ارزان ترین شهرهای دنیا برای ادامه تحصیل

ارزان ترین شهرهای دنیا برای ادامه تحصیل

ارزان ترین شهرهای دنیا برای ادامه تحصیل

⁣اگر دنبال مقصدی برای تحصیل می‌ گردید که کیفیت بالایی داشته باشد و همزمان فشار مالی زیادی به شما وارد نکند این پیشنهادها که شهریه‌ ها و هزینه‌ های زندگی در آنها در نظر گرفته شده کمکتان می‌کند. هر کدام از این ۱۰ شهر حداقل دو دانشگاه رده بالا را در خود جای داده‌اند و خارج از دانشگاه هم محیط فرهنگی خوبی برایتان فراهم می‌ کنند. یکی از معیارها برای بسیاری از دانشجویان زندگی آرام و کم هزینه در یک شهر خوب است. یعنی همان چیزی که زمینه را برای درس خواندن بدون استرس و نگرانی فراهم می‌کند.

تایپه

پایتخت تایوان رتبه ۲۵ بهترین شهرها برای دانشجو بودن را به دست آورده و برای زندگی دانشجویی کم‌ هزینه می‌ توان رتبه اول را به آن داد. شهریه دانشگاه‌ های این شهر برای خارجی‌ها سالانه معادل ۳۸۰۰ دلار آمریکاست که میزان بالایی به حساب نمی‌ آید.

مکزیکوسیتی

مکزیکوسیتی هم رتبه‌ ای شبیه به تایپه در رده‌ بندی به دست آورده چون تقریبا همانقدر هزینه برای تحصیل در آن لازم است. این شهر هم هشت دانشگاه از برترین‌ های رده‌ بندی‌ های جهانی را در خود جای داده است. شهریه‌ ها کمی بالاتر از تایپه است و سالانه به ۴۰۰۰ دلار آمریکا می‌رسد. البته هزینه‌ های زندگی کمی ارزان‌تر است.

برلین

آلمان یکی از محبوب‌ ترین مقصدهای دنیا برای درس خواندن است که به‌ جز آمریکا و انگلیس بیش از هر کشور دیگری دانشجوی خارجی دارد. پایتخت این کشور هم میان ارزان‌ ترین شهرهای دانشجویی قرار دارد. دانشگاه‌ های دولتی در این کشور امکان تحصیل رایگان را فراهم می‌ کنند و هزینه‌ های زندگی در این شهر هم بسیار پایین تر از چیزی است که فکر می‌ کنید.

وین

همسایه جنوب شرقی آلمان که از نظر فرهنگی بسیار غنی به حساب می‌ آید یکی دیگر از پایتخت‌ های ارزان برای تحصیل را در خود جای داده. تحصیلات عالی در اتریش برای دانشجویان اتحادیه اروپا رایگان است و برای خارجی‌ ها هم هزینه بسیار پایینی دارد. هزینه‌ های زندگی در این شهر کمی بالاتر است اما باز هم از خیلی از شهرهای برتر دانشجویی کمتر به حساب می‌ آید.

مونیخ

یک انتخاب دیگر در آلمان می‌ تواند شهر مونیخ باشد. در مونیخ هزینه‌ های زندگی نسبت به برلین کمی بالاتر است اما از آنجایی که شهریه‌ ای در کار نیست مونیخ باز هم از شهرهای ارزان دانشجویی به حساب می‌ آید. این شهر میزبان بیشترین اتفاقات و رویدادهای فرهنگی و ورزشی در آلمان هم هست.

اوزاکا

یک زندگی آرام ژاپنی در این شهر انتظارتان را می‌ کشد. انتخاب اوزاکا نسبت به توکیو پایتخت ژاپن و کیوتو شهر مهم دیگر آن برای دانشجویان به صرفه‌تر است. دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌ های این شهر حدود ۵۰۰۰ دلار در سال شهریه می‌ پردازند و هزینه‌ های زندگی در این شهر قابل تحمل‌تر از پایتخت و کیوتوست.

مادرید

در بین شهرهای اروپایی مادرید چهارمین انتخاب است. شهری پر از جاذبه‌ های خوراکی و هنری و جشن و فستیوال. در این شهر دانشجویان خارجی می‌ توانند با ۲۰۰۰ دلار در سال درس بخوانند که از کمترین شهریه‌ ها محسوب می‌ شود. هزینه‌ های زندگی در این شهر چیزی بین تایپه و برلین است و به‌ راحتی می‌ تواند تامین شود.

بارسلونا

بعد از مادرید، این شهر اسپانیایی که برای معماری و زندگی‌ شبانه‌ اش معروف است قرار می‌ گیرد. دو دانشگاه برتر جهان در این شهر هستند. گرچه این شهر در رتبه‌ بندی بهترین شهرهای دانشجویی از مادرید سبقت می‌ گیرد اما در موضوع تامین هزینه‌ ها یک رتبه پایین‌ تر است چون هزینه این شهر کمی بالاتر است. در دانشگاه‌ های برتر این شهر با ۲۵۰۰ دلار در سال می‌ شود تحصیل کرد.

سانتیاگو

شیلی در آمریکای لاتین هم یکی از انتخاب‌ هاست. پایتخت این کشور دومین شهر ارزان دانشجویی در آمریکای جنوبی است. هزینه‌ های زندگی در این شهر بسیار پایین است اما شهریه‌ ها در آن کمی بالاتر از شهرهای دیگر این محدوده است. پنج دانشگاه برتر این شهر از هر دانشجو حدود ۷۵۰۰ دلار در سال شهریه دریافت می‌کنند.

پراگ

به قلب اروپا برگردیم؛ جایی که پایتخت جذاب و تاریخی جمهوری چک با هزینه‌هایی کمتر از سانتیاگو در انتظار دانشجویان است. سه دانشگاه معتبر جهانی در این شهر حدود ۷ هزار دلار در سال شهریه از دانشجویان دریافت می‌ کنند، اما چندان هزینه سنگینی برای زندگی در پراگ لازم نیست و می‌تواند یکی از گزینه‌ های تحصیل ارزان باشد.
امتیاز شما post
مقالات مرتبط