راههای گوناگون درخواست برای مهاجرت به کانادا

راههای گوناگون درخواست برای مهاجرت به کانادا

راههای گوناگون درخواست برای مهاجرت به کانادا

آیا شما واجد شرایط در خواست مهاجرت به کانادا هستید ؟

آیا شما می خواهید برای کار، تحصیل، بازدید، به کانادا سفر کنید و یا مایل هستید  به طور دائم در کانادا زندگی کنید ؟ شما با پاسخ به چند سوال به سادگی می توانید برنامه ی مهاجرتی مناسب خود را پیدا کنید . هر برنامه مهاجرتی شرایط ویژه ی خود را دارد. برای تکمیل فرم زیر شما در حدود ۱۰-۱۵ دقیقه زمان نیاز دارید . سوالاتی در مورد ملیت سن توانایی زبان اعضای خانواده میزان تحصیلات تجربه کاری میزان درامد ویا میزان دارایی جزییات شغل پیشنهادی از شما پرسیده می شود . بر اساس پاسخهای شما برنامه مهاجرتی مناسب به شما پیشنهاد می شود. واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید 

مهاجرت با عنوان نیروی کار متخصص از طریق اکسپرس انتری  ( Immigrate as a skilled worker through Express Entry )

مهاجران تحت عنوان نیروی کار متخصص بر اساس توانایی  خود در  میزان مشارکت آنها در اقتصاد کانادا انتخاب می شوند . برای گزینش افراد با تجربه کاری تخصصی که  تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند سیستم جدیدی به نام اکسپرس انتری وجود دارد . سیستم اکسپرس انتری برای گزینش تقاضانامه های اقامت دایم تحت عنوان برنامه های مهاجرتی اقتصادی فدرال به صورت زیر می باشد . استان ها و مناطق همچنین می توانند متقاضیان سیستم اکسپرس انتری را برای رفع نیازهای بازار کار محلی خود از طریق برنامه های انتخاب استانی  جذب کنند . سیستم  اکسپرس انتری دارای دو مرحله است: مرحله ۱) متقاضیان می بایست پروفایل خود در سیستم اکسپرس انتری را به صورت آنلاین تکمیل کنند . مرحله ۲) از متقاضیان با امتیاز بیشتر در استخر (pool)  دعوت خواهد شد تا برای اقامت دائم درخواست بدهند .

مهاجرت با عنوان نیروی کار متخصص به استان کبک 

( Quebec-selected skilled workers )    

کبک دارای قرارداد ی خاص با دولت کانادا در مورد مهاجرت می باشد . این استان دارای قوانین خاص خود  برای انتخاب مهاجران است. برای تقاضا  به عنوان نیروی کار متخصص در کبک ، شما باید به ۲ صورت زیر درخواست دهید :
 • ارایه تقاضا به دولت کبک برای  (CSQ)
 • ارایه تقاضا به اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اقامت دایم
واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید . درخواست برای اقامت دائم. بررسی زمان پردازش مراحل بعد از تقاضا ی اقامت آماده شدن برای ورود به کانادا.

برنامه ویزای استارت آپ (start-up)

برنامه ویزای استارت آپ  کانادا  مختص مهاجرانی است که توانایی و  پتانسیل کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در کانادا را دارند  که می بایست یکی از شرایط زیر را داشته باشد :
 • کار آنها نوآورانه باشد
 • برای کانادایی ها ایجاد شغل کند
 • در مقیاس جهانی  بتواند به رقابت بپردازند
اگر شما بتوانید از یکی از سازمان های تعیین شده  برای ایده خود  حمایت دریافت کنید، شما ممکن است قادر به مهاجرت به کانادا باشید .  واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید . درخواست برای اقامت دائم. بررسی زمان روند کار مراحل بعد از تقاضا ی اقامت آماده شدن برای ورود به کانادا.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  

( Immigrant Investor Venture Capital Pilot Program )

اگر شما یک سرمایه گذار بین المللی با مهارت ها و توانایی های مورد نیاز به منظور کمک به اقتصاد کانادا و ادغام در جامعه کانادا هستند، شما واجد شرایط لازم برای درخواست اقامت دائم تحت عنوان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دراین برنامه می باشید . واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید . درخواست برای اقامت دائم. بررسی زمان پردازش مراحل بعد از تقاضا ی اقامت آماده شدن برای ورود به کانادا.

