ثبت نام کلاسهای حضوری ترم خرداد

آزمون ماک چیست؟

آزمون ماک چیست؟ این سوالی است که متقاضیان تازه وارد برای شرکت در آزمون آیلتس می پرسند. آزمون Mock نوعی آزمون شبه آیلتس است که برای آمادگی بیشتر در آزمون اصلی برگزار می شود.  آفرینش در این مقاله درباره آزمون ماک به شکل جامع توضیح می دهد.

آزمون Mock

“آزمون ماک” نوعی آزمون آزمایشی است که داوطلبین عزیز می توانند قبل از آزمون اصلی در آن شرکت کنند. درواقع فرمت و ساختار آزمون ماک کاملا مشابه آزمون آیلتس است تا داوطلبین با ساختار سوالات، نحوه برگزاری امتحان و … آشنا شوند.

مزایای شرکت در آزمون ماک

شرکت در آزمون ماک مزایای بسیار زیادی دارد و توصیه می شود تا داوطلبین آزمون حتما در حداقل در دو آزمون ماک قبل از آزمون اصلی خود شرکت کنند. مزایای امتحان Mock عبارت است از:
  • آشنایی با نوع سوالات، ساختار، مدت زمان، نحوه برگزاری امتحان و …
  • کاهش استرس و اضطراب داوطلبین در روز آزمون اصلی
  • شناخت نقاط ضعف و قوت
  • حدس احتمالی نمره شما در روز آزمون
  • به چالش کشیدن خود با هزینه بسیار کمتر از آزمون اصلی آیلتس
  • ایجاد امید و انگیزه داوطلبین برای مطالعه هدفمندتر
  • سنجش درست و اصولی سطح دانش زبانی فرد مطابق با استانداردهای آزمون آیلتس
علاوه بر مزایای ذکر شده ، آزمون ماک آیلتس برای افرادی که علاقه دارند تا در سطح آیلتس دانش خود را افزایش دهند، اما قصد شرکت در آزمون آیلتس اصلی را ندارند، گزینه عالی است. زیرا هزینه بسیار ارزان تری داشته و سوالات کاملا مطابق با استانداردهای آزمون آیلتس است.

انواع آزمون ماک

همانطور که آزمون آیلتس دارای دو نوع جنرال و آکادمیک است، آزمون ماک نیز شامل دو نوع آکادمیک و جنرال است. داوطلبین عزیز مطابق بر نوع هدفشان در آزمون ماک می توانند شرکت کنند. درصورتیکه قصد اخذ ویزای تحصیلی دارید، در آزمون ماک آکادمیک باید شرکت کنید. برای اخذ ویزای کاری نیز ماک جنرال برای شما گزینه مناسبی است.

زمان مناسب برای شرکت در امتحان Mock

زمان مناسب برای شرکت در آزمون ماک بسیار بااهمیت است. درواقع داوطلب آزمون آیلتس نباید به سرعت در آزمون ماک شرکت کند چراکه هنوز آمادگی کافی برای شرکت در آزمون را ندارد و ممکن است با گرفتن نمره پایین امید و انگیزه خود را از دست بدهد. از طرفی شرکت در آزمون ماک یک یا دو روز قبل از آزمون اصلی بسیار اشتباه است. بهترین زمان شرکت در امتحان آزمایشی آیلتس دو الی سه هفته قبل از آزمون اصلی است. این آزمون به مطالعه و روند دریافت آیلتس شما بسیار کمک می کند و به شما دقیقا نشان می دهد که در کدام مهارت ها ضعف دارید و در کدام مهارت بسیار خوب عمل می کنید. توصیه خانه آیلتس آفرینش به شما عزیزان این است که حداقل در دو ماک شرکت کنید. بهتر است ماک دوم در اواسط پروسه مطالعه شما باشد. به طور مثال اگر برنامه ریزی شما برای آمادگی در آزمون 8 ماه است، ماک دوم باید ماه چهارم، پنجم باشد. اگر قصد دارید در ماک سومی نیز شرکت کنید، حتما حداقل سه هفته قبل از آزمون اصلی شما باشد. به یاد داشته باشید که آزمون ماک بسیار بااهمیت است، اما اگر زمان شرکت در آزمون اشتباه باشد، برعکس عمل می کند. درواقع زمانیکه شما هنوز آماده نیستید و مطالعه هدفمندی را شروع نکردید، آزمون Mock باعث ناامیدی شما می شود.

