ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
آیلتس تضمینی: دروغ یا واقعیت تضمین نمره آیلتس

آیلتس تضمینی: دروغ یا واقعیت تضمین نمره آیلتس

آیلتس تضمینی هموراه یکی از گزینه‌های مدنظر از سوی داوطلبان آیلتس است؛ علی الخصوص داوطلبانی که تمایلی به ثبت نام در کلاس‌های گروهی آیلتس ندارند و ترجیح می‌دهند به دلایل فردی نظیر عدم در اختیار داشتن وقت کافی از کلاسهای خصوصی آیلتس استفاده کنند.

واقعیت کلاسهای آیلتس تضمینی چیست؟

آیلتس تضمینی در واقع همان کلاس‌های خصوصی یا نیمه خصوصی آیلتس می‌باشد که البته به خاطر عنوان “تضمین” بر روی آن معمولا هزینه‌ای بالاتر از کلاس‌های خصوصی هم دارند. در مدل کلاس‌های آیلتس تضمینی، موسسه برگزارکننده گارانتی می‌کند که چنانچه شما به نمره مدنظرتان (معمولا تضمین نمره ۷ آیلتس) نرسیدید، بخشی از هزینه شما یا حتی کل شهریه پرداختی داوطلب را مسترد نماید! تا اینجای کار همه چیز به نظر بدون اشکال میرسد! اما ایراد کار کجاست؟ دقت کنید معمولا موسساتی اقدام به برگزاری کلاس تضمینی آیلتس می‌نمایند که نمی‌توانند کلاس‌های گروهی خود را به حد نصاب برسانند. از همین رو بر روی کلاسهای خصوصی آیلتس تمرکز می‌کنند. از طرفی دیگر با توجه به بالا بودن هزینه کلاسهای خصوصی آیلتس و عدم تمایل بیش از ۹۵ درصد از داوطلبان به شرکت در این نوع از کلاسها (به دلایل اقتصادی) از ترفند اضافه کردن واژه آیلتس تضمینی استفاده می‌نمایند. ترفندی که قبل از عقد قرارداد با زبان آموز با این ادعا مطرح می‌شود: اگر نمره آیلتس مد نظر خود را نگیرید، کل پول‌تان را پس می‌دهیم! متاسفانه اینجاست که داوطلب گمان می‌کند که در هر صورت یا نمره خود را می‌گیرد و اگر هم نگرفت، متضرر نشده؛ چرا که می‌تواند کل شهریه پرداختی خود را عودت بگیرد!

اگر نمره مد نظرتان را نگیرید چه می‌شود؟!

اجازه دهید پاسخ به این سوال را با یک سوال آغاز کنیم! تا بحال کسی از دوستان یا اطرافیان خود را دیده‌اید که در صورت عدم کسب نتیجه موردنظرش شهریه خود را آن هم به صورت تمام و کمال عودت گرفته باشد؟! ما هم بعید می‌دانیم پاسخ شما به این سوال آری باشد! باید اذعان کردن که بدون استثنا در تمام موسساتی که دوره‌های آیلتس تضمینی را برگزار می‌کنند، قراردادی را به داوطلب تحمیل می‌نمایند که حتی شاید بندهای آن در نگاه اول عادی به نظر برسد. بندهایی نظیر:
  • کسب نمره لازم در آزمون تعیین سطح
  • شرکت در تمامی جلسات کلاس تضمینی آیلتس و عدم غیبت
  • سعی شایسته در یادگیری
  • تلاش و پشتکار زبان آموز
  • انجام صحیح و کامل کلیه تمارین کلاسی مطروحه از سوی استاد
  • حضور در تمامی آزمون‌های کلاسی
  • قبولی و کسب نمره میانگین مدنظر واحد آموزش موسسه در امتحان‌های کلاسی
  • و …اینجاست که در صورت عدم کسب نمره مدنظر داوطلب در آزمون آیلتس به یکی از بندهای ساده بالا در قرارداد داوطلب استناد خواهد شد و در واقع هیچ وقت خبری از بازگشت کل یا حتی بخشی از هزینه پرداخت شده کلاس آیلتس تضمینی وجود ندارد!

آیا واقعا نمره آیلتس را می‌توان تضمین کرد؟!

بیش از ۱۷ سال تجربه آفرینش در برگزاری دوره‌های تخصصی آیلتس این اطمینان را به ما می‌دهد که به جرأت بیان کنیم که هیچ راه واقعی، اصولی و اخلاق مدارانه برای تضمین نمره آیلتس وجود ندارد. چه بسا بسیاری از دواطلبان را دیده‌ایم که از نمره بالای رایتینگ خود در آزمون اصلی مطمئن بوده‌اند اما سیستم جدید تصحیح رایتینگ در آزمونهای آیلتس باعث شده گاها حتی ۱ نمره کمتر از نمره مورد انتظار خود را کسب کنند. در پایان باید خاطر نشان کرد که آیلتس تضمینی دو سو دارد! سوی اول سطح دانش حرفه‌ای مدرس آیلتس و سوی دیگر در واقع فقط شما و سخت کوشی شماست و آیلتس آزمونی که به یک نسبت به هر دوی اینها احتیاج دارد!
مقالات مرتبط
18 نظر
mehdi

