هشت دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین‌ المللی

هشت دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین‌ المللی

هشت دانشگاه برتر آلمان برای دانشجویان بین‌ المللی

آلمان یکی از بهترین کشور های دنیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است. از لحاظ هزینه های تحصیلی نیز آلمان یکی از کم هزینه‌ ترین کشور ها در میان سایر کشور های پیشرفته است. تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌ های آلمان رایگان است و اگر قرار بر پرداخت شهریه در دانشگاهی باشد، این هزینه برای دانشجویان بین‌المللی همان مقداری است که دانشجویان آلمانی می‌پردازند. در آلمان شما در هر رشته‌ ای که قصد ادامه تحصیل داشته باشید دانشگاه مناسب خود را خواهید یافت. با ما همراه باشید تا با هشت دانشگاه برتر آلمان بیشتر آشنا شویم.

دانشگاه های برلین

برلین برخی از بهترین دانشگاه‌های اروپا را در خود جای داده است. در بیشتر این دانشگاه‌ها دوره‌های درسی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند با همان تنوع و گستردگی که کلاس‌های آلمانی این دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند، برقرار هستند. این یکی از بهترین مزیت‌های برلین برای دانشجویان بین‌المللی است که با زبان آلمانی آشنایی کافی ندارند.

دانشگاه فریه برلین (Freie University of Berlin)

این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه‌های تحقیقاتی آلمان و بزرگ‌ترین دانشگاه از چهار دانشگاه تحقیقاتی برلین است، در نظر دارد در آینده‌ای نه چندان دور یک‌سوم از جمعیت دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین‌المللی انتخاب کند. دانشگاه فریه برلین در رتبه‌بندی کیو اس (QS World University Rankings) که هرساله بهترین دانشگاه‌های جهان را در فهرست سالانه خود منتشر می‌کند، در رتبه ۸۷ دنیا قرار گرفته است و در رشته‌های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی یکی از بهترین‌ها در جهان شناخته می‌شود. این دانشگاه در کشورهای ایالات‌متحده، بلژیک، روسیه، مصر، چین و هندوستان دفاتر رسمی دارد، که به ارتباط با دانشگاه‌های این کشورها و جذب دانشجویان مستعد این کشورها مبادرت می‌ورزند.

دانشگاه هومبولت برلین (Humbolt University of Berlin)

بیش از ۱۰ درصد از جمعیت دانشجویان دانشگاه هومبولت که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های برلین است را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. در سال ۲۰۱۳- ۲۰۱۲ این دانشگاه در فهرستی که نشریه تایم برای رده‌بندی بهترین دانشگاه‌های آموزش عالی جهان منتشر کرد، رتبه ۹۹ ام دنیا را به خود اختصاص داد. هومبولت یکی از دانشگاه آلمان با تمرکز ویژه بر روی تحقیقات است که مشهورترین اساتید جهان در رشته‌های تاریخ علم، اقتصاد کمی و هواشناسی و تغییرات آب و هوایی را در خود جای داده است. این دانشگاه یکی از مناسب‌ترین دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان علاقه‌مند به تحقیقات علمی است.

دانشگاه‌ های مونیخ

مونیخ بزرگ‌ ترین شهر ایالت باواریا آلمان و شهری غنی از تاریخ و فرهنگ آلمان است. انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل مونیخ برای دانشجویان مستعد بین‌المللی با توجه به تعداد زیاد دانشگاه‌ها در این شهر، کار دشواری نیست.

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University Munich)

دانشگاه فنی مونیخ یا TUM با رتبه ۵۳ ام بهترین جایگاه از میان دانشگاه‌های آلمان را در فهرست رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های جهان به خود اختصاص داده است. این دانشگاه هم‌اکنون با ۵۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی، ۱۶ درصد از جمعیت دانشجویان خود را از دانشجویان بین‌المللی پذیرفته است. این دانشگاه در زمینه‌های فنی، همچون رشته‌های مهندسی شهرت و اعتبار خاصی دارد و با بسیاری از دانشگاه‌های مشهور ایالات‌متحده از جمله دانشگاه‌های MIT، استنفورد، کرنل و جورجیا تک (Georgia Tech) همکاری نزدیکی دارد. این دانشگاه همچنین با بهترین دانشگاه‌های سرتاسر اروپا و آسیا همکاری‌های علمی بسیار قوی دارد.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ Ludwig Maximilian University of) Munich)

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ یا LMU یکی از قدیمی‌ ترین دانشگاه‌ های آلمان است که در رتبه‌بندی بین‌المللی کیو اس در رتبه ۶۰ ام جهان و پس از دانشگاه‌های فنی مونیخ و هایدلبرگ (Heidelberg University) در رتبه سوم برترین دانشگاه‌های آلمان قرار گرفته است. حدود ۱۵ درصد از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. دانشگاه LMU در بیش از صد رشته و زمینه تحقیقاتی فعالیت می‌کند و کلاس‌های انگلیسی زبان در این دانشگاه به ویژه در رشته‌های بازرگانی، مدیریت، روانشناسی و فیزیک به طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