ساختار آزمون ماک

“آزمون ماک” نیز مطابق آزمون آیلتس است و از چهار بخش شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن تشکیل شده است. مدت زمان برای آزمون ماک حدود 2 ساعت و 5 دقیقه همانند امتحان آیلتس طول می کشد. آزمون اسپیکینگ نیز چند روز قبل یا بعد به صورت مصاحبه برگزار می گردد. ممتحن آزمون اسپیکینگ در تمام مراکز از اساتید باتجربه و کارآزموده بوده که با مکالمه با شما سطح دقیق شما طبق استانداردهای آیلتس را اجرا می کند.

نحوه ثبت نام در آزمون ماک آیلتس

جهت ثبت نام در آزمون ماک، ابتدا باید مراکزی که این آزمون را برگزار می کنند، پیدا کنید. سپس به سایت رسمی هریک مراجعه کنید و اقدام به ثبت نام کنید. خانه آیلتس آفرینش به طور مداوم آزمون ماک آیلتس جنرال و آکادمیک را با هزینه مقرون به صرفه برگزار می کند. از طرفی این موسسه با در نظر گرفتن محیطی مناسب و آرام، تجهیزات حرفه ای مثل هدست با کیفیت، میز مناسب و … به روند آزمون ماک شما کمک می کند. آزمون ماک خانه آیلتس آفرینش کاملا مطابق با استانداردهای آزمون آیلتس طراحی شده است و با شرکت در این آزمون می توانید نمره خود در آزمون اصلی را براحتی حدس بزنید.

برگزاری آزمون لیسنینگ ماک

بخش اول” آزمون ماک” بخش لیسنینگ یا شنیداری است که در خانه آفرینش تجهیزات مناسب و باکیفیتی در ابتدای آزمون به شما ارائه می شود تا این مرحله را با موفقیت پست سر بگذارید. در این مرحله به سوالات گوش داده و همزمان به سوالات پاسخ می دهید. به یاد داشته باشید که همانند آزمون اصلی فایل صوتی تنها یکبار پخش می شود.

برگزاری ریدینگ ماک

قسمت دوم آزمون بخش ریدینگ است که شامل سه متن طولانی است. اگر در ماک آکادمیک شرکت کنید، متون تخصصی و علمی هستند و در صورت شرکت در ماک جنرال متون بیشتر شامل موضوعات عمومی و روزمره هستند. در این مرحله باید به 40 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهید. این نکته را از یاد نبرید که در بخش ریدینگ هرگز زمان اضافی برای انتقال پاسخ ها به پاسخنامه وجود ندارد. برگزاری رایتینگ Mock بخش نوشتاری بسیار حساس و بااهمیت است که شامل دو بخش اصلی است. در آزمون ماک جنرال باید یک نامه اداری و یا یک ایمیل را بنویسید. درحالیکه در آزمون ماک آکادمیک در تسک اول یک نمودار یا گراف باید به شکل اصولی توضیح دهید. تسک دوم بخش نوشتاری در آزمون ماک به صورتی است که باید درباره موضوعی حداقل 250 کلمه بنویسید.

برگزاری اسپسکینگ ماک

آزمون اسپیکینگ چند روز قبل یا بعد از امتحان اصلی ماک انجام می شود. این آزمون به صورت مصاحبه است که در اتاقی توسط ممتحن آزمون انجام می شود.

سوالات متداول

  1. آزمون ماک چیست؟ امتحان ماک یعنی آزمون آزمایشی آیلتس که با هزینه کمتری می توانید خود را به چالش بکشید.
  2. مزیت های “آزمون ماکگ چیست؟ با شرکت در آزمون ماک می توانید با فرمت و ساختار سوالات آشنا شوید، استرس خود را در روز آزمون اصلی کنترل کنید، نمره احتمالی خود برای آزمون اصلی حدس بزنید، نقاط ضعف و قوت خود را بشناسید.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.