آیلتس آفرینش
شروع ثبت‌نام کلاس‌های حضوری ترم فروردین
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه
بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران و کشور (مرداد ۱۴۰۲)

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران و کشور (مرداد ۱۴۰۲)

قبل از هر چیز بگوییم که در این مقاله قصد نداریم از خانه آیلتس آفرینش تعریف و تمجید کنیم! بلکه هدف ما این است که شما را با واقعیات این بازار گسترده آشنا کنیم. تا بلکه بتوانیم در مسیر انتخاب بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران و سایر شهرهای ایران، کمکی شایسته شما را انجام دهیم.

وقتی صحبت از انتخاب بهترین موسسه زبان انگلیسی می شود، با وجود صدها موسسه و هزاران مدرس زبان، متاسفانه باید اذعان کرد که در این زمینه انتخاب های چندان زیادی که بتوان با خیال راحت به آن اعتماد کرد وجود ندارد! وقت و هزینه شما مساله بسیار مهمی برای یک انتخاب صحیح است. بنابراین در این مطلب سعی کرده ایم تجربیات ۱۶ ساله خانه آیلتس آفرینش را با شما به اشتراک بگذاریم.

best English language school
The Best English Language School

فریب رپورتاژ آگهی های تبلیغاتی “بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی” را نخورید!

اگر عبارت “بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی” را در گوگل جستجو کنید با انواع و اقسام سایت هایی روبرو می شوید که هر کدام لیست مد نظر خودشان را منتشر کرده اند! جالب است بدانید مطالب منتشر شده در بسیاری از این سایت ها رپورتاژ خبری است. یعنی تبلیغ به گونه ای که مخاطب متوجه تبلیغاتی بودن آن نشود!

در واقع موسسات زبان بابت پرداخت وجه در این دسته لیست ها قرار می گیرند. و بالتبع هر چه موسسه پول بیشتری پرداخت کند، در رتبه بالاتر در این لیست قرار می گیرد! بسیاری از این سایت ها حتی به خانه آیلتس آفرینش نیز پیشنهاد رپورتاژ خبری داده اند. که قاعدتا آفرینش این قبیل پیشنهادها را بدون بررسی رد می کند!

رپورتاژ آگهی  (به فرانسوی: Publireportage) یعنی، مخاطبان رسانه‌ای تصور کنند که یک گزارش بی‌طرف به آن‌ها ارائه می‌شود. در حالی که آنچه آن‌ها می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند، در واقع یک آگهی و تلاشی سازمان یافته برای تقویت جنبه‌های ذهنی یک محصول یا خدمت در ذهن آن‌ها است.

منبع: ویکی پدیا
بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی
نتایج جستجوی عبارت بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در گوگل

اما نکته عجیب تر در این قبیل لیست های ساختگی بخش کامنتهای سفارشی آن است! به این معنی که اکثر کامنت های منتشر شده در این لیست های تبلیغاتی توسط خود نویسنده و با اسامی مختلف منتشر می شود. تا اینگونه وانمود شود که سایر کابران نیز از آن موسسه زبان تبلیغ دهنده کاملا راضی و خشنود هستند!

جالب است بدانید با وجود سابقه ۱۶ ساله حرفه ای آفرینش در زمینه آموزش تخصصی زبان انگلیسی، حتی ما نیز اسم بسیاری از این موسسات زبان را حتی برای یک بار هم نشنیده ایم! در نهایت توصیه ما در مواجهه با این قبیل سایت ها دعوت به تحقیق و بررسی دقیق تر صحت مطالب منتشر شده در این سایت ها و بررسی موشکافانه موسسات بی نام و نشان است!

معیارهای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی

۱- تجربه کافی آموزشگاه

در طول ۱۶ سالی که از زمان تاسیس آفرینش می گذر شاید بیش از ده ها موسسه زبان انگلیسی را سراغ داریم که تاسیس شدند. که بسیاری از آنها حتی ۲ سال هم دوام نیاوردند!

اغلب موسسات زبان تازه تاسیس در ابتدا با هزینه بسیاری تبلیغات خود را آغاز می کنند. و متاسفانه پس از مدت کوتاهی به علت نبود بازخورد مناسب از سمت زبان آموزان ورشکست شده و یا به فعالیت خود خاتمه میدهند.

