آیلتس آفرینش
شروع ثبت‌نام کلاس‌های حضوری ترم فروردین
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا یکی از آسان ترین و قطعا کم هزینه ترین راه اخذ گرین کارت و کارت اقامت دائم آمریکا می‌باشد که هر ساله و بر اساس سیاست های اداره مهاجرت آمریکا از طریق روش قرعه کشی برگزار می‌گردد.

dv lottery usa green card

مدت زمان تخمینی مطالعه: 8 دقیقه

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا – زمان ثبت نام

بر اساس برنامه اداره مهاجرت آمریکا همه ساله زمان ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا از اواسط مهرماه (ماه اکتبر) آغاز می‌شود و تا اواسط ماه آبان (ماه اکتبر) ادامه خواهد داشت. به صورت دقیقتر زمان ثبت نام لاتاری سال ۲۰۲۳ از ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ( ۶ اکتبر ۲۰۲۱) تا ۱۸ آبان ۱۴۰۰ (۹ نوامبر ۲۰۲۱) می‌باشد.

مزایای ثبت نام لاتاری آمریکا چیست؟

 • آسان‌ترین و ارزان‌ترین روش مهاجرت به آمریکا
 • برخورداری از تمام حقوق و امتیازات شهروندان آمریکایی به اسثتنای حق رای
 • اخذ اقامت دائم به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال

سایت ثبت نام رایگان لاتاری آمریکا

برای ثبت نام رایگان لاتاری باید به سایت اصلی آن مراجعه نمایید. توجه نمایید که هیچ سایت واسطه ایرانی یا خارجی دیگر برای ثبت نام رایگان وجود ندارد و سایت‌ها و شرکت هایی که اقدام به ثبت نام می‌نمایند نیز در سایت اصلی و به نمایندگی شما این کار را انجام می‌دهند. کاری که خودتان نیز به راحتی و با کمی دقت می‌توانید انجام دهید. از طریق لینک زیر می‌توانید در سایت رسمی گرین کارت آمریکا ثبت نام کنید.

dv lottery registration
ثبت نام لاتاری

شرایط شرکت در لاتاری آمریکا

برای ثبت نام لاتاری آمریکا داشتن ۳ شرط لازم می‌باشد. شرط محل تولد، شرط سنی و شرایط مدرک تحصیلی که در ادامه به بررسی این سه شرط خواهیم پرداخت.

۱- محل تولد

خوشبختانه اتباع کشور ایران یکی از کشورهای مجاز به شرکت در قرعه کشی لاتاری هستند. اتباع کشور افغانستان نیز که در ایران زندگی می‌کنند امکان شرکت در قرعه کشی لاتاری را دارند. توجه نمایید ملاک ثبت نام محل تولد شخص میباشد و محل تولد می‌تواند ارتباطی با محل زندگی متقاضی یا اقامت وی نداشته باشد.

۲- شرط سنی

شرکت در قرعه کشی شرط سنی ندارد اما داشتن مدرک تحصیلی دیپلم لازم است. بنابراین متقاضی باید حداقل ۱۸ سال سن را برای شرکت در قرعه کشی لاتاری داشته باشد. افرادی که زیر ۱۸ سال هستند می‌توانند به عنوان زیر مجموعه پرد و مادرشان ثبت نام نمایند.

۳- مدرک تحصیلی

حداقل مدرک تحصیلی برای قرعه کشی لاتاری، مدرک دیپلم ۱۲ ساله می‌باشد. یعنی متقاضی باید برای اخذ مدرک دیپلم خود ۱۲ سال درس خوانده باشد. بنابراین اگر متقاضی مدرک دیپلم فنی حرفه‌ای یا دیپلم از راه دور یا دیپلم بزرگسالان را داشته باشد، شرط مدرک تحصیلی برای وی احراز نمی‌شود! چنانچه حداقل شرط دیپلم ۱۲ ساله را ندارید میتوانید به ۲ سال سابقه کار قابل استناد خود که در طی ۵ سال گذشته سابقه آن را دارید گواهی کنید.

