ثبت نام کلاسهای حضوری ترم خرداد
آزمون اسپیکینگ آیلتس به صورت ویدئویی

آزمون اسپیکینگ آیلتس به صورت ویدئویی

آزمون ویدئویی اسپیکینگ آیلتس

Video Call Speaking or VCS

پس از شیوع کووید ۱۹ در جهان، سازمان جهانی آیلتس تمهیداتی برای تسهیل آزمون در نظر گرفت که VCS یا آزمون ویدیوئی اسپیکینگ یکی از آنهاست. یکی دو هفته‌ ای می باشد که مراکز آیلتس ایران نیز شروع به برگزاری آزمون اسپیکینگ به صورت ویدئویی (البته فقط در برخی مراکز شهرستان ها) کرده‌اند. نکته اساسی و مهم این است که این آزمون هیچگونه تفاوتی با آزمون عادی اسپیکینگ آیلتس ندارد. در این نوع آزمون، شما به عنوان داوطلب مثل همیشه در ساعت تعیین شده به سنتر مراجعه می‌کنید و این اگزمینر است که از خانه یا مرکز اصلی آیلتس با اینترنت پر سرعت و مطمئن با شما مصاحبه می‌کند. شما روبروی یک مانیتور قرار می‌گیرید که اگزمینر را در آن می‌بینید و همینطور تسک کارد (کیوکارد) پارت دو در زمان معین به دستور اگزمینر روی همین مانیتور برای شما نمایش داده میشود. یک مداد و کاغذ نیز برای این بخش کنار دست شما قرار داده شده است. در آغاز و پایان مصاحبه، یک نفر مراقب با پرسش از شما و اگزمینر، از منظم بودن همه چیز و کیفیت خوب صدا و تصویر اطمینان حاصل می کند. در صورت به وجود آمدن مشکل در حین مصاحبه نیز شما می توانید مراقب را در جریان بگذارید تا رفع مشکل شود. بقیه موارد عینا مانند شرایط اسپیکینگ رو در رو با ممتحن است. توجه کنید که شما به عنوان آزمون دهنده موظف هستید در ساعت تعیین شده به سنتر مراجعه کنید و امکان امتحان دادن از منزل مطلقا وجود ندارد. اینجا بخوانید: اطلاعات کامل درباره آزمون آیلتس
مقالات مرتبط
3 نظر
آفرینش

امتیاز بینندگان:5 ستاره

سام

خیلی جالبه واقعا !!!! شیوع کرونا در اکثر کشورهای دنیا در حال اتمام است و تازه یکی دو هفته است در ایران از این روش می خوان مصاحبه بگیرن؟؟؟؟

ائلیار

بنده ماک ایلتس تهران رو با همین مدل شرکت کردم و واقعا افتضاح بود چون سرعت اینترنت بد بود و یا تصویر فریز میشد یا اینکه قطع و وصل میشد و یه استرس مضاعف میداد به ادم.

نظرات بسته شده‌اند.