ثبت نام کلاسهای حضوری ترم تیرماه
لیست ویزاهای مختلف کشور مالزی

لیست ویزاهای مختلف کشور مالزی

لیست ویزاهای مختلف کشور مالزی

انواع ویزاهای مختلف مالزی که شما می توانید برای سفر به مالزی، تحصیل در مالزی و یا اخذ اقامت مالزی از طریق آنها اقدام نمایید، بدین شرح است:

۱) ویزای توریستی مالزی

برای اخذ ویزای توریستی مالزی نیاز به هیچ کاری نبوده و پس از ورود به مالزی و در فرودگاه مالزی به هر شخص با ملیت ایرانی ۱۵ روز ویزای توریستی داده می شود.

۲) ویزای اجتماعی مالزی

ویزای اجتماعی مالزی یا Socialبه مدت دو تا شش ماه با دعوت رسمی یک شرکت و یا یک شخص مالزیایی و یا اقوام درجه یک هر شخص که خود ویزای اقامتی مالزی را دارند، صادر می گردد و نکات منفی آن کوتاه بودن زمان آن، عدم امکان خروج از کشور – در واقع یک ویزای با یک باراجازه ورود است Single Entrance-  و هم چنین نداشتن اجازه کار است.

۳) ویزای تحصیلی مالزی

با اقدام در مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه یا کالج های مالزی؛ امکان دریافت ویزا تحصیلی مالزی امکان پذیر می باشد. مدت زمان ویزای تحصیلی مالزی یکسال و قابل تمدید تا انتهای زمان تحصیل می باشد. مشکل ویزای تحصیلی مالزی آن است که شخص با این ویزا حق کار کردن نداشته و این به آن معنا است که در صورت تمایل دانشجوی مهاجر به کار کردن باید از اداره ی مهاجرت مالزی اجازه کار بگیرد و در صورت کسب اجازه از این سازمان، دانشجو می تواند کار نیمه وقت داشته باشد و نیز این ویزا امکان خاصی برای فرد در رابطه با خرید و فروش ایجاد نمی نماید. بابت ویزای دانشجویی ۲۰۰ دلار صرف نظر از دانشگاه، رشته ومیزان شهریه باید پرداخت شود که این رقم در سال های تحصیلی بعد به ۵۰ دلار می رسد.

۴) ویزای کار مالزی

ویزای کار مالزی(work Permit) به دو صورت قابل صدور می باشد اول این که شخص مبادرت به تأسیس یک شرکت در مالزی نماید و دوم اینکه یک شرکت به عنوان کارفرما با حمایت رسمی یک شخص و قبول تمامی مسئولیت های وی، مبادرت به دعوت رسمی از او برای کار نماید . که طبیعتأ مورد دوم کمی مشکل تر است. درهر حال اگر کسی ویزای کار مالزی را دریافت نماید که برای یک یا دو سال صادر می گردد از امکانات بیشتری درمالزی برخوردار می باشد، می تواند کار کند ، درس بخواند و در صورت تمایل اقدام به خرید هر چیزی به صورت اقساط نماید. ویزای کار مالزی نیز یک ویزا با حق ورود و خروج به مالزی می باشد( Multi Entrance Visa).

۵) اقامت به عنوان کشور دوم (Second Home)

در برنامه خانه دوم مالزی اقامت ۱۰ ساله به شخص متقاضی و فرزندان داده می شود و هم چنین چنان چه فرد متقاضی یا همسر او پدر و مادری بالای ۶۰ سال داشته باشند آنان نیز می توانند اقامت مالزی را به صورت همراه دریافت نمایند .این طرح این امکان را می دهد که شهروندان کشورهای دیگر بتوانند با همسر و فرزندان خود برای اقامت به مالزی سفر کنند. متقاضیان ابتدا یک دوره ویزای ۱۰ ساله اخذ خواهند نمود که بعد از سپری شدن این مدت قابل تمدید می باشد .این اقامت در مالزی مزایایی نظیر خرید خودرو، وام بانکی و هم چنین بیمه های درمانی را دارا است.
مقالات مرتبط