بدون‌ شک‌ می‌توان‌ مهمترین‌ علت‌ عدم‌ موفقیت‌ داوطلبان‌ ایرانی‌ در آزمون‌ IELTS را عدم‌ آشنایی‌ آنها با شرایط‌ واقعی‌ برگزاری‌ آزمون‌ بین‌المللی ‌IELTS دانست. ‌ آفرینش در یک‌ برنامه‌ منسجم‌ طی ‌۸ مرحله‌ برگزاری‌ آزمونهای‌ استاندارد بین‌المللی ‌ IELTS Mock Exam این‌ نقیصه‌ مهم‌ را کاملاً برطرف‌ نموده‌ است‌. هر مرحله‌ از مجموعه‌ آزمونهای‌ آفرینش، جامع‌ بوده‌ که‌ در واقع‌ یک‌ شبیه‌ سازی‌ کاملاً استاندارد شده‌ آزمون‌ اصلی IELTS می‌باشد.

آزمونهای آفرینش در دو قالب استاندارد و تحلیلی برگزار میشود که از لحاظ‌ بار محتوایی‌ و شرایط‌ برگزاری آن‌ در مقایسه‌ با سایر آزمونها متداول‌ در کشور و مؤسسات‌ آموزشی‌ برگزار کننده‌ این‌ دوره‌ها از شرایط‌ منحصر به‌فردی‌ برخوردار است‌ که‌ در زیر به‌ تفصیل‌ به‌ آن‌ اشاره‌ شده‌ است‌:

ویژگیهای آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش (استاندارد و تحلیلی)

 • ielts mock new

  ۱ـ سری جدید آزمونهای استاندارد و دیده نشده آیلتس آفرینش

  آفرینش طی ١٠ سال گذشته، در آزمونهای آزمایشی آیلتس خود از ٨ سری سوال Unseen استفاده میکرد که سطح این سوالات با تلورانس نیم نمره غالباً دشوارتر از Overal نتایج آزمون اصلی بود. خرسندیم اکنون به اطلاع برسانیم که از این پس و برای اولین بار در ایران، آفرینش از سری جدید کاملاً استاندارد و دیده نشده سؤالات انحصاری در آزمونهای آزمایشی خود استفاده خواهد کرد.

  مجموعه تستهای جدید آفرینش که همگی تستهای Unseen میباشند، فرآیندهای پیچیده استاندارد سازی را طی کرده اند:

  در این فرآیندها پس از طراحی اولیه تست توسط گروهی از متخصصین بین المللی آزمون سازی، تست طراحی شده در جامعه آماری نمونه با تعداد بالا اجرا شده است.

  در فرآیند استانداردسازی آزمون، پس از انجام تحلیل های آماری مانند IF (سطح سهولت سؤالات)، ID (سطح تمایز پذیری سؤالات)، CD (توزیع منطقی پاسخها) به علاوه Construct Validation یا اعتبار سنجی ارزیابی مهارتهای ذهنی زبان از طریق Factor Analysis (تحلیل عاملی)، نهایتا جدول تبدیل نمره به سطح استاندارد آزمون طراحی و به همراه بسته تست ارائه شده است.

  ویژگیهای سری جدید سؤالات آزمونهای آزمایشی آفرینش:

  • سؤالات کاملا استاندارد
  • سئوالات در هیچ منبعی وجود ندارد و کاملا دیده نشده است.
  • جدول تبدیل (Conversion Table)
 • null

  ۲ـ بزرگترین جامعه‌ آماری‌ آزمونهای آزمایشی IELTS در جهان!

