پنج حامی معتبر برنامه‌ های تحصیل کم‌ هزینه در خارج از کشور

پنج حامی معتبر برنامه‌ های تحصیل کم‌ هزینه در خارج از کشور

پنج حامی معتبر برنامه‌ های تحصیل کم‌ هزینه در خارج از کشور

این پنج حامی با وجود کم‌ هزینه بودن، خدمات و پشتیبانی بسیار کارآمدی ارائه می‌کنند و استفاده از آن‌ها به معنای اعتبار یا کیفیت کمتر امکانات تحصیلی نیست. حتی در صورت تمایل به تحصیل در کشورهای پرهزینه و یا دورافتاده و غیرمعمول، بازهم می‌توانید از حمایت این موسسه‌ها برخوردار باشید.

نکاتی برای پایین آوردن هزینه‌ های تحصیل

اگر اصرار به تحصیل در شهرهایی مثل لندن یا پاریس دارید، صرف هزینه‌های هنگفت اجتناب‌ناپذیر است. ولی درصورتی‌که که مقصد برایتان اهمیتی ندارد، همیشه می‌توانید با بودجه‌ی پایین‌تر، گزینه‌ای مناسب و مقرون‌به‌صرفه پیدا کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر هدف شما تحصیل زبان فرانسه است، تنها گزینه‌ی شما پاریس نیست و انتخاب‌های متنوع دیگری با هزینه به‌مراتب کمتر پیش رویتان قرار دارد. · تحصیل در کشورهای گران‌قیمت، لزوما نیازمند به‌ صرف مبالغ هنگفت نیست و همیشه راهکارهای زیادی برای کاهش هزینه‌ها وجود دارد. تحصیل در خارج از کشور به معنای تعطیلات و سفر تفریحی طولانی‌مدت نیست و گذراندن زندگی با استانداردهای دانشجویی در همه جای دنیا امکان‌پذیر است. · همیشه از برنامه‌های پذیرش مستقیم دانشجو استفاده کنید. گزینه‌های دیگر برای تحصیل در خارج از کشور غالبا هزینه‌های جانبی زیادی دارند. · حتی در مقرون به‌صرفه‌ترین برنامه‌های پذیرش بین‌المللی دانشجو، باز هم راه‌هایی برای کاهش بیشتر هزینه‌ها وجود دارد. بسیاری از این برنامه‌ها، انواع بورسیه و کمک‌هزینه تحصیلی نیز در اختیار دانشجوهای واجد شرایط قرار می‌دهند که ممکن است شما هم این شرایط را داشته باشید. · مدت‌زمان تحصیل در خارج از کشور را افزایش بدهید. با وجود اینکه ممکن است این کار در مجموع هزینه‌ی بیشتری داشته باشد، ولی میانگین هزینه جاری روزانه را کاهش می‌دهد. علاوه بر این در بسیاری از برنامه‌های تحصیلی بین‌المللی، برای دانشجوهایی که مدت تحصیلات خود را افزایش می‌دهند، تخفیف قابل‌توجهی در نظر گرفته شده است. معتبرترین برگزارکننده‌های برنامه تحصیل کم‌هزینه در خارج از کشور عبارت‌اند از:

۱. کنسرسیوم تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور (USAC)

(USAC (University Studies Abroad Consortium به دلیل غیرانتفاعی بودن و یا شاید داشتن بیش از ۳۰ سال تجربه در این زمینه، چندین مورد از اقتصادی‌ترین برنامه‌های تحصیل در خارج از کشور را ارائه می‌کند. در حقیقت محور فعالیت این موسسه و شعار آن، کاهش هر چه بیشتر هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور است که کمک‌های مالی شایان توجه، بورسیه‌ها و تخفیف‌ها ارائه‌شده، شاهد صحت این مدعا هستند. در حال حاضر ۳۳ دانشگاه و تعداد زیادی کالج در USAC عضویت دارند که البته برای استفاده از خدمات این موسسه نیازی نیست حتما در یکی از این دانشگاه‌ها تحصیل کنید. بااین‌وجود به دلایلی از جمله محل سکونت، محدودیت‌های ویزا، رشته تحصیلی یا فعالیت‌های فرهنگی موردنظر، استفاده از برنامه‌های تحصیلی USAC مستلزم تحقیق و آشنایی کامل است. هر چند برنامه‌های USAC بسیار متنوع هستند و قطعا گزینه موردنظر خود را پیدا خواهید کرد. USAC ارائه‌کننده حدود ۴۰ برنامه تحصیلی در ۲۴ کشور است که در بین آن‌ها گزینه‌های کم‌هزینه مثل بنگلور هندوستان و یا مقصدهای کلاسیک گران‌قیمت تحصیل در خارج از کشور نظیر ایتالیا و اسپانیا به چشم می‌خورد.

