آیلتس تضمینی: دروغ یا واقعیت تضمین نمره آیلتس

18
5104
آیلتس تضمینی

آیلتس تضمینی هموراه یکی از گزینه‌های مدنظر از سوی داوطلبان آیلتس است؛ علی الخصوص داوطلبانی که تمایلی به ثبت نام در کلاس‌های گروهی آیلتس ندارند و ترجیح می‌دهند به دلایل فردی نظیر عدم در اختیار داشتن وقت کافی از کلاسهای خصوصی آیلتس استفاده کنند.

 

واقعیت کلاسهای آیلتس تضمینی چیست؟

آیلتس تضمینی در واقع همان کلاس‌های خصوصی یا نیمه خصوصی آیلتس می‌باشد که البته به خاطر عنوان “تضمین” بر روی آن معمولا هزینه‌ای بالاتر از کلاس‌های خصوصی هم دارند. در مدل کلاس‌های آیلتس تضمینی، موسسه برگزارکننده گارانتی می‌کند که چنانچه شما به نمره مدنظرتان (معمولا تضمین نمره ۷ آیلتس) نرسیدید، بخشی از هزینه شما یا حتی کل شهریه پرداختی داوطلب را مسترد نماید! تا اینجای کار همه چیز به نظر بدون اشکال میرسد! اما ایراد کار کجاست؟

دقت کنید معمولا موسساتی اقدام به برگزاری کلاس تضمینی آیلتس می‌نمایند که نمی‌توانند کلاس‌های گروهی خود را به حد نصاب برسانند. از همین رو بر روی کلاسهای خصوصی آیلتس تمرکز می‌کنند. از طرفی دیگر با توجه به بالا بودن هزینه کلاسهای خصوصی آیلتس و عدم تمایل بیش از ۹۵ درصد از داوطلبان به شرکت در این نوع از کلاسها (به دلایل اقتصادی) از ترفند اضافه کردن واژه آیلتس تضمینی استفاده می‌نمایند. ترفندی که قبل از عقد قرارداد با زبان آموز با این ادعا مطرح می‌شود:

اگر نمره آیلتس مد نظر خود را نگیرید، کل پول‌تان را پس می‌دهیم!

متاسفانه اینجاست که داوطلب گمان می‌کند که در هر صورت یا نمره خود را می‌گیرد و اگر هم نگرفت، متضرر نشده؛ چرا که می‌تواند کل شهریه پرداختی خود را عودت بگیرد!

اگر نمره مد نظرتان را نگیرید چه می‌شود؟!

اجازه دهید پاسخ به این سوال را با یک سوال آغاز کنیم! تا بحال کسی از دوستان یا اطرافیان خود را دیده‌اید که در صورت عدم کسب نتیجه موردنظرش شهریه خود را آن هم به صورت تمام و کمال عودت گرفته باشد؟! ما هم بعید می‌دانیم پاسخ شما به این سوال آری باشد! باید اذعان کردن که بدون استثنا در تمام موسساتی که دوره‌های آیلتس تضمینی را برگزار می‌کنند، قراردادی را به داوطلب تحمیل می‌نمایند که حتی شاید بندهای آن در نگاه اول عادی به نظر برسد. بندهایی نظیر:

  • کسب نمره لازم در آزمون تعیین سطح
  • شرکت در تمامی جلسات کلاس تضمینی آیلتس و عدم غیبت
  • سعی شایسته در یادگیری
  • تلاش و پشتکار زبان آموز
  • انجام صحیح و کامل کلیه تمارین کلاسی مطروحه از سوی استاد
  • حضور در تمامی آزمون‌های کلاسی
  • قبولی و کسب نمره میانگین مدنظر واحد آموزش موسسه در امتحان‌های کلاسی

و …اینجاست که در صورت عدم کسب نمره مدنظر داوطلب در آزمون آیلتس به یکی از بندهای ساده بالا در قرارداد داوطلب استناد خواهد شد و در واقع هیچ وقت خبری از بازگشت کل یا حتی بخشی از هزینه پرداخت شده کلاس آیلتس تضمینی وجود ندارد!

آیا واقعا نمره آیلتس را می‌توان تضمین کرد؟!

بیش از یک دهه تجربه آفرینش در برگزاری دوره‌های تخصصی آیلتس این اطمینان را به ما می‌دهد که به جرأت بیان کنیم که هیچ راه واقعی، اصولی و اخلاق مدارانه برای تضمین نمره آیلتس وجود ندارد. چه بسا بسیاری از دواطلبان را دیده‌ایم که از نمره بالای رایتینگ خود در آزمون اصلی مطمئن بوده‌اند اما سیستم جدید تصحیح رایتینگ در آزمونهای آیلتس باعث شده گاها حتی ۱ نمره کمتر از نمره مورد انتظار خود را کسب کنند.

در پایان باید خاطر نشان کرد که آیلتس تضمینی دو سو دارد! سوی اول سطح دانش حرفه‌ای مدرس آیلتس و سوی دیگر در واقع فقط شما و سخت کوشی شماست و آیلتس آزمونی که به یک نسبت به هر دوی اینها احتیاج دارد!

آفرینش در اینستاگرام

blank

اشتراک در این دیدگاه
اطلاع‌رسانی
18 دیدگاه‌
تازه ترین دیدگاه‌ها
قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها بیشترین رأی
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌ها