ثبت‌نام عمومی کلاسهای حضوری ترم مرداد
تجربیات داوطلبان آزمون‌های آیلتس تهران

تجربیات داوطلبان آزمون‌های آیلتس تهران

آیلتس تهران

IELTS Tehran- یکی از مهمترین دغدغه‌های زبان‌آموزانی که قصد شرکت در آزمون رسمی IELTS را دارند، انتخاب محل ثبت نام آزمون آیلتس می‌باشد و اکنون نیز با توجه به اهمیت فزاینده آن، آفرینش بخش مستقلی را تحت عنوان “تجارب شرکت کنندگان در آزمون IELTS” ایجاد کرده است تا زبان آموزان گرامی بتوانند با مطالعه تجارب افراد شرکت کننده در مراکز مختلف برگزاری آزمون IELTS به صورت مجزا، اطلاعات جامع تر و ملموس‌تری را کسب نمایند. خواهشمندیم با درج تجارب خود در بخش نظرات پایین همین صفحه در خصوص مرکز آزمون آیلتس تهران IELTS Tehran تجربیات خود را با دیگر دوستان و متقاضیان شرکت در آزمون IELTS به اشتراک بگذارید.

پیش از اشتراک نظرات خود در خصوص مرکز آیلتس تهران IELTS Tehran لطفاً موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • نظرات خود را با ادله بیان نمایید. نظراتی که صرفاً حاوی محتوایی نظیر خوب بودن یا بد بودن مراکز باشند منتشر نمی‌گردند چرا که جنبه آموزشی نداشته و مفید فایده سایر داوطلبان قرار نخواهد گرفت.
  • از توهین کردن به مراکز خودداری نمایید. انتقادهای شما در خصوص مرکز آیلتس تهران منتشر می‌گردد اما توهین ها هرگز!
  • تجربه خود در خصوص ممتحنین آیلتس تهران را در صفحه مجزایی که برای همین منظور اختصاص یافته درج کنید.
  • سؤالات خود در خصوص روند اعتراض به نتایج آزمون مرکز آیلتس تهران را در این صفحه درج کنید.
  • تجارب دیگر داوطلبان در خصوص سایر مراکز برگزاری آزمون آیلتس را می‌توانید در این صفحه مطالعه نمایید.
  • آفرینش هیچ گونه دخل و تصرفی در نشر کامنتهای ارسالی ندارد و نظر کلیه داوطلبان را در خصوص انتقادات نسبت به سایر مراکز برگزاری آزمون آیلتس محترم می‌شمارد. لذا کلیه نظراتی که حاوی الفاظ توهین آمیز و غیر اخلاقی نباشند در این بخش منتشر می‌گردد. بدیهی است، انتشار کامنتهای ارسالی به معنای تأیید محتوای آن توسط خانه آیلتس آفرینش نمی‌باشد.
مقالات مرتبط
174 نظر
Saea

سلام به همگی
من آزمونم در تاریخ ۱۶ می برگزار شد، چون آزمون روز ۵شنبه بود و من هم صلح زود راه افتادم، با ترافیک مواجه نشدم، همه چی خیلی آروم و منظم و مرتب بود، خودم خیلی آدم استرسی ای هستم و با اینکه صندلی من در محل آزمون در جای رفت و آمد بسیار بود ولی خیلی به خودم روحیه دادم که آزمونم خراب نشه، مراقب ها همگی خیلی مهربون و خوش برخورپ بودند و سعی میکردن لبخند بزنند، پروسه چک کردن مدارک و نگهداری از وسایل هم خیلی مرتب و منظم بود، پذیرایی حین آزمون خوب بود و همچنین خود میز و صندلی خیلی راحت بود، روز آزمون شفاهی هم چون جمعه صبح برداشته بودم، زود رسیدم و حتی اگزمینر هم دیدم، آقای نوروزی بودن و بسیار خوش برخورد بودن، با اینکه صحبت های من رو قطع میکردن من سعی کردم مسلط باشم و محکم حرفامو بزنم و حتی با اگزمینر شوخی کنم و ازش سوال بپرسم. در کل تجربه بسیار خوبی بود و‌ نتایج هم به صورت زیر بود:
Speaking: 7.5
Reading: 7.5
Listening: 7.5
Writing : 6.0
Overall : 7.0
در مورد رایتینگ، من نمره بالای ۶/۵ میگرفتم و آزمون برای ۷ رفته بودم ولی سوال پارت اول رو کامل اشتباه جواب دادم و به نظر خودم تسک ریسپانس پایینی گرفته باشم با این حال از نظرم تسک دو رو خیلی خوب نوشتم که نتیجه ۶ گرفتم.

شهروز

درود بر همگی ..

من روز شنبه 31 اردیبهشت 1401 آزمون مآک دادم با آیلتس تهران …

کیفیت برگزاری آزمون 9 از 10 … یکم خیلی خیلی کم لیسنینگ شون هدفون ش فوت توش داشت ….

برای اسپیکینگ هم دفتر اصلی شون تو فرماینه رفتم … شدیدن توصیه میکنم با ماشین نرین و حتتتتمن ترافیک رو مدنظر داشته باشین خیلی آ برای آزمون اصلی اومده بودن دردسر شده بود براشون …
آزمون اسپیکینگ خیلی جالب نبود اکزمینر بسسسیار تند و سریع سوالات رو میخوندن من به شخصه تجربه خوبی نداشتم “اگه” اینجوری بخوان تتو آزمون اصلی باشن …

(تو پرانتز بگم آزمون اسپیکینگ آنلاین ایرسافام هم دادم) حدودی 6-10 میدم به کیفیت برگزاری ش

مهرنوش کیامهر

من امتحانم 7 می بود. توی آیلتس تهران. اولا که من بعد از 8:30 رسیدم به دلیل ترافیک 8:35 رسیده اما خدا رو شکر هنوز پذیرش میکردن.
نکته ی بعدی اینکه روی آزمون لیستنیگ 3 بار صدا برای من در حد 1 ثانیه قطع شد (شبیه قطع شدن آنتن موبایل)‌ که خب من هیچی نگفتم سر آزمون. چون بقیه شو از دست میدادم. نمیدونم کار درستی کردم یا نه. انتهای امتحان فقط به یکی از مراقب ها گفتم. این خیلییی بد بود. مخصوصا اینکه توی سوالهای آسون و اولیه بود که تمرکز منو بهم زد و چندتا رو نتونستم جواب بدم.
بعدم توی پارت 4 صدا یهو برای همه قطع شد. که البته اون پارت رو از اول تکرار کردن.
مورد دیگه ای نبود که بنویسم

احمد

من آزمون 17 جون بودم، از لحاظ محل و برگزاری و برخورد خوبن ولی دو روز قبل از آزمون تماس گرفتن گفتن یه مشکلی بوده و اسم شما ثبت نشده بوده و باید روز آزمون شما رو تغییر بدیم براتون!!! که باعث میشه استرس زیادی به افراد وارد بشه. غیر از اون ساعت اسپیکینگ اولیه منو هم که انتخاب کرده بودم تغییر دادن.

آتوسا

سلام. دوست من در آیلتس تهران امتحان دادن و گفتن همه چیز مرتب و منظم و تمیز بود و امتحان مصاحبشون با یک اقای جوانی بود به اسم رضا. خیلی شمرده و آرام سوال ها رو میپرسیدن و استرس ایجاد نمیکردن و نمرشون ۷ شد. دوست من راضی بودن

رضا

سلام. من در ایلتس تهران امتحان دادم. همه چی خوب بود. فقط اگزمینز شخصی بود به اسم قربانی. واقعا بد نمره بهم داد. خیلی بد نمره هست این اگزمینز.

سیما

دوستان من هفته پیش آزمون اصلی دادم از طرف ایلس تهران . محل آزمون منم کرج بود آموزشگاه رهام . همه چی خیلی منظم برگزار شد و مشکلی پیش نیومد . سوالات هم استاندارد بود . کلا دقت بالایی توی برگزاری آزمون داشتن .

رها

میشه لطفا نظراتتونو راجع به محل آزمون کرج و اگزمینرهاش بگین؟

سیما

اگزاماینر من آقای رفیعی بودن تو سنتر کرج . ایشون تسلط بالایی دارن و خب به نظرم با توجه به وقت کم برای هر داوطلب، سوالاشون رو سریع میپرسیدن. فقط استرس نداشته باشین و تمرکز کنین .

mary

من ۲۰ sep ازمون ماک دادم در آیلتس تهران. همه چیز خوب بود. از محیط آگوستیک و رفتار پرسنل همه جیز خیلی خوب بود. ازمون راس ساعت شروع شد. ولی بنظرم سوالات یکم سخت بود البته تا بحال ازمون اصلی رو ندادم و نمیدونم چقدر نزدیک به ازمون اصلیه. نمره اسپیکینگم بالاتر از بقیه شد و بقیه مهارتهام خیلی خوب نشد.

اصغری

سلام دوستان من آیلتس تهران ۷می امتحان دادم،امتحانشون منظم بود ولی خب توی پارت ۴صداقطع شد که خب به نظرم تمرکز رو به هم میزنه،البته که دوباره از اول پخش کردن ولی خب یه ناهنجاری بود به نظرم….برخورد پرسنلشون به جز منشی سنتر خوب بود.

یاسمین

سلام
من ایلتس تهران دانش پژوهان اصفهان امتحان دادم . نمره اسپگینگ و رایتنگ برای من غیر قابل قبول بود از ماک ایرسافام تقریبا 1.5 نمره کمتر بود. به نظرم خیلی بد نمره دادند. دیگه بدتر از این نمی تونست نمره بده

شیما

من ماک در تاریخ 24 July 2020 در مرکز آیلتس تهران داشتم. محیط کاملا با پروتکل های بهداشتی سازگار بود، محیط هم ارام بود و تعداد زیادی شرکت نکرده بود کیفیت صدا هم قابل قبول بود نحوه برخورد پرسنل هم خوب بودو نسبت به موسسات دیگه کیفیت سوالها به ایلتس واقعی نزدیک‌تر بود. هنوز نتیجه ازمون به دستم نرسیده. اگه باز هم بخوام ماک بدم همینحارو انتخاب میکنم.

Maryam

سلام. من همین الان ازمون اسپیکینگ دادم ۲۸خرداد. عصر دین و دانش. یک بار قبلا ماک داده بود اقای بدریان برخورد خوبی داشتند. اگزمینرهای امروز اقای رفیعی و خانم کیوان فر که از اقای رفیعی تعریف شنیده بودم. ولی امتحان من با خانم بود که میگفتن سخت گیره و نمیدونم چه نمره ای بده ولی بسیار خوش برخورد و استرس من افتاد. همچنین خیلی واضح و شمرده میگفتن. اگرچه شانس من سوالات سخت بود. ولی باز بد جواب ندادم.

امیر

این نظر چه ربطی به آیتلس تهران داشت؟

غزاله

دوستان هر کسی که یادش میاد جواب سوالای ترو فالس ریدینگ اکادمیک 3 خرداد رو جواباشو به اشتراک بزاره لطفا.

هانیه

سلام
آزمونا برگزار شد بالاخره؟
کسی آزمون امروز 3خرداد، 21 می، شرکت کرده؟ لطفا تجربیاتتون رو بگین

سحر

من 3 خرداد امتحان جنرال دادم

Mohammad Ayub

سلام من هم میخام آزمون جنرال دهم توصیه ات چیه؟

غزاله

سلام بله اکادمیک بودم.شما هم اکادمیک بودیم؟میدونین جوابای T,F,NG پسیج سوم چجوری میشد؟

غزاله

من برای ریدینگ وقت کم اوردم ولی لیستنینگ و رایتینگش معقول بودن

سحر

سلام کسی آزمون آیلتس جنرال 21 می 2020 شرکت کرده؟

زهرا سعادتی

دوستان من تا بحال امتحان خود ایلتس رو ندادم و اطلاعات زیادی راجع به موسسات مختلف ندارم کسی می تونه راهنمایی کنه که کدوم موسسه از همه نظر بهتر هستش؟؟؟ تشکر

sa1260

سلام
من به تاریخ 98/10/21 در سنتر دین و دانش امتحان دادم , ولی از امتحان راضی نبودم چون وسط امتحان لیسنینگ متاسفانه در پارت اول صدا قطع و وصل شد و من از چند سوال جا موندم , این بدترین اتفاقی بود که افتاد چون من چک کرده بودم هدفونو و هیچ ایرادی نداشت گویا مشکل از گیرندها بوده است . به همین ترتیب به علت استرسی که من وارد شد امتحان ریدینگ هم نتونستم انجور که میخواهم خوب بدم ؛ این مشکل نه تنها برای من حدود 10 تا 15 نفر پیش آمده بود , لطفا دوستان عزیز در سنتری امتحان بدین که تمامی شرایط مناسب امتحان را براتون فراهم کند.

فهیمه

امیدوارم جواب امتحانتون با همه ی این تفاسیر خوب شود.
خاطرتون هست موضوع رایتینگ چی بود و یا در بخش ریدینگ و لیسنیگ؟

الهام

من هم دقیقا همین اتفاق در تاریخ 24 بهمن توی این مرکز این اتفاق برام افتاد و واقعا دچار استرس شدم و هم لسنینگ و هم ریدینگم رو خراب کردم در حالی که واقعا لیسنیگم خوب بود. بعد از امتحان اعتراض کردم و اصلا توجهی نشد و گفتن که تا حالا این اتفاق نیافتاده و شما اولین نفری هستی که اعتراض می کنی. من به شخصه اصلا عصر دین و دانش رو به هیچ وجه برای توصیه نمی کنم

فاطمه

منم 26 خرداد 99 تو دین و دانش ازمون اصلی دادم و هدفنش خراب بود و صدا از سالن هم پخش میشد و در کل راضی نبودم الانم دنبال یه سنتر بهترم برای امتحان مجدد.

اسما

سلام.من در تاریخ 21/11/2019 امتحان ماک ایلتس تهران با همکاری دانش پژووهان اصفهان ،تو اصفهان برگزار میشد شرکت کردم.الان من دفعه 4بود امتحان ماک میدادم ولی متاسفانه نمره من هیچ تغییری نکرده که هیچ بعد از این همه مدت خوندن تازه پایین تر هم شدم.و من فکر میکنم این مرکز درسته که کیفیت برگزاری خوبی داره ولی نمره نمیده

مرجان

بچه هااااا کیا امروز پروشات امتحان دادن؟ آزمون ۲ نوامبر آکادمیک
سخت نبود به نظرتون؟؟؟؟؟؟

ناشناس

سلام .من آزمون آیلتس تاریخ ۲۷ جولای‌رو در مرکز آیلتس تهران شرکت کردم.پروسه ی ثبت نام و انتخاب تاریخ مصاحبه راحت بود .
رفتار کادر برگزار کننده ی امتحان خیلی مودبانه و با آرامش بود.سالن امتحان و میزها و صندلی ها مناسب بودند.هدفون ها بسیار با کیفیت بود.
در مورد امتحان اسپیکینگ هم خانمی که باهاشون مصاحبه داشتم بسیییار خوش برخورد بودند و در کل مدت مصاحبه لبخند میزدند که حس آرامش رو منتقل میکرد.در کل من ازین مرکز بسیار راضی بودم .نتایج امتحانم:L8.5 R9 W7 S7 شدم
تنها نکته ی منفی:قطع شدن کولر برای مدت کوتاهی حین امتحان که سریعا رسیدگی کردند و درست شد

هلیا

کدوم موسسه؟

علی

سلام وقت بخیر
من 6 جولای 2019 برابر با 15 تیر 1398 در موسسه دین و دانش امتحان دادم نظرات مثبت و منفی خودم رو بصورت خلاصه بیان میکنم. امیدوارم مفید واقع بشه:

نکات مثبت:
1-نظم قابل قبول (البته ضعف هایی داشت. مثل روز آزمون اصلی که با تاخیر برگذار شد)
2-وضعیت صوتی و تهویه مطلوب (صوت دین و دانش واقع عالیه)
3-برخورد مناسب پرسنل
4-تهویه و شرایط مناسب میز آزمون و محیط آزمون (میزها بزرگ بودن و فرقی نمی کرد چپ دست باشید و یا راست دست، این مورد رو فقط دوستان چپ دست متوجه میشن چی میگم)
5-شرایط آرام و به دور از استرس آزمون اسپیکنیگ

نکات منفی:
1-آزمون اسپیکینگ یادمه سوالی رو متوجه نشدم و از اگزمینر خاستم توضیح بدن. اما ایشون فقط همون سوال رو بلندتر تکرار کردن و بعد رفتن سوال بعدی
2-متاسفانه میز من دم در بود. دو نفر از مراقبین و مسئولین کنار من نشسته بودن و در حین آزمون رایتینگ مرتبط صحبت میکردن که کمی حواسم رو پرت میکرد.
3-صندلی ها حالت ارگونومی بهتری داشت مسلما بهتر بود.

