ثبت نام کلاسهای حضوری ترم خرداد
قیمت آزمون آیلتس و امکان افزایش هزینه آیلتس (بروزرسانی 2022)

قیمت آزمون آیلتس و امکان افزایش هزینه آیلتس (بروزرسانی 2022)

هزینه آزمون آیلتس با توجه به کشور و مراکز برگزار کننده آن متفاوت است. سازمان سنجش تنها نماینده رسمی کشور ایران، در سازمان برگزار کننده اصلی آزمون آیلتس (IDP Australia) می باشد. در ایران قیمت آزمون آیلتس را بخش بین الملل سازمان سنجش تعیین می کند و قیمت نهایی را به سنتر های برگزاری اعلام می کند.

قیمت آیلتس شامل هزینه ی ممتحن (Examiner)، هزینه تصحیح اوراق، هزینه های سنتر برگزاری (پرسنل، سالن برگزاری و…) می باشد. البته این قیمت آزمون ایلتس در ایران و تمام شهرها و مراکز برگزاری آزمون یکسان است. آنچه که که سنترهای برگزاری را از یکدیگر متمایز می کند کیفیت برگزاری آزمون آیلتس است. (مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس) ناگفته نماند که آزمون آیلتس یکی از محبوب ترین ها در بین آزمون های بین المللی می باشد. به دلیل اینکه آین آزمون در ایران با کیفیت بالایی در حال حاضر درحال برگزاری است.

هزینه آزمون آیلتس 2022 (قیمت آزمون آیلتس ۱۴۰۱)

هزینه آزمون آیلتس 2022
هزینه آزمون آیلتس 2022

درحال حاضر قیمت آیلتس در ایران به مبلغ 220 دلار آمریکا است که معادل آن به ریال ۶۱,۵۱۰,۰۰۰ می باشد. این قیمت با توجه به نواسانات ارزی کشور متفاوت است. (در صورت تغییر قیمت آزمون آیلتس این صفحه بروز رسانی می شود.)

قیمت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال

هزینه آزمون آیلتس در حال حاضر برای این دو نوع آزمون (هم کاغذی و هم کامپیوتری)، در ایران همان ۶۱,۵۱۰,۰۰۰ ریال می باشد. دو آزمون آکادمیک و جنرال تقاضای بیشتری بین داوطلبان دارد و همچنین عموما این دو آزمون بیشتر از انواع دیگر آزمون های آیلتس در ایران برگزار می شود.

قیمت آیلتس UKVI

مبلغ آزمون آیلتس UKVI از دو آزمون قبلی (آکادمیک و جنرال) بیشتر است و مبلغی برابر با ۶۷,۹۵۰,۰۰۰ ریال است. این نوع آزمون برای مهاجرت (تحصیلی، کاری) به کشور انگلستان می باشد. این آزمون نیز هم به دو صورت کاغذی و کامپیوتری برگزار می گردد.

قیمت آزمون آیلتس LIFE SKILLS

مبلغ پرداختی برای آزمون  Life Skills در ایران  ۵۱,۳۸۰۰۰ ریال می باشد. این آزمون برای افرادی که خواهان گرفتن اقامت از کشور انگلستان هستند، مناسب است. لازم به ذکر است این آزمون فقط دو مهارت Speaking و Listening را مورد ارزیابی قرار می دهد.

هزینه کنسلی (تغییر زمان) آزمون آیلتس

قوانین آزمون آیلتس به این شکل است که تا ۵ هفته قبل از آزمون امکان کنسلی و یا انتقال آزمون وجود دارد به شرطی که برای کنسلی آزمون ٢۵ درصد از هزینه کل آزمون کسر می شود و مابقی هزینه به داوطلب باز می گردد و برای انتقال آزمون داوطلبین باید ٢۵ درصد از هزینه آزمون را پرداخت کنند و بعد از آن میتوانند آزمون خود را انتقال دهند.

توجه داشته باشید در صورتی که کمتر از ۵ هفته به آزمون مانده باشد، به هیج عنوان (مگر دلایل پزشکی) امکان کنسلی و یا انتقال وجود ندارد و هزینه ای به داوطلب بر نمی گردد.

هزینه کارنامه آزمون آیلتس

برای اخذ کارنامه آیلتس لازم نیست هزینه اضافی پرداخت کنید. درصورتی که هر داوطلب مجاز هست تا ۵ کارنامه چاپی (فقط ۵ کارنامه ) البته با ذکر دلیل قانع کننده از سنتر برگزاری آزمون خود تا یک ماه به صورت رایگان دریافت کند. پس از گذشت یک ماه، داوطلب برای اخذ هر کارنامه اضافی مبلغ ۹۰ هزار تومان پرداخت کند. پیشنهاد میکنیم در همین خصوص مطلب ۸ نکته ضروری و مهم درباره کارنامه آیلتس را مطالعه فرمایید.

هزینه اعتراض به نمره آیلتس

مبلغ اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس در ایران هم اکنون ٣۵,٠٠٠,٠٠٠ ریال می باشد. لازم به ذکر است که در صورت تغییر نمره کل مبلغ به صورت کامل به داوطلب بازگردانده می شود. در صورت عدم تغییر نمره هزینه به صورت کامل سوخت می شود.

افزایش قیمت آزمون آیلتس

با توجه به نواسانات ارزی کشور در صورت افزایش مبلغ آزمون آیلتس، داوطلبین موظف هستند که اختلاف هزینه آزمون آیلتس را پرداخت کنند و همچنین در صورت کاهش مبلغ آزمون، سنتر برگزاری باید مابه التفاوت هزینه آزمون آیلتس را به متقاضیان آزمون آیلتس برگرداند. با توجه به ثبات تقریبی قیمت دلار به نظر نمی رسد حداقل تا پایان سال ۱۴۰۱ افزایش قیمتی بر روی هزینه آزمون آیلتس اعمال شود.

آزمون آیلتس هرچند وقت برگزار می شود؟

آزمون آیلتس (همه انواع آن) در سال به صورت کلی ۴٨ بار برگزار می شود. هر هفته ۱ آزمون برگزار می شود که عموما روزهای شنبه یا پنج شنبه است. بدین معنا که از ۵٢ هفته در سال، ۴٨ هفته آزمون آیلتس برگزار می شود. علت برگزاری ۴٨ آزمون به ۴ هفته تعطیلات ژانویه باز میگردد که آزمونی برگزار نمی شود. مدیران سنتر ها در اول هرسال باتوجه به شرایط موجود و صلاح دید خودشان، آمادگی خود را برای روز های برگزاری آزمون اعلام می کنند. جالب است بدانید با توجه به تقاضای داوطلبین این تصمیات اخذ می شود به عنوان مثال تقاضا برای آزمون آکادمیک بسیار بالاتر از آزمون جنرال است به همین منظور بعضی سنتر ها هر ۴٨ آزمون آکادمیک را برگزار می کنند. درصورتی آزمون جنرال را ممکن است ٢۴ بار برگزار کنند.

هزینه آیلتس در سال های اخیر

باتوجه به افزایش قیمت دلار در ایران، هزینه آزمون آیلتس در ۵ سال اخیر به صورت صعودی افزایش یافته است. که در جدول زیر میزان افزایش قیمت قابل مشاهده می باشد.

سالقیمت آیلتس (تومان)
۱۳۹۴ ٩۵٠٠٠٠
۱۳۹۵ ١٠۴۵٠٠٠
۱۳۹۶ ١١٨٠٠٠٠
۱۳۹۷ ٢٧٩۵٠٠٠
۱۳۹۸ ٣٠۵٠٠٠٠
۱۳۹۹ ۴۶٠٩۵٠٠
۱۴۰۰ ۶۱۵۱۰۰۰
قیمت آزمون آیلتس

قیمت آزمون آیلتس در ترکیه

قیمت آزمون آیلتس در ترکیه
قیمت آزمون آیلتس در ترکیه

در ترکیه هزینه آیلتس برایر با 2400 لیر ترکیه است که این مبلغ معادل 135 دلار آمریکا می باشد.از آنجایی که کشور ترکیه مقصدی محبوب برای هموطنان ایرانی می باشد و همچنین چون اختلاف قیمت آیلتس در ایران و ترکیه حدود 85 دلار است خیلی از ایرانی ها برای شرکت در آزمون آیلتس به کشور ترکیه سفر می کنند.