  قدر مسلم‌ یکی‌ از مهمترین‌ عواملی‌ که‌ در ایجاد شرایط‌ واقعی‌ آزمون IELTS حائز اهمیت‌ می‌باشد، میزان‌ کمی‌ جامعه‌ آماری‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ و امکان‌ مقایسه‌ سطح ‌آموزشی‌ داوطلبان‌ در شرایط‌ کاملاً شبیه سازی شده و ایده‌آل‌ نسبت به‌ سایر رقبا و قرار گرفتن‌ در فضای‌ واقعی ‌آزمون‌ می‌باشد. آفرینش به‌ عنوان‌ اولین و معتبرترین‌ مرکز برگزاری‌ آزمونهای‌ آماده‌ سازی ‌IELTS در کشور، طی مدارک مستند بالاترین‌ جامعه‌ آماری‌ شرکت‌ کننده‌ درآزمونهای‌ شبیه‌سازی‌ شده ‌IELTS در جهان را به‌ خود اختصاص‌ داده‌ است‌! به طور میانگین حداقل ۲۵۰ تا ۸۰۰ نفر داوطلب (با توجه به ظرفیت فضاهای مختلف محل برگزاری آزمون) در آزمونهای آزمایشی آفرینش به صورت  هفتگی شرکت می نمایند. به طور حتم آزمونهای آزمایشی آفرینش، بزرگترین آزمون آزمایشی آیلتس در جهان میباشد که هر هفته جمعه ها برگزار میگردد. تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار داوطلب طی ۱۰ سال در آزمونهای آزمایشی آفرینش شرکت کرده اند که نشان از اعتماد بینظیر زبان آموزان به آزمونهای آفرینش است.

 • null

  ۳- با سابقه ترین، با تجربه ترین و منظم ترین مرکز برگزاری آزمونهای آزمایشی آیلتس کشور

  خانه آیلتس آفرینش از سال ۱۳۸۴ طی ۱۰ سال متوالی و بدون وقفه تاکنون برگزارکننده بیش از ۴۱۰ مرحله آزمونهای آزمایشی آیلتس در کشور بوده است! با قاطعیت اعلام می نماییم، برگزاری این تعداد کثیر از آزمونهای شبیه سازی شده آیلتس نه تنها در کشور ایران بی سابقه و بدون رقیب است، بلکه در تمامی کشورهای جهان نیز مسبوق به سابقه نمی باشد.

 • null

  ۴ـ معتبرترین‌ استاندارد بین‌المللی‌ محتوایی‌ آزمون آیلتس‌

  آفرینش با هدف‌ استاندارد سازی‌ سئوالات‌ آزمون‌، قبل‌ از برگزاری ‌آزمونها‌،‌ بانک‌ سئوالات‌ مذکور را در کار گروهی‌ مشترک‌، متشکل‌ اعضای‌ هیأت‌ علمی‌ اساتید آفرینش پس از بررسی محتوای آموزشی و سطح کیفی و سختی سئوالات آزمون، به‌ تأیید می‌رساند. بدیهی است در طراحی سئوالات آزمون های آزمایشی IELTS آفرینش از منابعی همچون سری کتابهای Cambridge IELTS 1-9 به واسطه تکراری بودن بیش از حد آنها استفاده نمی گردد. در واقع آزمون آزمایشی آفرینش، یک آزمون شبیه سازی شده IELTS نیست! و حکم یک آزمون واقعی IELTS را عیناً با همان درجه سختی و استاندارد دارد.

