تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه

تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه

تحصیل در رشته داروسازی در فرانسه

در فرانسه برای اشتغال بعنوان یک داروساز، مدرک و گواهی اتمام تحصیل در رشته داروسازی الزامی می باشد.این مدرک در ازای ۶ تا ۹ سال تحصیل در این رشته توسط دانشگاه به افراد اعطا می شود و در سرتا سر فرانسه و اروپا دارای اعتبار می باشد.

شرایط تحصیل داروسازی در فرانسه

هر دانشگاه در این کشور دارای دانشکده های متعددی می باشد. ۲۴ دانشکده داروسازی در این کشور وجود دارد. هیئت بین المللی این کشور رشته داروسازی را در سطح بین المللی گسترش داد ولی هر دانشکده برنامه خاص خود را جهت این رشته دارا می باشد. باید خاطر نشان کرد که ظرفیت برای ورود به سال دوم هرساله بواسطه دولت اعلام می گردد. کاریابی موفق در این رشته مستلزم سپیری کردن ۶۲ هفته کار به صورت عملی در این رشته می باشد. این موضوع باعث می شود افراد از لحاظ عملی آمادگی بیشتری جهت ورود به عرصه کار داشته باشند. این رقابت ها در زمینه های مشاوره با بیمار، مراقبت های دارویی و … صورت خواهد گرفت.

تعداد دانشجویان

تعداد دانشجویان رشته داروسازی این دانشکده هر ساله، بسته به نوع برنامه متغیر می باشد. بطور مثال در دانشگاه Paris-Descartes، هرساله ۱۰۰۰ دانشجو ثبت نام می شوند اما فقط ۲۶۶ نفر به سال دوم راه می یابند.ظرفیت دانشگاه های فرانسه متغیر می باشد اما تمامی این دانشگاه ها تنها یک سوم تا یک چهارم دانشجویان خود را به ترم دوم انتقال می دهند. دانشجویان سال اول براساس رتبه و نمراتی که در آزمون رقابتی کسب می کنند به ترم دوم راه پیدا می کنند. البته برای دانشجویان اروپایی یک سهمیه هم در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است دانشجویان غیراروپایی و یا دانشجویان داروسازی بین المللی سهمیه ای خاص برای ورود دارند. بنابراین داروسازان در فرانسه حق ورود به جامعه داروسازی را ندارند مگر اینکه دارای یک جواز و اجازه نامه کتبی باشند. شایان ذکر است هرساله سهمیه بین المللی اعلام می شود و شرط ورود به این دانشگاه فقط قبولی در آزمون ورودی می باشد.
4.5/5 - (4 امتیاز)
مقالات مرتبط