تفاوت Center با Venue آیلتس در چیست؟

1
2408
IELTS Center vs IELTS Venue
IELTS Center vs IELTS Venue

تفاوت Center با Venue آیلتس در چیست؟

چرا در کنار نام برخی از موسسات مجاز برگزار کننده آزمون آیلتس در ایران، نام سنتر “آیلتس تهران” به چشم می خورد؟!

در هنگام ثبت نام در آزمون IELTS در وب سایت رسمی IDP به نشانی ieltsessentials.com در کنار نام برخی مؤسسات مانند مؤسسه “پارسیان” و مؤسسه “پروشات”، نام موسسه IELTS Tehran نیز به چشم می خورد اما علت چیست؟!

به دلیل محدودیتهای اعمال شده از سوی سازمان IDP تعداد انگشت شماری مرکز مادر (Center) در ایران وجود دارد که برای پاسخگویی به نیاز تمام داوطلبین کافی نیست و طبق قوانین IELTS موسسات واجد شرایط (Venue) با همکاری با این مراکز مادر می توانند زیر نظر سازمان سنجش کشور اقدام به برگزاری آزمون نمایند.

اما برای رفع ابهام در این مورد باید به این مهم توجه کرد که کلیه موسسات مجاز و دارای مجوز برگزاری آزمون IELTS طبق لیست اعلام شده توسط تنها مرجع رسمی و معتبر ایران، سازمان سنجش کشور که به نوعی با مراکز دیگر همکاری می کنند، صرفاً در قسمت امور اداری مانند هماهنگی های برگزاری آزمون با مراکز مادر نقطه اشتراک دارند ولی برای برگزاری و اجرای آزمون (هم در قسمت کتبی و هم در قسمت شفاهی) در محیط تأیید شده توسط سازمان سنجش بطور کاملا مستقل عمل می کنند و در نحوه پشتیبانی، محل اجرای آزمون، پذیرایی و اجرا در چهارچوب قوانین آزمون، بطور مستقل رفتار می نمایند.

این امر باعث ایجاد فضای سالم رقابتی بین مراکز خواهد شد و در نهایت به نفع داوطلبانی خواهد بود که به دنبال ارائه خدمات و پیشتیبانی قوی تر در این بازار رقابتی هستند.

با توجه به این نکات و در نظر گرفتن تمام جوانب، بجای نگرانی در مورد کلماتی مانند Center یا Venue، اولویت های انتخاب خود را بر اساس عواملی مثل تاریخ آزمون مورد نظر و کیفیت در نحوه خدمت رسانی و پیشتیبانی اولویت بندی نمایید و ذهن خود را درگیر بازی لغات و جو سازی های تبلیغاتی نکنید!

تفاوت Center با Venue آیلتس در چیست؟
۳.۵ (۷۰%) ۴ votes

1
ارسال دیدگاه جدید

1 تعداد دیدگاه‌ها
0 تعداد پاسخ به دیدگاه‌ها
0 دنبال کنندگان
 
پربحث ترین دیدگاه‌ها
داغترین دیدگاه‌ها
1 تعداد نویسندگان دیدگاه
  اشتراک در این دیدگاه  
اطلاع رسانی
محسن

آیا موسسه شما جزء موسسات مادر هستش؟