آیلتس آفرینش
شروع ثبت‌نام کلاس‌های حضوری ترم فروردین
0
روز
0
ساعت
0
دقیقه
0
ثانیه
هزینه تحصیل رشته داروسازی در قبرس

هزینه تحصیل رشته داروسازی در قبرس

هزینه تحصیل رشته داروسازی در قبرس

رشته داروسازی از جمله رشته های تحصیلی است که متقاضیان بسیاری برای اپلای دارد.در این مقاله هزینه تحصیل رشته داروسازی در قبرس را بررسی می کنیم. شهریه تحصیل در دوره (Pharm.D) در دانشگاه EMU در سال تحصیلی ۲۰۱۹-۲۰۱۸ بدون در نظر گرفتن تخفیف (برای افراد با معدل بالا) ۸٫۴۳۵ دلار برای هر ترم است. دانشجویان ایرانی با مدرک پیش دانشگاهی با معدل ۱۸٫۵ به بالا می توانند از بورسیه تخفیف ۵۰% در شهریه برخوردار شوند. در این صورت هزینه تحصیل داروسازی در قبرس برای هر ترم آنها ۴٫۲۸۵ دلار خواهد بود.

شرایط و هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل در قبرس در رشته دکترای داروسازی یک دوره ۶ ساله (۱۲ ترم) به زبان انگلیسی می باشد که (فقط در صورت تحصیل در دانشگاه EMU) مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد. پذیرش در این دوره با در نظر گرفتن اولویت شرط معدل انجام می شود و با توجه به ظرفیت محدود پذیرش دانشجوی خارجی می توان گفت که، فقط افرادی که دارای مدرک پیش دانشگاهی تجربی یا ریاضی با معدل کل ۱۷٫۵ به بالا هستند می توانند به اخذ پذیرش امیدوار باشند. محدودیت سنی برای اخذ پذیرش ۲۵ سال می باشد و افراد با سن بالای ۲۵ شانسی برای دریافت پذیرش ندارند.

بورسیه داروسازی در قبرس

دانشجویان در دوره داروسازی در قبرس که معدل کل آنها ۱۷٫۵ تا ۱۸٫۵ باشد، بورسیه ۲۵% تخفیف در شهریه دریافت خواهند کرد و شهریه هر ترم آنها ۶٫۳۶۰ دلار می باشد. امکان پرداخت شهریه برای دانشجویان در ۴ قسط در طول تحصیل فراهم می باشد، که ۳۵% شهریه در هنگام ثبت نام پرداخت می شود و مابقی در طی ۳ قسط (هر ماه یک قسط) باید تسویه شود. هزینه خوابگاه دانشگاه برای یک سال ۳۰۰۰ دلار می باشد. اگر دانشجو یک خوابگاه تک نفره اجاره کند والدین دانشجو در طول سال امکان اقامت قبرس به صورت رایگان همراه فرزند خود خواهند داشت.

پذیرش داروسازی در قبرس

هزینه خورد و خوراک یک دانشجو در قبرس معادل ۳۰۰۰ دلار در سال می باشد. در مجموع هزینه زندگی درفبرس سالانه برای یک دانشجو بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار تخمین زده می شود. در صورتی که دانشجو تمایل به اجاره خانه مستقل داشته باشد اجاره خانه تک خوابه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در سال خواهد بود. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش دکترای داروسازی در قبرس:
  • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات دبیرستان
  • ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  • کپی از صفحه اول پاسپورت
  • ترجمه رسمی شناسنامه
  • یک قطعه عکس ۴*۳
4.2/5 - (5 امتیاز)
مقالات مرتبط