جمع بندی:
در مجموع می تونم بگم دین و دانش محیطی بدور از تنش و استرس برای شما فراهم میکنه و گزینه مناسبی بخصوص برای افرادی هست که اولین بار میخان شرکت کنن.

Ffffffnnnnn

سلام . ببخشید میشه بگید دقیقا کجای تهران آزمون دادید و اینکه جوابتون بعد از چند روز اومد؟

behnoosh

سلام من 8 jul امتحان دادم listening راحت بود ولیمن هم استرس امتحان داشتم و هم جند مورد رو spell مشکل داشتم reading هم خیلی خیلی سخت بود طوریکه متن اخررونرسیدم رایتینگ هم به نسبت انتظارم خوب بود ولی Task2 رو بهترنوشتم speaking هم از خودم انتظار بیشتری داشتم ولی اینقدر استرس داشتم موضوع بخش دوم رو خیلی هول شدم و اشتباه گفتم و پیشرفتم در کل استرس رو من خیلی تاثیر بد گذاشت خدا کنه نمره بدی نگیرم من 5نیازدارم

ریحان

سلام.درنهایت چه نمره هایی گرفتید؟

آسمان

من 14 مارس امتحان دادم و اسپیکینگم از نمره های قبلیم تو ماک و امتحان اصلی قبلی نیم نمره کمتر بود. محیط آزمون خوب بود ولی چون محیطش کوچیک بود و مراقبا چندتا خانوم بودند و نمیتونستند چیت کردنا رو کنترل کنن خیلی داد و بیداد می کردند. رفتارشون اول خوب بود ولی دیگه به آخرای آزمون رسید سر هرکسی داد می زدن. سنتر بدی نبود ولی اگه مجبور باشم دوباره امتحان بدم ترجیح میدم برم جای دیگه

درسا رحيمي

با سلام و خسته نباشيد
من امروز ازمون اسپيكينگ داشتم در پروشات ، ممتحن خانم خيلي خوش بر خوردي بود و واضح سوالات رو مطرح ميكرد نظم برگزاري ازمون هم خوب بود فقط اينكه اخرش روي يه برگه سه تا نمره داده بود يه ٥ كه اخر پارت اول بم داد يه ٦ كه اخر پارت دوم داد و يه ٨ كه اخر پارت سوم داد ميخواستم ببينم شما ميدونيد اين نمره ها چه معني دارن؟

Ffffffnnnnn

سلام. ببخشید میشه بگید بعد از چند روز جوابتون اومد؟

كيا

جواب ازمون معمولا از ١٠ روز تا حداكثر ١٤ روز طول ميكشه

مهدی

سلام.دوستانی که تجربه دارن،برای آیلتس ۸ جنرال each skill یه دوره یکساله درس خوندن جواب میده؟بدون‌ تجربه قبلی.خیلیها مایوس میکنن که اصلا نمیشه خیلی سخته و این‌چیزا..

ساسان رهبری

سلام،
من دوبار تو این مرکز (تهران آیلتس) امتحان دادم و وظیفه خودم میدونم که تجربیاتم رو بگم که بقیه بتونن تصمیم درستی بگیرن.
بار اول ۱۶ دسامبر ۲۰۱۷٫ موقع آزمون رایتینگ برق ها ۳ بار رفت. حالا شما در نظر بگیرید ساعت ندارید و فقط مطابق دستورالعمل وقت رو بلند اعلام میکردن. نتیجه آزمون اولم این شد: لیسنینگ و ریدینگ ۸٫۵، اسپیکینگ ۷، رایتینگ ۵٫۵٫ نمیگم نمره پایین رایتینگ به خاطر برق رفتنه و راستش رو بخوایید من رو خیلی اذیت نکرد. اما خودتون رو تو موقعیت تصور کنید.
بار اول خیلی هم مقصر نمیدونستمشون و البته چون مرکز دیگه ای رو هم ندیده بودم و پرسنلش خیلی بچه های خوبی بودن بار دوم هم تهران آیلتس رو انتخاب کردم (دیروز تاریخ ۲۰ ژانویه ۲۰۱۹). اینبار اما فاجعه بود. هوا فوق العاده سرد بود (حتی برف اومد اون روز) و هیترها رو تازه وسط ریدینگ روشن کردن که مطمئنا قبول دارید سالن بزرگ رو گرم کردن خیلی طول میکشه. اما فاجعه این بود که من جلوی در نشسته بودم و موقع پارت ۴ لیسنینگ یهو یکی میخواست در قفل رو باز کنه و بیاد تو. وقتی دید در قفله شروع کرد به در زدن. هدفون هاشون هم افتضاحه افتضاح. نتیجه این که ۳ تا ۴ تا سوال رو از دست دادم. پارت ۴ لیسنینگ به نظر من آسون تر پارت های ۲ و ۳ه حتی تنها سختیش اینه که باید بتونید حرف گوینده رو دنبال کنید. و همین که نتونید حداقل ۳ ۴ تا سوال رو از دست میدید. حالا شما تصور کنید من دفعه قبل ۸٫۵ بودم این بار مطمئنم زیر ۸ میشم احتمالا ۷٫۵ متاسفانه ۸ میخوام.
از همه بدتر مسئول اصلی یه خانمی به اسم ه… فکر کنم… و در مقابل اعتراضاتم حالت تهاجمی داشت که یه لحظه دلم خواست کل برگه های شرکت کننده ها رو جلو روش پاره کنم تنها موردی که نذاشت این کار رو بکنم این بود که بقیه شرکت کننده ها هم احتمالا متضرر میشن و مینیمم کلی وقت از دست میدن. فرم اعتراض رو پر کردم اما گفتن احتمالا ۴ تا ۶ هفته طول میکشه و تو این مدت نتیجه رو اعلام نمیکنن بهت و راستش رو بخوایید چون من خیلی زمان برام مهمه ترجیح دادم دوباره ثبت نام کنم و معطل نشم.
اما نمیخوام فقط غر بزنم. درنتیجه پیشنهاد هم دارم. همسرم یه آزمون ماک تو پروشات داد. باورتون نمیشه… زمین تا آسمون فرق میکرد. بزرگترین مشکل پروشات اینه که آزموناش خیلی خیلی کمه. مثلا من باید برای ۱۴ می ثبت نام کنم که تو این بازه بقیه مراکز حداقل ۲ یا ۳ تا آزمون دیگه هم دارن.
به طور خلاصه، اونایی که میگن تهران آیلتس خوبه دلیلش اینه که بقیه مراکز رو ندیدن به نظرم. برخورد پرسنل البته از برخوردهای روزمره ی سوپری محل و تحویلدار بانک و … میبینیم بهتره واسه همین حس اولیه خوبه. اما نسبت به مراکز دیگه فکر نمیکنم. باز هم میگم من پروشات رو دیدم و عالیه منتها آزموناش کمه. امروز هم سایت ایرسافام بالا نمیاد. تلفناشون رو هم جواب نمیدن کامنتای خوبی دیده بودم ازشون اما فکر کنم عصر دین و دانش بد نباشه.
اسمم رو هم مینویسم به این امید که یکی از پرسنل تهران آیلتس هم ببینه این مسیج رو که اگر معتقده بخشی رو دروغ گفتم یا بیش از حد بزرگنمایی کردم بتونن عکس العمل نشون بدن

امیداورم موفق باشید
ساسان رهبری

Parvin Afzali

اقای رهیری میشه لطفا دلایل موفقیتتون و نمره های بالاتون و بفرمایید برای ایلتس ٧
ممنون میشم

محمد

سلام شما که نمره ۸.۵ گرفتی واسه چی دیگه میخوای امتحان بدی؟؟؟؟

مهدی

من ۱۱ ابان امتحان دادم .وضعیت اول استرس زا نبود حداقل برای من ولی شاهد بودم دوستان خیلی استرس داشتن .حتی یکی از دوستان معانی ساده رو یادش نبود .ولی وقتی رفتیم نشستیم و ازمون لیسینینگ شروع شد بدلیل نبود هندزفری و جابجایی بیش از حد مراقبین که خدا ازشون نگذره ۴ سال اول رو از دست دادم و این منجرب شد با روحیه بد برم جلو تو قسمت ریدینگ واقعا سوالات مخصوصا بخش اول خیلی سخت بود ولی جواب دادم که در ادامه باز با برخورد غیر حرفه ای مراقبین مواجه شدم کههی مکرر می اومدن برای چک کردن و نگاه کردن ؟؟؟؟؟؟ بعدش هم که این دو بخش من رو تحت تاثیر قرار داد تا با وجود دایره لغات قوی اصلا چیز زیادی برای رایتینگ یادم نیومد.اسپیکینگ هم همون روز عصر ساعت ۶ ازمون گرفتن و اخه بگم خدا چیکارتون بکنه اخه با این ذهن خسته همون روز دوباره امتحان؟؟؟؟؟ لعنت بهتون .دیگه چی بگم بهتون .منی که همیشه دردحد ۶ تا ۶.۵ بودم شدم ۵ و همش بخاطر اقدامات عمدی مراقبین مرکز ازمون دانشگاه ازاد رشت.دوستان اگر می تونین ایران امتحان ندید چونکه شرایط حرفه ای و منصفانه ای نداره که هیچ گاها عمدی غرض ورزی برنامه ریزی شده ای هم میکنن.این یه تجربه واقعی بود پس جدی بگیرین .

ارش

سلام به همه دوستان عزیز امتحان من در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۷ در مشهد توسط ایرسافام بود که توسط اقای مطهری انجام شد. خوب ایشون نسبت به اقای گرایلی که اول چند دقیقه صحبت میکنند تا استرس رفع بشه نبودند. و از همون اول ورود شروع به سوالات کردند سوالات من در مورد دوست و تایم و در مورد کارم بود و قسمت دوم هم در مورد یک BUSINESS MAN که میشناسم که کی هست چکار میکنه و چرا موفقه . قسمت سوم هم در مورد اینکه تاپ ترین تجارت توی کشورت کدومه و فرد موفق کی هست و از این سوالات .امتحان اصلی هم ۱۴ اکتبر بود که محل برگزاری هتل شرکت نفت مشهد بود که خوب بود و مشکلی نداشت.سوالات لسینینگ یک کم فکر کنم قسمت سومش سخت بود و سوالات ریدینگ هم نرمال بود . در مورد رایتینگ چون من جنرال شرکت کردم یک نامه به دوست که یک وسیله برای یک پارتی قرض کردم و متاسفانه خراب شده باید معذرت خواهی میکردم و دلیل خرابی و چکاری برای درست کردنش انجام دادم . انشا هم در مورد اینکه ترافیک سنگین در شهرها که بعضی میگن راه حلش ساخت جاده عریضه و بعضی موافق نیستند نظر خودتون که موافقید یا مخالف رو بیان کنید در مجموع خوب بود و فعلا منتظر نتیجه هستم که واقعا انتظار سختیه موفق باشید

ممم

با سلام. ممتحن اسپیکینگش یه آقایی بود که بسیار بد اخلاق بود و خیلی تند و با لهجه شدید صحبت می کرد و تمام سعیش رو می کرد که من متوجه منظورش نشم. امروز هم امتحان کتبی آیلتس داشتم در این مرکز (۸July) .کیفیت برگزاری و برخورد پرسونل واقعا بد بود محل برگزاریش هم تو یه موسسه زبان کوچیک بود که آزمون تو یه زیر زمین نمناک برگزار شد . قبل از امتحان هیچ پذیرایی نداشتن حتی یه بطری آب ! یدونه سرویس بهداشتی داشت که ۳۰ ۴۰ نفر تو صف بودن برای سرویس بهداشتی. و هیچ سالن انتظاری که سرپوشیده باشه نداشت و همه زیر آفتاب منتظر ایستادن تا شروع امتحان. یه خانم چاقی که فکر می کنم مسئولشون بود واقعا با بی تربیتی با همه برخورد میکرد . در مجموع من واقعا برای این موسسه متاسفم که این آزمون رو فقط به چشم پول در آوردن نگاه می کنند. و به همه توصیه می کنم به هیج عنوان با این موسسه آزمون ندید.

فرزانه

اسم موسسه ای ک رفتی نگفتی عزیزم

کیمند

با سلام. من در تاریخ ۸ جون ۲۰۱۷ (۱۸ خرداد ۱۳۹۶) در این مرکز امتحان دادم.
آزمون speaking در دفتر تهران-آیلتس در پارک وی برگزار شد. محیط آزمون بسیار خوب (ساکت، تمیز و مرتب) و رفتار کارکنان کاملا مناسب و محترمانه بود. ممتحن آزمون نیز یک خانم بسیار خوش اخلاق و گشاده رو بودند و جوی را در مصاحبه ایجاد کردند که هیچ گونه استرسی نداشته باشید و رلکس به سوالات پاسخ دهید.
آزمونهای کتبی در موسسه زبان گویش برگزار شدند. محیط برگزاری آزمونهای کتبی نیز بسیار مناسب بود و کارکنان نیز رفتار محترمانه و دوستانه ای داشتند. میز و صندلی ها نیز بسیار راحت بودند. تنها مشکلی که از نظر من وجود داشت راحت نبودن هدفونها بود. هدفونها از نوع Behind-The-Neck On-Ear Headphonesبودند و به علت کیفیت پایین مواد و خشک بودن جنس پلاستیک آنها، گوشها را اذیت میکردند. این موضوع به خصوص بعد از نیم ساعت خیلی آزاردهنده شد. البته کیفیت صدای هدفون و بلندی آنها مناسب بود.
فارغ از تمامی مسائلی که ذکر شد، به نظر من بزرگترین امتیاز این مرکز آزمون تعداد معقول شرکت کننده ها و تناسب فضای محیط با این تعداد بود. بنابراین اگر میخواستید به عنوان مثال از سرویس بهداشتی استفاده کنید، لازم نبود خیلی معطل شوید.

