آیلتس آفرینش
شروع ثبت‌نام کلاس‌های حضوری ترم فروردین
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه
هفت دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین‌المللی

هفت دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین‌المللی

هفت دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین‌المللی

اگر قصد ادامه تحصیل در کشور چین را دارید، ممکن است در انتخاب دانشگاه سردرگم شوید.میخواهیم هفت دانشگاه برتر چین برای دانشجویان بین المللی را معرفی می کنیم.

دانشگاه های شانگهای

شانگهای کانون پرجنب‌وجوش و جوش جوانان نسل جدید و امروزی چین است. بیشتر نخبگان اقتصاد، تجارت و کسب‌وکار چین امروز در بزرگ‌ترین شهر این کشور به تحصیل می‌پردازند. درحالی‌ که پکن بیشتر سنت‌های قدیمی این کشور را حفظ می‌کند، تحصیل در شانگهای می‌تواند شما را در شهری مدرن و یکی از بزرگ‌ترین جوامع دانشگاهی دنیا قرار دهد.

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong University)

دانشگاه جیائو تونگ شانگهای یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در آسیا و حتی در جهان است. این دانشگاه که برای مدت بیش از ۱۲۰ سال به تربیت نیروهای متخصص چینی و بین‌المللی پرداخته است امروزه یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه های چین شناخته می‌شود. حدود ده درصد از جمعیت دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. این دانشگاه که بیش از یک قرن تحصیلات تکمیلی با استانداردهای بالا ارائه کرده است، برای تحصیل در زمینهٔ‌های علوم پایه و همچنین چینی ماندارین و تاریخ یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. ایده اولیه رتبه‌بندی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهان توسط جیائو تونگ شانگهای در سال ۱۹۹۸ پایه‌گذاری گردید. طرح این ایده در پاسخ به دغدغه رئیس‌جمهور وقت چین بود که تأکید داشت تعدادی از دانشگاه های چین بایستی در سطح بین‌المللی فعال باشند و در شمار دانشگاه های برتر جهان محسوب شوند. نتایج رتبه‌بندی دانشگاه های جهان توسط نظام رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای که به رتبه‌بندی علمی دانشگاه های جهان شهرت یافت، برای اولین بار در سال ۲۰۰۳، در سطح بین‌المللی منتشر گردید و از آن سال به بعد به‌طور سالانه به‌روز می‌شود.

دانشگاه فودان (Fudan University)

یکی دیگر از دانشگاه های شانگهای که به‌طور سنتی در چین از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است دانشگاه فودان است. این دانشگاه یکی از اولین دانشگاه های چین است که از سال ۱۹۵۰ تاکنون اقدام به جذب دانشجویان بین‌المللی می‌کند. امروزه این دانشگاه از نظر تعداد دانشجویان بین‌المللی در چین رتبه دوم را به خود اختصاص داده و برنامه‌های ویژه و فشرده‌ای برای آموزش زبان چینی ماندارین به دانشجویان برگزار می‌کند. دانشگاه فودان چند پردیس در حومه شهر نیز دارد، که تحصیل در آن‌ها امکان پیدا کردن محل اقامت ارزان در نزدیکی دانشگاه را به دانشجویان ارائه می‌دهد. این دانشگاه در رتبه‌بندی برترین دانشگاه های جهان یکی از صد دانشگاه برتر دنیا و در زمره پنج دانشگاه برتر چین قرارگرفته است. اگر قصد ادامه تحصیل به زبان ماندارین را دارید، تحصیل در این دانشگاه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست.

دانشگاه های پکن

پکن پایتخت تاریخی و غنی از فرهنگ مردم بزرگ‌ترین کشور دنیاست که امروزه به یکی از ابر شهرهای اقتصادی قرن ۲۱ ام تبدیل شده است. اگر به دنبال یادگیری زبان چینی ماندارین باشید، پکن بهترین برنامه‌ها را پیش رویتان قرار می‌دهد. از میان دانشگاه های متعدد موجود در پکن، چندین دانشگاه با کلاس جهانی، در زمره بهترین دانشگاه های دنیا قرارگرفته‌اند.