هزینه ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

ثبت نام لاتاری توسط اداره مهاجرت آمریکا و به صورت کاملا رایگان و تنها از طریق ارسال فرم در سایت مرتبط انجام می‌پذیرد. بنابراین هیچ الزام یا امتیازی برای هزینه دادن به موسسات متفرقه نمی‌باشد. همچنین پر کردن فرم و گرفتن عکس حائز شرایط نیز کار چندان پیچیده‌ای نیست! پس اگر کمی حوصله دارید، این کار را به رایگان خودتان انجام دهید. اما اگر حوصله ندارید، موسسات زیادی هستند که مشتاق گرفتن پول از شما هستند!

 

مدارک ثبت نام لاتاری
مدارک ثبت نام لاتاری

 

مدارک ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری به یک قطعه عکس جدید پرسنلی که مشخصات آن را در ادامه توضیح می‌دهیم و همچنین پاسپورت معتبر که از تاریخ امضای آن نگذشته باشد نیاز دارید. (فزرندان و همسر شما الزاما نیازی به داشتن پاسپورت ندارند.) نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که در صورت برنده شدن در قرعه کشی اطلاعاتی که در فرم لاتاری ارسال می‌کنید شامل مدارک تحصیلی و اطلاعات هویتی خود را می‌بایست به سفارت آمریکا نشان دهید. بنابراین به هیچ عنوان از اطلاعات نادرست استفاده نکنید.

مشخصات عکس لاتاری

 • عکس باید جدید و حداکثر مربوط به شش ماه گذشته باشد.
 • زمینه عکس لاتاری باید سفید باشد.
 • عکس باید رنگی باشد و سیاه و سفید نباشد.
 • عکس باید مربع باشد و طول و عرض آن برابر باشد.
 • ابعاد عکس لاتاری حداقل ۶۰۰ در ۶۰۰ و حداکثر ۱۲۰۰ در ۱۲۰۰ پیکسل است.
 • حجم عکس نباید بزرگتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد.
 • فرمت عکس باید .jpg یا JPEG باشد.
 • عکس پاسپورت یا اسکن عکس پاسپورت مورد قبول نمی‌باشد.
 • عکس باید رو به دوربین و کاملا تمام رخ باشد.
 • بدون رتوش، تاری یا سایه باشد.
 • فضای اطراف شانه و بالای سر باید در عکس مشخص باشد.
 • عینک و زیورآلات نداشته باشید.
 • موهای سر گردی صورت را نپوشاند.
 • درصورت لبخند زدن، دندان‌ها در عکس مشخص نباشد.
 • گرفتن عکس با حجاب برای خانمها منعی ندارد.
 • عکس بدون کلاه و عینک طبی یا آفتابی و سمعک باشد.
 • لنز نباید داشته باشید.
 • در اثر آرایش حالت طبیعی چهره تغییر پیدا نکند.
مشخصات عکس لاتاری

شانس برنده شدن در لاتاری

همه ساله از طریق قرعه کشی لاتاری حدود ۵۰ هزار ویزا بین داوطلبان کشورهای جهان تقسیم می‌شود و سهم هر کشور از این ۵۰۰۰۰ ویزا چیزی در حدود ۷ درصد است که البته در بسیاری از موارد کشورها به حد ۷ درصد نیز نمی‌رسند. به عنوان مثال هر ساله به ایرانیان حدود ۳۰۰۰ ویزا (گرین کارت) اعطا می‌شود که رقمی در حدود ۶ درصد تعداد کل ویزاهای تقسیم شده بین تمام کشورهای جهان است.

زمان قرعه کشی نتایج لاتاری

اسفند هر سال (ماه مارچ) قرعه کشی نتایج برندگان لاتاری توسط اداره مهاجرت آمریکا انجام می‌شود و در ماه اردیبهشت (می) نتایج برندگان لاتاری به اطلاع عموم می‌رسد. این نتایج برای برندگان ایمیل نخواهد شد و متقاضیان میتوانند از طریق کانفریمیشن نامبر و اطلاع مندرج در فایل PDF که هنگام ثبت نام دریافت کردند نسبت به استعلام نتایج خود اقدام نمایند.