احمد

خیلی بیکاری دوساعت توضیح نوشتی

Ffffffnnnnn

ببخشید میشه بگید جوابتون بعد از چند روز اومد؟

شاهین

سرویس کردیا

کاربر مهمان

وقت بخیر. دوستانی که تجربه شرکت در امتحان رو داشتن لطفا بگن که ایا طبق تجربه ی شخصیشون روزی ۵ساعت مطالعه کافی هست یا نه؟ با توجه به اینکه تصمیم دارم دسامبر شرکت کنم. ممنون

کاربر مهمان

سلام اگر نخوایم نمره مون مستقیما برای دانشگاهها ارسال بشه میتونیم بعدا اسکنشو با بقیه مدارک واسه دانشگاهی ارسال کنیم؟

کاربر مهمان

نمره دهی اسپیکینگشون به نظر من عادلانه است. من ۵٫۵ شدم و واقعن هم فکر میکردم ۶ نشم. البته من مطمئنم که نمره دهیها از یک موسسه تا موسسه دیگه هیچ تفاوتی نداره چون سیستم ارزیابی آیلتس کلا مبتنی بر سلیقه نیست

کاربر مهمان

سلام. من ۲۰ فوریه ۲۰۱۶ در آیلتس تهران امتحان دادم.

کاربر مهمان

سلام .میخواستم بدونم لازمه قبل از آزمون اصلی یه ازمون آزمایشی بدیم و اینکه کیفیت اسپیکرها چطوره؟

کاربر مهمان

سلام دوستانی که تجربه امتحان در آیلتس تهران رو دارند در مورد نمره دهی آسپرین بگن. خوب نمره میدن یا اینکه سخت گیرند؟

کاربر مهمان

محل آزمونو روز امتحان اعلام می کنن اصلا نگران نباشین من تو یه دانشگاه تو میدان فردوسی امتحان دادم البته ۱٫۵ سال پیش

کاربر مهمان

من هم با هلن داشتم درسته خیلی سرد بود و فقط سئوال می کرد اما منطقی نمره میده

کاربر مهمان

من ۲۰ دسامبر امتحان داشتم.تالار آبگینه.بغل دست ما آشپزخونه بود و صدای قابلمه و برنج رو بیار و ….از طرفی موقع چک پاسپورت اون خانوم محترم گیر داد به ویزای پاسپورتم که مال کدوم کشوره و شنگنه یا نه؟ ۲ دقیقه ای وقتم رفت سر ریدینگ. میزش بالانس نبود و هر لحظه امکان برگشتنش وجود داشت که این مشکل واسه همه بود. و کنترل میز یه ۲۰ درصدی از تمرکز رو میگرفت. سر اسپیکینگ که خانم قاسمی بودند. به نظرم خیلی خوب بودند و نمیشه ایرادی از این بخش گرفت.صدای لیسنینگ هم قابل قبول بود.

کاربر مهمان

سلام دوستان. خسته نباشید. من حدود دوسال در اموزشگاه سفیر زبان خوندم و تا سطح uper inter .توی این دو سال سه ترم هم فیلد شدم.الان حدود شش ماه هست که دیگه کلاس نرفتم و کتابی هم نخوندم.ولی فیلم می بینم و با خودم خیلی حرف می زنم ((دیونه نیستما برای بهبود زبانم))فکر هم زیاد می کنم به انگلیسی.فیلم هم حدود ۸۰% متوجه می شم شاید بیشتر چون قبل از اینکه اصلا کلاس برم فیلم زبان اصلی رو بدون زیر نویس نگاه می کردم.گوشم عادت کرده. من مشکل بزرگی که دارم اینه که گرامر ضعیف هستم و دامنه لغت ندارم.چون تا الان هیچ بسته اموزشی در مورد لغت نمی شناسم که منو جذب بکنه.یعنی بعد از چند درس خسته نشم.از فقط حفظ کردن لغت بدم میاد کسل میشم.گرامر هم همینطور.من هیچ احتیاج مبرمی به زبان ندارم جز اینکه لازم هر کسی زبان بلد باشه.منظورم اینه که نیاز به مدرک ایلتس یا مدرک دیگه ای ندارم.به یاد گیری زبان بسیار علاقه دارم.من تمام این دو سال رو یک روز در میون به مدت سه ساعت کلاس نشستم تا برم بیام دقیقا پنج ساعت میشد ارزشش رو داشت ولی حس می کنم اونقدری که باید بالا میومدم .نیومدم البته باید این دو نکته رو هم اضافه کنم که من تمام طول راهنمایی و دبیرستانم رو با تبصره زبان رو قبول شدم چون اون زمان هیچ جذابیتی برام نداشت و اصلا نمی خوندم کتابام نو نو هستن.و اینکه اطرافیانم که در حد نرمال زبان بلدن به من می گن که تو خیلی خوبی ولی من هنوز حس می کنم در این دو زمینه خیلی ضعیف هستم. ببخشید که زیاد حرف زدم.از دوستانی که اینجا هستن خواهش می کنم که اگه ایده یا پیشنهادی دارن بگن تا من بتونم اون راهها رو هم امتحان کنم. یه دنیا ممنون.

کاربر مهمان

دیوانه ای تو با خودت حرف می زنی و فیلم می بینی؟ خدایا توبه!

neda

سلام
روش شخصی که پیش گرفتین موثره. فیلم و کتاب و به انگلیسی فکر کردن خیلی کمک میکنه. من هم مثل شما اهل حفظ لغت نیستم و ترجیح میدم عبارات رو به کمک دیدن فیلم و خوندن متون یاد بگیرم. اگر برای علاقه شخصی زبان مطالعه میکنید با همین روش شخصی پیشرفت خوبی میکنین. برای گرامر کتاب زیاد هست. من کتابهای English Grammar نوشته Betty Schrampfer Azar رو مطالعه می کنم. موفق باشیدپ

کاربر مهمان

سلام بچه ها من یکبار آیلتس تهران امتحان دادم overal 5 شدم ولی اصلا نخونده بودم حالا اید دوباره امتحان بدم بنظرتون باز آیلتس تهران رو انتخاب کنم؟؟؟میگن موسسه دین و دانش خیلی آسون میگیره، بچه هالطفا راهنماییم کنید

عرفان

برادر من بخش های ریدینگ و لسنینگ رو دانشگاه کمبریج و بریتیش کنسول و یک موسسه دیگه که اسمش یادم نمیاد طرح می کنن درباره اسپیکینگ و ریدینگ هم بگم که شاید ممتحنش یکم دلش بسوزه شاید شاید ۰٫۵ نمره بهت بیشتر بده که در زمان معدل گیری و نمره ی overall هیچ تاثیری نداره عوض اینکه بشینی ببینی کجا آسون میگیرن بشین درستو بخون

کاربر مهمان

سلام. من میخوام در حد آیلس ۵ جنرال قبول بشم. ممنون میشم کسی راهنمائیم کنه؟ باید بابتش در چه حد آمادگی داشت؟

فهیمه

من ۲۹ آپریل ۲۰۱۷ یعنی شنبه هفته گذشته امتحان دادم. برای آمادگی آزمون فقط ۱ ماه وقت داشتم یعنی فروردین ماه فقط. آیلتس تهران آزمون دادم. اسپیکینگم سه روز قبلش بود که بنظر من ممتحنم خیلی آقای خوب و دوست داشتنی بود و کاملا برخورد دوستانه ای داشتند. در خصوص آزمون کتبی هم من چون یک دقیقه دیر رسیدم ولی خوشبختانه آزمون و نگه داشتن و مراقب ها سعی بر این داشتند که من رو آروم کنند. …

عرفان

بستگی داره به این که چند وقت تو خط آیلتس هستی برای مثال تا حالا سمپل آیلتس چند بار زدی یا اگه انجام دادی نمره اش چند بوده به نمره رایتینگ و اسپیکینگ سمپل ها توجه نکن خودم یک جا رفتم سمپل طرف(ممتحن) اسپیکینگش از من ضعیف تر بود نکته دوم اینه که با توجه به کتاب های که خوندی سطح cefr شما کجاست برای آیلتس ۵ جنرال اواسط B2 خوبه

کاربر مهمان

ببخشید من میخواستم ببینم جامدادی میتونیم با خودمون ببریم یا اونم اجازه نداریم؟؟؟

کاربر مهمان

مشکلی نداره

عرفان

داداش نه فکر نکنم شما یک مداد و پاک کن ببر شاید بهت گیر دادن

کاربر مهمان

خانم هایی که امتحان دارید ، اون عکسی که روز امتحان اسپیکینگ ازتون میگیرن همون عکس رو تو certificate میگذارن پس اگه فکر میکنید که ممکنه براتون مشکلی پیش بیاد حتما حجابتون رو درست کنید من خودم اون روز از خانمه پرسیدم که موهام روبکنم تو؟؟و گفت نه لازم نیست! و نگفت که همین میاد روی سرتیفیکیت!

کاربر مهمان

خیلی ممنونم از شما. امتحان آزمایشی آفرینش رو یک ماه پیش دادم. L:6.5, W:6 , R:6 شدم چون مال اتمام دوره بود امتحان اسپیکینگ نداشتیم. یک سال و نیم پیش هم آزمون ایران آیلتس رو دادم همون امتحان کذایی که سه بار کنسل شده بودو روز امتحان با س۳- ۴ ساعت تاخیر ساعت نزدیک ۱۲ امتحان شروع شد با جمعیت بسیار زیاد. اون موقع راتینگ رو ۶٫۵، اسپیکنگ ۷٫ لیسنینگ رو ۶ و ریدینگ رو به دلایل خستگی و گرسنگی زیاد ۴٫۵ شده بودم. انقدر از امتحانش متنفر شده بودم که بعد امتحان گفته بودم آخرین باره که امتحان آیلتس میدم. امیدوارم از اون موقع تا الان این مشکلات برطرف شده باشه و همه بچه ها به خاطر شرایط محیط حداقل، آسب نبینن. برای همشون آرزوی موفقیت دارم خصوصا اونایی که مثل خودم مجبورا GRE هم بدن تو این شلوغ پلوغی

کاربر مهمان

کیفیت لیسنینگ امتحان ۷ سپتامبر خیلی بد بود!! اصلا صدا میپیچید تو سالن!! اولش فک کردم فقط مشکل منه بعد دیدم نه! نمیدونم اکویی بودن صدا بخاطر کولر بود یا نه. ولی واقعا غیر منصفانه بود

کاربر مهمان

سلام من یهو این تاپیک رو دیدم یه موضوعی یادم اومد کسایی که امتحان میدن !‌ خواهش میکنم یه موضوع رو یادتون نره اصلا دوستان بخش Reading وقت به شما داده نمیشه برای وارد کردن جواب ها همزمان با خوندن سوالات جوابش رو وارد کنید !!!! یه نفر بقل من بود بیچاره برگش رو گرفتن ! به التماس و حتی گریه !‌افتاد قبول نکردن هیچ فکر کنم خانومه تحدیدش کرد به اینکه اسمش رفته توی Black List … مواظب باشید تا خاطره بدی براتون اتفاق نیوفته !‌

کاربر مهمان

من هم نظرم را بابت ایلتس تهران بگم چون دفعه قبل من تایلند بدون آمادگی شرکت کردم. این دفعه من چیزی حدود ۶۰ موضوع رایتینگ نوشتم و یک استاد خیلی خوب هم با من کار کرد و هم ایشان و هم من فکر نمی کردیم زیر ۶٫۵ بشوم ولی شدم ۶٫ البته تسک ۲ کمی آف نوشتم یعنی موضوع را کشیدم به اینکه اصلا زن ها باید کار کنند یا نه، در حالیکه صحبت سر استعداد و نوع کار خانم ها بود. لذا فکر کنم نیم نمره کم شده باشد. چون از نظر گرامری نسبتا خوب و فنی بود (در حد ۶٫۵ به بالا بود). ولی اسپیکینگ را قویا معتقدم کم دادند. چون واقعا من تایلند اصلا آمادگی نداشتم و خیلی خیلی تپق زدم و کلی هم دست پاچه شدم ولی تاپیک را با تپق دو دقیقه صحبت کردم. در نهایت ۶ شدم. ولی در اینجا من حدود ۵۰ تاپیک را کار کرده بودم و کامل مسلط بودم سر آزمون هم با خانم هلن داشتم که تاپیک نسبتا خوب بود و اصلا تپق نداشتم ولی چون از راه رسیده بود و مستقیم از راه آهن رفتم کمی خسته بودم و در تسک ۱ کمی پاسخ کوتاه می دادم ولی بعدش راه افتادم تسک سوم هم نسبتا خوب بود. کلا به مراتب از تایلند بهتر بود و قابل قیاس نبود، ولی باز هم ۶ شدم. البته ناگفته نماند برای روز بعد هم لیسینگ که یکی یا دو بار قطع شد که این تمرکز داوطلب را بر هم می زند. البته من چون کلا در دو روز قبل ۲-۳ ساعت بیشتر نخوابیدم خیلی روی نمره من تاثیر گذاشت. ولی ریدینگ سخت بود. از نظر من ریدینگ در حد آیلتس پلاس بود. در کل تایلند واقعا عالی بود کاش همان زمان با آمادگی بیشتر شرکت کرده بودم. کلا ۸۰ نفر شرکت کننده با یک نظم و آرامش فوق العاده در یک هتل خیلی شیک برگزار شده بود. همه چهار مهارت را هم در یک روز از همه گرفتند (با اسپیکینگ). درود بر شما

کاربر مهمان

من فقط ۵ هفته خوندم قبل اونم ۵ سالی میشده زبان نخونده بودم ۶یا ۶٫۵ میخاستم که خداروشکر ۶ گرفتمL:5, R:6 ,W:6 و.S:6.5 شدم .اسپیکیینگ خانوم کارولینا شهیدی بود واقعا عالی بود اصلا بهم استرس نداد من با ارامش کامل جوابشو دادم خودمم فک میکردم همین بگیرم ولی پارت اول ازم فقط اسم پرسید بعدش کلا درمورد بارون درکشورمون وچه احساساتی زیر بارون دارم پرسید اصلاهمیشه اون سوالایی که تو پارت اول میگن میپرسن نبود قسمت دوم رستوران مورد علاقم پارت سوم هم درمورد اینکه چه چیزایی به غیر از کیفیت غذا در محبوبیت رستوران مهمه وچرا فست فود اینقد مورد توجه مردم هست . رایتینگش خوب بود. لیسنینگ متوسط بود خیلی ام خودم خوب ندادم .ریدینگ هم همینطور که خداروشکر اونو بهتر شدم از لیسنینگ .اما درکل از نتیجه راضی بودم نمره های خودمه وایتس تهرانم علی بود واقعا نظمش برخوردشون فقط معطلی اولش که ۸میری امتحان ۹:۱۵ شروع شد ونذاشتن شکلات هم حتی ببریم بد بود .

کاربر مهمان

توی سایت تهران آیلتس توی قسمت Preview your results میتونید با داشتن candidate number و ID number نتایج رو ببینید

کاربر مهمان

سلام نمره تون رو چطور چک کردین؟

کاربر مهمان

سلام من با خانم سیلویا داشتم خیلی هم زبانم خوب نیست جنرال هم بودم OVERALL شدم ۶ speaking هم شدم ۶ خیلی خوب و خوش برخورد بود نمره هم بهم خوب دادم من در حد ۵٫۶ و ۶ بودم که بهم ۶ داد .

کاربر مهمان

از بچه هایی که با خانوم سیلویا توی موسسه آیلتس تهران امتحان داشتن، میگن چه جوری هست وضعیت نمره دادن ایشون؟ چون تمام کسایی که اینجا با ایشون امتحان داشتن حرفی از نمره هاشون نزدن. من ۲۸jun با ایشون داشتم. خیلی خوب بودن از نظر برخورد. ولی نمره دادنشونو نمیدونم.