 • null

  ۵ـ منابع انحصاری سئوالات غیر تکراری و دیده نشده آزمون

  (جدید) سئوالات آزمونهای آزمایشی IELTS آفرینش نه از سری کتابهای Cambridge IELTS 1-11 کپی شده اند و نه از کتابهای متفرقه IELTS بازار گردآوری شده اند و نه از تستهای متفرقه در اینترنت به هم چسبانده شده اند! گرچه چسباندن تستهای متفرقه و مخلوط کردن آن با تستهای کتابهای Cambridge و کتابهای دیگر توسط برخی از مؤسسات، آزمونی به ظاهر دیده نشده و خوش آب و رنگ را برای داوطلبان رقم میزند! اما بدیهی است که این معجون نتایج کاملاً غیر استانداردی را در بر خواهد داشت. به گونه ای که داوطلب با اعتماد واهی به نتایج آزمون آزمایشی خود در این دسته از آزمونها، ضررهای جبران ناپذیری را در آزمون اصلی IELTS متحمل خواهد شد و آنگاه متوجه فاصله زیاد و نتایج غیر واقعی آزمون آزمایشی خود با آزمون اصلی IELTS خواهد شد که شاید فرصت مجددی برای جبران این اعتماد اشتباه نداشته باشد! در واقع مقوله استانداردسازی آزمونهای IELTS به قدری پیچیده و کارشناسانه است که مطمئناً طراحی آن از توانایی یک استاد و حتی یک اگزمینر خارج است! جالب است بدانید مراکز رسمی طراحی آزمون IELTS نیز پس از طراحی آزمونهای خود، بارها و بارها به صورت آزمایشی، آن را اجرا نموده و ضعفها و مشکلات آزمون طراحی شده خود را برطرف می کنند تا آزمون به شرایط استاندارد علمی نزدیک شود. خانه IELTS آفرینش پس از برگزاری بیش از ۴۱۰ مرحله آزمون آزمایشی IELTS و پشت سر گذاشتن آزمون و خطاهای این امتحانات در طول ۱۰ سال برگزاری آنها توسط جمعی از اساتید و ممتحنین صاحب نظر ایرانی، اکنون این اطمینان را به شما می دهد که علاوه بر انحصاری بودن منابع سئوالات خود، استاندارد سازی آن را نیز به دقت و بر اساس نظر ممتحنین و با تکیه بر تجربه سالیان سال برگزاری آزمونهای آزمایشی IELTS خود به انجام رسانیده است. و اینک پس از ۱۰ سال مستمر برگزاری آزمون و مشاهده نتایج داوطلبان شرکت کنندگان در آزمونهای آفرینش و مقایسه آن با نتایج آزمونهای اصلی، با قاطعیت این اطمینان را به شما میدهیم که سؤالات آزمونهای آزمایشی آفرینش کاملاً استاندارد و نتایج آن کاملاً قابل اعتماد هستند!

 • null

  ۶- سطح سختی استاندارد و نمره دهی استاندارد آزمون

  میزان سطح سختی سئوالات آزمونهای آزمایشی و شبیه بودن آن به شرایط واقعی آزمون آیلتس و بالتبع تشابه نمره کسب شده در آزمونهای آزمون های آزمایشی با آزمون اصلی IELTS همواره یکی از دغددغه های شرکت کنندگان در این آزمونها می باشد. خانه آیلتس آفرینش با رصد دقیق و متنواب سطح سختی سئوالات، شیوه برگزاری و استانداردهای بروز شده نمره دهی آزمونهای اصلی آیلتس از طریق کسب اطلاع از اساتید ممتحن خود، استانداردترین سطح سختی و نمره دهی را برای آزمونهای آزمایشی خود برای تطابق حداکثری با شرایط واقعی آزمون اصلی IELTS بر می گزیند. شرکت بیش از ۱۸۰۰۰ نفر زبان آموز در سری آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش و تجربه برگزاری بیش از ۳۰۰ مرحله آزمون آزمایشی و تطابق نتایج مستند داوطلبین آزمونهای آزمایشی آفرینش با آزمون اصلی IELTS، گواهی جدی بر این موضوع میباشد.

