ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
پنج دانشگاه برتر اروپا کدامند

پنج دانشگاه برتر اروپا کدامند

پنج دانشگاه برتر اروپا کدامند

بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل کشور های اروپایی را انتخاب می کنند.همراه باشید تا در ادامه با پنج دانشگاه برتر اروپا آشنا شویم.

دانشگاه آکسفورد (Oxford)

هیچ تاریخ مشخصی برای آغاز به کار دانشگاه آکسفورد ثبت نشده است اما تصور می‌شود این دانشگاه در حدود قرن ۱۳ام میلادی تاسیس شده باشد. از آن زمان تاکنون این دانشگاه به یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دنیا تبدیل شده است. هرچند، زنان تا سال ۱۸۷۸ در این دانشگاه پذیرفته نمی‌شدند و تا سال ۱۹۲۰ به زنان مدرک تحصیلی داده نمی‌شد. این دانشگاه بزرگ‌ترین سیستم کتابخانه را با بیش از ۱۱ میلیون جلد کتاب در انگلیس دارد. هم‌چنین دارای تعدادی موزه و گالری از جمله اشمولین (Ashmolean) می‌باشد که قدیمی‌ترین موزه انگلیس و قدیمی‌ترین موزه دانشگاهی در جهان است. این موزه کلکسیون‌های چشم‌گیر و کارهایی از هنرمندانی همچون میکل آنژ، ترنر و پیکاسو را در خود نگهداری می‌کند.

دانشگاه کمبریج (Cambridge)

دانشگاه کمبریج یک دانشگاه تحقیقاتی در انگلیس است که در قرن ۱۳ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه، همانند بسیاری از مراکز دانشگاهی معتبر دارای رسوم متعددی است. تا سال ۱۹۰۹ میلادی، یک قاشق چوبی ۱ متری به دانشجویی که پایین‌ترین نمره را در امتحانات نهایی حسابان ریاضی (یکی از واحدهای موجود در دانشگاه) داده می‌شد. این قاشق اکنون در کالج سنت جانز (St John’s College) به نمایش در آمده است.

کالج سلطنتی لندن (Imperial College London)

کالج سلطنتی لندن تنها دانشگاهی در انگلیس است که به طور کامل بر علوم، مهندسی، پزشکی و تجارت تمرکز دارد. این دانشگاه برنامه داشت که با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵ میلیون یورویی (۱۳ میلیون پوند انگلیس) جهت ارائه کمک هزینه برای محققان، ارتباط خود را با سایر کشورهای اروپایی تقویت کند. در این راستا این دانشگاه قصد دارد یک صندوق مشترک اروپایی برای کمک به توسعه همکاری‌های جدید با همکاران اروپایی و کار با مسئول کمیسیون اتحادیه اروپا برای تحقیق، دانش و نوآوری راه‌اندازی کند تا روش‌های تقویت روابط تحقیقاتی اروپایی در این صندوق مورد بررسی و حمایت قرار گیرد.

موسسه فدرال تکنولوژی زوریخ سوئیس – ETH Zurich

موسسه دانشگاهی زوریخ (ETH Zurich) یک دانشگاه علوم پایه، مهندسی و ریاضیات است. این موسسه بیش از ۲۰ برنده جایزه نوبل از جمله آلبرت اینشتین را تربیت کرده است. حدود ۳۵ درصد از دانشجویان این موسسه از خارج از مرزهای سوئیس هستند و این دانشگاه یک پایگاه دانش بین‌المللی را برای ترویج ارتباطات برای پژوهش و تدریس در سراسر جهان بنا کرده است.

دانشگاه کالج لندن (UCL)

دانشگاه UCL اولین دانشگاهی است که در لندن تاسیس شده است و اولین دانشگاهی در انگلیس بود که کاملا سکولار شد و دانشجویان را بدون در نظر گرفتن عقاید مذهبی آنان پذیرش کرد. این دانشگاه از ژانویه ۲۰۰۶ یکی از اعضای لیگ دانشگاه‌های پژوهشی در اروپا بوده است و در حال حاضر یکی از پنج عضو بریتانیایی می‌باشد. (سایر دانشگاه‌های این لیگ، دانشگاه‌های کمبریج، ادینبورگ، آکسفورد و کالج سلطنتی لندن هستند) در جدول زیر می توانید ار رنک جهانی این پنج دانشگاه نیز مطل شوید:
کشور دانشگاه رنک اروپا در سال ۲۰۱۸ رنک جهانی دانشگاه در سال ۲۰۱۸
انگلیس دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) ۱ ۱
انگلیس دانشگاه کمبریج (University of Cambridge) ۲ ۲
انگلیس کالج سلطنتی لندن (Imperial College London) ۳ ۸
سوئیس موسسه فدرال تکنولوژی زوریخ (ETH Zurich – Swiss Federal Institute of Technology Zurich) ۴ ۱۰
انگلیس دانشگاه کالج لندن (University College London) ۵ ۱۶
مقالات مرتبط