کاربر مهمان

برای من که اصلا خوب نبود. تو اسپیکینگ با یک خانم که سعی می کرد خوش برخورد باشه بودم. سوال در مورد شغل و افراد پرمشغله بود و صحبت حول و حوش همین. کلا سرش را به علامت تایید خیلی تکان می داد من هم گفتم حتما دارم خوب حرف می زنم رفتم تو گرامرها پیچیده و از آنها استفاده کردم. غلط نداشتم یا لااقل زیاد نبود که خودم متوجه نشدم. لیسنینگ بد بود امتحان مشکل بود و من هم گوشه دیوار افتاده بودم که یک شبه ستون هم افتاده بود جلویم. رایتینگ یک جدول آسان و اینکه آیا celebrities ها بدرد جامعه می خورند بود. ریدینگ سخت بود ولی نه خیلی حالا نتیجه!!!! اسپیگینگ کفش ۷ فکر می کردم داد ۶٫ رایتینگ ۷ انتظار داشتم دادند ۶ لیسنیگ حدود ۶ فکر می کردم که شدم ۵٫۵ و ریدینگ که حدود ۷ فکر میکردم شدم ۷٫ جالبه من دو سال پیش شده بودم کلا ۷ حالا بعد دو سال زبان خواندن و کلی در محیط انگلیسی زبان بودن زبانم بدتر شده و تبدیل شده به ۶ خیلی سلیقه ای شده این موسسه. یعنی اصلا به شانس و اقبال بستگی داره یعنی عمراً اسپیکینگ ۶ می شدم. یک استاد اونور دنیا به من میگه زبانت خوبه حالا اینجا میگن ۶ بیشتر نیستی. ژورنال می نویسیم ISI میره اکسپت میشه و با اصلاحات مینور. انوقت میای اینجا امتحان میدی میشی ۶ نظمش ولی خوب بود. صدایش بستگی داره کجا بیفتی. ولی صدایش بد نبود. فقط اینکه اینقدر سلیقه ای برخورد میشه واقعاً اذیت میکنه.

کاربر مهمان

امتحان ایلتس اکادمیک تو موسسه تهران ایلتس داشتم ….برای بار دوم بود که امتحان میدادم و نسبت به بار اول خیلی خیلی بهتر امتحان دادم … واسه اسپیکینگ خانوم ناتاشا شهیدی از من امتحان گرفت …. خدا پدر مادرش و واسش نگه داره از بخش دوم تا اخر بخش سوم عین دوتا دوست صحبت می کردیم و می خندیدم . واقعا عالی بود . اگه دست شما بود موقع امتحان حتما اون انتخاب کنید . لیسنینگش در مجموع خیلی خوب بود . هیچ سوال سه گزینه ای نداشت و بخش اول و دوم و چهارم تقریبا روتین بود …. ریدینگش واسم سخت بود(مخصوصا اخریش) و فکر نکنم نمره ای بهتر ۶ بیارم …. رایتینگش راحت بود ….. بخش اول یه نمودار ساده و مقاله هم درباره فشار غیر عادی که والدین بروی بچه ها برای موفقیت تو زندگی میارن ….. در مجموع بر عکس امتحان پارسال هیچ استرسی تو امتحان امروز وجود نداشت . موفق باشید

کاربر مهمان

آزمون ۱۵ فوریه کارنامه اش دستم رسید از نمره ام خیلی راضیم.دومین بارم بود تهران آیلتس امتحان میدادم.اگه بازم نمره ام بد میشد تهران آیلتس میدادم.چون برخورد مسئولانش خیلی عالیه.اصلا به شعور داوطلبین توهین نمیکنند.همه چیز را بارها توضیح میدن.اینقدر درک و شعور دارن که میدونن این بنده خدا استرس داره کلی پول و وقت و شاید برنامه زندگیش بر همین مبنای امتحانه برای همین راهنمایی میکنن پرخاش نمیکنن میگن میخندن و کلا فضای فانی را میسازن.اگزمینرمم خیلی دوست داشتم و واقعا خانم خوش برخوردی بودند(خانم بهنوش قاسمی).بر خلاف اینکه میگن ایرانی ها عقده ایی هستن و فلان مثل دو تا دوست با هم صحبت کردیم. لیسنینگ ها کلا داره به سختی میره از لحاظ سرعت که ربطی به مرکز و بلند گو نداشت.اصلا تحت تاثیر این حرفا نباشید که تهران آیلتس بلندگوهاش بده. آهان راستی صحبت دوستمون در مرود اجازه برای دستشویی درسته.یعنی فقط وقتی برگه های رایتینگ را پخش کردن از وقت خودت اجازه داری بری دستشویی! یادم رفت در مورد جای امتحان بگم که دانشکده آمار و انفورماتیک بود.با اینکه گفته بودن رعایت شئونات الزامیه ولی خیلی ها با روسری اومده بودن ولی اصلا بهشون گیر ندادن و شخصیت داوطلب و اعصابشو خورد نکردن. تغذیه نداشتیم(قویا توصیه میکنم کشمش در جیب خود ببرید و اون بالا تو لیوان یه بار مصرفی که برای آب میدن برید.اجازه چیز پلاستیکی بردن ندارید برای همین شکلات و خرما اصلا گزینه های مناسبی نیستن میچسبه به دست و اینا یا کلا باید بیخیال بشید.). میز های تکی حالت نیمکتهای دبستانه نه اون صندلی تکی های دانشگاه برای همین برای رایتیگ نوشتن گردن درد نمیگیری.اسپیکر خوب بود چون هر تعداد که تو امتحان زدم سر جلسه هم همون شدم. اگزمینرها و مسئولیت خوب و بعضا عااالی. وضعیت ایمیل جواب دادن هم فوق الغاده بود.به این خاطر بود که من امتحانم را میخواستم عوض کنم و حدود ۴۰ روز قبل از امتحان بود و شانس من تو تعظلات پیش از ژانویه بود.تا ایمیل دادم سریعا ایمیل خودکار که این ایمیل که دفتر برای مدتی بسته است اومد ولی به فاصله کمتر از ۲۴ ساعت جواب منو دادن.چند بار خواستم ترنسفر کنم لینک خراب بود بازم ایمیل دادم تا جایی خانم شهلا جمشیدی خودشون برام ایمیل دادن که من دیدم ترنسفر کردید و موفق باشید.

کاربر مهمان

آزمون ۱ مارچ تهران آیلتس به نظر من کلا امتحان متوسط رو به بالا بود و میشد به راحتی نمره خیلی خوبی گرفت. اما من متاسفانه همون اول امتحان استرس شدیدی گرفتم ( در صورتی که قبل امتحان کاملا آروم بودم! ) بخش اول لیسینینگ و الان واقعا ناراحتم چون فکر می کنم نتونم نمره مورد نظر رو بگیرم ریدینگ به جز متن دوم بقیه خوب بود البته من یه کم وقت کم آوردم. اما کلا فکر کنم بهتر از لیسینینگ جواب دادم . از رایتینگ راضیم به نظرم آسون بود. کلا در مورد برگزاری آزمون من راضی بودم از تهران آیلتس حالا باید دید نمره ها چطور میشه!

کاربر مهمان

آزمون ۱ مارچ لیسنینگ متوسط بود ولی ریدینگ خیلی بد بود. بعد از امتحان اکثر بچه ها از ریدینگ گله داشتن. رایتینگ خوب بود. کلا اگر اضطراب نداشته باشین می تونید نمره مورد نظرتون رو بیارید.

کاربر مهمان

با سلام خدمت دوستان آزمون ۱ مارس ایلتس تهران به نظر من هم لیسینینگ سخت تر از کتابهای کمبریج بود ولی باز لیسینیگ رو میشه کاری کرد و خوشبختانه ریدینگ در سطح متوسط و خوبی بود فکر کنم فقط کمی متن شماره ۲ سختر بود ولی از اولی و سومی میشد راحت نمره گرفت. ریاتینگ هم در سطح انتظار بود و حتی من قسمت دو رو یک بار توی امتحانات شهریور ماه آفرینش امتحان داده بودم و به نوعی تکراری بود. امیدوارم همهمون نمره مد نظرمون رو بیاریم. فقط چرا هیچکس نظری نداده هنوز؟ من صبر کردم امروز بیام نظر بدم که نظر بقیه رو هم دیده باشم ولی خبر خاصی نیست!!

کاربر مهمان

آزمون ۱ مارچ تهران آیلتس لیسنینگش متوسط رو به بالا سخت بود ریدینگش سخت تر بود! رایتینگش اسون بود تاسک ۱ بارچارت در مورد جمعیت ۳ تا شهر و پیش بینی و این حرفا تاسک ۲ صرف هزینه تو کاوش های فضایی خوبه یا بده؟! (ی همچین چیزایی!) رفتارش مسولین خوبه- صدای سالن خوبه- اب میدن بهتون – شکلات کوچیک بیت تاسک ها میشه خورد میگن از ۷:۳۰ باز میشه ولی شما حدود ۸یا نهایتا ۸:۱۵ اونجا باشید که کمتر معطل بشید برای امتحان کلی معطلی داره ( ۹:۱۵ شروع میکنن) اچازه برای دسشویی خیلی سخت میدن! دردسره کلا، قبل از “چک این” کاراتون رو کامل بکنید! :دی

کاربر مهمان

من هم ۱۵ فوریه امتحان داشتم، از ۷:۳۰ اونجا بودیم و دو ساعت معطل شدیم ولی برخورد مسیولین خیلی خوب و صمیمانه بود. کیفیت صدا و شرایط خوب بود، البته به کم گرم بود.در کل لیسینینگ واقعا سخت بود و فکر کنم دو نمره پایینتر از همیشه بگیرم!

کاربر مهمان

من ۱ فوریه امتحان داشتم . ۲ ساعت و نیم قبل از امتحان معطل شدیم و کمی خسته شدم. رفتار پرسنل خوب بود. جای من خیلی خوب بود. من هفته های آخر لیسنینگ رو ۸ می زدم. ولی لیسنینگ آزمون خیلی سخت بود!!!!! و من ۶ شدم. ولی ریدینگش استاندارد بود و ۶٫۵ شدم. در قسمت رایتینگ عکس دو تا بالن بود که یکی بالا میرفت و دیگری پایین میومد!!! برای من خیلی سخت بود و کلی روحیم رو از دست دادم. ولی تمام سعی خودم رو کردم و ۶ شدم. در مجموع از تهران آیلتس خیلی راضی بودم و نمره مورد نظرم رو گرفتم (OVERALL 6.5)

کاربر مهمان

من ۱۵ فوریه امتحان داشتم گفته بودن ۷٫۳۰ صبح اونجا باشیم و در ها ۸٫۳۰ بسته میشه یکم معطلی جهت تحویل گرفتن وسایل داشتیم و امتحان حدود ساعت ۹٫۳۰ شروع شد (۲ ساعت معطل شدم) بعد چک صدا امتحان شروع شد با یک لیسنینگ فوق العاده سخت (اینو من نمیگم همه میگفتن) خیلی سخت بود من سطحم نسبتا خوبه در این اسکیل ولی کلی به مشکل برخوردم بقیه پارت ها مثل کتابای کمبریج بود بعد امتحان هم به راحتی وسایلا رو تحویل و از سالن خارج شدیم در کل پرسنل تهران آیلتی خیلی خوب بودن و کیفیت همه چیز از جمله صدا خیلی خوب بود

کاربر مهمان

امتحان اسپیکینگ تهران ایلتس دادم اگزمینرم خانم ناتاشا شهیدی بود .تا رسیدم رکوردر رو روشن کرد البته خوشبرخورد بود و این از استرس کم می کرد ولی من نتونستم اون چیزی که اماده کرده بودم رو بگم کسی کیدونه چه جوری نمره می ده این خانم؟

کاربر مهمان

اگزمینر spk یه خانوم حدود ۴۰ ساله بود که اسمشو نفهمیدم چی گفت…خیلی آروم و ظاهر مهربونی داشت که از استرست کم میکرد واقعا… رفتار و برخوردشم در حین مصاحبه خیلی خوب بود…آروم و واضح هم صحبت میکرد متاسفانه پارت ۲ یکم موضوع کم آوردم واسه حرف زدن که فکر کنم باعث بشه خیلی خوب نشم اما در کل شرایط برگزاری و همه چی خوب بود

کاربر مهمان

سلام یک تجربه عجیبی بود برام چون من تو مرکز استانبول ترکیه امتحان دادم. و Listening رو ۵ شدم. امروز هم تو امتحانم دقیقا همون Listening اومده بود. واقعا همون Listening؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟؟؟؟؟

کاربر مهمان

کیفیت برگزاری آزمون کتبی خوب بود با اینکه آخر جلسه به علت رفتار بد یکی از مراقبین درگیری لفظی پیش اومد ! لیسنینگ که فک میکردم بالاترین نمرم باشه در عین ناباوری ۶٫۵شد ریدینگ همونطور که فکر میکردم ۷٫۵ شد رایتینگ ۶ شد ولی خودم قبل اینکه نمره ها بیاد فکر میکردم ۶٫۵ بشه. کم آوردن وقت مشکل اصلی رایتینگ من بود از قبل. اما برسیم به بخش جالب اسپیکینگ !! استادم به من گفته بود در حد ۷ یا ۶٫۵ام . خانم کارن کاراگاه اگزمینرم بود استرسم خیلی زیاد بود و اصلا نتونستم خودمو خوب پرزنت کنم ولی در کمال ناباوری ۸ داد بهم ! با اینکه پشت سرش بچه ها بدم میگفتن ! موقع حرف زدن من خمیازه میکشید همش و آی کانتکتم نداشت ، اما به نظر میرسه راضی شده بود که این نمره رو به من داد فکر میکنم دلیل اصلیش زیاد حرف زدنم بود . روز برگزاری اسپیکینگ نظم خیلی کم بود و به خاطر تشابه اسمی عکس یکی دیگه رو اون خانمه جزو دیتاهای من گذاشته بود !! که وقتی بهش گفتم با یک دندگی گفت نه ! ولی همکارش که بهش گفت بازم دو قورت و نیم اش باقی بود ! کلا طلبکارن این کارمندا ، ممکنه استرس بده به آدم ولی نمیشه کاریش کرد. اورال ۷٫ در کل تمرین زیاد برای رایتینگ فراموش هیشکی نباید بشه هرچند تو بقیه اسکیلا نمره تقریبا همونی میشه که تو مک ها دستتون میاد. موفق باشید.

کاربر مهمان

در مورد محل آزمون،هیچگونه علامت مشخصی نداره بجز اینکه به همان پلاک ١۶٣ توجه کنید و البته یک آژانس مسافرتی هم در اون ساختمان موجوده که تابلو داره و در طبقه زیر زمین هست.ولی شاخصه خوبش بچه ها هستن که آمدن برای امتحان. در مورد همسایه های مرکز میتوان اینطور گفت که ظاهرا خیلی راضی نیستن از شلوغی پیش امده،یکی از اونها به حرف زدن بچه ها که پایین تو قسمت پارکینگ جمع شده بودیم مرتبا اعتراض میکرد.البته به نظر می آمد که تعادل روانی نداره و کسی هم محلش نذاشت! کلیات مرکز خوب بود و نظم و ترتیبش آنها قابل توجه بود دو تا منشی خانم بودن یکی از اونها عکس میگرفت و دیگری مدارک بچه ها را میگرفت،به نظر می آمد کلیه کارهای مرکز را همین دوتا منشی انجام میدادن.بجز اینها دوتا ممتحن هم بودن. ممتحنی که با من مصاحبه کرد یک خانم ایرانی بود و رفتارش مناسب بود و استرسی ایجاد نکرد -البته من خودم اصلا استرس نداشتم- سوالش هم در مورد یک تجربه که در دوران نوجوانی خودتان دارید بگویید.یکی از بچه ها می گفت که متحن دومی خارجی بوده ،موضوع سوالش هم در مورد مکانهای تاریخی بوده. نکته شاخص جهت موفقیت فقط تمرین هست و ضبط صدای خودتون و البته استفاده از الگوها.