دانشگاه تسینگ هوا (Tsinghua University)

به جرئت می‌توان گفت دانشگاه تسینگ هوا بهترین دانشگاه سرتاسر چین است. این دانشگاه محل تحصیل چندی از برندگان جایزه نوبل و دو رییس‌جمهور آخر چین بوده است. تسینگهوا درزمینهٔ آموزش رشته MBA رتبه دوم دانشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داده است. نام تسینگ هوا در رزومه برای کسانی که به دنبال رزومه قوی درزمینهٔ‌های تجارت، بازرگانی و یا کسب‌وکار هستند معجزه می‌کند. دانشگاه با شعار “خویشتن‌داری و تعهد اجتماعی” ، خود را به عنوان یک موسسه دانشگاهی برتر در جامعه چین و جهان معرفی کرد. پردیس این دانشگاه از زیباترین و بزرگ‌ترین پردیس‌های دانشگاهی پکن است. استخر شنا دانشگاه تسینگ هوا محل کارآموزی برای ورزشکاران غواصی در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن بوده است.

دانشگاه پکن (Peking University)

دانشگاه پکن که یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های ملی چین است، بیش از دو هزار دانشجوی بین‌المللی را در خود جای‌ داده است. این دانشگاه با معتبرترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه کرنل، دانشگاه استنفورد و دانشگاه ییل همکاری‌های بسیار نزدیکی دارد، به‌طوری که به عنوان مثال برای تدریس برخی از کلاس های این دانشگاه از اعضای هیئت علمی دانشگاه استنفورد دعوت به عمل می‌آید. دانشگاه پکن یکی از مترقی‌ترین دانشگاه های چین است.این دانشگاه که اکنون در ۵ بخش علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم پایه، مهندسی و علوم پزشکی فعال است، دارای ۴۲ دانشکده، ۲۱۸ مرکز پژوهشی و ۱۸ بیمارستان است که در آن‌ها تدریس نیز صورت می‌گیرد.

سایر دانشگاه‌های چین

دانشگاه نرمال گوانگشی (گویلین) Guangxi Normal University (Guilin)

دانشگاه نرمال گوانگشی یکی از بهترین دانشگاه های چین است که در شهر گویلین واقع شده است. این شهر در حاشیه رودخانه زیبای لی قرارگرفته است. اگر به ادامه تحصیل در چین و به یادگیری زبان ماندارین فکر می‌کنید و می‌خواهید خارج از هیاهوی کلان شهرهای پرجمعیت و پرجنب‌وجوش و جوش این کشور، با آرامش مسیر تحصیلات خود را دنبال کنید.دانشگاه نرمال گوانگشی در شهر نه‌چندان بزرگ گویلین یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود.

دانشگاه سیچوان (چنگدو) Sichuan University (Chengdu)

دانشگاه سیچوان در شهر چنگدو، مرکز استان سیچوان چین قرارگرفته است. دانشگاه سیچوان در شهری واقع شده که با ردیابی ریشه‌های آن به ۱۴۱ سال پیش از میلاد مسیح می‌رسیم، بنابراین اگر می‌خواهید علاوه بر تحصیل کمی در فرهنگ و تاریخ گذشته چینی‌ها عمیق‌تر شوید این دانشگاه یکی از بهترین پیشنهاد خواهد بود. دانشگاه سیچوان که در اعماق منطقه جنگلی و داخلی چین واقع شده است با چندی از بهترین دانشگاه های شهرهای بزرگ‌تر چین همکاری‌های نزدیکی برای جذب دانشجویان بین‌المللی دارد.

دانشگاه هنگ‌کنگ (University of Hong Kong)

هیچ فهرستی از برترین دانشگاه های چین بدون نام بردن دانشگاهی از هنگ‌کنگ تکمیل نخواهد شد و دانشگاه هنگ‌کنگ معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه این ابر شهر است. حدود یک چهارم از جمعیت دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. هنگ‌کنگ را می‌توان پرهیاهوترین و مدرن‌ترین شهر آسیای جنوب شرقی نامید و دانشگاه هنگ‌کنگ که در زمان کنترل انگلیسی‌ها بر این شهر تأسیس گردید دانشگاهی معتبر است، که پیشنهاد تجربه تحصیل در دانشگاهی با فرهنگ غربی در کشوری تماما شرقی چون چین را به شما ارائه می‌دهد.
1/5 - (1 امتیاز)
مقالات مرتبط