شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

متقاضیانی که قصد کار و یا مهاجرت به ژاپن را دارند مستلزم رعایت شرایطی می ‌باشند که بتوانند بدون هیچگونه مشکلی در این کشور مشغول به کار و زندگی شوند. با توجه به این موضوع، متقاضی در قدم اول نیاز به فراگیری زبان ژاپنی دارد چرا که زبان رسمی این کشور ژاپنی می ‌باشد و اکثر مردم این کشور به زبان ژاپنی با مردم خارجی ارتباط بر قرار می ‌نمایند. البته در بعضی مشاغل خاص با تکیه به زبان انگلیسی می ‌توان اقدام به کار در ژاپن نمود اما به منظور امرار معاش در ژاپن، متقاضیان مستلزم آشنایی به زبان ژاپنی هستند. در قدم دوم ارائه رزومه قوی و همچنین داشتن سوابق شغلی مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، از عوامل حائز اهمیت به منظور کار در ژاپن می‌ باشد که لازم است متقاضیان به آن توجه ویژه داشته باشند.

کار در ژاپن مستلزم اخذ ویزای کار مرتبط می ‌باشد

اشخاص خارجی که پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن تمایل به کار و فعالیت با درآمد در این کشور را دارند پس از رعایت شرایط مورد نیاز، نیازمند اخذ ویزایی هستند که اجازه کار در این کشور به صورت قانونی را فراهم کند. در نتیجه متقاضی نیازمند اخذ ویزای کار ژاپن می ‌باشد. قابل توجه است که حدود دوازده نوع ویزای کار در ژاپن وجود دارد که متقاضی با توجه به حرفه و تحصیلات شخصی خود لازم است اقدام به اخذ مورد مناسب نماید. به عنوان مثال با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن یک مهندس، کارگر و معمار هر کدام مستلزم اخذ ویزای کار مربوط به حرفه خود می‌ باشند. همچنین اشخاصی که اقدام به تحصیل در ژاپن می‌نمایند از امکان کار بدون حقوق بهره‌مند می‌شوند اما اگر قصد کار در یکی از مشاغل مورد نیاز ژاپن را داشته باشند در ابتدا لازم است از اداره مهاجرت این کشور مجوز لازم را کسب نمایند.

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای کار ژاپن

در انتهای مطلب با توجه به شرایط اخذ ویزای کار این کشور و لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، علاقه ‌مندان نیاز به ارائه مدارک ذیل می‌ باشند: فرم درخواست ویزا عکس گذرنامه‌ای اصل و کپی گواهی واجد شرایط بودن، که توسط مامور مهاجرت منطقه ای صادر می شود گواهی عدم سوء پیشینه گواهی سلامت پزشکی
4/5 - (4 امتیاز)
مقالات مرتبط