راهنمای ثبت نام آزمونهای آزمایشی آیلتس آفرینش

راهنمای ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی آیلتس آفرینش

آزمون آزمایشی آیلتس

 

توضیحات مهم:

 1. آزمون‌های آزمایشی آیلتس آفرینش در سه نوع استاندارد و تحلیلی و اکسپرس برگزار می‌گردد. جهت مقایسه آزمونهای استاندارد و تحلیلی و اکسپرس، این صفحه را مشاهده نمایید.
 2. آزمون‌های آزمایشی آیلتس آفرینش فقط طی روزهای جمعه هر هفته رأس ساعت ۹ صبح برگزار می‌گردد.
 3. انتقال یا حذف آزمون نهایتا تا 12 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون تا یکشنبه هفته قبل از آزمون مورد نظر امکان پذیر می‌باشد و داوطلب می‌بایست شخصاً از طریق پنل کاربری خود برای این عملیات اقدام نماید. توجه نمایید تغییرات در این زمینه به علت سیستم اتوماسیون آنلاین از عهده موسسه خارج می‌باشد.
 4. جهت پیشگیری از ثبت‌نام داوطلبان در آزمونهایی با سؤالات یکسان، انواع مختلف آزمون مشخص شده اند. که سیستم اتوماسیون ثبت‌نام به صورت خودکار از ثبت‌نام داوطلب در آزمونهای مشابه جلوگیری می‌کند.
 5. هنگام انتقال آزمون حتما دقت نمایید که نوع آزمون انتخابی شما تکراری نباشد.
 6. برای خرید چند مرحله آزمون و استفاده از تخفیف ثبت‌نام گروهی آزمون‌ها می‌بایست تیک‌های تاریخ های مورد نظر خود را زده و روی دکمه خرید دسته‌ای آزمونهای انتخاب شده کلیک کنید.
 7. در صورت وجود هر گونه ابهام و سوالی قبل از تکمیل فرایند بین ساعات ۸ الی ۲۰ با شماره ۰۲۱۲۸۳۱۸ تماس بگیرید.
 8. نتایج آزمونهای آزمایشی آیلتس (نتایج هر چهار Skill آزمون) روز سه‌شنبه بعد از آزمون تا ساعت ۱۸ در بخش پنل کاربری شما در سایت my.afarinesh.org منتشرخواهد شد.
 9. هزینه ثبت‌نام در هر مرحله از آزمونهای آزمایشی استاندارد مبلغ ۲۸۰,۰۰۰ تومان و آزمونهای تحلیلی، ۳۵۰,۰۰۰ تومان می‌باشد.
 10. داوطلبان در انتخاب و شرکت در ۱ و یا هر چند مرحله آزمون آزمایشی (حداکثر ۸ مرحله آزمون به صورت متناوب) مختار هستند. بسته پیشنهادی آفرینش برای کسب نتیجه استاندارد، شرکت در ۸ مرحله از آزمونهای آزمایشی آیلتس به صورت متناوب می‌باشد.
 11. در صورت رزرو همزمان ۳ و یا بیش از سه مرحله آزمون آزمایشی، هزینه ثبت نام هر مرحله از آزمونها شامل تخفیف خواهد شد.
 12. تخفیفات ثبت نام پکیج‌های آزمون، صرفاً به داوطلبانی تعلق میگیرد که به صورت همزمان نسبت به رزرو ۳ و یا بیش از سه مرحله آزمون آزمایشی اقدام نمایند، لذا چنانچه به عنوان مثال داوطلبی در مرحله اول ثبت نام خود اقدام به رزرو ۱ مرحله آزمون آزمایشی نماید و در تاریخ دیگری، ۲ مرحله از آزمونهای آزمایشی آفرینش را رزرو نماید، مشمول تخفیف پکیج ۳ عددی نخواهد شد.
 13. جدول IELTS Band Score آزمون آیلتس را میتوانید در این صفحه مشاهده فرمایید.

 

آزمون اسپیکینگ

 1. نشانی محل برگزاری آزمون Speaking: مصاحبه آزمونهای آزمایشی در شعبه جردن (مرکزی) به نشانی جردن (بلوار آفریقا)، بلوار اسفندیار (به سمت خیابان ولیعصر عج)، ابتدای تونل آرش، پلاک ۱۵ برگزار می‌گردد.
 2. زمان آزمون مصاحبه انتخابی است و داوطلب می‌بایست از طریق پنل کاربری، تاریخ و ساعت مورد نظر خود را انتخاب نماید. توجه نمایید با توجه به اتوماتیک بودن سیستم انتخاب تایم آزمون مصاحبه، پس از تأیید روز و ساعت Interview، تغییر آن به هیچ‌عنوان امکان پذیر نمی‌باشد. لذا در انتخاب روز و ساعت آزمون Speaking خود نهایت دقت را مبذول فرمایید.
 3. آزمون مصاحبه یا Interview کلیه داوطلبان در شعبه جردن، ۴ روز قبل تا ۴ روز پس از آزمون کتبی به مدت ۱۰ دقیقه برای هر شخص برگزار می‌گردد و داوطلبین می‌بایست پس از خرید آزمون خود از طریق پنل کاربری خود در سایت my.afarinesh.org نسبت به انتخاب تایم دلخواه آزمون Speaking خود اقدام نمایند.

 

روز آزمون کتبی:

 1. آزمون رأس ساعت ۹ صبح شروع می شود. لذا چنانچه داوطلب حتی ۱ دقیقه پس از ساعت شروع آزمون به محل برگزاری آزمون برسد، به منظور برقراری نظم آزمون، آرامش داوطلبان و رعایت قوانین آزمون اصلی، داوطلب محترم از شرکت در بخش اول آزمون (Listening) منع خواهد شد. لذا خواهشمندیم حداقل ۳۰ دقیقه قبل از شروع آزمون، در محل برگزاری آزمون حاضر گردید.
 2. مدت زمان برگزاری آزمون ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه می باشد.
 3. درب‌های سالن آزمون رأس ساعت ۸:۳۰ بسته خواهد شد.
 4. همراه داشتن کارت شناسایی معتبر شخص ثبت‌نام کننده در آزمون الزامی می‌باشد.
 5. حتماً ۲ عدد مداد سیاه و یک عدد پاک کن و تراش همراه خود داشته باشید. (هیچ‌گونه لوازم التحریر در محل برگزاری آزمون به فروش نمی رسد.)
 6. همراه داشتن کلیه اقلام خوراکی از قبیل هرگونه شکلات، بیسکویت و سایر تنقلات به داخل جلسه آزمون ممنوع می‌باشد. (استثنا: همراه داشتن بطری آب معدنی کوچک منعی ندارد.)
 7. رعایت حجاب کامل اسلامی (علی الخصوص پوشش مقنعه برای خانم‌ها) در محل برگزاری آزمون الزامی می‌باشد.
 8. همراه داشتن تلفن همراه روشن (حتی در حالت Silent) در جلسه آزمون غیر مجاز می‌باشد. لذا داوطلب خاطی در صورت مشاهده از شرکت در ادامه جلسه آزمون منع خواهد شد.
 9. با توجه به Unseen بودن سئوالات سری جدید آزمونهای آزمایشی آفرینش، هرگونه تصویربرداری از برگه سئوالات آزمون، اکیداً ممنوع و تخلف محسوب شده و آفرینش حق پیگیری حقوقی را در مراجع ذیربط قانونی برای خود محفوظ می‌دارد.