نکاتی مهم و ضروری در مورد ویزای تحصیلی آلمان

1
781
نکاتی مهم و ضروری در مورد ویزای تحصیلی آلمان

نکاتی مهم و ضروری در مورد ویزای تحصیلی آلمان

اگر قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارید،با ما همراه باشید تا در ادامه نکاتی مهم و ضروری در مورد اخذ ویزای تحصیلی این کشور را به شما گوشزد کنیم.

۱- برای درخواست ویزای دانشجویی هر شخص باید مبلغ ٨۶۴٠ یورو معادل ریالی به مدت یک روز یا بیشتر در حساب بانکی در ایران (هر بانک دلخواه) قرار دهد و یک نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی از بانک دریافت کند و به سفارت ارائه دهد.

۲- در بدو ورود به آلمان ، متقاضیان بایستی حداقل ٨۶۴٠ یورو به همراه داشته باشند ، زیرا ویزایی که سفارت صادر میکند ٣ ماه اعتبار دارد و بعد از ٣ ماه باید به ١ سال تمدید شود و برای تمدید ویزا این مبلغ باید در حساب بانکی بنام دانشجو در آلمان افتتاح شود.

۳- برخی از شهر ها در آلمان پس از ورود متقاضی مبلغ ٨۶۴٠ یورو را بلاک می کنند و فقط دانشجو مجاز به برداشت ۶۵٠ یورو در ماه می باشد، برخی شهر ها هم خیر و فقط یک روز کافیست که آن مبلغ جهت تمدید ویزا در بانک بماند.

۴- دانشجویانی که ابتدا بایستی دوره فشرده زبان آلمانی در آلمان بگذرانند ، در برخی شهر ها در طی دوره زبان اجازه کار نخواهند داشت.

۵- بجای ٨۶۴٠ یورو، اگر شخصی در داخل آلمان ساپورت مالی متقاضی را متقبل شود و یا دانشجو، بورسیه ای از آلمان داشته باشد ، لذا وی از ارائه ٨۶۴٠ یورو معاف است.

۶- در صورتیکه یکی از زوجین پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان را دارا باشد ، همزمان همسر وی و فرزندان زیر ١٨ سال می توانند برای ویزای همراه نیز اقدام کنند و با هم وارد کشور آلمان شوند.

۷- همسری که ویزای همراه دریافت می کند اجازه کار نخواهد داشت.

۸- فرزندان اجازه تحصیل رایگان در آلمان را دارند.

۹- جهت اینکه خانواده ها درصد دریافت ویزایشان بالاتر برود، پیشنهاد می شود که زوجین هر دو نفر پذیرش تحصیلی داشته باشند و برای ویزای دانشجویی اقدام کنند و هر دو از یک دانشگاه.

۱۰- هزینه زندگی دانشجویی بصورت متاهلی ماهانه حدودا ١٠٠٠ یورو برآورد می شود و به ازای هر فرزند ٢٠٠ الی ٣٠٠ یورو ماهانه افزایش می یابد.

۱۱- در طول دوره تحصیل کلیه دانشجویان اجازه کار دارند به مدت هفته ای ٢٠ ساعت.

۱۲- به ازای هر ساعت کار دانشجویی یک دانشجو میتواند ساعتی ٨ یورو ( مینیمم ) درآمد داشته باشد .حدودا مینیمم دانشجویان می توانند ماهانه ۵٠٠ یورو درآمد داشته باشند که ٩٠٪‏ هزینه های زندگی دانشجویی را پوشش می دهد.

۱۳- دانشجویان اجازه کار در داخل و یا خارج از دانشگاه را دارا می باشند.

۱۴- کار دانشجویی می تواند هم مرتبط و هم غیر مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو باشد.

۱۵- پس از اتمام تحصیل ، دولت آلمان ١٨ ماه به دانشجویان فرصت یافتن شغل میدهد و از لحظه ای که دانشجویان کار پیدا میکنند، اگه ٣ سال با ویزای کاری زندگی کنند و به مدت ۶٠ ماه مالیات پرداخت کرده باشند (از شروع تحصیل) ، اقامت دائم دریافت خواهند کرد. مالیاتی که در دوران دانشجویی پرداخت می شود برای دریافت اقامت دائم بصورت نصف قابل محاسبه است.

۱۶- هزینه های زندگی در آلمان (ماهانه) ۶۵٠ یورو بطور متوسط می باشد.

۱۷- شهریه دانشگاه های آلمان در حد رایگان می باشد.(بین ترمی ٢٠٠ الی ۵٠٠ یورو)

۱۸- پروسه اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان تقریبا ٢ الی ٣ ماه زمان می برد.

۱۹- متقاضیانی که پذیرش دانشگاه ( آلمانی زبان دارند ) جهت اقدام برای ویزا حتما داشتن مدرک زبان آلمانی سطح B1 اجباری می باشد.

۲۰- بدیهیست تا زمانی که متقاضیان عزیز مدرک زبان آلمانی B1 را دریافت می کنند ، پذیرش تحصیلی باطل نخواهد شد و قابل تمدید می باشد.

۲۱- متقاضیانی که دارای پذیرش از پروگرام های انگلیسی زبان می باشند ، از ارائه مدرک زبان آلمانی سطح B1 به سفارت معاف می باشند.

۲۲- فقط متقاضیانی میتوانند برای پروگرام های انگلیسی زبان ( ارشد ) اقدام کنند که دارای معدل لیسانس بالای ١۴ باشند و معدلین زیر ١۴ از شانس بسیار ضعیفی برای گرفتن پذیرش انگلیسی زبان برخوردار هستند .

۲۳- متقاضیان لیسانس و ارشد ( آلمانی زبان ) که دارای معدل بالای ١٢ باشند امکان درخواست پذیرش برای آنها وجود دارد.

۲۴- متقاضیان دکترا فقط اخذ پذیرش به زبان انگلیسی انجام می گیزد و در خیلی از مواقع حتی نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد زیرا سطح زبان شما از طریق مصاحبه اسکایپ با استاد مربوطه بررسی خواهد شد.

۲۵- هزینه ویزای دانشجویی ۶٠ یورو می باشد.

اشتراک در این دیدگاه
اطلاع رسانی
1 دیدگاه
تازه تر
قدیمی تر بیشترین رأی
Inline Feedbacks
View all comments