میخوام ثبت نام کنم در کلاسهای خصوصی از کجا شروع کتم

محمد

من قراردادشونو دیدم، اینا اولا نمره overal رو تضمین میکنند و چنانچه مثلا reading 7,5 writing 5,5 شده باشید، و بقیه هم در حد 6،5 باشید، نمره کلی شما 7 میشه ولی بعید میدونم رایتینگ 5،5 به درد کسی بخوره. مشکل دیگه قرارداد همین بندهاییه که اضافه میکنن و نکته ی دیگه اینه که تو قراردادشون نوشته یک نمره زیر نمره تضمین، 10 جلسه کلاس رایگانمیذارند و اگه نمرتون زیادی کمشد پولو میدن که البته با توجه به بندهای گفته شده محاله. من قراردادو دیدم پاشدم خدافظی کردم خیلی دزدن

Parsa

عالی بود!

Leila

کاش زودتر از اینا،این پست رو میذاشتین.متاسفانه موسساتی که تضمینی کار میکنن مثل قارچ رشد کردن!

Nima

اگه موسسه ای خوب باشه،اگه استادی خوب باشه دیگه تضمین نیاز نیست.خلاص!

Bahar

خوبه شما هستین تا زبان آموزا رو از دست این موسسات نجات بدین!!!

فرهاد

اگه شما هر شهر شعبه داشته باشین ما زبان آموزا هم از دست این موسسات کلاهبردار خلاص میشیم!ولی شما فقط تهران شعبه دارین…

سعید

پست خوبی بود.ممنون

Masoud

اینم یه نوع تبلیغ وسوسه برانگیزه تا کلاساشون پر بشه.به هر حال همه که آفرینش نمیشن!

Nastaran

واقعا تا کی این موسسات میخوان زبان آموزا رو گول بزنن؟!امیدوارم این پست رو همه بخونن.نمره آیلتس فقط به تلاش خودمون بستگی داره چیزی نیست که بشه تضمین کرد!

Sina

این موسسات کلاهبردارن.آیلتس چیزی نیست که بشه تضمین کرد!!!

Sara

همه این موسساتی که تضمین میکنن از دم کلاهبردارن و دقیقا همشون از همین موسساتی هستن که کلاساشون ظرفیتشون تکمیل نمیشه یا از راه درست و عادی نمیتونن زبان آموز جذب کنن.
واقعا پست مفیدی بودی.امیدوارم بچه ها آگاه بسن و فریب این تبلیغات رو نخورن…

شاهین

سلام وارد موسسه … در سعادت آباد نشوید که با دوره های کلاهبردارانه ی سامیت آیلتس در مشاوره ی اول همه چیز رو براتون جذاب نشون میدن و فکر میکنید که چقدر گرفتن نمره راحت هست اما وقتی وارد موسسه میشید و لاس ها رو میرید میفهمید که همه چیز سرکاریه . من استادی داشتم که خودش آیلتس نداده بود حتی یه آزمون ماک هم ندادن استاداشون که بدونند فرمت آزمون چیه…! واقعا متاسفم بابت هزینه و وقتی که در این موسسه تلف شد و امیدوارم دوستان دیگه گرفتار اینجور کلاهبرداری ها نشوند.

آفرینش

احتراما نام موسسه بدلیل مغایرت با قوانین درج کامنت حذف شد

سمیرا

چقدر خوبه که با این مطالب ذهن داوطلبا رو برای انتخاب درست باز میکنید و راهنمایی میکنید. ممنون از شما

عرفان

آیلتس رو هیچ جوره نمیشه تضمین کرد. کاری که به شما مربوطه رو دیگران نمیتونن تضمین کنن !

Sara E

تو ایران هیچ وقت تعهدی به نام تضمین وجود نداره و نخواهد داشت! هر جا دیدید که یک ایرانی داره کالا یا خدماتی رو تضمین میکنه فقط برای اینه که فروشش رو ببره بالا

محمد

کاملا موافقم. من حدود ۶ ماه قبل از طریق تبلیغات بسیار زیاد یکی از همین موسسات تصمصم گرفتم آیلتس تضمینی بگیرم. رفتم اونجا و گفتند ۱۲ جلسه نیاز داری هر جلسه ام ۱۵۰ هزار تومن . تضمین نمره ۷ آیلتس هم میخواستم. نهایتا من ۶ شدم. رفتم مراجعه کردم برای عودت گرفتن شهریه گفتند تو یکی از آزمونهای نهاییت نمره ۶.۵ اوورال گرفتی و نمیتونیم پولتو مطابق با قرارداد پس بدیم!!! این بازیا همش کلاهبرداریا و متاسفانه من هم فریب خوردم

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.