هزینه تولد نوزاد در کانادا چقدر است؟

هزینه تولد نوزاد در کانادا چقدر است؟

هزینه تولد نوزاد در کانادا چقدر است؟

یکی از روش های مهاجرت به کانادا و گرفتن اقامت در کانادا تولد نوزاد در کشور کانادا است. کانادا از قانون خاک پیروی می کند به این معنی که اگر نوزادی در خاک این کشور به دنیا بیاید شهروند کانادا محسوب می شود. بسیاری از کشورها از قانون خون پیروی می کنند به این معنی که اهمیتی ندارد نوزاد در کدام خاک به دنیا بیاید، مهم تابعیت پدر و مادر نوزاد است. در قانون مهاجرتی کانادا هیچ مانعی برای ورود زن باردار به کانادا وجود ندارد اما بهتر است مامور گمرک و مهاجرتی کانادا در جریان تصمیم شما قرار نگیرند چرا که ممکن است موانعی را برای شما به بهانه های مختلف به وجود آورند. بعد از ورود به کانادا، زن باردار می تواند با خیال راحت به سراغ مراحل بعد برود.

حالا بدانیم هزینه به دنیا آمدن فرزند در کانادا برای یک ایرانی غیر مقیم چقدر است؟

۱- هر بلیت اکونومی پرواز تهران – تورنتو و برعکس، بین ۱۲ تا ۶۰ میلیون تومان است که میانگین آن را ۲۵ میلیون تومان در نظر بگیرید. بلیت‌های بیزنس و فرست کلاس هم هست که طبعا گران‌ترند. بنابراین برای دو نفر (شوهر و همسر) چهار بلیت پرواز برای رفت و برگشت، به طور میانگین ۱۰۰ میلیون تومان است. ۲- طبق اعلام موسسات مهاجرتی، هزینه تولد فرزند در تورنتو بین ۱۵ تا ۳۰ هزار دلار کاناداست که دست كم ۱۵۰ میلیون تومان می‌شود. ناگفته نماند طبق قوانین کانادا، گردشگرانی که در زمان بارداری به این کشور وارد می‌شوند، مشمول دریافت خدمات بیمه نمی‌شوند. ۳- هزینه یک ماه اقامت در یک آپارتمان معمولی مبله در کانادا (شهر تورنتو)، به طور میانگین ماهی ۳ هزار دلار کاناداست، یعنی ۳۰ میلیون تومان. ۴- هزینه خورد و خوراک و حمل‌ونقل یک خانواده دونفره در شهر تورنتو ، متوسط ماهی ۴ هزار دلار کاناداست؛ با احتساب یک زندگی عادی، نه ولخرج و نه صرفه‌ جویانه که معادل حدود ۴۰ میلیون تومان میشود. ۵- هزینه حق مشاوره موسسه مهاجرتی، ویزا و … که به دلار دریافت می‌شود؛ حدودا ۵ هزار دلار کانادا، چیزی حدود ۵۰ میلیون تومان. ۶- هزینه های متفرقه برای خانواده هم وجود دارد که لحاظ نشده است. ضمن اینکه هزینه‌های بیمارستانی بدون بیمه در کانادا خیلی بالاست و در صورتی که به هر دلیلی اقامت بیش از حد معمول لازم باشد، طبعا به طور چشمگیری هزینه‌های خانواده بیشتر می‌شود. ۷- جمع کل هزینه ها به طور متوسط بالای ۳۰۰ میلیون تومان است. لازم بذکر است به علت بعد مسافت ایران تا کانادا پزشکان توصیه می کنند چند ماه قبل از تولد و چند ماه بعد از تولد از پرواز های طولانی مدت بپرهیزید (معمولا دو الی سه ماه). لذا اکثر خانواده ها حداقل ۳ ماه قبل از تولد نوزاد به کانادا میروند و قطعا هزینه ها هم بیشتر میشود .

آیا پس از دریافت اقامت فرزند میتوان بلافاصله برای اقامت والدین هم اقدام نمود؟

پاسخ خیر است.
  • فرزند شما چنانچه اقامت خود را دریافت کند نمیتواند بلافاصله برای اقامت والدین خود اقدام نماید.
  • در واقع اقامت فرزند به خودی خود ارتباطی با اقامت والدین ندارد.
  • فرزند بعد از سن ١٨ سالگی تحت شرایطی میتواند اسپانسر والدین خود شود.
  • برای این کار لازم است اسپانسر (فرزند) حداقل ۳ سال در کانادا کار کرده و درآمد متناسب با تعداد اعضای خانواده خود به علاوه پدر و مادر را نشان دهد.
به زبان ساده تر تولد نوزاد در كانادا دليلی بر اقامت والدين و اجازه كار نميباشد.
نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
مهسا

میشه بفرمایید هزینه بلیطی که نوشتید را چطور حساب کردید؟ من ویزای کانادا دارم و هر بلیط رفت و برگشت در های سیزنها نهایتا حدود 20 تا 30 میلیون برایم تمام شد برای دو نفر حدود 50 تا 60 میلیون می شود!!!

دیدگاه ها بسته شده اند.