ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
نتایج آزمون آیلتس چند روزه میاد؟✔️

نتایج آزمون آیلتس چند روزه میاد؟✔️

آزمون بین المللی آیلتس نقش مهمی در مهاجرت تحصیلی و کاری افراد دارد و اغلب داوطلبین برای سریع تر شدن پروسه مهاجرت این سوال را دارند که “نتایج آزمون آیلتس چند روزه میاد؟”. درواقع ارائه مدرک آیلتس اولین گام برای روند مهاجرت است. پس دریافت هرچه زودتر آن به سریع تر شدن این پروسه کمک می کند.  آفرینش قصد دارد در این مقاله به این سوال به شکل کامل جواب دهد تا داوطلبین عزیز از مدت زمان برای دریافت کارنامه آیلتس خود مطلع شوند.

دریافت نتیجه آزمون آیلتس پس از چند روز امکان پذیر است؟

باتوجه به میزان پیچیدگی های آزمون آیلتس، نمره دهی و بررسی فایل صوتی اسپیکینگ شما و… مدت زمان انتظار برای اعلام نتایج معقول است. داوطلبین عزیز می توانند از طریق سایت رسمی آزمون آیلتس و یا مرکز آزمون نتایج خود را مشاهده کنند.

نحوه اعلام نتایج آزمون آیلتس

اطلاعات لازم برای مشاهده نتیجه آزمون IELTS

بعد از پایان آزمون و پس از 13 الی 14 روز که معادل دو هفته است، می توانید نتیجه آزمون خود را دریافت کنید. درحقیقت بعد از جواب دادن به سوال پرتکرار داوطلبین که نتایج آزمون آیلتس چند روزه میاد؟، باید به این نکته اشاره کنیم که برای دریافت کارنامه خود لازم است تا شماره داوطلبی و شماره پاسپورت خود را اعلام کنید. به یاد داشته باشید که اگر شخص دیگری به جای شما قصد دارد که مدرک شما را دریافت کند، حتما شماره داوطلبی و شماره پاسپورت را باید ارائه کند و در غیراینصورت کارنامه داده نخواهد شد.

اعتراض به آزمون آیلتس

ممکن است پس از اینکه به سوال نتیجه آزمون چند روزه میاد؟ دست یافتید،  به دلایلی از نمره خود راضی نباشید و بخواهید که به نتیجه آزمون اعتراض کنید. برای اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس باید فرم مخصوص اعتراض را پر کنید که پاسخ به این درخواست حداقل دو هفته زمان می برد. این نکته را فراموش نکنید که برای اعتراض به نمره آزمون باید هزینه ای را پرداخت کنید چراکه برای بررسی مجدد آزمون شما، برگه آیلتس شما به محل تصحیح برگه های آزمون مجددا باید برگردد. اگر اعتراض شما قابل قبول برای مرکز آزمون باشد، هزینه گرفته شده عودت داده می شود و درغیر اینصورت عودت وجه غیرممکن است.

بنابراین توصیه می شود که در صورتی ثبت اعتراض کنید که از این اقدام مطمئن هستید چراکه درغیراینصورت تنها هزینه ای باید پرداخت کنید و نتیجه شما نیز تغییری نمی کند. توجه کنید که فقط یکبار فرصت اعتراض به آزمون را دارید پس تاحد امکان به طور منطقی و آگاهانه این اقدام را انجام دهید. پس از ثبت اعتراض بین 2 تا 4 هفته طول می کشد تا نتیجه اعتراض شما اعلام شود.

توصیه خانه آیلتس آفرینش به شما داوطلبین عزیز این است که برای مهارت لیسنینگ و ریدینگ تا حد امکان اعتراض نکنید زیرا پاسخ های این دو مهارت مشخص و دقیق هستند. درواقع نحوه تحصحیح لیسنینگ و ریدینگ به طور سیستمی است و امکان خطا در تصحیح آن ها بسیار نادر است.

مهلت برای اعتراض به نتیجه آزمون چقدر است؟

زمانیکه نتیجه آزمون را دریافت کردید ممکن است نمره شما با آنچه در نظر داشتید یکسان نباشد، در این مواقع می توانید نسبت به نمره آیلتس خود اعتراض کنید. به یاد داشته باشید که برای ثبت اعتراض به نمره خود تنها 90 روز فرصت دارید و پس از آن و با گذشت بیشتر زمان امکام اعتراض به نتیجه را نخواهید داشت. بنابراین حتما به این مسئله توجه داشته باشید که برای ثبت اعتراض هرچه زودتر اقدام کنید.

سوالات متداول

  1. نتایج آزمون آیلتس چند روزه میاد؟ اعلام نتیجه آزمون معتبر و بین المللی آیلتس پس از 13 الی 14 روز امکان پذیر است. درصورتیکه آزمون آیلتس شما کامپیوتری باشد پس از 7 الی 8 روز می توانید کارنامه خود را دریافت کنید.
  2. امکان ثبت اعتراض برای نمره آیلتس وجود دارد؟ بله، شما می توانید به نتیجه آیلتس خود اعتراض کنید. برای این کار باید فرم مخصوص ثبت اعتراض را پرکنید و هزینه ای را برای تصحیح مجدد برگه نیز پرداخت کنید.
  3. برای مشاهده نتیجه آزمون آیلتس به چه مدارکی احتیاج است؟ برای مشاهده مدرک آیلتس، ارائه شماره داوطلبی و شماره پاسپورت ضروری و لازم است.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.