 • null

  ۷- برگزاری سکشن Listening توسط هدفونهای حرفه ای سنهایزر

  (جدید) همواره یکی از دغدغه های اصلی شرکت کنندگان در آزمونهای آیلتس، وجود هدفون در سکشن Listening آزمون آیلتس بوده است. در حالی که هنوز بسیاری از مراکز رسمی آیلتس در جهان همچنان از طریق اسپیکر اقدام به پخش فایل Listening در آزمونهای اصلی مینمایند، آفرینش با درک این دغدغه، از هدفونهای حرفه ای سنهایزر در آزمونهای آزمایشی خود بهره میبرد. در حال حاضر Sennheiser جزو برترین های برند هدفون در دنیا میباشد. بدین ترتیب داوطلبان میتوانند از طریق هدفون با تمرکز کامل در بخش Listening آزمونهای آفرینش و بدون کوچکترین مزاحمت صوتی، سؤالات این بخش از آزمون را پاسخ دهند.

 • null

  ۸- انتخاب دلخواه تایم آزمون Speaking

  (جدید) در سیستم ثبت نام آنلاین آزمونهای آزمایشی ماک آفرینش، امکان انتخاب تایم دلخواه آزمون Speaking وجود دارد. بدین ترتیب داوطلب میتواند بر اساس سلیقه و با توجه به شرایط خود، تایم مورد نظرش را در ماژول Speaking سایت آفرینش انتخاب نماید.

 • null

  ۹- طول زمانی کاملاً استاندارد Interview در آزمون Speaking

  طول زمانی استاندارد Interview در آزمون آیلتس، ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می باشد. بدیهی است صرف زمانی کمتری از ۱۱ دقیقه و بیشتر از ۱۴ دقیقه، استاندارد نمره آزمون Speaking را زیر سئوال می برد. Examiner های آفرینش عیناً این بازه زمانی استاندارد را رعایت می نمایند.

 • null

  ۱۰-ارائه‌ نتایج آزمون در کمترین زمان ممکن

  با وجود حجم عظیم تعداد شرکت کنندگان در آزمونهای آزمایشی IELTS آفرینش، این مؤسسه در اقدامی منحصر به فرد و با تکیه بر تلاش شبانه روزی اساتید ممتحن خود، نتایج هر چهار Skill آزمون (حتی Writing) را حداکثر تا ساعت ۱۸ بعد از ظهر روز سه‌شنبه هر هفته از طریق سایت خود در اختیار داوطلبان شرکت کننده قرار می دهد.

 • null

  ۱۱-ارائه‌ فایل اسکن شده تشریحی و تصحیح شده Writing

  آفرینش تنها به ارائه نمره Writing بسنده نمی کند! Writing ها به دقت توسط ممتحن مطالعه شده و تمامی اشتباهات آن در برگه توسط Examiner و با ذکر جزئیات درج می گردد. کار به اینجا هم ختم نمیشود! ممتحن با ارزیابی اشتباهات داوطلب، نکات آموزشی و کلیدی را جهت بهبود نمره داوطلب در آزمونهای بعدی به صورت تشریحی در برگه Writing وی توصیه می نماید. سپس برگه تصحیح شده تمامی داوطلبان آزمون توسط دستگاههای فوق پیشرفته و منحصر به فرد آفرینش در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن، اسکن شده و بدون آنکه نیاز به مراجعه زبان آموز برای دریافت برگه ها وجود داشته باشد، فایل اسکن برگه ها جهت دانلود داوطبین در وب سایت آفرینش منتشر می گردد. بدیهی است داوطلبین میتوانند در صورت تمایل با مراجعه حضوری به شعبه محل برگزاری آزمون، اصل برگه های Writing خود را دریافت نمایند. نمونه فایل اسکن شده Writing یکی از داوطلبان آزمونهای آفرینش به همراه کامنتهای ممتحن را میتوانید در زیر مشاهده نمایید. همچنین آرشیو Writing های تصحیح شده آزمونهای اخیر را میتوانید در این صفحه مشاهده نمایید.