کاربر مهمان

لیسنینگ =۷ ریدینگ =۶ اسپیکینگ=۷ و رایتینگ=۶٫۵ انتظار داشتم اسپیکینگ ۷٫۵ بشم و ریدینگ ۶٫۵، نسبت به دو سال پیش نمرات اسپیکینگ و رایتینگ سخت تر شده اند دو سال پیش هم همین بود نتایج این دو اسکیل در صورتی که سطح زبانم از دو سال پیش خیلی بهتر شده. خیلی خیلی کار کنید…. موفق باشین راستی ۷ دسامبر هم ازاد امتحان دادم اسپیکینگ ۶٫۵ شدم و لیسنینگ ۶٫۵ و ریدینگ ۷٫ رایتینگ ثابت ماند. تفاوت نیم نمره های خیلی چیز عجیبی نیست اما تفاوت یک نمره ای ریدینگ حایزه اهمیته

کاربر مهمان

من ۱۴ دسامبر تهران امتحان دادم. اسپیکینگم در حد ۶٫۵ بود با اینکه به نطر خودم حول بودم و خیلی خراب کردم در عین ناباوری دیدم بهم ۷ داده. اگزمینرم بهنوش بود خدا پدرو مادرشو عمر بده باورم نمیشد با اونهمه استرس در حد ۷حرف زده باشم.البته استادم گفته بود بین ۶٫۵ تا ۷ام.اما کلا خودم راصی نبودم از مصاحبم.برعکس لیسنینگ که بهترین اسکیل من بود و در ماک تست ها ۸ میشدم همیشه و در امتحانم خیلی عالی جواب دادم بجز ۳ تا که تو اسپلینگ مشکل داشتم ، انتظار۸داشتم که شدم ۶٫۵! واقعا شوک شدم! رایتینگ ۶٫۵که انتظارشو داشتم و ریدینگم ۷٫۵ که در همین حدم زدم سرامتحان.اورال ۷٫

کاربر مهمان

سلام دوستان examiner من یه دختر ۲۶،۲۷ ساله بود واقعا خوش برخورد بود و کل استرسمو از بین برد. اگه سوالی در مورد آدرس،سوالات اسپیکینگ و رایتینگ و … داشتین حتما بپرسین.خوشحال میشم کمکتون کنم.

کاربر مهمان

سلام دوست عزیز . نمراتتون اومده ؟ چند شدین ؟ یک سوال . من هنوز رزرو نکردم چون دور بعدی ثبت نام توی وبسایت نوشته چند روز دیگست ….. آیا میشه هزینه امتحان رو یکی دیگه از یه کشور دیگه بریزه ؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین . چون هنوز round بعدی باز نشده تو وبسایت هیچ کاری نمیشه کرد . حتی ساختن پروفایل . بنابراین من نمیدونم آیا میشه هزینه رو یکی از یک کشور دیگه ( آمریکا ) بپردازه برای آیلتس تهران ؟؟؟؟!!!!!

کاربر مهمان

سلام دوست عزیر من ۷th Dec امتحان داده ام ، اولین باری بود که IELTS میدادم ، L:6 S:6 W:6.5 R:7 Overall:6.5 ، در کل خودم اصلاً از نتیجه راضی نبودم ، Listening رو خودم خراب کردم ( البته نسبتاً سخت هم بود ) Speaking رو این خانم شادی (تهران آیلتس ) از من گرفت ، انجور که خودم می خواستم حرف نزدم ولی دیگه ۶ پایین بود ، در مورد writing هم من توقع بالاتر داشتم ، چون تو آزمون آخر Mock هم که دادم توی موسسه آفرینش از بین ۴۰-۵۰ نفر من و یک نفر دیگه ۷ شده بودیم ، خلاصه که هم یکم سطح امتحان ها بالا رفته و هم کمی نمره دادن رو سخت کردن ، البته نمیخواهم به دوستان استرس بدم ، در کل اگر خوب بخونید و “دقت دقت دقت” داشته باشین و تمرکز ، حداقلی که میخواهین میارین . ضمناً در مورد writing باید ۰٫۵ تا ۱ نمره بالاتر از اون چیزی که میخواهین بنویسین و تمرین کنین تا نمره مد نظرتون رو بیارین ، من که دوباره میخواهم exam بدم امیدوارم این دفعه بهتر بشه ولی تهران آیلتس نمیدم . در مورد سوال پرداخت هزینه نمیدونم دقیقاً بهتر زنگ بزنی از تهران آیلتس بپرسی ، این مطمئن تره

کاربر مهمان

در خصوص آزمون Nov 9th باید بگم که این آزمون در هتل اسپیناس برگزار شد. کیفیت صدا در حد متوسط بود. به نظرم یکم اکو زیاد داشت. متن ۱ و ۲ reading نسبتا آسون بود اما متن سوم یه مقدار طولانی بود. Writing Task1 شش تا pie chart بود و باید بلد میبودی که خلاصه بنویسی وگرنه خیلی طولانی میشد و وقت کم می آوردی. موضوع Task2 در مورد نظر ما درباره گذاشتن قانونی برای محدود کردن تعداد ساعات کار کارمندان بود. مصاحبه هم با خانم قاسمی بودم که جو خوبی رو ایجاد می کردن. در کل آزمون خوبی بود. من زیاد از speaking و writing خودم راضی نبودم اما دلیلش این بود که تمرین کافی نداشتم. اگه چند تا امتحان Mock داده باشین این آزمون هیچ استرسی براتون نداره. تازه من فکر می کنم نسبت به آفرینش آدم بهتر عمل می کنه چون بین هر skill حداقل ۵ دقیقه فاصله است که آدم می تونه refresh بشه. خودم رو overall 6.5 ارزیابی می کنم. نتیجه اومد خبر میدم. خوش باشید.

کاربر مهمان

من هم ۹ نوامبر امتحان دادم، ولی دانشگاه ازاد، ظاهرا سوالات امتحان یکی بوده! حداقل رایتینگ که سوالای ما هم همین بود…. من فکر میکردم سنتر به سنتر سوالاش فرق کنه….

کاربر مهمان

من ۹ november امتحان دادم تو هتل اسپیناس اصلا خوب نبود . listening که افتضاح بود چون من ردیف آخر بودم و صدارو فقط از سمت راستم می شنیدم. speaking بد نشد یک خانوم مسن خارجی بود که نمیدونم چطوری نمره میده. reading به نسبت سخت بود. writing خوب بود موضوع های پیچیده ایی نداشت

کاربر مهمان

دوستان، من برای انتخاب موسسه‌ی امتحان خیلی شک داشتم. چون خیلی‌ها اینجا می‌نوشتن که کیفیت لیسنینگ آزاد بهتره. به هر حال خواستم بگم من ۲۶ اکتبر آیلتس تهران امتحان دادم و الان جوابش اومده و دیدم لیسنینگ ۹ شدم (در حالی که تو خونه لیسنینگای کمبریج رو معمولاً ۳-۴ تا غلط داشتم). پس از این نظر جای نگرانی نیست. اسپیکینگ ۸ شدم. انتظار نمره ی بالاتری هم نداشتم. ریدینگ هم که خوب نمره ش به موسسه ربطی نداره. چون نه پخش صدا داره و نه نمره دادنش سلیقه ایه. رایتینگ هم ۷٫۵ شدم. خودم هم همین حدودا انتظار داشتم. البته چون با معلم یا کلاس کار نکردم خیلی نمی دونم که رایتینگم در حد چند بود. اما به نظر عادلانه می آد. خلاصه اینکه، تجربه ی من که با آیلتس تهران خوب بود. بیخودی نگران حواشی امتحان نباشید آها! برای ثبت نام در سایت، همون اول عکستون رو که اسکن کردید براشون ایمیل کنید و ازشون بخواین که براتون ادیتش کنند. تلاش نکنید خودتون حجم و سایزش رو تغییر بدید. اینجوری راحت تره. کلاً هم خیلی زود به ایمیل های آدم جواب می دن:-) موفق باشید

کاربرمهمان

نمره هاتون خیلی خوبن میشه راهنمایی کنید چی کاربایدکردمنابعتون چی بوده

کاربر مهمان

سلام دوستان من امتحان speaking داشتم تو مرکز IELTS TEHRAN . حدود ۲۰ دقیقه زودتر رسیدم ولی خوب مشکلی نبود ، حدود ۸ تا صندلی بود واسه نشستن و یه آقایی مدارک رو تحویل گرفت (به اضافه ۱۰ تومن پول واسه پست) یه عکس هم گرفتن ازمون. کلا همه چی مرتب بود. اگزمینر هم یه خانم جوان ایرانی بود. خوش برخورد و آروم ، کلا خیلی حس امتحان به آدم دست نمیداد مثل یه گفتگوی معمولی.کلا سعی میکرد که سوال رو کامل بهت بفهمونه و خیلی هم جوابهای طولانی نمی خواست. تو قسمت اول در مورد اینکه کار میکنم یا دانشجو هستم پرسید و یه چند تا سوال در مورد کارم. بعد در مورد اخبار سوال کرد که از چه طریقی به اخبار دسترسی پیدا میکنم و به چه نوع اخباری علاقه مندم و چرا. امروزه جوان ها بیشتر به اخبار گوش میدن یا افراد مسن. بعدم نظر و احساسم رو نسبت به sunshine پرسید. موضوع قسمت دوم هم در مورد یه موقعیتی بود که یه آدم غریبه به من کمک کرده . قسمت سوم هم بیشتر در مورد کمک کردن بود چه طوری میتونیم دیگران رو تشویق کنیم که به افراد مسن کمک کنن؟ (تو این قسمت من منظورش رو اشتباه فهمیدم فکر کردم میگه چه جوری به افراد مسن میتونیم کمک کنیم و تشویقشون کنیم ، وقتی فهمید من اشتباه متوجه شدم دوباره سوال رو واسم باز کرد و من جواب دادم دوباره) به عنوان یه همسایه چه کارهایی میتونیم انجام بدیم و به اونها کمک کنیم؟ به عنوان یه شهروند چه کاری میتونیم انجام بدیم برای داشتن یه جامعه بهتر؟ فکر کنم همه سوال ها رو گفتم ولی بازم شاید چیزی یادم رفته باشه راستی محل برگزاری آزمون کتبی ۹ نوامبر, هتل اسپیناس تو بلوار کشاورز هستش.

کاربر مهمان

آزمون ۲۶ اکتبر هم توی همون ساختمون آمار و انفورماتیک برگزار شد، کیفیت صدا برای لیسنینگ خوب بود، توی مدت امتحان هم مشکل خاصی نبود، فقط یک ربع دیر شروع شد که یک ربع توی ایران چیزی نیست!! اون قدری که راجع بهش بد شنیده بودم منم خیلی استرس داشتم خصوصا قبل لیسنینگ ولی وقتی شروع شد دیدم همه چی خوبه، البته سبک سوالاتش یه مقدار خیلی کمی با نمونه های کمبریج فرق میکرد ولی اینطوری نبود که اکه اونارو ۸ زدین اینو ۶ بشید، در همون سطح ولی یه مقدار با ترکیب متفاوت برای اسپیکینگ هم زیاد زود نرید، من ۹ بودم و از ۸٫۵ اونجا بودم رامون ندادن تا ۱۰ دقیقه به ۹، اونجا هم یه نیم ساعتی طول کشید تا تست بدم، پس خیلی زود نرید که الکی معتل میشید، خصوصا اونایی که زود استرس میگیرن، البته خیلی هم دیر نرید که اونم استرس میاره در کل مشکل خاصی توی روند آزمون نبود خدارو شکر

کاربر مهمان

سلام امتحان آیلتس تهران چطور بود؟

کاربر مهمان

سلام…راستشو بخوایی به نظر من شرایط برگزاری امتحان عالی بود. من واقعا شوکه شدم اینقدر همه اینجا بد گفته بودن که من واقعا جا خوردم. سالن و میزها عالی .صدا هم عالی.. برخورد مراقب ه خوب. من ریدیگم و خیلی خراب کردم .اونم چون اینقدر همه از شریط امتحان ایران بد می گفتن من با خودم گفتم حالا که اینو ثبت نام کردم میرم ازمایشی امتحان می دم بعد واسه ماه بعد باکو یا ترکیه می رم واسه همین خیلی به خودم فشار نیاوردم مخصوصا تو ضعفم که ریدینگ بود …..

کاربر مهمان

به نظر من هم شرایط برگزاری آزمون عالی بود. من آزمون ۳ آگوست تهران آیلتس هم قبلا شرکت کرده بودم اما اون آزمون در ساختمان دانشگاه انفورماتیک میدان فردوسی برگزار شد، اما آزمون دیروز در ساختمان دانشگاه آزاد خیابان حافظ بود که واقعا شرایط متفاوت بود. امیدوارم آزمون های بعدی تهران آیلتس هم در ساختمان دانشگاه آزاد برگزار بشه.

کاربر مهمان

من ۲۱ سپتامبر تهران آیلتس امتحان دادم و به طور کلی به نظرم شرایط خوب بود. در مورد امتحان اسپیکینگ و کتبی جداگونه تجربه‌امو میگم امیدوارم برای دوستانی که در آینده امتحان دارن مفید باشه: ۱- امتحان اسپیکینگ: -منظم، سر موقع و خوب بگذار شد. امیدوارم نمره دهی هم منصفانه باشه. -دوستانی که ساکن تهران نیستن، استرس نداشته باشن چون امتحان اسپیکینگشون رو تقریبا نزدیک به امتحان کتبی میندازن. مثلا من که شنبه ۲۱ ام امتحان داشتم. اسپیکینگم پنجشنبه ۱۹ ام بود. – آدرس امتحان اسپیکینگ راحته و شما کافیه خودتونو به میدون صنعت برسونید و بعد هم از اونجا به راحتی با تاکسیهای بلوار دریا میتونید ادامه مسیر رو برید. – application form رو که پرینت و پر میکنید حتما حواستون به صفحه ۴ که امضای شما رو میخواد،باشه. من چند نفر رو دیدم که اون صفحه رو نیاورده بودن البته مشکلی براشون پیش نیومد فقط مجبور شدن برن یه جایی پرینت کنن و تحویل بدن. – برای ارسال کارنامه همون روز یه پاکت پستی بهتون میدن که شما آدرس و مشخصاتتون رو مینویسید روش و کارنامه با همون بسته براتون ارسال میشه. ۲- امتحان کتبی – آدرس امتحان کتبی رو روز اسپیکینگ بهتون میدن و اگه دانشکده انفورماتیک سازمان سنجش باشه پیدا کردنش خیلی راحته. شما باید با مترو تا ایستگاه میدون فردوسی برید. وقتی از ایستگاه مترو خارج شدید پیدا کردن بن بست شاهرود که دانشکده اونجاست خیلی ساده هست. – قبل از امتحان باید تمام وسایلتونو به غیر از مداد و تراش… و کارت شناسایی رو تحویل بدید. وسایل شما گرفته میشه و یه شماره بهتون میدن برای پس گرفتن کیف و موبایل و … اگه تعداد شرکت کننده زیاد باشه مجبورید توی صف معطل بشید و توصیه من اینه که یه خوراکی شیرین مزه با خودتون ببرید و توی مدتی که اونجا منتظرید بخورید چون سر جلسه امتحان هیچی نمیتونید بخورید و ممکنه گرسنتون بشه. زیاد با افرادی که اونجا هستن هم کلام نشید چون بعضی از دوستان متاسفانه خیلی استرس دارن و ممکنه به شما منتقلش کنن. – کلا کلاسهای برگزاری امتحان هم خوب بود با میزو صندلیهای راحت. فقط من ردیف جلو بودم و باد کولر اذیتم میکرد ولی خوب اگه خاموش هم میکردن فک میکنم که ته سالن گرم میشد و بنابراین چاره ای نبود. – صدای لیسنینگ خوب بود و کولر هم موقع پخش خاموش بود که صدا رو خوب بشنویم. -خیلیها میگفتن لیسنینگ خیلی سخت شده و مثل کتابهای کمبریج نیست. به نظر من که در همون سطح بود. تنها نکته ای که در زمان لیسنینگ به نظر من خیلی مهمه تمرکزه. من هر سوالی که جواب ندادم به خاطر این بود که حواسم یه لحظه به سوال قبلی یا جوابی که نوشته بودم پرت شد و برای همین نتونستم سوال بعدیو جواب بدم. به نظر من دوستان باید تمرین کنن که یه سوالو که جواب دادن یا از دست دادن فوری تمرکزشونو ببرن روی سوال بعدی چون یه لحظه حواس پرتی باعث از دست رفتن یه سوال میشه. – ریدینگ هم خیلی سخت نبود و در حد کتابهای کمبریج بود.

