط با هر موضوع را جداگانه آموزش می دهد. در انتهای هر بخش بخشی با عنوان review وجود دارد که کمک می کند تا تمام آموخته های خود را مجدد دوره کنید.

کتاب headway academic skills book
headway academic skills book

منابع رایتینگ آیلتس: IELTS Writing Essentials

این کتاب به عنوان منابع آیلتس مهارت نوشتاری داوطلبان آیلتس را در سه بخش مختلف تقویت می‌کند:

  • نوشتن نامه: این بخش مربوط به تسک 1 آزمون رایتینگ جنرال می باشد که توانایی داوطلبان را در این زمینه ارتقاء میدهد.
  • تحلیل نمودار ها و جدول ها: این قسمت برای تسک 1 آزمون رایتینگ آکادمیک نمونه ها و آموزش‌هایی دارد.
  • نوشتن مقاله: این قسمت برای تسک 2 آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک و جنرال می باشد که با استفاده از کلمات و موضاعات مختلف مهارت نوشتاری داوطلبان را ارتقاء می دهد.
منابع رایتینگ آیلتس: کتاب writing IELTS Essentials
writing IELTS Essentials book

کتاب High scoring IELTS writing model answers

این کتاب برای هر دو گروه آکادمیک و جنرال و کسانی که خواستار نمره 8 در آزمون رایتینگ خود هستند مناسب است. در این کتاب آزمون های واقعی آیلتس به همراه مقاله مدرسان با تجربه گرد آوری شده است. شما می‌توانید با استفاده از ساختار جملات علمی و استراتژی های نوشتاری نمره رایتینگ خود را ارتقاء دهید.

کتاب high scoring IELTS writing
High scoring IELTS Writing book

کتاب IELTS Prepration and practice-reading and writing Academic

این کتاب در سه بخش ریدینگ و رایتینگ تسک 1 و 2 آزمون آکادمیک آیلتس توسط اگزمینرهای سابق این آزمون نوشته شده است که داوطلبان می‌توانند با استفاده از این کتاب و بهره‌مندی از منابع رایتینگ آیلتس آن مهارت نوشتاری خود را ارتقاء دهند.

منابع رایتینگ آیلتس: کتاب IELTS Prepration and practice writing
IELTS prepration and practice writing book

مطالب مرتبط

پرسش های متداول

اشتباهات رایج در رایتینگ آزمون آیلتس چیست؟

بهتر است در نوشتار رایتینگ خود از زبان غیر رسمی استفاده نکنید و یک ایده یکسان را بار ها تکرار نکنید. نباید مدل پاسخ ها را به ذهن بسپارید و از جملات حفظی استقاده نکنید. همچنین بهتر است کلمات داخل سوال را دقیقا تکرار نکنید در عوض کلمات را ترجمه و تفسیر کرده (پارافریز) و از مترادفشان استفاده کنید.

مهم ترین نکات در نوشتن رایتینگ خوب چیست؟

یک رایتینگ خوب نکات زیر را داراست:
۱- در قالب صحیح قرار دارد و به سوال پاسخ داده شده است
۲- نوشتار آن ساده است و از دستور زبان ها درست استفاده شده است.
۳- خطاهای کمی از نظر کلمات، گرامر نقطه گذاری و …در رایتینگ وجود دارد.

استفاده از کتاب ها و منابع رایتینگ آیلتس و خودخوان برای تقویت رایتینگ آیلتس کافی است؟

خیر، تنها خواندن کتابها کمکی به داوطلبان نخواهد کرد! در کنار خواندن کتاب ها ما به شما توصیه میکنیم که حداقل دو رایتینگ در روز در زمان استاندارد بنویسید و نوشته های خود را حتماً ارزیابی و تصحیح کنید تا اشتباهاتتان تکرار نشود.

مقالات مرتبط
9 نظر
شایان

سلام ، این کتاب خوبه ؟ the key to IELTS writing,از پالن

آفرینش

سلام شایان عزیز. پیشنهاد میشه منابه معرفی شده رو مطالعه کنید وگرنه تعدد منابع بسیار زیاده!

سرا

سلام
امکانش هست به ترتیب اولویت منابع را بفرمایید؟

sanaz

سپاس از معرفی منابع رایتینگ آیلتس عالیتون

آفرینش

درود بر شما ساناز عزیز

مهدی

تعداد زیادی از این منابع رایتینگ رو با وجود تحقیقات فراوان قبلی خودم هم نمیشناختم. ممنون بابت معرفی آفرینش جان

آفرینش

خوشحالیم که مفید بوده مهدی جان

محمد

منابع رایتینگ عالی بودن. تشکر از شما. کاش میشد به ترتیب اولویت هم اونها رو انتخاب کنید

آفرینش

زنده باشید محمد عزیز

نظرات بسته شده‌اند.