 • null

  ۱۲- ارائه فایل تصحیح و اسکن شده Answer sheet های Listening و Reading

  علاوه بر ارائه فایل اسکن شده Writing، خانه آیلتس آفرینش در اقدام منحصر به فرد دیگری فایل تصحیح و اسکن شده Answer sheet های Listenig و Reading را نیز به داوطلبان آزمونهای آزمایشی خود ارائه می نماید. بدین ترتیب داوطلبان گرامی میتوانند با مشاهد اصل برگه تصحیح شده، جزئیات کامل نحوه تصحیح و چگونگی نمره دهی آزمون خود را در پنل کاربریشان مشاهده نمایند.

 • null

  ۱۳- ارائه فایل صوتی Interview آزمون Speaking و دسترسی به بزرگترین بانک فایلهای صوتی Interview در جهان

  و این هم سنگ تمام آفرینش! فایل صوتی ضبط شده مصاحبه ممتحن با داوطلب پس از هر آزمون به همراه نمره آزمون Speaking و Task Card مربوطه آن مصاحبه در اختیار داوطلبان آزمونهای آزمایشی آفرینش قرار خواهد گرفت. همچنین آفرینش در اقدامی استثنایی، اقدام به ایجاد بانک اطلاعاتی کلیه فایلهای صوتی Interview در آزمونهای خود نموده است. بدون هیچ تردیدی، این بزرگترین بانک صوتی فایلهای آزمون Speaking در جهان میباشد که داوطلبان گرامی میتوانند با مراجعه به آن به بررسی مصاحبه های مختلف و متعدد دیگر داوطلبان شرکت کننده در آزمون و براساس طبقه بندی های نمرات متفاوت آنها باشند. آرشیو فایلهای صوتی Interview آزمونهای اخیر را میتوانید در این صفحه مشاهده نمایید.

 • null

  ۱۴- انتشار سیستماتیک نتایج هر آزمون از طریق ارسال SMS و درج در صفحات وب سایت آفرینش

  با هدف سهولت هر چه بیشتر زبان آموزان شرکت کننده در آزمونهای آزمایشی خانه آیلتس آفرینش و حذف رفت و آمدهای اضافی، نتایج هر آزمون روز یکشنبه هر هفته تا ساعت ۱۸، به صورت کامل (هر چهار Skill) به شماره تلفن همراه هر داوطلب SMS شده و علاوه بر آن در پنل کاربری داوطلبان در سایت www.afarinesh.org نیز منتشر می گردد.

 • null

  ۱۵- پیشتیبانی‌ واقعی‌ و فردی‌ آموزشی‌

  پشیتبانان‌ آفرینش در راستای‌ پیگیری‌ مستمر روند آموزشی‌ کلیه‌ داوطلبان‌، پس از برگزاری هر آزمون، به صورت حضوری به‌ سئوالات‌، ابهامات‌ و مسائل آموزشی ‌زبان ‌آموزان‌ پاسخ‌ داده‌ و آخرین‌ راهنمایی ‌های‌ آموزشی‌ لازم‌ را جهت‌ کسب نتیجه موفق در آزمون رسمی IELTS به داوطلبین‌ ارائه‌ می‌دهند.

 • null

  ۱۶- طرح‌ بیمه‌ IELTS

  آفرینش با هدف‌ حمایت‌ و قدردانی‌ از داوطلبان‌ جدی‌ خود در سری‌ آزمونهای‌ برگزارشده‌، همچنین‌ ایجاد جو رقابت‌ سالم‌ و تشویقی‌ در راستای‌ ارتقاء سطح‌ کیفی‌ آزمونها و بالطبع‌ موفقیت ‌نهایی‌ کلیه‌ داوطلبان‌ در آزمون‌ اصلی‌، طرح‌ بیمه‌ IELTS را اجرا می‌نماید. طبق‌ نظرسنجیهای‌ بعمل‌ آمده‌ از اعضای‌ خانواده‌ آفرینش ، این‌ طرح‌ از جمله‌ مؤثرترین‌ و آرامش‌ بخش‌ترین‌ خدمات‌ ارائه‌ شده‌ به‌ زبان‌آموزان‌ گرامی‌ می‌باشد. طبق‌ این‌ طرح‌ و به‌ استناد ضمانتنامه‌ مذکور، آفرینش کتباً تضمین‌ می‌نماید که حداقل نمره زبان آموز در هر یک از مهارتها در آزمون اصلی برابر با میانگین وی در ۸ آزمون باشد. به این مثال توجه کنید :