بنابراین پیشنهاد میکنیم برای انتخاب بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران و ایران موسسات زبانی را انتخاب کنید که حداقل ۱۰ سال سابقه تاسیس داشته باشند. در واقع بازه زمانی ۱۰ ساله مدتی است که یک آموزشگاه زبان، آزمون و خطاهای خود را انجام داده. و به حد بسیار قابل قبولی از تجربه اداره یک موسسه زبان رسیده است.

۲- استاد مجرب

بهترین موسسه زبان انگلیسی
بهترین موسسه زبان انگلیسی

قطع به یقین یکی از مهمترین عوامل انتخاب بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران و کشور، رزومه عالی، تجربه کافی و سطح دانش علمی اساتید آن آموزشگاه می‌باشد. متسفانه در طی سال های اخیر، حق التدریس های کم و ناکافی به از سوی بسیاری از آموزشگاههای زبان به اساتید باعث افت کیفیت بسیاری از آموزشگاههای زبان شده است. مگر تعداد انگشت شماری از موسسات زبان!

یکی از مزایای آفرینش پرداخت بالاترین میزان حق التدریس در میان تمام موسسات زبان کشور به اساتید مطرح و حرفه‌ای کشور است. تا همچنان در بالاترین سطح کیفیت آموزشی به زبان آموزان خود انجام وظیفه نماید.

روند سخت گیرانه استخدام اساتید

یکی دیگر از آیتم هایی که برای انتخاب بهترین موسسه زبان انگلیسی باید بررسی کرد، روند انتخاب و جذب اساتید آن مرکز می باشد. که البته معمولا این روند از سوی اکثر موسسات زبان شفاف سازی نمی شود! پس چاره کار چیست؟ بهتر است در این موارد به رزرومه منتشر شده اساتید دقت کنید.

که البته متاسفانه باید گفت که اکثر موسسات زبان باز هم در سایت خود رزومه ای از اساتید منتشر نمی کنند. چرا که ترجیح میدهند سطح زبان اگلیسی مدرس خود را به صورت عمومی منتشر نکنند!

در همین زمینه می توانید روند پیچیده جذب و استخدام اساتید آفرینش را از این صفحه مشاهده نمایید.

۳- کتاب معتبر بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران
بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

شاید برای شما هم عجیب باشد که بدانید بسیاری از نام آشناترین موسسات زبان در ایران همچنان از سیستم سنتی و کتابهایی که گاها تالیف آن مربوط به ۳۰ سال گذشته است استفاده می کنند! حال آنکه در دنیای امروز متدهای آموزشی و روش های تدریس حتی از سوی مطرح ترین دانشگاه های جهان مانند کمبریج تقریبا هر ۵ سال یکبار مورد بازبینی و تحول اساسی قرار می گیرند.

به عنوان مثال تا همین ۵ سال گذشته کتاب Complete IELTS یکی از بهترین منابع آزمون آیلتس به شمار میرفت. اما امروز کتاب های بسیار بهتری توسط دانشگاه کمبریج معرفی شده است. (در همین زمینه این مقاله را مطالعه فرمایید.)

بنابراین پیش از انتخاب بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران و کشور حتما بروز بودن و استاندارد بودن کتاب و منابعی که از سوی موسسه زبان تدریس می شود را با دقت بررسی نمایید.

پرسش های متداول

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی چه معیارهایی دارد؟

معیارهای مهمی همچون تجربه کافی آموزشگاه، استاد مجرب و کتاب معتبر را میتوان در انتخاب بهترین موسسه آموزش زبان انگلیسی نام برد.

آیا به لیست های منتشر شده بهترین موسسه زبان انگلیسی میتوان اعتماد کرد؟

به هیچ عنوان! اکثر لیست های منتشر شده در نتایج جستجو در واقع آگهی ها و رپورتاژهای تبلیغاتی هستند که در این مقاله به طور مفصل درباره آنها توضیح داده ایم.

4.9/5 - (146 امتیاز)
مقالات مرتبط