مهاجرت از طریق خود اشتغالی (Self-employed people)

برنامه خود اشتغالی به دنبال جذب افرادی است که قادربه خود اشتغالی  در کانادا می باشند . این افراد باید یکی از شرایط زیررا داشته باشد:
 • دارای تجربه مرتبط در فعالیت های فرهنگی و یا ورزشی باشند و
 • قصد و توان مشارکت در برنامه های  فرهنگی یا ورزشی در  کانادا را داشته باشند  و یا
 • تجربه کاری در زمینه کشاورزی داشته باشند و همچنین
 • قصد و توان خرید و مدیریت یک مزرعه در کانادا را داشته باشند .
واجد شرایط بودن خود را بررسی کنید . درخواست برای اقامت دائم. بررسی زمان پردازش مراحل بعد از تقاضا ی اقامت آماده شدن برای ورود به کانادا.

اسپانسرشیپ خانوادگی (Family Sponsorship)

بستگان شما میتوانند برای زندگی تحصیل و کار  به کانادا بیایند اگر اقامت دایم کانادا را داشته باشند . اگر شما مقیم کانادا هستید و بیشتر از ۱۸ سال سن دارید شما می توانید بستگان خاص خود را تحت حمایت خویش قرار دهید اگر یکی از دو شرط زیر را دارا باشید
 • شهروند کانادا باشید
 • اقامت دائم  کانادا را داشته باشید
اسپانسر همسر، شریک زندگی  یا فرزندان خود شوید اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ خود شوید اسپانسر فرزند خواندگان و برخی اقوام خود شوید سوپر ویزا برای پدر و مادر و پدربزرگ و مادر بزرگ 

برنامه انتخاب استانی (Provincial Nominee Program (PNP

بیشتر استان ها و مناطق در کانادا  از طریق برنامه مهاجرت استانی (Provincial Nominee Program (PNP  می توانند مهاجران را انتخاب کند. این مهاجران باید مهارت، آموزش و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد آن استان و یا منطقه را دارا باشند ، و باید قصد اقامت دایم در آن استان را نیز داشته باشند . هر استان و منطقه  معیارهای مختص به خود را برای گزینش استانی یا PNP دارد . برای مثال، در یک  برنامه، استان ها و مناطق ممکن است دانشجویان ، تجار، نیروی کار متخصصص و یا کارگران نیمه ماهر را مورد هدف خود قرار دهند. از ۱ ژانویه ۲۰۱۵، بسیاری از استان ها و مناطق برنامه  جدید اکسپرس انتری را راه اندازی کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد  برنامه ها ی استانی شما می توانید به وب سایت هر استان مراجعه نمایید .

برنامه مهاجرت آتلانتیک  ( Atlantic Immigration Pilot )

این برنامه مخصوص نیروی کار متحصص و دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی که قصد اقامت دایم در استان های زیر را دارند می باشد :
 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوا اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد
برای درخواست اقامت دائم این برنامه شما باید :
 • یک پیشنهاد کار از یک کارفرمای یکی از این مناطق داشته باشید
 • برای ارایه ی تقاضانامه خود برای پذیرش در استان های آتلانتیک شما باید  با یک کارفرمای تعیین شده کار کنید
 •  endorsement letter  از استان مربوطه دریافت نمایید .

پرستاران ( Caregivers )

هم اکنون سه روش برای درخواست اقامت دائم، بر اساس تجربه کار در کانادا، به عنوان یک پرستار وجود دارد. اگر شما واجد شرایط هستید ، می توانید  از هر یک از این گزینه ها برای درخواست اقامت استفاده کنید.

برنامه پرستاری از کودکان 

اگر شما برای مدت حداقل دو سال به طور تمام وقت در زمینه ی پرستاری از کودکان در کانادا تجربه کاری دارید شما واجد شرایط برای درخواست اقامت دایم هستید .

برنامه پرستاری از افراد نیازمند به مراقبت های پزشکی ویژه

شما می توانید از طریق برنامه پرستاری از افراد نیازمند به مراقبت های پزشکی ویژه  تقاضا دهید اگر در کانادا به مدت حداقل دو سال تحت عناوین زیر کار کرده اید :
 • پرستاران دارای گواهی و یا مدرک ثبت شده
 • کمک پرستار و یا بهیار
 • مستخدم خانگی

برنامه پرستاران خانگی (Live-in caregivers)

اگر شما حداقل دو سال سابقه کار در برنامه  Live-in Caregiver Program در کانادا را داشته باشید  می توانید درخواست اقامت دایم دهید .

پناهندگان و پناه جویان

دفاتر صدور ویزا در خارج از کانادا
امتیاز شما post
مقالات مرتبط