  زبان آموزی در ۸ آزمون نمرات ذیل را در مهارت نوشتن کسب کرده است:

  ۴٫۵ – ۵ – ۴ – ۶ – ۵٫۵ – ۵ – ۷ – ۶

  میانگین این زبان آموز در آزمون ها ۵٫۵ خواهد بود و طبق شرایط بیمه ، اخذ حداقل نمره ۵٫۵ در آزمون برای وی کتباً تعیین می گردد.و در صورت عدم کسب این حد نصاب ، عیناً تمام مبالغ پرداختی زبان آموز مسترد خواهد گردید.

 • null

  ۱۷- امکان رزرو آنلاین آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش

  با توجه به حجم بسیار بالای شرکت کنندگان در آزمونهای آزمایشی خانه آیلتس آفرینش و در جهت ایجاد رفاه بیشتر برای زبان آموزان، داوطلبان گرامی می توانند با توجه به ظرفیت باقیمانده در آزمون های آزمایشی Mock آفرینش و با مطالعه راهنمای آزمونهای آزمایشی، نسبت به رزرو آنلاین و شرکت در این آزمونها اقدام فرمایند.

آزمون آزمایشی آیلتس

وجوه تمایز آزمونهای تحلیلی آفرینش (جدید)

 • آزمون آزمایشی آیلتس ماک-IELTS Mock

  جدید: امکانات منحصربفرد کارنامه آزمونهای تحلیلی ماک آفرینش

  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در آزمون
  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در ۱۰ سال اخیر
  • نمودار تغییرات نمرات در آزمونهای اخیر داوطلبپ
  • پراکندگی نمرات در تمامی اسکیلها
  • درصد پاسخگویی به سوالات
  • سرعت پاسخگویی به سوالات Reading
  • الگوی خوانا بودن دستخط
  • تعداد غلطهای دیکته ای داوطلب
 • ielts mock test

  ۲ـ تحلیل آموزشی Speaking توسط ممتحن

  پس از آزمون مصاحبه، ممتحن بر اساس چک لیست آموزشی در یک فایل صوتی مجزای ۳ تا ۵ دقیقه ای به بررسی کامل و جامع عملکرد زبان آموز می پردازد و نقاط ضعف و قوت وی را در قالب تحلیل و توصیه های کاربردی بیان میکند. همچنین راهکارهایی مفید برای ارتقای مهارت اسپیکینگ شخص داوطلب ارائه میشود. لازم به ذکر است تمامی این بازخوردها بر اساس استانداردهای آزمونهای رسمی IELTS ارائه خواهد شد.

 • ielts mock test

  ۳- تحلیل آموزشی مصحح از Writing

  هر یک از داوطلبان ضمن دریافت بازخورهای نوشتاری، در یک فایل صوتی مجزا (۳ تا ۵ دقیقه)، توضیحات جامع تر ممتحن را در مورد عملکرد خود دریافت میکنند و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا میشوند. همچنین از راهکارها، تحلیل و توصیه های کاربردی مصصح Writing برای ارتقای این مهارت بهره مند خواهند شد.

 • ielts mock test

  ۳ـ تحلیل آماری برگه Listening

  تحلیل آماری برگه Listening بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

 • ielts mock test

  ۵ـ تحلیل آماری برگه Reading

  تحلیل آماری برگه Reading بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب

نمونه کارنامه آزمون تحلیلی آیلتس آفرینش

ویژگیهای آزمونهای آزمایشی Mock آیلتس آفرینش
۴.۷ (۹۳.۳۳%) ۱۲ votes