برنامه‌های پیشنهادی USAC

آلیکانته، اسپانیا هزینه تحصیل در ترم پاییز ۷۷۸۰ دلار (با در نظر گرفتن هزینه مسکن ۹۱۲۷ دلار)، یک سال کامل ۱۴۹۸۰ دلار (با تخفیف ۵۸۰ دلاری) و دوره تابستانی ۵ هفته‌ای ۳۷۸۰ دلار (به همراه محل سکونت) برآورد می‌شود. (قیمت‌ها مربوط به سال ۲۰۱۴ هستند) بنگلور، هندوستان در این برنامه، یک ترم (بهار) ۵۰۸۰ دلار و دوره سه‌هفته‌ای در ژانویه، ۱۹۸۰ دلار هزینه دارد. (قیمت‌ها مربوط به سال ۲۰۱۵ و شامل هزینه مسکن هستند) تورین، ایتالیا دانشجوهای خارجی می‌توانند با پرداخت ۹۴۸۶ دلار برای یک ترم (بهار یا پاییز) و ۱۸۴۷۳ دلار برای یک سال کامل در دانشگاه تورین تحصیل کنند. (قیمت‌ها شامل هزینه مسکن نیز هستند) تایلند به‌طورکلی زندگی و تحصیل در این کشور، مقرون‌به‌صرفه است و با حدود ۴۰۰۰ دلار می‌توان یک ترم در دانشگاه‌های آن تحصیل کرد. شانگهای، چین چین یکی از به‌صرفه‌ترین کشورها برای تحصیل بین‌المللی است، تحصیل در این کشور تحت حمایت USAC برای یک ترم ۶۵۵۰ دلار و یک سال ۱۲۸۵۰ دلار هزینه دارد. (قیمت‌ها شامل هزینه مسکن نیز هستند)

۲. مرکز تحصیلات در خارج از کشور (CSA)

CSA (Center for Study Abroad) به طور مستقیم هیچ‌گونه بورسیه، کمک مالی یا خدمات دانشجویی ارزان‌قیمت ارائه نمی‌کند و فعالیت اصلی آن راه‌اندازی برنامه‌های معتبر پذیرش بین‌المللی دانشجو، بدون محدودیت سنی و با هزینه کم است. علاوه بر این اگر مجبور به گذراندن دوباره واحدهای درسی در دانشگاه‌های تحت حمایت CSA شوید، از تخفیف‌های ۵ تا ۲۰ درصدی بهره‌مند خواهید شد. در مجموع برنامه‌های CSA بسیار مقرون‌به‌صرفه، بدون پیچیدگی و باکیفیت هستند و با استفاده از آن‌ها می‌توان فارغ از محدودیت سنی یا کمبود سرمایه، در خارج از کشور به تحصیل پرداخت. برنامه‌های CSA معمولا بسیار ساده هستند و ضوابط و تنوع گیج‌کننده‌ی سایر موسسه‌های حامی برنامه‌های تحصیلی را ندارند. این برنامه‌ها تمامی جنبه‌های تحصیل در خارج از کشور از جمله محل سکونت، انتخاب گرایش‌های تحصیلی و … را کاملا تحت حمایت قرار می‌دهند.

