آزمون آزمایشی آیلتس

مقایسه آزمون‌های آیلتس استاندارد، تحلیلی و اکسپرس آفرینش

خانه آیلتس آفرینش پس از ۱۰ سال برگزاری مستمر آزمونهای آزمایشی IELTS، اینک به پشتوانه تجربیات عظیم خود، سری جدید آزمونهای تحلیلی IELTS خود را معرفی میکند. که در زیر به تفصیل به آن اشاره شده است:

آزمونهای تحلیلی چه تفاوتی با آزمونهای استاندارد دارد؟

آزمونهای تحلیلی آیلتس آفرینش در واقع همان شرایط آزمون استاندارد را دارند؛ شرایط آزمونها کاملاً مشابه با آزمونهای اصلی IELTS است و سؤالات آزمون کاملاً استاندارد و غیر تکراری است. تنها تفاوت آزمونهای استاندارد و تحلیلی، خدمات پس از آزمون منحصر به فرد آزمونهای تحلیلی میباشد!

آزمونهای تحلیلی را انتخاب کنم یا استاندارد؟

آزمونهای استاندارد: این نوع آزمون مناسب داوطلبانی است که میخواهند به سرعت خود را در شرایط استاندارد آزمون قرار داده و وضعیت خود را در ۴ مهارت پیش از آزمون اصلی مورد ارزیابی قرار دهند.

آزمونهای تحلیلی: این نوع آزمون مناسب داوطلبانی است که میخواهند علاوه بر مشخص شدن نمره مهارتهایشان در ۴ اسکیل آزمون، ارزیابی دقیقی از نقاط ضعف خود داشته باشند. به عنوان مثال داوطلبان بسیاری را میشناسیم که بارها در آزمونهای آزمایشی آفرینش شرکت کرده اند و نمره رایتینگ آنها در چند آزمون آزمایشی پی در پی، روند ثابتی را داشته است و هرچه تلاش کرده اند، نتوانسته اند نمره مهارت خود را تا حد ایده آل شان ارتقا دهند! چرا که با وجود تمام تلاشها و مطالعاتشان نمیدانند علت عدم رشد نمراتشان کجاست و ارزیابی صحیحی از نقاط ضعفشان ندارند. اینجاست که ممتحنین آفرینش تحلیل دقیقی از آزمون داوطلب انجام داده و با ارائه راهکارهای علمی و نمودارهای رشد، مسیر صحیح مطالعه را به داوطلبان نشان میدهدند.

معرفی آزمون اکسپرس آفرینش

در سرویس جدید اکسپرس آزمون ماک آفرینش که با ظرفیت محدود ایجاد شده است، داوطلبان گرامی می‌توانند بدون نوبت و بلافاصله در آزمون ماک هفته بعدی آفرینش شرکت نمایند و تنها ۴ ساعت پس از آزمون نتایج خود را دریافت نمایند.

آزمون اکسپرس آفرینش مناسب داوطلبانی می‌باشد که زمان کمی تا آزمون اصلی خود دارند و سرعت عمل در اعلام نتایج آزمون ماک آیلتس برای آنها اهمیت ویژه‌ای دارد.

ظرفیت آزمون ماک اکسپرس آفرینش به صورت هفتگی (سه‌شنبه ساعت ۱۲) باز می‌شود و ظرفیت آن بسیار محدود است.

در آزمون اکسپرس نتایج ۴ اسکیل همراه با فایلهای پاسخنامه و فایل صوتی مصاحبه به داوطلب ارائه می‌شود و به واسطه سرعت عمل در اعلام نتایج، تحلیل اسپیکینگ و رایتینگ داوطلب انجام نخواهد شد.

وجوه تمایز آزمونهای تحلیلی آفرینش (جدید)

  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در آزمون
  • مقایسه نمرات داوطلب با میانگین نمرات شرکت کنندگان در ۱۰ سال اخیر
  • نمودار تغییرات نمرات در آزمونهای اخیر داوطلبپ
  • پراکندگی نمرات در تمامی اسکیلها
  • درصد پاسخگویی به سوالات
  • سرعت پاسخگویی به سوالات Reading
  • الگوی خوانا بودن دستخط
  • تعداد غلطهای دیکته ای داوطلب

تحلیل آموزشی Speaking توسط ممتحن

پس از آزمون مصاحبه، ممتحن بر اساس چک لیست آموزشی در یک فایل صوتی مجزای ۳ تا ۵ دقیقه ای به بررسی کامل و جامع عملکرد زبان آموز می پردازد و نقاط ضعف و قوت وی را در قالب تحلیل و توصیه های کاربردی بیان میکند. همچنین راهکارهایی مفید برای ارتقای مهارت اسپیکینگ شخص داوطلب ارائه میشود. لازم به ذکر است تمامی این بازخوردها بر اساس استانداردهای آزمونهای رسمی IELTS ارائه خواهد شد.

تحلیل آموزشی مصحح رایتینگ

هر یک از داوطلبان ضمن دریافت بازخورهای نوشتاری، در یک فایل صوتی مجزا (۳ تا ۵ دقیقه)، توضیحات جامع تر ممتحن را در مورد عملکرد خود دریافت میکنند و با نقاط ضعف و قوت خود آشنا میشوند. همچنین از راهکارها، تحلیل و توصیه های کاربردی مصصح Writing برای ارتقای این مهارت بهره مند خواهند شد.

تحلیل آماری برگه Reading

تحلیل آماری برگه Reading بر اساس نوع سوالات پاسخ داده شده و میزان سختی آنها، مقایسه داوطلب با دیگر شرکت کنندگان آزمون، به انضمام نمودار پیشرفت داوطلب