ثبت نام کلاسهای حضوری ترم خرداد
بهترین منابع ریدینگ آیلتس (بروزرسانی Jul 2022)

بهترین منابع ریدینگ آیلتس (بروزرسانی Jul 2022)

منابع ریدینگ آزمون آیلتس به انتخاب ممتحنین

ریدینگ آیلتس بخش دوم آزمون آیلتس است که ۶۰ دقیقه زمان دارد و دارای سه متن است که از آسان به سخت درجه بندی می شود. سوالات آزمون ریدینگ آیلتس در بخش آکادمیک و جنرال متفاوت است و در این مطلب به معرفی منابع ریدینگ آیلتس می‌پردازیم. آزمون ریدینگ آکادمیک از آزمون ریدینگ جنرال دشوار تر است، در بخش جنرال باید به تعداد سوالات بیشتری پاسخ بدهید تا نمره مشابه آزمون آکادمیک داشته باشید.

  • ریدینگ آکادمیک: این بخش از آزمون آیلتس شامل سه متن است که شامل نوشته های توصیفی، تحلیلی و یا علمی می باشد. این متون مناسب افرادی است که دانش تخصصی ندارند اما قصد ادامه تحصیل و یا کار در مشاغل تخصصی و حرفه ای را دارند.
  • ریدینگ جنرال: این بخش شامل قسمت هایی از کتاب ها، مجلات، تبلیغات و کتاب چه های راهنمای شرکت ها می باشد. محتوای این متن ها با مطالبی که روزانه در یک محیط انگلیسی زبان ممکن است مواجه شوید هماهنگ است.داوطلبان زیادی در آرمون آیلتس با این چالش رو به رو هستند که چگونه و با استفاده از چه منابعی مهارت ریدبنگ خود را ارتقاء دهند. یکی از روش های تقویت این اسکیل استفاده از کتاب های معتبر است که در این مقاله به بهترین های آن اشاره خواهیم کرد.

در ادامه به معرفی بهترین تصحیح رایتینگ آیلتس خواهیم پرداخت.

منابع ریدینگ آیلتس

منابع ریدینگ آیلتس: Reading for IELTS collins

این کتاب برای آزمون آکادمیک مناسب است و بهتر است در کنار منابع دیگر استفاده شود. این کتاب یکی از بهترین منابع ریدینگ آیلتس است که برای سطح 5/5 و حتی 6 توصیه می شود و دارای ۱۱ فصل است که هر فصل دارای موضوعات مختلف ریدینگ است.

برای مثال یک فصل به درک مطلب می پردازد. فصل دیگر چگونگی پاسخ به سوالات چند گزینه ای آزمون ریدینگ آیلتس را آموزش می دهد. کتابی که تحت عنوان تست ریدینگ آیلتس نیز مشهور است. چرا که در پایان هر فصل به منظور سنجش مهارت ها و تکنیک هایی که در طول کتاب آموزش داده شده است و همچنین برای آمادگی ریدینگ آزمون آیلتس یک آزمون تستی به همراه پاسخ نامه در آن قرار گرفته شده است.

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب reading for ielts collins
Reading for IELTS collins

کتاب The official Cambridge Guide to IELTS

این کتاب از معتبرترین منابع ریدینگ آیلتس انتشارات کمبریج است و برای هر دو آزمون آکادمیک و جنرال مناسب است. در انتهای این کتاب نمونه سوالات آزمون های سال های گذشته به همراه متون ریدینگ آن ها موجود می باشد. مثال های جامع و کاربردی به همراه دستور العمل های مفید برای بهبود مهارت ریدینگ آیلتس نیز از مباحث مفید این کتاب است .

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب the official cambridge
The official cambridge guide to IELTS

کتاب Get ready for IELTS reading

این کتاب به صورت موضوعی است و موضوعات متنوعی را برای آزمون ریدینگ پوشش می دهد. در هر درس از این کتاب به عنوان یکی از مفیدترین منابع ریدینگ آیلتس، علاوه بر لغات جدید مجموعه ای از تکنیک ها به همراه تمرین ریدینگ موجود می باشد که برای تقویت مهارت ریدینگ داوطلبان بسیار مفید خواهد بود. بخش دیگر کتاب skills development است، که در هر درس یک سوال از انواع سوالات ریدینگ آزمون آیلتس با استفاده از تکنیک‌های آیلتس پاسخگویی به سوالات را به شما می آموزد.این کتاب در پایان هر فصل آزمونی دارد که مهارت هایی که در کل کتاب است را مورد ارزیابی قرار می دهد. داوطلبان می توانند با سبک آزمون ریدینگ آزمون آیلتس بدین وسیله آشنا شوند.

کتاب get ready for IELTS reading
get ready for IELTS reading

کتاب Select Reading

داوطلبان در این کتاب علاوه بر آشنایی با موضوعات مختلف با مجموعه ای از واژگان و عبارات جدید نیز آشنا می شوند. این کتاب در چهار سطح است. هر یک از این کتاب ها دارای 14فصل است و هر فصل به موضوع خاصی می پردازد. این کتاب شامل بخش های متعدد و همچنین تمرین های متنوع می باشد.

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب select reading
select reading

کتاب IELTS Advantage Reading Skills

این کتاب از معتبرترین منابع ریدینگ آیلتس است که به تقویت مهارت ریدینگ داوطلبان کمک خواهد کرد . داوطلبان با استفاده از این کتاب، قدم به قدم تکنیک های مربوط به سریع خوانی، زمان بندی و تشخیص انواع سوالات و چگونگی پاسخ دادن به هر کدام از آن ها را می آموزند و میتوانند به نمره بالاتری دست پیدا کنند.