برنامه‌های پیشنهادی CSA

پکن، چین تحصیل در دانشگاه زبان و فرهنگ پکن با پرداخت ۱۷۹۵ دلار برای دوره‌ی ۴ هفته‌ای، ۵۳۹۵ دلار برای یک ترم و ۱۱۹۲۵ دلار برای یک سال کامل امکان‌پذیر است. کوسکو، پرو شرکت در برنامه آموزش فشرده‌ی زبان اسپانیایی تحت حمایت CSA به همراه محل سکونت و فعالیت‌های فرهنگی متنوع، ۱۳۹۵ دلار برای دوره‌ی ۲ هفته‌ای، ۲۳۹۵ دلار برای دوره یک‌ماهه هزینه دارد. در صورت افزایش مدت دوره، به ازای هر هفته،۵۰۰ دلار اخذ می‌شود. پاریس، فرانسه علاقه‌مندان به تحصیل در این مقصد کلاسیک دانشجوهای بین‌المللی، می‌توانند با پرداخت ۱۶۹۵ دلار برای دوره‌ی ۴ هفته‌ای و ۳۹۵۹ دلار برای ترم سه‌ماهه، در دوره‌های آموزش زبان و فرهنگ فرانسه شرکت کنند. با توجه به تنوع زمانی دوره‌های موجود و ارائه انواع کلاس‌های فشرده و عادی، هزینه‌ی استفاده از این برنامه متغیر است. گرانادا، اسپانیا هزینه‌ی استفاده از برنامه CSA در این مقصد موردعلاقه‌ی دانشجویان بین‌المللی، ۱۴۹۵ دلار برای دوره‌ی ۴ هفته‌ای و ۲۹۹۵ دلار برای یک ترم است. هوشی‌مین، ویتنام ویتنام یکی دیگر از مقصدهای ارزان‌قیمت گردشگری و تحصیل است. برنامه تحصیلی CSA در هوشی‌مین، در قالب دوره‌ی ۴ هفته‌ای با هزینه‌ی ۷۹۵ دلار و دوره‌ی ۳ ‌ماهه (پاییز، زمستان یا بهار) با هزینه‌ی ۱۷۹۵ دلار برگزار می‌شود. مسکو و سن‌پترزبورگ، روسیه این شهرها میزبان برنامه آموزش زبان و فرهنگ روسی تحت حمایت موسسه CSA هستند و هزینه‌ی شرکت در دوره‌های این برنامه (به همراه محل سکونت)، ۲۳۹۵ دلار برای دوره ۲ هفته‌ای و ۴۳۹۵ دلار برای دوره‌ی یک‌ماهه است.

۳. موسسه‌ی بین‌المللی تحصیل در خارج از کشور (ISA)

ISA (International Studies Abroad) ارائه‌کننده‌ی برنامه‌های متنوع برای تحصیل در خارج کشور است و مقصدهای گوناگونی را تحت پوشش دارد؛ ازجمله کشورهای نامتعارف نظیر اردن و جمهوری دومینیکن یا شهر‌های کلاسیک موردعلاقه دانشجوهای بین‌المللی مثل لندن و فلورانس. برنامه‌های ISA نسبت به سایر عناوین این فهرست هزینه بیشتری دارند ولی کیفیت آن‌ها و تعهد موسسه برای افزایش بهره‌وری دوره‌ها و همین‌طور ارائه‌ی بورسیه‌های متنوع، لزوم صرف این هزینه بیشتر را توجیه می‌کند. در تمام برنامه‌های ISA، چندین نوع بورسیه تحصیلی ممتاز در نظر گرفته شده و دانشجوهای بین‌المللی که شرایط لازم برای دریافت این بورسیه‌ها را دارند، می‌توانند با شرایطی ایدئال و هزینه‌ی کم در دانشگاه‌های معتبر طرف قرارداد ISA به تحصیل بپردازند. فعالیت ISA فقط بر روی دانشگاه و کالج تمرکز ندارد و این موسسه برنامه‌های برای حمایت از تحصیل در دبیرستان و تحصیلات عالی تکمیلی در خارج از کشور نیز برگزار می‌کند. علاوه بر این ISA حامی برنامه‌های منحصربه‌فرد نظیر دوره‌های کارآموزی در حین تحصیل و پیش‌دانشگاهی در خارج از کشور نیز هست.

برنامه‌های پیشنهادی ISA

مکناس، مراکش زیرگروه‌های برنامه‌ی تحصیلی ISA در کشور کم‌هزینه‌ی مراکش عبارت‌اند از: دوره تابستانی به مبلغ ۴۲۰۰ دلار، یک ترم به مبلغ ۱۰۵۰۰ دلار و یک سال کامل به مبلغ ۱۹۵۰۰ دلار. این برنامه از دوره‌های کارآموزی حین تحصیل و پیش‌دانشگاهی نیز حمایت می‌کند. عمان، اردن علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌ی زیان عربی و تحقیقات خاورمیانه، می‌توانند با پرداخت ۱۲۹۰۰ دلار برای یک ترم و یا ۵۲۵۰ دلار برای یک ترم تابستانی، از این برنامه استفاده کنند. سانتیاگو، جمهوری دومینیکن این برنامه به تحصیل زیان اسپانیایی و دوره‌های تحقیقاتی آمریکای لاتین اختصاص دارد. هزینه یک ترم کامل در این برنامه ۱۰۵۰۰ دلار است و دوره‌ی ۲ ماهه‌ی کارآموزی حین تحصیل حدود ۶۲۵۰ دلار هزینه دارد.

