راهنمای ثبت نام آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش

 

IELTS Mock

توضیحات مهم:

 1. آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش در دو نوع استاندارد و تحلیلی برگزار میگردد. جهت مقایسه آزمونهای استاندارد و تحلیلی، این صفحه را مشاهده نمایید.
 2. آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش فقط طی روزهای جمعه هر هفته رأس ساعت ۹ صبح برگزار می گردد.
 3. آزمون مصاحبه یا Interview کلیه داوطلبان در شعبه جردن، 4 روز قبل تا 4 روز پس از آزمون کتبی به مدت ۱۰ دقیقه برای هر شخص برگزار می‌گردد و داوطلبین میبایست پس از خرید آزمون خود از طریق پنل کاربری خود در سایت my.afarinesh.org نسبت به انتخاب تایم دلخواه آزمون Speaking خود اقدام نمایند.
 4. زمان آزمون مصاحبه انتخابی است و داوطلب میبایست از طریق پنل کاربری، تاریخ و ساعت مورد نظر خود را انتخاب نماید. توجه نمایید با توجه به اتوماتیک بودن سیستم انتخاب تایم آزمون مصاحبه، پس از تأیید روز و ساعت Interview، تغییر آن به هیچ عنوان امکان پذیر نمیباشد. لذا در انتخاب روز و ساعت آزمون speaking خود نهایت دقت را مبذول فرمایید.
 5. انتقال یا حذف آزمون نهایتا تا 11 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تا دوشنبه هفته قبل از آزمون مورد نظر امکان پذیر میباشد و داوطلب میبایست شخصاً از طریق پنل کاربری خود برای این عملیات اقدام نماید. توجه نمایید تغییرات در این زمینه به علت سیستم اتوماسیون آنلاین از عهده موسسه خارج میباشد.
 6. جهت پیشگیری از ثبت نام داوطلبان در آزمونهایی با سؤالات یکسان، انواع مختلف آزمون مشخص شده اند. که سیستم اتوماسیون ثبت نام به صورت خودکار از ثبت نام داوطلب در آزمونهای مشابه جلوگیری میکند.
 7. هنگام انتقال آزمون حتما دقت نمایید که نوع آزمون انتخابی شما تکراری نباشد.
 8. برای خرید چند مرحله آزمون و استفاده از تخفیف میباست تیک های تاریخ های مورد نظر خود را زده و روی دکمه خرید دسته ای آزمونهای انتخاب شده کلیک کنید.
 9. آزمونهای آزمایشی آفرینش به صورت مستمر در تمامی روزهای جمعه ماه برگزار میگردد. لذا چنانچه در لیست زیر، یکی از روزهای جمعه را در لیست تاریخ ها مشاهده نمیکنید، به این دلیل است که آزمونهایی که ظرفیت آن تکمیل میشود، از لیست نمایش جدول زیر به صورت خودکار خارج شده و قابل رزرو نخواهند بود.
 10. در صورت وجود هر گونه ابهام و سوالی قبل از تکمیل فرایند بین ساعات ۸ الی ۲۰ با شماره ۰۲۱۲۸۳۱۸ تماس بگیرید.
 11. نشانی محل برگزاری آزمون کتبی، به صورت معمول ۱ هفته قبل از روز برگزاری مشخص خواهد شد و از طریق پیامک به اطلاع داوطلبان گرامی خواهد رسید. در صورت عدم دریافت پیامک، داوطلبان محترم میبایست با مراجعه به پنل ثبت نام آزمونهای ماک (این صفحه) نشانی محل برگزاری آزمون کتبی خود را را چک نمایند.
 12. نشانی محل برگزاری آزمون Speaking: مصاحبه آزمونهای آزمایشی در شعبه جردن (مرکزی) به نشانی خیابان ولی‌عصر عج، بلوار اسفندیار، نرسیده به تقاطع جردن، پلاک ۱۵ برگزار می‌گردد.
 13. نتایج آزمونهای آزمایشی آیلتس (نتایج هر ۴ Skill آزمون) روز سه شنبه بعد از آزمون تا ساعت ۱۸ در بخش پنل کاربری شما در سایت my.afarinesh.org منتشرخواهد شد.
 14. هزینه ثبت‌نام در هر مرحله از آزمونهای آزمایشی استاندارد مبلغ ۱۰۷,۰۰۰ تومان و آزمونهای تحلیلی، ۱۳۷,۰۰۰ تومان می‌باشد.
 15. داوطلبان در انتخاب و شرکت در ۱ و یا هر چند مرحله آزمون آزمایشی (حداکثر ۸ مرحله آزمون به صورت متناوب) مختار هستند. بسته پیشنهادی آفرینش برای کسب نتیجه استاندارد، شرکت در ۸ مرحله از آزمونهای آزمایشی آیلتس به صورت متناوب می باشد.
 16. در صورت رزرو همزمان ۳ و یا بیش از سه مرحله آزمون آزمایشی، هزینه ثبت نام هر مرحله از آزمونها شامل تخفیف خواهد شد.
 17. تخفیفات ثبت نام پکیج های آزمون، صرفاً به داوطلبانی تعلق میگیرد که به صورت همزمان نسبت به رزرو ۳ و یا بیش از سه مرحله آزمون آزمایشی اقدام نمایند، لذا چنانچه به عنوان مثال داوطلبی در مرحله اول ثبت نام خود اقدام به رزرو ۱ مرحله آزمون آزمایشی نماید و در تاریخ دیگری، ۲ مرحله از آزمونهای آزمایشی آفرینش را رزرو نماید، مشمول تخفیف پکیج ۳ عددی نخواهد شد.
 18. بیمه آزمون، تنها مربوط به داوطلبانی است که پک ۸ مرحله ای آزمونها را ثبت نام کرده باشند.
 19. جدول IELTS Band Score آزمون آیلتس را میتوانید در این صفحه مشاهده فرمایید.