کاربر مهمان

منم ۲۱ سپتامبر تهران آیلتس امتحان دادم. ریدینگ و لیسنینگ در حد کمبریج بود. کیفیت صدا و شرایط برگزاری هم خوب بود. فقط بعلت اینکه امتحان یه مقدار دیرتر از موعد شروع شد و بین امتحان بخاطر بدحال شدن یکنفر وقفه افتاد…کمی خسته کننده شد.حتما با خودتون آب نبات ببرین و ترجیحا هیچ وسیله اضافی همراهتون نباشه که مجبور نباشید برای تحویل دادن و گرفتنش توی صف بایستین. آرامش و تمرکز واقعا مهمه.

کاربر مهمان

دوستان عزیزی که امتحان دارن، سعی کنین به جز مدرک شناسایی ( پاسپورت یا ملی کارت ) و مداد و تراش و پاک کن چیزه دیگه ای همراه خودتون در روز امتحان نبرین، چون برای تحویل دادن اونها باید وقت زیادی رو در صف بایستین و این شما رو سخت عصبی و خسته می کنه، پس موبایل، کیف و مواد خوراکی و … با خودتون در روز امتحان نبرین

کاربر مهمان

اسپیکینگ دادم. درباره نقش کتابخونه (کتابخونه ای که اخیرا رفتی، مزایا و معایبش) در زندگی امروز و کم اهمیت شدنش نسبت به گذشه بود. (چجوری کتابخونه دارا میتونن مردم رو جذب کنن، مردم باید بلد باشن از کتابخونه استفاده کنن ؟ اونایی که توی کتابخونه کار میکنن چقدر باید با سیستم کتابخونه اشنا باشن، برای بچه ها لازمه که برن کتابخونه ؟ با پررنگ شدن IT چه تغییراتی توی سیستم کتابخونه ایجاد شده و …) توی پارت ۱ هم بحث “قایق” طرح شد؛ که تاحالا سوار شدی ؟ دوست داری یه روز یه قایق بخری؟ مردم توی کشورت با قایق و کشتی سفر میکنن ؟!!! که جالب بود!! خونه ی مورد علاقه هم پرسید. اصلا لازم نیست زودتر از ساعتی که بهتون دادن برید. ما رفتیم ۱ ساعت بیکار بودیم. برای کسایی هم که از صادقیه میان، باید برن میدان صنعت، تاکسی های سعات آباد، تاکس های بلوار دریا، بگن نزدیک خیابون مطهری، تابلوی خاصی هم نداره این موسسه. ۲تا عکس ببرید، ۱۰ت هم پول + کپی پاس. ۴تا اگزمینر بودن که یه مرده سبزه که لهجه شم شبیه پاکستانی ها بود به من خورد :!!! اسمشم یادم نیست چیه. یه جوری نگاه میکرد به آدم که آدم نا امید میشد :دی امیدورام خوب نمره بده. (الان که چک کردم؛ دیدم مثل اینکه اسمشون مهدی نوروزی است و همه هم از اخلاق و برخورد و لهجه ش تعریف میکردن، من کلا لهجه بریتیش رو قبول دارم و غیر از اون به گوشم بد میاد !!! اخلاقشم .. چی بگم والاااااا، تایپ

کاربر مهمان

سلام اکثر بچه ها ناراضی بودن از کیفیت صدا سطح سوالا مثل روال همیشه آزمونهای آیلتس هم سخت هم آسون و به نظرم رایتینگ تسک۲ خیلی خوب بود

کاربر مهمان

دوستان امیدوارم که نمره تون خوب بشه. اما آیا به این نکته اعتراض کردید؟ آخر جلسه قبل اینکه از دانشکده بیرون بیاید می تونید به برگزاری آزمون اعتراض خودتون رو ثبت کنید که مد نظر قرار بدن

کاربر مهمان

متاسفانه کیفیت صدا افتضاح بود یه اسپیکر گذاشته بودن ته کلاس درست بالای سر ما چند نفری که انتهای کلاس نشسته بودیم و قاعدتا اگه صدا کم می بود بچه های ردیفهای جلو خوب نمیشنیدن برای همین مجبور شدن صدارو بیشتر کنند و متاسفانه صدا به صورت اکو شنیده میشد راحت میتونم بگه چند سوالو اصلا نمیشد تشخیص داد ((((

کاربر مهمان

سلام. واقعا اینقدر بد بود کیفیت صدا؟؟ سطح سوالا چطور بود؟؟

کاربر مهمان

سلام دوست عزیز. خیلی متاسف شدم که اینطور بوده. مگه محل برگزاری آزمون رو عوض کرده بودن؟ دانشکده آمار و انفورماتیک نبودین؟

کاربر مهمان

مگه اسپیکرهارو عوض کردند؟ این خانم قاسمی خانم خوبی هستش من هم با ایشون مصاحبه داشتم کلا زیاد اهل سوال پرسیده نیست ولی خوب نمره میده نگران نباشید

کاربر مهمان

هم کیفیت صدا خیلی بد و اکو بود و هم اسپیکینگ که من با اون آقای اتاق سمت راست امتحان داشتم خوب نبود. این آقا به جوابا میخندید و عکس العملاش باعث شد من هول بشم. قبلا من توی این دانشکده انفورماتیک امتحان داده بودم و کیفیت صدا عالی بود ولی شنبه صدا جیغ و اکو بود. کلا احتمال میدم کمتر از سطحم نمره بگیرم اما بازم امیدوارم شانس بیارم و حداقل نمره ای که احتیاج دارم رو بگیرم. امیدوارم همگی از نمره هامون راضی باشیم. اما منم هم روز امتحان یعنی ۱۱ می و هم روز اسپیکینگم خیلی شنیدم خانم قاسمی خوب نمره میدن.پس امیدوار باشید.

کاربر مهمان

من هم دقیقا به این موضوع معترض هستم… واقعا کیفیت صدا بد بود…. من هم ۲۳ فوریه در این ساختمان و دقیقا داخل همین کلاس بودم . ولی آن دفعه صدا خیلی واضح تر و بهتر بود… نمی دونم چرا ایندفعه صدا مبهم و با اکو شنیده میشد… من که چند تا سوال را جا موندم… خدا کنه نمرم از ۶ کمتر نشه.

کاربر مهمان

لیسنینگ سخت بود …. از سوالات Multiple choice خیلی آمده بود در سکشن ۲ و سکشن ۳ …. همچنین کیفیت بد صدا هم مزید بر علت سخت بودن لیسنینگ شد. ولی ریدینگش آسان بود…. رایتینگ هم در هر دو تسک موضوعات روتین داده شده بود…. تسک ۱ : یک جدول داده شده بود در مورد مصرف شیر پر چرب و کم چرب و همچنین کره پرچرب و کم چرب در بین گروه های سنی مختلف در یک کشور… تسک ۲: یک عده بر این باورند که صرف وقت زیاد به تماشای تلویزیون و بازی های کامپیوتری توسط بچه ها اثرات بدی بر توانایی های ذهنی آن ها دارد…

کاربر مهمان

من به عنوان کسی که دو سال پیش ۱ بار امتحان داده بودم و نمره خوبی در تمام اسکیل ها گرفته بودم و الان به دلیل اتمام اعتبار مدرکم مجبور به امتحان مجدد شدم نظرم رو میذارم. دفعه قبل اسپیکینگ ۸ شده بودم (سنجش تو برج نادر)، الان با اینکه کلی مصاحبه برا دانشگاه داشتم و مطمئنم که حداقل نمره(با درنظر گرفتن اینکه این مرکز ممکنه سلیقه ای نمره بده) ۷٫۵-۸ بود ۶٫۵ گرفتم. رایتینگ دفعه قبل رو هم من با اینکه حال مزاجی ام خوب نیود ۷ گرفته بودم که الان با اینکه خیلی راضی بودم از چیزی که نوشتم ۶٫۵ شدم. (برای اطلاع من بیشتر از دو ساله که در حال نامه نگاری با دانشگاه ها و موسسات آموزشی هستم و موضوع پایان نامه ام ۱ منبع فارسی نداشت و تا الان ۲ کتاب حرفه ای ترجمه دارم. من بیش از ۱۰ ساله که روزانه به طور حرفه ای با زبان درگیرم. دو تا اسکیل دیگه ام هر کدوم ۸٫۵ بوده، یعنی تقریبا ۳۸ تا جواب صحیح از ۴۰ تا!!! تمامی موارد بالا رو بدون اغراق نوشتم و حتی تا حد امکان دست پایین رو گرفتم که یه وقت قضاوت بیجا نشه. الان با اطمینان تمام می گم که این مرکز بسیار مغرضانه و غیر حرفه ای نمره میده. من همیشه عقیده داشتم کسی که زبانش خوبه فرقی نداره کجا امتحان بده و اصن برام مهم نبود کجا امتحان بدم. اما الان به هیچکس توصیه نمی کنم که تو این موسسه با قضاوت های سطحی و غلط امتحان بده.

کاربر مهمان

دوست عزیز! اشتباه ممکنه اتفاق بیافته و اگر مطمئنید که کم بهتون دادن حتما اعتراض کنید مطمئن باشید نتیجه می گیرید چون وقتی اعتراض می کنید دیگه ایران بررسی نمی شه و بعضی ها رو میشناسم که اینجوری نمرشون بالاتر رفته . ولی در مورد این که مغرضانه نمره می دن باهاتون موافق نیستم من توی همه ی اسکیل ها حد اقل ۰٫۵ نمره از اونچیزی که براورد می کردم بیشتر شدم البته توی رایتینگ فکر می کردم ۷ بشم که بهم دادن ۸٫۵ و تازه بار اولم بوده . موفق باشید

کاربر مهمان

من حتما مطمئن هستم که رایتینگ حداقل نمرم ۸ بوده، همین طور هم اسپیکینگ. این رو توش شکی ندارم. من کلا ۲ بار تجربه امتحان دارم. یکی ۲ سال پیش یکی هم همین دفعه که واسه تمدیدش بود. اشتباه کردن رو میشه وقتی تکرر داشته باشه به نوعی غیر حرفه ای و مغرضانه دونست یا نه؟ اتفاقا ما باید به هم نزدیک باشیم چون من شهرسازی تربیت مدرس خوندم. اگه بخای مطمئن بشی حاضرم بریم پیش یه آدمی که استاد زبان باشه و من رو محک بزنه و یه برآوردی از سطح من برامون بکنه. الان کار من با این نمره راه میفته. من پذیرش دانشگاهم رو دارم فقط به خاطر مدرک زبانم کاندیشنالش کردن تا دوباره امتحان بدم. اینم صد درضد کار من رو راه می اندازه اما این موسسه به نظر میرسه تعدد اشتباهش زیاد پیش می آد. من جایی که زیاد بارم نباشه ادعایی ندارم. مسئله اینه که تو این دوبخش من ادعا دارم و در حدی خودم رو می بینم که نظر قاطع بدم. تو این موسسه حتما آدم های خوب و فهیمی هم وجود دارن کسی منکر این نمیشه. مسئله عمومیت مطلبه نه موارد خاص.

کاربر مهمان

بچه هایی که رفتن دانشکده انفورماتیک تو فردوسی امتحان دادن وضعیت امتحان، میز و صندلی و رسا بودن لیسنینگ به چه صورت بود؟ من همیشه نگران میز کوچیکم چون وسایلام همش میفته و حواسم پرت میشه و همچنین نگرانم که مبادا سیستم صوتی خوب نباشه و درست نشنوم! چون من یه بار ارمنستان امتحان دادم همه چی خوب بود نگران اینجام! ممنون

کاربر مهمان

وضعیت بسیار مناسب هستش . صندلی ها جای کافی برای وسایل دارند و مانند صندلیهای کنکور میباشند و همچنین زیر صندلی جایی جهت گزاشتن مداد پاک کن اضافی وجود داره. وضعیت صدا هم مناسب هستش و اسپیکر صدای با کیفیتی دارد. فقط دفعه قبل بین یک سکشن صدا قطع شد که باعث شد کل سکشن رو از اول پخش کنند که به نفع بچه ها شد

کاربر مهمان

همه چی روبراهه. اصلا نگران جا و کیفیت نباش که هیچ مشکلی نداره واقعا. به نظر من هیچ دغدغه ای تو این بخش وجود نداره. الان دوباره که وسط لیسنینگ یکم صدا قطعی ضیدا میکنه. اگه پیش اومد اصلا نگران نباش چون دوباره اون بخش رو به طور کامل کامل پخش می کنن. با توجه به اینکه دوبار پشت سرهم این اتفاق افتاده هیچ بعید نیست این اتفاق بازم بیفته

کاربر مهمان

سلام. بردن خوراکی و قطره چشم سر جلسه اشکالی داره؟

کاربر مهمان

سلام عزیز بهتون میگن خوراکی نیارید اما اگه چیزی باشه که سر و صدا نکنه (پوسته ی پلاستیکی نداشته باشه) می تونید توی جیبتون بذارین و ببرین داخل. با آرزوی موفقیت

کاربر مهمان

سلام یه همگی. یک سوال از کسایی که جدیدا امتحان دادن ما برای شرکت در جلسه احتیاج به کارت نداریم؟؟

کاربر مهمان

نه. فقط کارت ملی یا پاسپورت.

کاربر مهمان

دوستانی که قبلا در ایلتس تهران امتحان دادن : ۱ – بارها گفته شده که از اوردن وسایل اضافی خوداری کنید ، اما من میخوایم یه ریویو برای همه بشه چی با خودمون باید بیاریم ؟ ۱ خودکار + ۱ مداد + ۱ پاکن کافیه؟ ۲ – چون خوراکی مجاز نیست ایا میشه کاکائو رو لای دستمال کاغذی یا چیزی برد ؟ کلا واسه خوراکی چه کاری میشه کرد؟ ۳ – فرم ایلتس رو باید با خودمون موقع امتحان کتبی بیاریم ؟ این فرم باید دستی پر بشه ؟ ۴ – د مورد TRF کی بایستس درخواست داد که به مقاصد مورد نظر ارسال بشه مثلا چند روز قبل امتحان یا بعد امتحان و ایا اینکار به صورت انلاین توسط همون فرمی که در سایت هست صورت میگره یا پورسه ی دیگه هم داره ممنون

کاربر مهمان

ج۱- و مدرک شناسایی ( پاسپورت یا کارت ملی) چندتا مداد هم ببرید ضرر نداره ج۲- بهترینش آب نبات هست. البته بدون پوستش! (خیلی هم گیر نیستن. جیبتون رو هم نمی گردن!) ج۳- این فرم موقع امتحان اسپیگینگ باید همراهتون باشه و ازتون می گیرن. البته دیدم دوستانی که اسپیکینگ بعد از امتحان کتبی داشتن روز امتحان اصلی اورده بودن و تحویل می دادن. و دستی باید پر بشه. ج۴- اصلا الان لازم نیست اون صفخه مربوط به ارسال نمره رو پر کنید. بعد از اعلام نتایج از طریق سایت اقدام کنید.

