آیلتس کامپیوتری به ایران آمد! (بروزرسانی شد)

4
6895
آیلتس کامپیوتری

بروزرسانی: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

آزمون کامپیوتری آیلتس Computer Delivered IELTS به ایران رسید.

همانطور که حدود ۲ سال قبل (۲۶ مرداد ۱۳۹۷) برگزاری قریب الاتفاق آزمون کامپیوتری آیلتس را به اطلاع زبان‌آموزان گرامی رساندیم، اکنون شاهد آن هستیم که این آزمون با تلاشهای مدیران محترم سازمان سنجش در کشور ایران نیز برگزار می‌شود.

خانه آیلتس آفرینش با پیش‌بینی این مهم و از همان ۲ سال قبل اقدامات سخت‌افزاری و لجستیکی لازم برای داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس کامپیوتری را دارند را مهیا کرده و به زودی کلاس‌های آیلتس منطبق با شرایط مختص این آزمون را آغاز خواهد کرد.


 

آیلتس کامپیوتری به مرزهای ایران رسیده است. ( ترکیه، پاکستان…) به گزارش سایت رسمی آیلتس در حال حاضر شانزده کشور آیلتس کامپیوتری را برگزار می‌کنند.

شایان ذکر است که این امتحان هیچ گونه تفاوتی با امتحان کاغذی ندارد و فقط در سنتر های رسمی آیلتس و بر روی پلت‌فرم از پیش طراحی شده روی رایانه اجرا می‌شود.

مصاحبه اسپیکینگ تغییری نکرده است و کماکان به صورت رو در رو با یک ممتحن انجام می‌گیرد.

شما همیشه حق انتخاب میان آزمون کاغذی و کامپیوتری را خواهید داشت و محدود به یک گزینه نخواهید بود!

امتحان آیلتس کامپیوتری و کاغذی کاملا یکسان هستند و شما نیازی به تمرین یا کتاب متفاوت ندارید!

آفرینش فعلا آزمون آیلتس کامپیوتری را فقط برای کسانی که با رایانه سریعتر کار می‌کنند و برای دیدن و گزارش نتایج خود عجله دارند، توصیه می‌کند. (پلتفرم مربوطه در کامپیوتر spell checker ندارد و دیکته مانند امتحان کاغذی بسیار مهم است.)

پی نوشت:
هزینه آزمون آیلتس کامپیوتری در استانبول و آنکارا حدود دویست و چهل لیر ترکیه از آزمون کاغذی بیشتر است.(کاغذی ۶۶۰ لیر و کامپیوتری ۹۰۰ لیر ترکیه)

نتایج آزمون آیلتس کامپیوتری پس از ۵ تا ۷ روز اعلام می‌شود. (نتایج آزمون کاغذی پس از ۱۳ روز کاری)

فعلا هیچ سنتری در ایران آزمون کامپیوتری آیلتس را برگزار نمی‌کند. اما ظاهرا IDP در حال ایجاد زیر ساخت در سنترهای ایرانی برای انجام این کار است.

همانطور که پیشتر بارها در کانال و سایت آفرینش ذکر شد، آفرینش زیر ساخت‌های لازم را فراهم نموده، و پس از اولین آزمون کامپیوتری آیلتس در ایران، کلاس و ورکشاپ‌های کامپیوتری را به برنامه عادی کلاسهای خود خواهد افزود.

خبر به زبان انگلیسی از سایت رسمی آیلتس
Computer delivered IELTS

آفرینش در اینستاگرام

اشتراک در این دیدگاه
اطلاع‌رسانی
4 دیدگاه‌
تازه ترین دیدگاه‌ها
قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها بیشترین رأی
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌ها