افتتاح حساب بانکی در روسیه

افتتاح حساب بانکی در روسیه

افتتاح حساب بانکی در روسیه

در میان جمعیت ۱۴۲ میلیون نفری روسیه، تعداد زیادی از مهاجران وجود دارد که عمدتا در اطراف شهرهای بزرگ مسکو و سنت پترزبورگ زندگی می کنند. اگر شما قصد سفر به روسیه دارید، یکی از اولین اقداماتی که باید انجام دهید، افتتاح حساب بانکی در روسیه می باشد.

شرایط افتتاح حساب بانکی در روسیه

برای باز کردن یک حساب بانکی در روسیه به چه مدارکی نیاز داریم؟ انواع مختلفی از حساب های بانکی وجود دارد. برای باز کردن حساب بانکی ساده در روسیه (بدون امکانات اعتباری)، فقط گذرنامه شما مورد نیاز است. با این حال، اگر می خواهید یک حساب بانکی با خدمات اضافی داشته باشید، از شما خواسته می شود به موارد زیر توجه داشته باشید:
  • شناسه عکس (ایده آل گذرنامه)
  • مجوز اقامت معتبر
  • اثبات آدرس در روسیه (قبض ابزارهای اخیر معمولا قابل قبول است)
  • برای افتتاح برخی از حساب ها نیز ممکن است نیاز به یک مرجع از کارفرمای شما باشد.

حساب بانکی در روسیه

آیا می توانم یک حساب بانکی را از خارج از کشور باز کنم؟ اگر چه شما می توانید فرآیند باز کردن حساب بانکی را از خارج از کشور شروع کنید، ولی اکثر بانک ها نیاز به بازدید از یک شاخه و ارائه نمونه امضا برای فعال سازی حساب کاربری خود را دارند. هنگامی که بانک خود را انتخاب کرده اید، می توانید اطلاعات مربوط به روند مربوطه را بیابید. در بسیاری از موارد، می توانید قبل از حضور در بانک به صورت شخصی در هنگام ورود به روسیه شروع به تکمیل درخواست آنلاین کنید. برای هر کدام از حساب هایی که درخواست می کنید، در جایی جزئیات حساب شما به صورت دائم نگهداری می شود. اگر زمانی نیاز به ایجاد تغییرات در حساب خود داشتید، مجبورید دوباره از شاخه خاصی بازدید کنید، بنابراین یک مکان مناسب را انتخاب کنید.

بانک های بین المللی در روسیه

کدام بانک را باید در روسیه انتخاب کنید؟ روسیه دارای یک شبکه بانکی پیشرفته با دسترسی آسان از دستگاه های خودپرداز است. بسیاری از بانک های بین المللی بزرگ در روسیه فعال هستند. اگر زمان و صبر داشته باشید، باز کردن حساب بانکی در یکی از شهرهای بزرگ نباید خیلی دشوار باشد. Sberbank بزرگترین بانک روسیه است که به راحتی می تواند یک شاخه را پیدا کنید. شما می توانید یک حساب را باز کنید، یک کارت پرداخت دریافت یا به سایر محصولات مانند وام جهت کار در روسیه دسترسی پیدا کنید.
نوشته های مرتبط