خرید آیلتس | فروش مدرک آیلتس | کلاهبرداری علنی در روز روشن

19
9269
خرید آیلتس

خرید آیلتس :‌ از رؤیا تا واقعیت – کلاهبرداری در روز روشن!

خرید آیلتس و رهایی از مشقات دستیابی به نمره بالا در آیلتس بسیاری از داوطلبان را وسوسه می‌کند که حاضر باشند پولهای کلانی را بپردازند تا بلکه بتوانند از دردسر شرکت در آزمون آیلتس خلاص شوند! و هرجا که پای وسوسه در میان باشد، کلاهبرداران نیز همیشه آماده‌اند تا به روشهای مختلف سود ببرند. فقط کافی است سری به گوگل بزنید تا ببینید چه تعداد سایت و وبلاگ آمادگی خود را برای فروش مدرک آیلتس اعلام کرده اند! سایتهایی که علناً و بدون کوچکترین ترسی به تبلیغ خرید مدرک آیلتس، فروش مدرک آیلتس با استعلام! آیلتس پولی و یا آیلتس تضمینی بدون آزمون می‌پردازند. بد نیست ابتدا نگاهی به برخی از این دسته تبلیغات خرید آیلتس بیاندازید!

خرید آیلتس
خرید مدرک آیلتس
فروش مدرک آیلتس

چرا بازار فروش مدرک آیلتس جعلی برای کلاهبرداران جذاب است؟!

فروش مدرک آیلتس به سه دلیل، بازاری به شدت جذاب برای کلاهبرداران است:

۱- تقاضای داوطلبان

تا زمانی که تقاضا وجود نداشته باشد، هیچ کلاهبرداری برای داوطلب دندان تیز نخواهد کرد. بنابراین متاسفانه باید اذعان کرد با وجود هشدارهای فراوان بازهم داوطلبانی هستند که به دلایل مختلف فریب روشهای متقلبانه و جدید کلاهبرداران را می‌خوردند و سفارش خرید آیلتس را با وجود ریسک ۱۰۰ درصد و جعلی بودن آن می‌پذیرند!

۲- سود کلان کلاهبرداران از فروش مدرک آیلتس جعلی

سودی که کلاهبرداران آیلتس از فروش آیلتس به جیب می‌زنند به چند صد هزارتومان بسنده نمی‌شود. اگر سری به بنگاه‌های فروش مدرک آیلتس بزنید متوجه خواهید شد که برای خرید آیلتس باید مبلغی بین ۸ تا ۳۰ میلیون تومان پرداخت! البته به تازگی کلاهبرداران لطف کرده و مبلغ خرید آیلتس را در دو قسط از داوطلب می‌گیرند. قسط اول پیش از شروع پروسه خرید مدرک آیلتس و قسط دوم بعد از استعلام مدرک!!!

 

خرید آیلتس
متن ارسالی یکی از فروشندگان مدرک آیلتس در واتساپ

 

۳- عدم شکایت داوطلب‌ (مالباختگان) پس از کلاهبرداری!

مهمترین علتی که کلاهبرداران را مجاب می‌کند تا مثل آب خوردن پول داوطلب بخورند و پس از آن هم نگرانی بابت پیگیری قانونی نداشته باشند، این است که هیچ یک از مال‌باختگان جرأت شکایت از فرد کلاهبردار را ندارد! مثل این می‌ماند که شما از بد بودن جنس مواد مخدر به دادگاه شکایت کنید! خنده دار نیست؟!

متاسفانه باید گفت اقدام داوطلبان برای خرید آیلتس در نوع خود اقدامی مجرمانه محسوب میشود و چنانچه مال‌باخته بخواهد در مراجع قضایی پیگیر پول از دست رفته‌اش شود، خود نیز تاوان جرم انجام شده را پس خواهد داد. گرچه میزان این جرم با جرم فرد کلاهبردار قابل مقایسه نیست!

البته داستان به همینجا هم ختم نمی‌شود. در اکثر موارد پس از آنکه داوطلب متوجه می‌شود که از وی کلاهبرداری شده و خبری از خرید مدرک آیلتس نیست، از کلاهبردار ‌می‌خواهد که پول وی را پس دهد. در پاره‌ای از این موارد حتی داوطلب حاضر شده که با وجود خطر مجرم شناخته شدن از فرد کلاهبردار شکایت کند. آنجاست که فرد کلاهبردار برگ برنده اصلی خود را عرضه می‌کند!

خطر بلک لیست شدن!

اما برگ برنده چیست؟! کلاهبردار فرد داوطلب را تهدید می‌کند که درصورت شکایت از وی، مدارک اقدام به خرید آیلتس داوطلب را به سازمان مهاجرت و یا دانشگاه متقاضی ارائه کند که در این صورت امکان دارد داوطلب به خاطر این خطای مرتکب شده برای همیشه در بلک لیست سازمان‌های مهاجرتی قرار گیرد!

روش کلاهبرداران برای فروش مدرک آیلتس چیست؟!

کلاهبرداران ادعا می‌کنند مدرکی که پس از خرید آیلتس ارائه ‌می‌کنند قابل استعلام از سایت رسمی آیلتس است! البته قبل از ثابت کردن صحت استعلام مدرک از شما می‌خواهند حداقل نیمی از مبلغ میلیونی توافق شده را به کردیت کارت یا شماره حساب ایرانی آنها واریز نمایید!

ترفند ارائه شماره کارت و حساب ایرانی از سوی کلاهبردار برای آن انجام می‌شود که داوطلب گمان کند که اگر طرفش کلاهبردار بود شماره حساب ایرانی که قابلیت پیگیری در مراجع قضایی را دارد، ارائه نمی‌داد. اما چرا کلاهبردار به راحتی شماره حساب ایرانی قابل استعلام خود را به داوطلب ارائه می‌دهد؟

معمولاً این شماره حساب‌ها به نام فرد کلاهبردار نمی‌باشد. در اکثر مواقع این کارت‌ها توسط فرد کلاهبردار از معتادین به قیمت کمی خریداری می‌شود و در برخی موارد دیگر این دسته از کلاهبرداران اصلاً در ایران حضور ندارند و از طریق کشورهای همسایه اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. بنابراین ترسی از ارائه شماره کارت خود نیز ندارند!

در ادامه فرد کلاهبردار برای آنکه همه چیز را طبق اصول نشان دهد از شما می‌خواهد تا جهت شروع پروسه خرید آیلتس، مدارک زیر را ارائه دهید!!!

 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • کپی صفحه اول کارت ملی
 • یک قطعه عکس با زمینه سفید
 • اسکن اثر انگشت!
خرید آیلتس
تصویر یکی از سایت‌های فروش مدرک آیلتس جعلی

 

در مواردی مشاهده شده فرد کلاهبردار اعتبار خود را به اعتبار تبلیغش در گوگل گره می‌زند! با این توجیه که “اگر کار ما غیر قانونی بود، گوگل ما را ریپورت می‌کرد!” در صورتی که واقعیت این است که هر شخصی حتی شما به‌راحتی و بدون داشتن هیچ مجوزی و صرفاً با داشتن یک کارت مجازی حساب بین‌المللی امکان تبلیغ در گوگل را خواهد داشت و پروسه ریپورت در گوگل هم زمان‌بر است و از طرفی دیگر معمولاً به درخواستهایی که از ایران ریپورت می‌شود به واسطه تحریمها رسیدگی نمی‌شود!

خرید آیلتس
تصویر یکی دیگر از سایت‌های خرید آیلتس

روش جذب مشتری توسط کلاهبرداران برای فروش آیلتس

موثرترین ترفند کلاهبرداران برای جذب مشتری، ساختن اکانت فیک در شبکه‌های اجتماعی علی‌الخصوص گروه‌های تلگرامی است. اونها با دقت گفتگوهای رد و بدل شده میان اعضای گروه‌ها رو بررسی می‌کنند و به محض اینکه پیامهایی با مضمون تضمین نمره آیلتس یا کوتاهترین راه گرفتن نمره بالای آیلتس می‌بینند به صورت خصوصی به مخاطب خودشون پیام می‌دهند و غالبا در این دست از پیامها خودشون رو یکی از زبان آموزان معرفی می‌کنند و ادعا می‌کنند که خودشون و تعدادی از دوستانشون توانستند که از طریق فرد آشنایی مدرک آیلتس را خریداری کنند. جالب اینجاست که فرد کلاهبردار حتی کارنامه آیلتس خود برای مشتری خود می‌فرستد تا بتواند اطمینان وی را جلب کند. کارنامه ای که در واقع یا متعلق به وی نیست و یا توسط فتوشاپ جعل شده است! اما واقعیت این است که هم این فرد و هم تمامی دوستان مورد ادعای فرد کلاهبردار در واقع اکانتهای فیک دیگری هستند که توسط خود شخص کلاهبردار ساخته و پرداخته شده است!

