ثبت‌نام عمومی کلاسهای حضوری ترم مرداد
طریقه صحیح وارد کردن جواب سوالات true/false/not given و yes/no/not given در پاسخبرگ چیست؟

طریقه صحیح وارد کردن جواب سوالات true/false/not given و yes/no/not given در پاسخبرگ چیست؟

طریقه صحیح وارد کردن جواب سوالات true/false/not given و yes/no/not given

آیا نوشتن True/False به جای Yes/No باعث از دست رفتن نمره خواهد شد؟ آیا مجازیم به صورت مخفف (T/F/…) جواب را وارد کنیم؟ دو مورد از سوالات رایج و حساس در بخش ریدینگ امتحان آیلتس سوالات Yes/No/Not Given و True/False/Not Given می‌باشد. تفاوت این دو جنس سوال در این است که در نوع اول متن و سوالات در رابطه با دیدگاه افراد یا opinions است، و در نوع دوم متن و سوالات درباره ی حقایق یا facts می‌باشد. استراتژی ‌های پاسخگویی به هر دو سوال عموما یکسان است. مسئله ای که در بخش ریدینگ امتحان آیلتس باعث نگرانی بسیاری از داوطلبان می شود این است که آنان طبق عادت در پاسخبرگ حرف T را به جای True، و F را به جای False و یا NG را به جای Not Given می نویسند. همچنین برخی با بی‌توجهی به صورت سوال ممکن است به جای Yes در پاسخبرگ True، و به جای No کلمه False را وارد کرده باشند. توجه کنید که طبق قوانین امتحان دنبال کردن دستورات سوال instructions الزامی است. توصیه می شود با توجه به نوع سوال کلمات true, false, yes, و … را به صورت کامل در پاسخبرگ وارد نمایید. با این وجود، در عمل در نمره‌دهی بخش ریدینگ موارد زیر معادل در نظر گرفته می شوند:

Yes:Y:True:T No:N:False:F Not Given: NG و اگر سهوا هر کدام از موارد را به جای دیگری وارد کرده باشید برای شما نمره‌ی منفی به دنبال نخواهد داشت.

مقالات مرتبط
2 نظر
حیدری زاده

با سلام. ممنون از سایت خوب و مفیدتون
من در امتحان چند روز پیش برای سوال ریدینگ به جای YES/NO در پاسخنامه TRUE/FALSE نوشته ام. آیا نمره میگیرم؟ و اینکه آیا اگر نمره کسر کنند من حق اعتراض دارم؟ ممنون

آفرینش

با سلام و احترام
طبق نوشته همین صفحه که نقل قول از اگزمینر رسمی آیلتس هست نمره ای از دست نمیدین.
احتمال تغییر نمره برای دو مهارت لیسنینگ و ریدینگ پس از اعتراض وجود ندارد یا بسیار کم است چون پاسخنامه ها برای این دو مهارت دو بار تصحیح میشوند.

نظرات بسته شده‌اند.