کاربر مهمان

نظم: بد نبود. سختگیری این ترهان آیلتسی ها تا حدودی خیلی زیاده. مثلا از یک نیمکت بود گذاشته بودند و اونجا check in می کردند. رد میشدی دیگه امکان دستشویی رفتن (در فاصله دو متری همان مکان) نبود. چند نفری در حد گریه التماس کردند. نفهمیدم آخر چیکار کردند!! صف امانات: خیلی شلوغ و … تو … (شیر تو شیر) اعلام زمان: در هر کلاس ساعتی به وقت محلی همونجا بود ۶ -۷ دقیقه ای با ساعت رسمی کشور تفاوت داشت و اون مبدا تحولات بود.! برای ریدیتگ بصورت ۴۰ مانده‏ – ۲۰ دقیقه- ۱۰-۵-تمام اعلام میشد که خیلی خوب بود برای رایتینگ هم ۴۰-۲۰-۱۰-۵ که اون م خیل خوب بود خوراکی: غیر از یک بطری آب هیچی ندادند. من چون به شدت قندم و نتیجتا مخم وسط ریدینگ افت می کرد چند و چند آب نبات را لابلای دستمال در جیبهای مختلف جاسازی کردم و اخر لیسنینگ و آخر ریدینگ خوردم. البته این را بگم اگر کسی از این تکنیک استفاده می کنه بدونه آب نبات ها به دستمال کاغذی می چسبه و باید مخلوط شکلات – دستمال بخورید. ولی می ارزه. تریتب: تا یک قسمت تمام نشده و برگهاش جمع نشده اصلا سوالات بخش بعدی را در اختیارتون قرار نمی دهند که بشه مثلا از ۱۰ دقیقه لیسنیمگ برای ریدینگ استفاده کرد. وقتی هم دادند یا روی زمین می ذارند(توی بعضی کلاسها) و یا مثل ما روی میز میذاره در حالی که جلد سوالات رو است و حاوی تعدادی تذکر بی ربط از سوالات بود. و همینطور یک مراقب خیلی خشمگین هم ما داشتیم که چند بار تهدید کرد اگر کسی open کنه بیچارش می کنم ما هم قیدشا زدیم. دما: افرادی که مثل من در مواقع استرس کمی دمای بدنشون می افته بهتره به وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ خودشون را مجهز کنند. دمای هوای اتاق ها یه کم خنک بود. این بود انشای من

کاربر مهمان

انشای شما از نظره من بیسته چون دقیقن حس کردم شرایطتونو. امیدوارم نمره دلخواهتو بگیری. این ایلتسه هم دقیقا عین کنکور شده ها!!!واسه لیسانس استرس داشتم دستام یخ کرده بود نمیتونستم مدادو بگیرم!واسه ارشد سرما خورده بودم هی از این شکلاتای اکالیپتوس میخوردم!خدا به دادم برسه واسه ۱۹ ژانویه که با چه بدبختی و ماراتونی تونستم ثبت نامش کنم!حالا هی دارم به خودم امیدواری میدم که نگرانش نباش تو از اون دسته ادمایی هستی که یهو سر جلسه مخت کار میکنه!بعدشم این امتحانه ماهی دوباااااااااااااااار برگزار میشه کنکور که نیس!فقط لامصب یه کم زیااااادی گرونه!

کاربر مهمان

کیفیت اسپیکر ها خوب بود. امتحان هم به نظرم هم ریدینگ هم لیسنینگ و هم موضوعات رایتینگ آسون تر از چیزی بود که من دو ماه پیش تو ارمنستان دادم. مراقبین هم در کل خوب بودن. ولی شوربختانه (این کلمه رو از کلمه بدبختانه بیشتر دوست دارم) ما که کلاس ۳۰۹ بودیم یه مراقب خیلی داغونی داشتیم که تو اون سه ساعت کلا روی اعصاب من بود. موقعی که می خواست عکس پاسپورت رو مطابقت بده اومده بود بالای سر من سه چهار دقیقه داشت ویزاهای پاسپورتم رو نگاه می کرد ببینه من کجاها رفتم و نرفتم… می خواستم همون وسط یه آپرکات برم تو فکش

کاربر مهمان

متاسفانه بی نظمی شرع جلسه امتحان و برگزاری امتحان با یک ساعت و نیم تاخیر ،خیلی آزار دهنده بود و حتی شائبه ی تقلب رو به ذهن میرسوند!! کلاً با توصیفاتی که از امتحان شنیده بودم مثل نظم جلسه، نیتیو بودن مراقبین و… احساس خوبی نسبت به موسسه تهران آیلتس پیدا نکردم.

کاربر مهمان

Native بودن مراقبین ؟!؟!؟! دوست عزیز حتی اگزمینر ها هم نیتیو نیستند ، چه برسه به مراقبین !!!!! در ضمن ، البته من ۲ فوریه امتحان داشتم ، اما فکر می کنم نظم جلسه و محیط واقعا خوب بود و همه چیز بر وفق مراد بود . علت تاخیر امتحان هم که از ۴۵ دقیقه تا ۱٫۵ ساعت هست ، شعور پایین شرکت کنندگان محترم هست ! یعنی ۱۰۰۰ بار تاکید کردند که بابا چیزی با خودتون نیارید ؛ توی همین فروم هر کس رفته توصیه کرده چیزی با خودتون نبرید جز مداد و پاک کن ، اما تقریبا ۸۵% شرکت کنندگان کیف و موبایل با خودشون میبرن که ۱ ساعت قبل از امتحان رو میگیرن توی صف تا تحویل بدن و یک ساعت بعد از امتحان هم معطل میشن و برای بقیه هم ترافیک و مزاحمت ایجاد می کنند . من به شخصه از محیط امتحان و نظم جلسه و کیفیت اسپیکر ها خیلی راضی بودم . البته نظر شما محترم است

کاربر مهمان

دوستان آدرس این امتحات کتبی ، زده بین فردوسی و انقلاب این دقیق کجا میشه و از میدان فردوسی چقدر فاصله داره ؟

کاربر مهمان

بهترین کار رفتن با مترو هست. ایستگاه فردوسی رو که بیایی بیرون دقیقا دومین کوچه سمت شمال غرب میدون. تقریبا ۱۵۰ قدم تا ایستگاه مترو.

کاربر مهمان

من دو ماه وقتمو تلف کردم تا تو ایران ثبت نام کنم نشد که نشد….سر کاریه تا واقعیت…اخه یکی نیست به ادمای حسابی دو برابر اصلا پول بگیرید ولی مثل ادمیزاد شرایطی رو فراهم کنید که بشه منطقا ثبت نام کرد….متاسفم که ایلتز که امتحان بین الملیه تو ایران مدله ایروووونیش برگزار میشه

کاربر مهمان

اتفاقا تهران آیلتس از موسسه هایی هست که این امتحان رو با بالاترین استاندارد هاش برگزار می کنه و کاملا غیر ایرانیزه هست. نظمش عالیه. متاسفانه این شرایط مملکت ماست که ظرف ۲ دقیقه ۸۸ نفر برای آیلتس متقاضی داره. اگر تهران آیلتس ایرانی بود کمیت امتحان هاش رو علارغم توانش زیاد می کرد تا پول بیشتری کسب کنه. اما اینکار رو نمی کنه.

کاربر مهمان

امتحان اسپیکینگ دادم با خانوم هلن کارآگاه، همینجوری زل میزنه تو چشمای آدم!! اما اصلا نگران نباشین، شخصیتشون همینجوریه و دوست داشتنی! شنبه هم بقیشو دادم، آقا شانسی که آوردیم، قسمت اول لیسنینگ دو جا خراب شد، همه رو از اول پخش کردن! دیگه ۵ دقیقه ای وقت داشتن بچه ها که آزادانه سوال ها رو بخونن اما بطور کلی لیسنینگش سخت تر از کمبریج ها هست یه مقدار! و اینکه ریدینگ و موضوع رایتینگش بد نبود، در حد همون آیلتس کمبریج…!

کاربر مهمان

من حیث المجموع بنظر من امتحان جالبی بود. من قبلا تجربه اش رو نداشتم اما خودم بیشتر از بین ها از خودم انتظار داشتم. لیسینینگ سطح متوسطی داشت. نه خیلی آسون بود نه خیلی سخت. لهجه اش رو خیلی راحت می شد فهمید و انصافا سیستم صوتی بجز اون اشکالی که پیش اومد و حلش کردن هیچ نقص و ایرادی نداشت. ریدینگ بنظر من هم سخت بود. اما اولیش واقعا بنسبت بقیه اش ساده بود. شاید من اشتباه می کنم اما اون ریدینگ آخر که یه مشت جا خالی و اینا داشت و البته ریدینگ دوم که کلی سوال گیج کننده راجع به نظریه های مختلف توش بود یه مقدار وقت گیر بودن و من خودم وقت کم آوردم. رایتینگ ها هم معمولی بودن. یعنی من وقتی نقطه جمله آخر رو گذاشتم گفت قلم ها رو بگذارین زمین. اصلا نفهمیدم این ۴ ساعت و خورده ای چجوری گذشت. دوستان حتما شکلاتی چیزی در جیب خود فرو کرده همراه ببرن چون اونجا هیچی بهتون نمی دن. حتی آب هم بصورت لیوانی باید برین وردارین پس خوبه که یه آب معدنی کوچیک هم همراتون باشه. سعی کنین وسیله اضافی هم نبرین چون من خودم ۴۵ دقیقه تو صف انتظار برای تحویل گرفتن وسایلم در آخر امتحان بودم و خیلی شلوغ بود. اگر موبایل و کیف همراتون نباشه خیلی راحت میرین داخل امتحانو میدین خیلی شیک هم میاین بیرون میرین خونه اینطوری تحت استرس سایر شرکت کننده ها هم قرار نمی گیرین. موفق باشین

کاربر مهمان

من ۲۳ فوریه امتحان دادم و با اینکه خود امتحان اونقدر سخت نبود ولی بخاطر بدشانسی و مسائل حاشیه ای انقدر تحت فشار و استرس بودم که نتونستم پرفورمنس خوبی سر جلسه داشته باشم و نتیجه خوبی نگرفتم. اول اینکه روز امتحان اسپیکینگ وقتی میخواستم فیش بانکی مو بدم بهم گفتن شما بجای ۷۰۰ هزار تومن ۷۰ هزار تومن به حساب ریختی !!! در صورتیکه من خودم پول رو برده بودم بانک و مطمئن بودم ۷۰۰ هزار تومن واریز کردم حتا روی قبض هم نوشته بودم هفت میلیون ریال! بعد معلوم شد اشتباه از کارمند بانک بوده و توی سیستم یه صفر کم گذاشته بود !!! (آخر بدشانسی) بهم گفتن تا روز امتحان کتبی اگه این مشکل حل نشه نمی تونید امتحان بدید ! خلاصه حسابشو بکنید من با چه استرس وحشتناکی امتحان اسپیکینگ دادم . خداروشکر با دو تا پارتی کلفت و چند تا تماس تلفنی مشکل ام حل شد. ولی شماها حواستون باشه وقتی پول واریز می کنید حتما مبلغ رو توی قسمت چاپی قبض رو بخونید و کنترل کنید . استرس دیگه ام سر پاسپورت ام بود که تعویض کرده بودم و هنوز نرسیده بود و همش استرس اینو داشتم که روز امتحان بدون پاسپورت نذارن امتحان بدم. که اونم روز قبل از امتحان شفاهی دقیقه نود به دستم رسید. این بود تجربه من. انشالا که برای شما تکرار نشه

کاربر مهمان

منم ۲۳ فوریه امتخان دادام.برخورد مراقبها خوب بود.ولی اینکه خوراکی نمی ذاشتن ببری اونم واسه یه امتحان ۳ ساعته مسخره بود ،تازه اینهمه هم تاخیر داشت.من که شکلات بردم و بین skill ها خوردم خیلی بهم کمک کرد.ولی در کل امتحان آسونی بود مخصوصاً listening ش.باید بگم متاسفانه یا خوشبختانه تقلب هم میشد کرد یعنی از رو دست جلوییت ببینی ،فاصله صندلی ها زیاد نبود سوالها هم همه مشابه بود.

کاربر مهمان

بنظر من اتفاقا اصلا مسخره نیست و یکی از کارهای درستی هست که این موسسه انجام می ده. چرا چند نفر بخاطر صدای باز کردن یک خوراکیِ یک نفر باید تمرکزشون رو از دست بدهند؟ آیا بنظر شما درسته؟ اما آوردن شکلاتی که باز شده، یا لای دستمال هست مزاحم هیچ کسی نیست و کسی هم به شما اعتراض نخواهد کرد. از طرف مراقب مسئول و خود سیستم امتحان موظف به تقلب نکردن شما نیست. این موسسه به شما اعتماد می کنه و می گه تقلب نمی کنید. بهتر بگم، تقلب در سیستمش تعریف نشده: شما تفتیش بدنی می شید هنگام ورود به جلسه؟ اصلا شما رو لمس می کنن؟ فقط پرسیده می شه که موبایل یا یادداشتی دارید یا خیر. به پاسخ نه شما هم اعتماد می کنند. مراقب ها (وقتی امتحان در سالن هتل برگزار می شد) همیشه ابتدا و انتها بودن و افراد وسط می تونستن به راحتی کاغذ و یادداشت بگذارن روی میز. هیچ چیز بالا تر از این نبود که من و یکی از فامیل ها (با فامیلی یکسان!) هنگام ثبت نام باهم ثبت نام کردیم. آزمون اسپیکینگمون در یک ساعت بود. اون ها اینقدر اعتماد دارن که اعصاب من خورد شده بود: سر جلسه امتحان ما کنار یکدیگر بودیم! (حتی عقب و جلو هم نه!). تمام مدت می تونستیم هر سوالی رو برسونیم. (سوال ها هم که مشابه) این اعتماد ها واقعا لایق پاسخ دادن از طریق عمل درست کردن هست. از طرفی دیگه این آزمون واقعا مهارت رو میسنجه و مهارت هیچ وقت با دانستن یکی نیست. شما نمی تونید مهارت رو با تقلب بدست بیارید. حداقل تو رایتینگ و اسپیکینگتون خودش رو نشون میده. امیدوارم همه عزیزان موفق باشند.

کاربر مهمان

عزیز کاملا با نظراتت موافقم ، اما باید مثلا گفته میشد که می توانید اگه خوراکی دارید بدون اینکه پوسته یا چیزی که سر و صدا کنه داشته باشه می تونید ببرید با خودتون ، من خودم معده ام مشکل داره و سر امتحان یکمی اذیت شدم اما خوب دیدم که بقل دستی من داشت چیز می خورد . اما به هر حال این قانون که می گن چیزی نیارید واسه حود ماهاست بیشتر تا هدف دیگه ای داشته باشه.

