نمره آیلتس: محاسبه گر نمره آیلتس و نحوه محاسبه نمره Overall

17
122616
نمره آیلتس

نمره آیلتس مهارت Reading و Listening

نمره آیلتس :‌ بخش Reading و Listening آیلتس، هر یک ۴۰ سوال دارند. علاوه بر اینکه هر ۴۰ سوال بر اساس نمره خام، یک نمره دارند. (نمره خام شما بر اساس تعداد سوالاتی که به آن پاسخ درست داده‌اید خواهد بود.)

لذا امکان دارد تصور نمایید که نمره‌دهی شما بر اساس نمره خام و در نهایت جمع بندی و میانگین‌گیری همه آن‌ها بسیار کار ساده ‌ایست! اما پاسخ به این سوال خیر است! براساس آمار رسمی که تصحیح کنندگان آیلتس مطرح کرده‌اند، نمره‌دهی کمی پیچیده‌تر است.

ابتدا ذکر این مورد که درصد سوالاتی که به آن پاسخ صحیح داده‌اید، مانند نمره‌ای که از آن بخش می‌گیرید نیست. به عنوان مثال اگر در بخش Listening به ۱۶ سوال از ۴۰ سوال پاسخ صحیح دهید، ۴۰ درصد پاسخ‌های شما درست است. گرچه نمره فاینال از ۵ تا ۹ می‌شود.

از طرفی دیگر تبدیل نمره‌ی خام به نمره‌ی کلی برای سکشن Reading ماژول Academic و General متفاوت است. به عنوان مثال اگر نمره آیلتس سکشن Reading آکادمیک ۳۰ از ۴۰ باشد، نمره کلی شما در این بخش ۷ خواهد بود در صورتی‌که اگر در آزمون General نمره شما ۳۰ از ۴۰ شود، نمره کلی شما ۶ خواهد بود.

محاسبه‌گر نمره آیلتس

با استفاده از جداول زیر می‌توانید بر اساس تعداد پاسخ صحیح (حداقل ۰ پاسخ و حداکثر ۴۰ پاسخ صحیح) در مهارت‌های Listening و Reading بند‌ اسکور نمره IELTS خود را به دست آورید. همچنین سایت‌هایی در اینترنت با ارائه محاسبه گر نمره آیلتس به صورت آنلاین Band Score و نمره Overall شما را ارزیابی می‌نمایند.

از جمله بهترین آنها می‌توان به سایتهای زیر اشاره کرد:

Exam English

IELTS Practice

IELTS Tutorials

IELTS Buddy

IELTS Listening Scores

نمره آیلتس

 

IELTS Reading Scores -Academic

نمره آیلتس

IELTS Reading Scores -General

نمره آیلتس

نحوه محاسبه نمره Overall آیلتس

در کارنامه آیلتس برای هر یک از مهارتهای ۴ گانه، نمره مجزایی از ۰ تا ۹ اعلام میشود که وزن و ارزش این نمرات با هم برابر است. (هر یک از نمرات به اندازه یک‌چهارم ارزش دارند.) بنابراین نمره اوورال آیلتس از طریق معدل گرفتن از ۴ نمره مهارت داوطلب مشخص می‌شود.

نمره آیلتس چگونه گرد می‌شود؟

نمره اوورال آیلتس به نزدیک‌ترین نمره یا نیم‌نمره گرد می شود. اگر میانگین ۴ نمره بیست و پنچ صدم شود، نمره اوورال به سمت نیم نمره بالاتر گرد خواهد شد. برای درک بیشتر نحوه محاسبه نمره IELTS سه مثال زیر را مشاهده نمایید:

A: Listening: 7, Reading: 6.5, Writing: 5, Speaking: 6.5

Overal: (7+6.5+5+6.5) /4= 6.25, Band= 6.5

B: Listening: 4, Reading: 4, Writing: 3.5, Speaking: 4

Overal: (4+4+3.5+4) /4= 3.875, Band= 4

C: Listening: 6.5, Reading: 6.5, Writing: 5.5, Speaking: 6

Overal: (6.5+6.5+5.5+6) /4= 6.125, Band= 6

جدول سطح‌بندی نمره آیلتس از ۰ تا ۹

نمرهتوضیحات سطح نمره
0هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.
1در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمه مجرد ندارد.
2امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.
3فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.
4قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.
5دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزه تخصصی خود داشته باشد.
6علیرغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.
7مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه‌ است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.
8مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست و تنها هر از گاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.
9مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.
آفرینش در اینستاگرام

اشتراک در این دیدگاه
اطلاع‌رسانی
17 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌ها

با سلام،ببخشید برای کسب نمره اورال ۶.۵در جنرال،باید هر مهارت رو چند بگیریم

باید درس بخونی

XD

یک سوال داشتم اگه ممکنه پاسخ بدین لطفا
کسی که در کانون زبان ایران ترم high intermediate 3 رو با میانگین ۸۷ و کلاسی ۹۰ پاس کرده به نظر شما چه نمره ای میگیره در ایلتس؟؟

مشخص نی

یه ماک بدید مشخص میشه بسته به سطح واقعی زبانتون باید بین 4تا5 بتونید نمره بیارید…بعید میدونم به 5.5 برسه البته

شت فقط شت

9 مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

سلام ببخشید یه سوال خیلی خاص در مورد نمره دهی لیستنینگ و ریدینگ در آزمون آکادمیک دارم. خواهش میکنم پاسخ بدید. سوالم اینه که من توی خیلی از سایت ها دیدم که پاسخ دادن ۳۲ سوال صحیح توی لیستنینگ نمره ۷.۵ میشه و ریدینگ ۷. اما توی سایت شما برای هر دو هفت در نظر گرفته شده . لطفاً یه راهنمایی بکنید که بالاخره کی درست میگه؟

سوال منم هس

با سلام. شما مطمئن هستید که نمره دهی در ریدینگ بر حسب نوع آزمون (جنرال یا آکادمیک) فرق میکنه؟ من شنیدم فقط متون آکادمیک سخت تر هستش. در واقع سوال من اینه که آیا برای نمره ۷ باید تو جنرال حداقل ۳۴ سوال و در اون یکی حداقل ۳۰ تا درست زد؟

بله فرق میکن
 
 

بله

Last edited 11 ماه قبل by کتری

اگه دو تا اسكيل يه نمره باشن دو تا اسكيل يه نمره چطوري ميانگين رو حساب ميكنن؟ مثلا speaking و listening هفت باشن و reading و writing شش و نيم! اوورال چند ميشه؟

میانگین میشه 6.75 که وقتی گرد بشه میشه 7

به سمت بالا گرد میشه

7