حقه کلاهبرداران برای استعلام مدرک آیلتس چیست؟!

قبل از هر چیز باید بدانید که پروسه خرید آیلتس از سوی کلاهبردار در اکثر موارد به مرحله استعلام مدرک آیلتس نمی‌رسد! چرا که کلاهبردار در مرحله اول نیمی از مبلغ میلیونی را از شما گرفته است؛ چیزی در حدود ۱۰ میلیون تومان!!! و همین مبلغ کاملاً برای وی کافی است و اصلاً نیازی نیست زحمت دیگری بکشد و با همین روش به دنبال داوطلب بخت برگشته بعدی خواهد رفت!

اما اگر کلاهبردار پر اشتهایی به پست داوطلب بخورد، این دسته از کلاهبرداران برای گرفتن الباقی مبلغ خرید آیلتس و استعلام مدرک آیلتس از شیوه فیشینگ استفاده می‌نمایند. در این روش از طریق سایتی جعلی با آدرسی بسیار مشابه به Url سایت اصلی ارائه دهنده استعلام مدرک آیلتس بازهم داوطلب را فریب می‌دهند و الباقی پول مورد توافق را هم میگیرند!

نتیجه‌گیری

یکی از دلایلی که آزمون آیلتس به عنوان معتبرترین آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی در سطح جهان شناخته می‌شود، امنیت بسیار بالای این آزمون است. به همین دلیل است که تمامی سازمان‌های مهاجرتی جهان به نتایج این آزمون اعتماد کامل دارند.

در سالهای اخیر سازمان‌دهندگان آیلتس (IDP و British Council) تدابیر بسیار شدیدتری را نیز جهت حفظ امنیت و اعتبار این آزمون انجام داده‌اند. اقداماتی نظیر اخذ اثر انگشت و گرفتن عکس در روز آزمون اصلی. بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت که با توجه به امنیت بسیار بالای آزمون آیلتس امکان فروش آیلتس صفر است و آن‌دسته از افرادی که به هر طریقی اقدام به فروش مدرک آیلتس می‌کنند صرفاً کلاهبردارانی هستند که متأسفانه از سادگی و البته طمع برخی از داوطلبان نهایت سوء استفاده را می‌کنند!

در پایان اگر شما هم تجربه‌ یا شنیده‌ای درباره خرید و فروش مدرک جعلی آیلتس دارید در بخش نظرات با دیگر داوطلبان به اشتراک بگذارید.

آفرینش در اینستاگرام

19 دیدگاه‌ها

 1. سلام
  بنده خودم یه مالباخته ام و میخوام همینجا اطلاع رسانی کنم که گول نخورید،سایت تحصیل و مدرک یا همون سایت آینده روشن که مدرک میفروشه یه کلاهبرداره،سه میلیون پیش پرداخت برای آیلتس با استعلام دادم و قرار شد 15میلیون دیگه بعد از استعلام….بعداز یکماه پیگیری مدام که جواب هم نمیدادند!!!بالاخره پیام اومد که برو تو سایت و با این کد نتیجتو ببین،آدرس یه سایت مشابه اصلی!!!بشون گفتم که این سایت،سایت آیلتس نیست!!گفتند اول تصفیه کن بعد میره سایت اصلی!!!…….
  خلاصه دوستان من گول خوردم شما نخورید…

 2. سلام
  نوع دیگر تقلب فاحش و دروغ

  بیان تضمین نمره آیلتس 7 به دانشجو هست.

  آخه چجوری ؟

  تضمین؟ من از شما 50 میلیون سفته میگیرم و چک میگیرم
  پول هیچ کدوم از کلاسهاتونم نمیدم

  هر وقت 7 گرفتم EACH SKILL شدم 7

  همشو پس میدم با سودش

 3. البته شما در این مقاله به صراحت خبر خرید و فروش مدرک آیلتس را تکذیب نکردید و فقط گفتید کلاهبرداری در این زمینه هست. پس میشه نتیجه گرفت خرید مدرک زبان آیلتس امکانپذیره، هرچند گاهی کلاهبرداری هم از افراد میشه.

  • اتفاقا برعکس دوست عزیز. اگر متن رو با دقت مطالعه بفرمایید ما خرید و فروش مدرک آیلتس واقعی را صراحتاً تکذیب میکنیم! گرچه کلاهبرداران همچنان در حال فروش مدرک خیالی و جعلی آیلتس هستند!