کاربر مهمان

سلام دوستان من لازم هست که در ماه MAY امتحان بدم به نظر شما مرکز ایلتس تهران مطمئن هست که بهش اعتماد کنم و منتظر بمونم یه اینکه برم یک کشور دیگر مثل ارمنستان ثبتنام برای ماه may در سات ایلتس کی باز میشه؟

کاربر مهمان

خوشبختانه تا امروز وضعیت آیلتس تهران خوب بوده ، من هم ۲۳ فبریه امتحان دادم ، در کل راضی بودم و به نظر نمیاد واسه امتحانای آینده هم مشکلی داشته باشند .

کاربر مهمان

امتحان ۲۳ فوریه نه تنها نرمال نبود و بلکه خیلی آسون بود. ریدینگ فقط دومی یه خورده منو اذیت کرد و باعث شد دو تا رو شانسی بزنم. لیسنسنگ خییلی آبکی بود و نسبت به امتحان قبلیم توی استانبول هیچی نبود. خیلی آروم میحرفیدن. سکشن ۱ در مورد فروشگاه یخچال بود از دو کمپانی. اینکه کدوم آمریکایی هست؟ کدوم فریزرش زیره؟ کدومشون نقره ای دارند؟کدومشون ساپورت میشن اینجا؟سکشن ۲ در مورد یک مرکز چشم پزشکی بود. سکشن ۳ هم درمورد یک کورس دانشگاهی بود.سکشن ۴ در مورد دو گونه حیوانی (boar and red deer) بود.من توی لیسنینگ چند تا s جمع یادم رفت بزارم. مثلا potatoes و diseases.ریدینگ یک که در مورد توسعه سیدنی و کلا NSW به یک مرکز تفریحی و تاریخش رو نوشته بود. ریدینگ ۲ در مورد آزمایش یه تئوری روی یادگیری و رفع خطا از دانش آموزان بود. متن ۳ هم در مورد سابقه سکونت انسانهای اولیه توی غارها و open air sites ها بود. رایتینگ تسک ۱ یک بارچارت بود که وضعیت تزهای دانشجویان در یک دانشگاه UK رو بر اساس وضعیت تحویل دهی تزشون (به موقع، با تاخیر، failed و rewrite) در سالهای ۱۹۹۰،۲۰۰۰،۲۰۱۰بود.تسک دو هم که همونی که دوستمون فرمودند. چیزی که من مطمئنم امتحان ساده بود و حتما باند اسکورها رو تغییر میدن. من پیش بینیم واسه خودم اینه: L 6.5 R 6.5 W 6 S 6 ، البته از رایتینگ میترسم که ۵٫۵ بدن چون غلط غلوط زیاد مینویسم.

کاربر مهمان

در کل امتحان ۲۳ فوریه خیلی نرمال بود ! کسایی که در آینده می خواین امتحان بدین اصلا استرس نداشته باشین! من اینقدر این فروم رو خوندم استرسی شدم! پس به حرفای بقیه گوش ندین! ۱) اسپیکینگ: اگزمینر بسیار خوش برخورد! اسمشو نفهمیدم ! ولی خیلی خانم خوبی بود! شبیه خانم دکترا بود! تسک ۱) در مورد خونه ام و ویژگیهای پارک مورد علاقم پرسید. تسک ۲) توصیف یک کتابخونه که با اون سر کار داشتم! که متاسفانه من وقت کم آوردم و نصف یک سوال بی جواب موند که همونو قبل تسک ۳ ازم پرسید. نمی دونم این پوئن منفیه یا نه! اگه کسی می دونه بهم بگه! تسک ۳) بدجوری قلقلک داد. در مورد سیاسیتهای دولت در مورد کتابخونه ها بود! ۲) لیسنینگ: به نظر من سطحش نرمال بود. مثل کمبریج! شاید بعضی از بخشهاش پایینتر بود! کیفیت صدا عالی بود! حتی از گوشی هم بهتر بود! به خاطر استرس ۲ تا سوال از ۴ تای اولو شانسی زدم! ولی بقیشو خوب نوشتم. ۳) ریدینگ: ریدینگ خیلی نرمال و خوب بود. ولی من یه اشتباه بزرگ کردم! از ریدینگ دومی شروع کردم! یه بخشش Y N NG بود منم رفتم توی اون فضا و برای ۲ ریدنگ بعدیش به جای T F ، متاسفانه Y N زدم. حدود ۷ مورد اشتباه خورد! خیلی حالم گرفته شد. به نظر من ریدینگ اولیش از همه بد قلق تر بود. ۴) رایتینگ خیلی خوب بود. گراف و موضوع خیلی روتین! موضوع تسک ۲ دقیقا از کمبریج بود که چرا دکترها و … نسبت به ورزشکاها و سلبریتیها کمتر میگیرن! و چقدر موافق این فرق هستین! تسک ۱ رو ۱۹۰ کلمه نوشتم و تسک ۲ رو ۳۲۲ کلمه! برام دعا کنین! حالا نمره هامم را خواهم زد! نمراتم رو از نظر خودم می نویسم: حالا ببینیم چی میشه: reading : 6 speaking : 6.5-7 writing : 7-7.5 lestening : 6.5 -7 بعش ببینیم حدسام درستن یا نه!

کاربر مهمان

با سالام دوستانی که ۱۷ نوامبر امتحان داشتند، میشه لطف کنند یه توضیحی درباره ی موارد زیر بدن: – ۲تا سوال رایتینگ و موضوع آنها به خصوص سوال اول – ریدینگ از لحاظ سختی سوالات -نحوه ی برگزاری و زمان بندی به موقع – بلندگو ها و کیفیت صدا و نحوه ی چیدمان سالن ممنون امیدوارم همه اون نمره ای که دوست دارند رو بگیرند

کاربر مهمان

از ساعت نه شروع کردن به توضیحات، نه و ربع لیسینینگ شروع شد، حدود ده ردینگ، حدود یازده رایتینگ کلا نظمش خوب بود، نگران نباش ردینگ: قسمت اول ردینگ ما درباره سرگذشت سکه و مراحل تولید آن در یونان قدیم بود، قسمت دوم درباره علل مهاجرت پرندگان بود، قسمت سومش که سخت بود درباره کار کردن زیاد در بعضی کشورها بود رایتینگ: تسک دو: بعضی معتقدند که دولتها بایستی در قسمتهای تحصیلات و بهداشت برای مردم خرج کنند، درحالیکه بعضی دیگر مخالفند. بر روی هر دو ایده بحث کنید تسک اول: سه تا پای چارت بود که گفته بود مقایسه کنید، درباره درهای موجود در دانشگاه و علاقه دانش آموزان به آنها لیسینینگ: امتحان در کلاسهای سی نفره برگزار شد، در هر کلاس دو اسپیکر وجود داشت، انصافا کیفیت خوب بود دعای ما یادت نره

کاربر مهمان

ببخشید من یه سوال درباره شماره صندلیمون داشتم!شماره ای که باید بالای برگه ایلتس به عنوان شماره داوطلبی نوشت، همون receipt نامبری است که توی سایت تهران ایلتس برای ما درج شده است؟ چون من هیچ شماره دیگری پیدا نمیکنم.ممنون میشم جواب بدید واقعا نگرانم که نکنه روز اسپیکینگ شماره ام رو نگرفته باشم

کاربر مهمان

نه روز امتحان کتبی شماره داوطلبیتون مشخص میشه و همونو روی برگه ها مینویسید

کاربر مهمان

همون روز امتحان شماره داوطلبی یا candidate number رو دریافت میکنید… روز مصاحبه شماره ای نمیدن که شما نگرفته باشی روی صندلی هم زده اصلا نگران نباشید

کاربر مهمان

سلام دوستان . در مورد مدارکی که باید سر جلسه اسپیکینگ تهران ایلتس ببریم ، حتما اون فرمی رو که گفتن دانلود کنیم با خودمون ببریم یا الکیه؟ فرم+ رسید پرداخت + ۲ تا فوتو+ پاسپورت و کپیش+ کپی کار نامه قبلی+ عابر بانک؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دیگه چی لازم ببریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر مهمان

الکی چیه دوست من!! حتما فرم رو پر بفرمایید، اولین چیزی که میخوان همینه….رسید و ۲تا عکس و پاس و کپی اش و ۵۰۰۰ تومان بابت پست کارنامه و بقیه مدارکی که گفتین عابر بانک لازم نیست

کاربر مهمان

اگزمینری هست توی آیلتس تهران که توی آزمون ۱۷ نوامبر توی اتاق دست راست نشسته بود. در مورد این اگزمینر واقعا لازمه که قبلش آمادگیش رو داشته باشین. – خودش نمیاد دعوتتون کنه به اتاق. همونجا پشت صندلی نشسته. – اول باهات یه مقدار صحبت نمی‌کنه. تقریبا دومین یا سومین جمله‌ش اینه که می‌خوایم شروع به ضبط کنیم. – حین صحبت شما، کوچکترین علامتی که بتونین درکی از احساسی که داره داشته‌باشین نخواهید دید. باید این آمادگی رو داشته باشین که ناگهان در شرایط امتحان قرار می‌گیرین و وقتی ازتون سوال می‌شه وابسته به فیدبک‌های ممتحن نباشین. خودتون مستقل جمله‌هاتون رو توی ذهنتون بسازین و ببرین جلو تا خودش قطع کنه حرفتون رو. به عبارتی فکر کنین سوال‌ها رو داره یه ضبط می‌پرسه و جلوتون هم دیواره. اینجوری خیلی بهتر جواب می‌دین. به صورت کلی امتحان اسپیکینگ آیلتس تهران فضای خوب و آرومی داره. نگران چیزی نیاز نیست باشین. همه چیز خوبه. فقط حواستون به این یه مورد که گفتم باشه! همگی موفق باشین.

کاربر مهمان

دوست عزیز میشه جنسیت و اسم یا فامیلی از این ممتحن بگین؟من یبار تو تهران آیلتس امتحان دادم سال پیش با یه خانمی بودم که اسم کوچیکشو یادمه فقط.اسمش شادی بود.ایشون ممتحن خوبی بود به نظرم.با اینکه من شاید نزدیک ۱۰ بار گفتم thats it و جمله مو قطع کردم بهم ۶٫۵ داد ولی خب fluent صحبت میکردم و اعتماد به نفس داشتم.یادمه فقط تو ذهنم بود که دهنمو باز کنمو حرف بزنم.باید قبلش تمرین کنید.مثلا phrase های مناسبی رو حفظ کنید که سریع بکار ببرین.بخواین من من کنید زیاد تاثیر خوبی نداره.یادتون باشه موقع حرف زدن تو ذهنتون یبار گرامرو مرور نکنید بعد جملشو بگین که باعث مکث های بدی میشه.موفق باشین

کاربر مهمان

اسمش احتمال هلن هست من بد شانسم با این خانوم بودم… تو تاپیک مربوط به ممتحن در موردش توضیح دادم چشم ابرو مشکی ، عینکی ، میانسال و سلسله جبال یخ! خدا کمکم کنه

کاربر مهمان

سلام بچه ها من هم با خانوم هلن امتحان داشتم در مجموع ایشون خانوم خونسردی هستند و زیاد اهل احساسات نیستن، البته تا حدی حق هم دارن از سر صبح تا عصر باید اسپیکینگ بگیره خودتو بذار جای اون، با این لهجه و حرف زدن ما بنده خدا باید هم کم حوصله باشه انشاالله که نمره عالی به همه ما داده باشه

کاربر مهمان

من با ایشون مشکل ندارم، فرمایش شما هم درسته…اما حقی بهشون نمیدم چون از نظر من یه اگزمینر بهتره کمی از روانشناسی در این مواقع بدونه… ولی کاش کمی اونها خودشون رو میذاشتن جای ما… توکل به خدا دوست خوبم

کاربر مهمان

سلام دوستان کسی میدون تاریخ اسپیکنگ تهران ایلتس معمولا چند روز بعد یا قبل امتحان کتبیه؟ برای کسانی که شهرستان هستن تاریخ رو نزدیک به روز امتحان میذارن یا واسشون فرقی نداره که ساکن شهرستان باشی یا تهران؟

کاربر مهمان

سلام اسپیکینگ معمولا یه هفته قبل از ازمون کتبی شروع میشه و تا روز قبل از ازمون کتبی تموم میشه خوشبختانه ایلتس تهران خیلی برنامه ریزی خوبی دارن، در روزهای ابتدایی کاندیداهای تهران و کرج اسپیکینگ دارن و شهرستانی ها اخر هفته اگه در موقع ساختن پروفایل دقت کرده باشی میپرسه کرجی و تهرانی هستین یا شهر دیگر

کاربر مهمان

۱۰ روز قبل از آزمون کتبی. من خودم منتظر ایمیلشون نموندم و هر روز سایت رو چک می کردم و زودتر فهمیدم.

کاربر مهمان

سلام بچه ها. من ۱۷ نوامر امتحان دارم.محل ازمون کتبی و ساعت و اینا رو کجا مشه پیدا کرد؟ محل مصاحبه که سعادت اباد هست دیگه؟ الان برای مصاحبه میرم..باید با خودم فی بانکی + عکس (اخه میخوام تغییر بدم) + فرم trf توی سایت رو ببرم درسته؟ بعد دوستان این ایمیلی که زدن و گفتن این فرم رو دانلود کنید بیارید چیه؟!!! مال من این فرم نه باز میشه و نه دانلود..اصلا چه فرمی هست؟ + با فرم trf فرق میکنه؟ منظورم ۵تا trf رایگانه

کاربر مهمان

سلام، من هم نمیدونم که محل کتبی آزمون کجا هست ، و محل مصاحبه سعادت آباده، درسته . مدارکی که لازمه همراهتون ببرید توی لینک http://ieltstehran.com/index.php?sn=speaking وجود داره که توی اون لینک application form نیز وجود داره که همون چیزی هست که ایمیل کردن. صفحه سوم این فرم همان صفحه trf هست که باید ۵ تا دانشگاه رو بنویسید. اما برای روز مصاحبه لازم نیست این صفحه رو تکمیل کرد و می توان بعدا آن را کامل کرد، اما بقیه صفحات از سوال ۱ تا ۲۲ باید کامل شوند. موفق باشید

کاربر مهمان

سلام دوستان عزیز در رابطه با آمادگی امتحان آیلتس خواستم راهنماییتون کنم من خودم هیچی زبان بلد نبودم یعنی در حد همون دوران مدرسه تازه اونم یادم رفته بود یکی از دوستام زبانکده پرتو دانش رو به من پیشنهاد داد از کلاسای خصوصیشون استفاده کردم سه ماهه نمره آیلتس۷ گرفتم چون خیلی راضی بودم گفتم شاید بتونم به کسی کمک کرده باشم شماره آموزشگاه:۰۲۱-۲۲۶۳۶۳۵۰

علیرضا زارعی دولت آبادی

دوست عزیز همه کسانی که این پست ها رو می خونند می دونند که هیچ آموزشگاه یا موسسه ای چوب و عصای جادویی نداره بزنه به شما که از سطح زبان در حد دوران مدرسه ظرف سه ماه بررسی به آیلتس اونم نمره ۷ ، خداییش یه چیزی بگو بشه باور کرد، یا شما آیلتس امتحان ندادی یا نمی دونی نمره هفت توی آیلتس یعنی چی ؟ از ۶ به بالا هر نیم نمره کلی باید مهارت های بیشتری داشته باشی برای ایلتس هفت دست کم شش ماه تمام شما باید وقت بذاری،

نظرات بسته شده‌اند.