۴. CEA

CEA خط‌مشی خود را با شعار «خلق فرصت‌های خارق‌العاده در قرن ۲۱» توصیف می‌کند که با توجه عملکرد آن درزمینه‌ی فراهم کردن موقعیت‌های تحصیلی بین‌المللی با شرایط عالی و هزینه‌ی کم، می‌توان گفت که این شعار دور از حقیقت نیست. برنامه‌های CEA جزو معدود راه‌های تحصیل نسبتا کم‌هزینه در کشورهای کلاسیک موردعلاقه دانشجوها به‌خصوص در اروپا هستند که در شرایط عادی تحصیل در آن‌ها مستلزم صرف مبالغ هنگفت است. علاوه برای این، برنامه‌های پیشنهادی CEA دارای جداول برآورد هزینه هستند که به کمک آن‌ها مجموع مبلغ موردنیاز در تمام مدت تحصیل قابل‌محاسبه است. CEA مستقیما در امر آموزش نیز فعالیت دارد و با راه‌اندازی مرکز تحصیلات خارج از کشور (Study Abroad Centers) و ارائه دوره‌های آموزشی با الگوی ابتکاری تحصیلات بدون مرز، دانشجویان را برای پذیرش چالش‌های حاصل از تقابل فرهنگی آماده می‌کند. علاوه بر این دانشجوها می‌توانند با استفاده از طرح‌های ثبت‌نام پیش از موعد یا گرفتن کمک‌هزینه‌های CEA، هزینه‌های تحصیل را به مقدار قابل‌توجهی کاهش بدهند.

برنامه‌های پیشنهادی CEA

پاریس، فرانسه با استفاده از این برنامه‌ی CEA، می‌توانید با پرداخت ۱۴۷۹۵ دلار (شامل محل سکونت و بازدید از جاذبه‌های گردشگری پاریس)، یک ترم کامل به تحصیل عمقی زبان فرانسه بپردازید. رم، ایتالیا رم نیز همانند پاریس، علاقه‌مندان زیادی در بین دانشجویان بین‌المللی دارد ولی غالبا تحصیل و زندگی در این شهر با شرایط دانشجویی همخوان نیست. گذراندن یک ترم کامل در این شهر ۱۶۸۹۵ دلار هزینه دارد. بارسلونا، اسپانیا گذراندن یک ترم (بهار) در دانشگاه بارسلونا ۱۵۹۹۵ دلار و یک دوره‌ی ۴ هفته‌ای تابستانی ۴۹۹۵ دلار هزینه دارد.

۵. Asia Exchange

در مقایسه با سایر حامیان تحصیل در خارج از کشور، Asia Exchange عملکردی انحصاری و خاص دارد. فعالیت این موسسه فنلاندی بیشتر بر فرستادن جوان‌های اروپایی به دانشگاه‌های آسیا متمرکز است ولی دانشجوهای سایر نقاط دنیا نیز می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند. دانشگاه‌های تحت پوشش Asia Exchange، بیشتر در کشورهای کم‌هزینه مثل مالزی، تایلند و اندونزی واقع شده‌اند که این مسئله در کنار پایین بودن مخارج تحصیل، امتیاز مثبتی تلقی می‌شود.

برنامه‌های پیشنهادی Asia Exchange

پوکت، تایلند گذراندن یک ترم کامل در این شهر زیبا و پربازدید، فقط حدود ۲۳۹۳ دلار هزینه دارد. بالی، اندونزی با استفاده از خدمات Asia Exchange می‌توانید با پرداخت فقط ۲۱۲۵ دلار، یک ترم کامل در این جزیره زیبا تحصیل کنید. گوانگژو، چین علاوه بر پایین بودن هزینه روزمره و مسکن در این شهر، دانشگاه گوانگ‌ژو تحت پوشش برنامه‌ی Asia Exchange تنها با اخذ مبلغ ۱۸۵۸ دلار، به مدت یک ترم کامل پذیرای شما خواهد بود. با استفاده از برنامه‌های متنوعی که موسسه‌های معرفی‌شده ارائه می‌کنند، گزینه‌های زیادی برای تحصیل مقرون‌به‌صرفه در خارج از کشور دارید که به همراه تجربه زندگی در مقصدهای محبوب گردشگری و لذت بردن از جاذبه‌های بی‌شمار آن‌ها، به دوره‌ای سازنده و فراموش‌نشدنی در زندگی تبدیل خواهد شد
امتیاز شما post
مقالات مرتبط