   • وقتی توی ایران امتحان گیرنده ها … هستند و نمرات رایتینگ و اسپیکینگ را کمتر از کشورهای اطراف میدن. بیشتر داوطلبان از جمله خود من ترجیح میدم برم ارمنستان یا گرجستان امتحان بدم. برخی هم میرن سمت خرید آیلتس. توی ایران گرفتن نمره ۷ خیلی سخت شده

    • اصلا هم اینطور نیست … من خودم به راحتی و با تلاش تونستم نمره اسپیکینگ 7 رو از پروشات بگیرم … بهتر به جای بهانه آوردن کمی تلاش کنیم

 4. ببخشید من یک سوالی دارم که البته ممکنه خیلی ارتباطی به این موضوع نداشته باشه. سوال من اینکه وقتی دلار شد 16 تومان، ietls رسید قیمتش به 2/750/000. الان که دلارا ومده پایین، چرا هزینه ازمون کم نمیشه؟

 5. این متنی است که در واتس آپ برای من فرستادن که ازشون پرسیدم شرایطتون چطور است !

  [24/11, 12:55 pm] ‪+1 (574) 227-…: Ma resid beheton midim va to khode hamon resid gheid shode age be har dalil madrake shoma on nomrei ke mikhastin nabod ya kareton aslan anjam nashod, gheste avaleton be hamon hesabi ke pardakht kardin bargasht zade mishe. va bebinin ma nafare avale google hastim, va bishtar az 30 ta madrak har mah sader mikonin. ham toefl ham ielts. age yek report be google dashtim shoma asan maro peyda nemikardin
  [24/11, 11:33 pm] ‪+1 (574) 227-…: salam, madrak motabar hast ta 2 sal va ghabele estelam az site khode ielts hamrah ba TRF. shiveye pardakht ya mitonin be hesabemon variz konin banke meli va melat ya mitonin online ba credit cart pardakht konin. nahveye sefaresh: ta nomreye 7 gheyamt $1500 va nomreye 8 $1800 hast ke shoma 50% mablagho baraye shoro variz mikoin va hamchenin copy passport va yek ghate ax va scan asare angosht (morede niaze ielts hast) ro behemon inja to whatsapp midin. mabaghie mablagho mogheye tahvil hamrah estelam pardakht mikonin. kole kar 13 rooze anjam mishe. mablagho be toman be hesabemon variz mikonin.

 6. چند وقت پیش یکی بهم پیام داد گفتش آیلتس ۷ تضمینی ، ۵ هزار دلار . استاد ت یه کشور دیگه بجات میره امتحان میده . اونوقت دلار ۱۵ تومان بود

  • چه خبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ والا کلاهبردارم کلاهبردارای قدیم. ارزون حساب میکردن

 7. متاسفانه تو کانالها و گروههای تلگرامی این افراد در کمین نشستند. من تا حالا بیش از ۱۰ نمونه از این پیامهای فروش و خرید مدرک آیلتس دریافت کردم که اتفاقا خیلی هم وسوسه شدم ولی دلم میگفت جعلیه که البته هم بود

 8. درود

  متاسفانه روزی نیست کسی پیام نده برای من مدرک جور کنید هر چقدر هم هزینش باشه پرداخت میکنم…..

  بیشتر مشکل متاسفانه سمت تقاضاست نه عرضه.

 9. یکی از دوستان من حدود ۱ سال پیش مبلغ ۲۳ میلیون تومن برای خرید آیلتس پرداخت کرد. که نمرش رو تو یکی از سنترهای ترکیه بگیره. قرار بود اون شخصم جاش امتحان بده. هیچی دیگه پول رو خورد و یه آبم روش!

 10. متاسفانه تعداد این افراد از وقتی آیلتس شد ۲/۷۹۵/۰۰۰ بیشتر شد.قشنگ از موقعیت سواستفاده میکنن!

 11. چند روز پیش یه نفر توی تلگرام برای مدرک آیلتس بهم پیام داد.هزینش هم ۸/۵ میلیون بود که آدمو وسوسه میکرد سراغش بری!
  اما خب حرفایی که میزد کاملا خنده دار بود مثلا اینکه برای امتحان اسپیکینگ یه نفر شبیه من امتحان میده!!!و موارد دیگه که بماند…
  گول نخورید و به حرفای این افراد اعتماد نکنین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید