مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص فدرال کانادا

مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص فدرال کانادا

مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص (skilled worker) فدرال کانادا 

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر

تجربه کار تخصصی:

تجربه کاری شما می بایست حداقل یک سال(در کل ۱۵۶۰ ساعت در سال یا ۳۰ ساعت در هفته ) بطور متوالی و یا همین مقدار به صورت نیمه وقت باشد . کار همراه با دستمزد (کارهای داوطلبانه و کارآموزی شامل این نمی شود) در یک شغل در طول ده سال اخیر باشد . کار شامل  گروه ۰ (صفر) ویا گروه کار متخصص A  یا B از National Occupational Classification)  NOC) باشد .
  • تمام وقت: ۳۰ ساعت در هفته در طول ۱۲ ماه معادل با یک سال کار تمام وقت (۱۵۶۰ ساعت )
  • نیمه وقت : ۱۵ ساعت در هفته در طول ۲۴ ماه معادل یک سال کار تمام وقت (۱۵۶۰ ساعت ) یا ۳۰ ساعت کار درهفته در طول ۱۲ ما در بیش از یک شغل معادل با یک سال کار تمام وقت (۱۵۶۰ ساعت )

دانش زبان :

کسب حداقل سطح دانش زبانی از معیار زبان کانادا  (CLB)  یعنی ۷ و شرکت در آزمون زبان تایید شده توسط اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) که نشان دهنده ی میزان توانایی شما در چهار مهارت گفتاری شنیداری خواندن و نوشتاری است . شما  نتیجه ی آزمون زبان خود را برای اثبات سطح دانش زبانی تان  می بایست به همراه پروفایل تان ارسال نمایید.

تحصیلات:

شامل حداقل دیپلم دبیرستان ویا مدرک دانشگاهی کشور کانادا باشد و یا گواهینامه  و مدرک تحصیلی  مورد تایید  CIC  از سایر کشورها می باشد .  

شش فاکتور انتخاب

اگر شما حداقل شرایط لازم برای مهاجرت را دارا می باشید  تقاضای شما بر اساس  شش فاکتور زیر ارزیابی می شوند. این فاکتورها انتخابی نشانگر این است که آیا متقاضی می تواند برای مهاجرت به کانادا اقدام کند یا خیر. متقاضی جهت دریافت ویزای دائم از این روش نیاز به کسب حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز دارد که بر اساس معیار های ذیل امتیازبندی می شود :
  1. دانش زبان انگلیسی / فرانسه : حداکثر امتیاز ۲۸
  2. تحصیلات : حداکثر امتیاز ۲۵
  3. تجربه کاری : حداکثر امتیاز ۱۵
  4. سن : حداکثر امتیاز ۱۲
  5. درخواست کار از کانادا : حداکثر امتیاز ۱۰
  6. قابلیت سازگاری : حداکثر امتیاز ۱۰

برای محاسبه امتیاز خود به لینک مقابل رجوع کنید . read about the selection factors

 

گواهی توانایی مالی

شما باید نشان دهید که پس از ورود به کانادا توانایی مالی کافی برای تامین نیازهای خود و افراد خانواده خود را دارید مگر اینکه به صورت قانونی اجازه کار در کانادا را داشته باشید و یا یک پیشنهاد شغلی معتبر(valid job offer) از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید .

متقاضی اصلی

اگر شما ازدواج کردید و یا با یک شریک تبعه ی غیر کانادایی در داخل کانادا زندگی می کنید و آن شخص هم دارای شرایط لازم برای تقاضا می باشد بهتر است تصمیم گیری کنید که کدام شخص متقاضی اصلی باشد. شریک زندگی یا common-law partner شخصی است که با شما تحت یک رابطه زناشویی برای حداقل یکسال زندگی می کند .

سایر نیازمندیها

شما می بایست اجازه ورود به کشور کانادا را داشته باشید .شرایط غیر مجاز بودن ورود به کانادا . شما می بایست در منطقه ای به غیر از استان کبک زندگی کنید .لینک شرایط مهاجرت به استان کبک .   اگر شما جز نیروی کار متخصص هستید و قصد اقامت دایم درکانادا را دارید به لینک زیر رجوع کنید تا از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایید . Come to Canada Tool  
امتیاز شما post
مقالات مرتبط
2 نظر
سالی

حداقل امتیاز چقدر باید باشه؟

نظرات بسته شده‌اند.