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب IELTS advantage
IELTS advantage

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب IELTS Reading Maximiser

این کتاب شامل 100 نکته برای بهبود ریدینگ آیلتس جنرال و آکادمیک است، همچنین روش پاسخگویی به تست ها را در سریع ترین زمان به زبان آموز یاد می دهد.

کتاب IELTS reading maximiser
IELTS reading maximiser

کتاب IELTS Reading Recent Actual Tests

کتابی که یکی از بهترین منابع ریدینگ آیلتس می باشد. و برخی از سوالات موجود در کتاب در آزمون اصلی آیلتس دو بار تکرار شده است.

کتاب IELTS reading actual tests
IELTS reading recent actual tests

کتاب های Cambridge IELTS series

این کتابها که از انتشارات کمبریج هستند شامل نمونه سوالات آزمون های اصلی آیلتس در دو بخش آکادمیک و جنرال می باشنداز این رو این کتاب ها از مشهورترین منابع ریدینگ آیلتس برای تقویت مهارت ریدینگ آیلتس می باشند.

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب cambridge IELTS tests
cambridge IELTS tests

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب Active Skills for Reading

این کتاب یکی از بهترین منابع ریدینگ آیلتس به شمار می رود. این مجموعه شامل 5 جلد است و مناسب داوطلبانی است که دوره مقدماتی ریدینگ آیلتس را پشت سر گداشته اند. هر جلد این کتاب 12 درس دارد و هر بخش شامل دو قسمت زیر می باشد:

  • motivational tips: افزایش انگیزه و تقویت سکشن ریدینگ زبان آموزان
  • critical tips: این قسمت از کتاب برای تشویق زبان آموزان در راستای تحلیل متن می باشد.

افزایش سرعت خواندن، تقویت مهارت درک مطلب و همچنین افزایش دایره واژگان داوطلبین آزمون آیلتس، از جمله مزایایی این کتاب است.

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب Active skills for reading
Active skills for reading

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب Improve your IELTS Reading Skills

این کتاب شامل ۱۰ فصل است که هر فصل به آموزش نکات و تکنیک های یک نوع سوال در آزمون ریدینگ آیلتس اشاره دارد. هر درس این کتاب به سه بخش تقسیم می شود:

  • موضوع کلی درس
  • سکشن ریدینگ
  • انواع سوالات ریدینگ و نحوه پاسخ به سوالات

یکی دیگر از منابع ریدینگ آیلتس که شامل موضوعات علمی است و داوطلبان آزمون آیلتس را برای خواندن متن های علمی آماده می کند. از دیگر ویژگی های این کتاب ریدینگ آیلتس این است که داوطلبان میتوانند به صورت خودخوان از آن استفاده کنند.

منابع ریدینگ آیلتس: کتاب Improve your IELTS reading
Improve your IELTS reading

سری کتاب‌های IELTS Journey

کتاب IELTS Journey بهترین منابع ریدینگ آیلتس
کتاب IELTS Journey بهترین منابع ریدینگ آیلتس

مجموعه کتابهای IELTS Journey یکی از بهترین منابع حال حاضر بازار برای کسب نمرات بالای بالای 7.0 در آزمون آیلتس می باشد. ویژگی منحصر به فرد کتابهای IELTS Journey که در ۴ جلد منتشر شده اند هماهنگ بودن آن با نوع و سختی سوالات آزمونهای جدید آیلتس می باشد. کتابهای IELTS Journey در سال 2022 توسط خانه آیلتس آفرینش منتشر شده و شامل آموزش حرفه‌ای ریدینگ و بروزترین سوالات آزمون ایلتس هستند. آیلتس جرنی که یکی از بهترین منابع ریدینگ آیلتس می باشد، کتاب اختصاصی دوره های حضوری و آنلاین آفرینش میباشد. لازم به توضیح است که این کتاب سلف استادی نیست و صرفا مختص زبان آموزان آفرینش است.

اطلاعات بیشتر در خصوص کتاب IELTS Journey را میتوانید در کتاب آیلتس جدید آفرینش بخوانید.

مطالب مرتبط

پرسش های متداول

چگونه دایره لغات خود را برای آزمون ریدینگ آیلتس افزایش دهیم؟

خواندن متون مختلف به ویژه متونی با موضوعاتی که به آن علاقه دارید موثرترین روش برای بهبود و گسترش دایره واژگان است. بهتر است تنها امتحانات گذشته آیلتس را نخوانید و از مقالات مختلف منابع ریدینگ آیلتس نیز استفاده کنید و لغات جدید و ناآشنا را ضبط و بررسی کنید و به همراه معنی و مترادف هایشان در یک دفترچه مخصوص بنویسید و به دفعات به آن مراجعه کنید.

عوامل موثر در تقویت ریدینگ آیلتس چیست؟

بهتر است برای تقویت ریدینگ آیلتس متن های مختلف و مقالات متعدد را با توجه به اصول و تکنیک های ویژه ی ریدینگ آیلتس مطالعه کنید و تمرکز خود را با در نظر گرفتن سه مورد زیر افزایش دهید:
۱- افزایش آگاهی از مترادف ها
۲- توسعه لغات
۳- دنبال کردن ایده های اصلی نویسنده

آزمون های ریدینگ آیلتس را چگونه مطالعه کنیم؟

توصیه می شود که آزمون‌ها را یک بار در شرایط اصلی امتحان انجام دهید و یک بار دیگر در بازه زمانی دلخواه متن را مطالعه کنید. حتی می توانید در دفعه دوم از فرهنگ لغات برای کلمات ناآشنا استفاده کنید تا معنی درست کلمات را به همراه مترادف هایشان یاد بگیرید.

مقالات مرتبط