تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

رشته پزشکی به دلیل بازار کار مطلوب از متقاضیان بسیاری برخوردار است. جهت تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان حتما باید دارای مدرک در رشته تجربی باشید. متقاضیان ابتدا می بایست در یک دوره کالج که حدود یک سال به طول می انجامد شرکت نمایند.

شرایط تحصیل رایگان پزشکی در مجارستان

امروزه مهاجرت به کشورهای پیشرفته و مدرن متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا دارد. از جمله روش های مهاجرتی عبارتند از: مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق خرید ملک، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق تولد فرزند می باشد که البته یکی از پرطرفدار ترین روش مهاجرتی از طریق تحصیلی می باشد، زیرا پروسه کاری مهاجرت تحصیلی کوتاه تر می باشد و هزینه های کمتری را در بر می گیرد.

تحصیل پزشکی در مجارستان

یکی از کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی مجارستان می باشد، زیرا مجارستان دارای دانشگاه های بسیاری است که دارای اعتبار بین المللی می باشند و کلیه دروس در آن ها طبق استانداردهای جهانی ارائه می شود. جهت تحصیل در مجارستان دانشگاه های این کشور ارائه دهنده طیف وسیعی از انواع رشته های تحصیلی می باشند.

برخی از دلایلی که باعث جذب دانشجویان بسیاری به مجارستان شده است عبارتند از:

  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برترین دانشگاه ها حتی بدون ارائه مدرک زبان
  • نداشتن محدودیت سنی برای اخذ پذیرش
  • اعتبار بین المللی مدارک تحصیلی
  • امکان اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی

هزینه تحصیل پزشکی در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان در دوره پزشکی به ازای هر سال تحصیلی در حدود ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار می باشد، که در این زمینه ذکر این مورد حائز اهمیت می باشد که دانشگاه های مجارستان به متقاضیان از همان ابتدای ورود به دانشگاه بورسیه نمی دهند، مگر اینکه دانشجو پس از گذشت مدتی از تحصیل پزشکی در مجارستان به شرط داشتن سابقه تحصیلی درخشان و نمرات بالا درخواست اخذ بورسیه دهد.
نوشته های مرتبط