دانشگاه‌ های شهر های کوچک‌تر آلمان

بادن-وورتمبرگ، ایالتی در جنوب غربی آلمان است که به دلیل دانشگاه‌های مشهور و مناظر طبیعی زیبا یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان بین‌المللی دنیا است. از آنجا که این دانشگاه‌ها در شهرهای کوچک‌تر آلمان با تعداد مهاجرین کمتری واقع‌شده‌اند، دانشجویان بین‌المللی به تجربه کامل‌تری از تحصیل در خارج دست می‌یابند.

دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)

این دانشگاه که در سال ۱۳۸۶ میلادی بنا شده، با رتبه ۵۵ام بهترین دانشگاه‌های دنیا، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپای غربی به شمار می‌رود. رشته‌های علوم پایه این دانشگاه از سایر رشته‌های آن نیز وضعیت بهتری دارند. ۲۰ درصد جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی که از ۱۳۰ کشور جهان گرد هم آمده‌اند، تشکیل می‌دهند. هم‌چنین حدود یک‌سوم دانشجویان دکتری در این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی هستند. به خاطر داشته باشید که اغلب دوره‌های تحصیلی در این دانشگاه به زبان آلمانی ارائه می‌شوند و اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ را دارید باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید.

دانشگاه بین‌المللی شیلر (Schiller International University)

دانشگاه بین‌المللی شیلر، با پردیس‌های متعدد در اروپا و آمریکا یک دانشگاه بین‌المللی به معنای واقعی است. پردیس اصلی این دانشگاه در ایالت فلوریدا آمریکا واقع شده، اما قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین پردیس این دانشگاه در هایدلبرگ آلمان قرار دارد. این دانشگاه در ابتدا برای دانشجویان آمریکایی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را داشتند، تأسیس شد. در حال حاضر دانشجویانی از ۱۰۰ کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. سیستم آموزشی این دانشگاه کاملا مطابق با سیستم آموزشی ایالات‌متحده است و مدرک تحصیلی اخذ شده در این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایالات‌متحده قرار می‌گیرد. تمامی کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و بیش‌تر آموزشی مبتی بر کار در دستور کار این دانشگاه قرار دارد، که شامل دوره‌های دوساله و چهارساله می‌شود.

دانشگاه Hochschule فورت وانگن (Hochschule Furtwangen University)

دانشگاه هوشخوله فورت وانگن یا به اختصار HFU، دانشگاهی کوچک واقع در ایالت بادن-وورتمبرگ است که روی علوم کاربردی تمرکز بیشتری دارد. با وجود وسعت کم، این دانشگاه در زمینه مدیریت بازرگانی بین‌المللی در رتبه دوم آلمان قرارگرفته و در رشته‌های مهندسی و علوم کامپیوتر اعتبار خاصی دارد. دانشگاه هوشخوله فورت وانگن که ۱۳ درصد از دانشجویان را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند، از لحاظ رضایت دانشجویان بین‌المللی در رتبه اول کشور قرار گرفته است. این دانشگاه با بیش از ۱۰۰ دانشگاه معتبر بین‌المللی همکاری‌های نزدیک علمی دارد.

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

دانشگاه فرایبورگ آلمان که در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع شده و ۱۶ درصد از جمعیت دانشجویانش را دانشجویان بین‌المللی از ۱۲۰ کشور جهان تشکیل داده‌اند، برای دانشجویان بین‌المللی برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته است. در مرکز آموزش زبان این دانشگاه، دوره‌های فشرده آموزش زبان آلمانی برگزار می‌شود، که محبوب دانشجویان بین‌المللی است و در تعطیلات بین‌ترم هر سال دانشجویانی از بیش ۵۰ کشور دنیا در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند. برنامه آموزشی جهانی (Global Studies Program)، که یکی از معتبرترین دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در دنیا لست نیز شانس بزرگی برای دانشجویان بین‌المللی است که قصد ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند. اگر قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، یا می‌خواهید برای دوره‌ای کوتاه در یکی از دانشگاه‌های معتبر جهان دوره‌ای آموزشی بگذرانید، تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌های ذکر شده، می‌تواند تجربه بسیار ارزنده‌ای در اختیارتان قرار دهد. تحصیل در این کشور در کنار آشنایی با فرهنگ غنی آلمان و یافتن دوستانی از دانشجویانی از سراسر جهان تجربه‌ای است که آینده زندگی شما را تحت تأثیر قرار خواهد داد.  
امتیاز شما post
مقالات مرتبط