افزایش شانس برنده شدن در لاتاری

تمام شرکت کنندگان در قرعه کشی لاتاری شانس برابری جهت برنده شدن دارند و سطح زبان (نمره آیلتس)، شرایط مالی و موقعیت شغلی متقاضیان شانس آنها را برای برنده شدن افزایش نخواهد داد. توجه داشته باشید که هر فرد سالانه فقط ۱ بار حق ثبت نام در قرعه کشی لاتاری رار دارد و در صورت تعدد ثبت نام به صورت کامل از قرعه کشی لاتاری حذف خواهد شد. اما راههایی برای افزایش شانس برنده شدن هم در قرعه کشی لاتاری وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد:

افراد تک شانسه!

افراد مجرد بالای ۱۸ سال که به صورت مستقل از خانواده‌شان ثبت نام می‌کنند و همچنین افراد متاهلی که همسر آنها پاسپورت ندارد از یک شانس برای برنده شدن برخوردارند.

متاهلین با ۲ برابر شانس!

افراد متاهلی که همسر آنها پاسپورت در اختیار دارند از شانس دوبرابری جهت برنده شدن در قرعه کشی لاتاری آمریکا برخوردارند. بدین صورت که یکبار نفر اصلی شوهر میشود و همسر و فرزندان وی زیر مجموعه‌اش می‌شوند و یکبار خانم نفر اصلی می‌شود و همسر و فرزندانش به عنوان زیرمجموعه وی در فرم ثبت نام می‌آیند.

افراد مجرد ۱۸ تا ۲۱ ساله با شانس ۳ برابر!

افراد مجرد ۱۸ تا ۲۱ ساله سه برابر شانس برنده شدن دارند. یکبار خود به صورت مستقل ثبت نام می‌کنند. یکبار زیر مجموعه پدر و یکبار زیر مجموعه مادر خواهند شد.

برندگان لاتاری پس از اعلام نتایج

پس از اعلام نتایج برندگان می‌بایست فرم برندگان لاتاری DS-260 را ارسال نمایند و منتظر نامه سفارت آمریکا باشند. سپس جهت انجام مصاحبه یا امور اداری به یکی از سفارتخانه‌های آمریکا مراجعه نمایند و ویزای خود را دریافت کنند.

 

سوالات متداول

درصورت برنده شدن در لاتاری امکانات کار و بیمه توسط دولت آمریکا فراهم می‌شود؟

خیر؛ دولت آمریکا هیچ امکاناتی به برندگان برای پیدا کردن کار و بیمه ارائه نمی‌دهد.

داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان برای ثبت نام لاتاری الزامی است؟

خیر؛ مشمولین خدمت سربازی نیازی به ارائه کارت پایان خدمت در مراحل ثبت نام لاتاری یا پس از آن به سفارت آمریکا ندارند.

در صورت برنده شدن آیا امکان انتقال یا واگذاری امتیاز به شخص دیگر وجود دارد؟

خیر؛ امتیاز برنده شدن در لاتاری صرفا متعلق به خود شخص می‌باشد.

آیا امکان ارسال درخواست مجزا برای زن و شوهر وجود دارد؟

بله؛ هر کدوام از زوجین می‌توانند درخواست مجزا دهند و در صورت برنده شدن همسر می‌توانند به عنوان زیر مجموعه وی گرین کارت دریافت کنند.

آیا لاتاری در کشورهای دیگر نیز همانند آمریکا برگزار می‌شود؟

خیر؛ تنها ایالات متحده آمریکا به صورت سالانه برنامه مهاجرتی لاتاری را برگزار می‌کند.

شرایط مالی و تحصیلات عالی شانس برنده شذن در لاتاری را افزایش می‌دهد؟

خیر به هیچ وجه! شانس تمامی شرکت کنندگان در قرعه‌کشی لاتاری برابر است.

1 نظر
آفرینش

امتیاز بینندگان:5 ستاره

نظرات بسته شده‌اند.