معرفی آزمون اکسپرس آفرینش

در سرویس جدید اکسپرس آزمون ماک آفرینش که با ظرفیت محدود ایجاد شده است، داوطلبان گرامی می‌توانند بدون نوبت و بلافاصله در آزمون ماک هفته بعدی آفرینش شرکت نمایند و تنها ۴ ساعت پس از آزمون نتایج خود را دریافت نمایند.

آزمون اکسپرس آفرینش مناسب داوطلبانی می‌باشد که زمان کمی تا آزمون اصلی خود دارند و سرعت عمل در اعلام نتایج آزمون ماک آیلتس برای آنها اهمیت ویژه‌ای دارد.

ظرفیت آزمون ماک اکسپرس آفرینش به صورت هفتگی (سه‌شنبه ساعت ۱۲) باز می‌شود و ظرفیت آن بسیار محدود است.

در آزمون اکسپرس نتایج ۴ اسکیل همراه با فایلهای پاسخنامه و فایل صوتی مصاحبه به داوطلب ارائه می‌شود و به واسطه سرعت عمل در اعلام نتایج، تحلیل اسپیکینگ و رایتینگ داوطلب انجام نخواهد شد.

روز آزمون کتبی:

 1. آزمون رأس ساعت ۹ صبح شروع می شود. لذا چنانچه داوطلب حتی ۱ دقیقه پس از ساعت شروع آزمون به محل برگزاری آزمون برسد، به منظور برقراری نظم آزمون، آرامش داوطلبان و رعایت قوانین آزمون اصلی، داوطلب محترم از شرکت در بخش اول آزمون (Listening) منع خواهد شد. لذا خواهشمندیم حداقل ۳۰ دقیقه قبل از شروع آزمون، در محل برگزاری آزمون حاضر گردید.
 2. مدت زمان برگزاری آزمون ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه می باشد.
 3. دربهای سالن آزمون رأس ساعت ۸:۳۰ بسته خواهد شد.
 4. همراه داشتن کارت شناسایی معتبر شخص ثبت‌نام کننده در آزمون الزامی می‌باشد.
 5. حتماً ۲ عدد مداد سیاه و یک عدد پاک کن و تراش همراه خود داشته باشید. (هیچگونه لوازم التحریر در محل برگزاری آزمون به فروش نمی رسد.)
 6. همراه داشتن کلیه اقلام خوراکی از قبیل هرگونه شکلات، بیسکویت و سایر تنقلات به داخل جلسه آزمون ممنوع میباشد. (استثنا: همراه داشتن بطری آب معدنی کوچک منعی ندارد.)
 7. رعایت حجاب کامل اسلامی (علی الخصوص پوشش مقنعه برای خانمها) در محل برگزاری آزمون الزامی می باشد.
 8. همراه داشتن تلفن همراه روشن (حتی در حالت Silent) در جلسه آزمون غیر مجاز میباشد. لذا داوطلب خاطی در صورت مشاهده از شرکت در ادامه جلسه آزمون منع خواهد شد.
 9. با توجه به Unseen بودن سئوالات سری جدید آزمونهای آزمایشی آفرینش، هرگونه تصویربرداری از برگه سئوالات آزمون، اکیداً ممنوع و تخلف محسوب شده و آفرینش حق پیگیری حقوقی را در مراجع ذیربط قانونی برای خود محفوظ می‌دارد.