هزینه آزمون آیلتس در افغانستان

هزینه آزمون آیلتس در افغانستان
هزینه آزمون آیلتس در افغانستان

این کشور با توجه به ارزش پول کمی که دارد ممکن است برای خیلی از ایرانی ها مقصدی برای شرکت در آزمون آیلتس باشد ولی در حال حاضر با توجه به سیاست حاکم برآن تعداد تقاضای آن به صورت چشم گیری پایین آمده است. هزینه آزمون آیلتس در کشور افغانستان بر اساس نوع آزمون ( آکادمیک، جنرال، لایف اسکیل و ukvi) از 200 دلار آمریکا تا 240 دلار آمریکا متغیر است.

هزینه آیلتس در ارمنستان

در کشور ارمنستان هزینه آزمون آیلتس برابر 243 دلار آمریکا است. کشور ارمنستان مقصدی توریستی برای ایرانیان هست ولی با توجه به بیشتر بودن هزینه آیلتس در ارمنستان در مقایسه با ایران مقصد خوبی برای داوطلبان ایرانی نخواهد بود.

قیمت آیلتس در کشورهای دیگر

هزینه ایلتس با توجه به کشور و مراکز برگزاری متفاوت است. از آنجایی که هزینه آزمون آیلتس در ایران نسبتا زیاد هست، بسیاری از ایرانیان به کشورهای خارجی سفر کرده و در آن کشورها آزمون آیلتس را شرکت می کنند. همچنین دلیل دیگر برای شرکت در آزمون آیلتس در کشور های دیگر، ممکن است محدودیت های برگزاری آزمون در ایران باشد. بدین معنا که در تاریخی که مد نظر افراد هست در ایران آزمون آیلتس برگزار نشود و حتی ممکن است جالب باشد که بدانید در کشور های دیگر قیمت آزمون آیلتس به چه صورت است. در ادامه سه کشور که که مقصد بسیاری از هموطنان است را برای شما به صورت جداگانه توضیح داده‌ ایم و مابقی کشورها در جدول زیر صفحه قابل مشاهده است.

قیمت آزمون آیلتس به دلار

IELTS Price
قیمت آزمون آیلتس

آخرین بروزرسانی قیمتها در تاریخ: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

کشورقیمت به دلار آمریکاقیمت به میلیون تومان
مکزیک2276,356
نیوزلند2597,252
انگلستان2035,684
استرالیا2446,832
کشورهای اروپایی271 تا 2967,588 تا 8,288
کانادا243 تا 2516,804 تا 7,028
آرژانتین27756 هزار
برزیل1845,152
هند1784,980
آمریکا3108,680
لبنان197 تا 2355,500 تا 6,500
عراق2657,500
افغانستان200 تا 2705,600 تا 7,600
تایلند1785
عربستان سعودی37210,500
مالزی1975,500
ارمنستان2436,850
گرجستان1975,460
کلمبیا1795,012
آذربایجان2125,936
ترکیه1353,780
جدول قیمت آزمون ایلتس در کشورهای دیگر

قیمت آزمون های بین المللی

هزینه آیلتس مبلغ تقریبا زیادی است و ممکن است بسیاری از داوطلبان را مجبور به شرکت در آزمون های بین المللی دیگر برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی خود کند! در ادامه، قیمت برخی از آزمون های بین المللی را برای شما بیان کرده ایم:

آزمون تافل (TOEFl)

قیمت آزمون تافل در مقایسه با هزینه آزمون آیلتس در حال حاضر بیشتر است و برابر 245 دلار آمریکا است. ثبت نام به صورت late به این معنا که داوطلبان برای ثبت نام آزمون تافل دیر اقدام کنند برابر با 285 دلار آمریکا است. این آزمون در ایران برگزار می شود. ( تفاوت آزمون آیلتس و تافل)

آزمون جی آر ای (GRE)

این آزمون، آزمونی برای سنجش ریاضیات و مهارت خواندن و استنباطی زبان انگلیسی افراد هست. در ایران هم برگزار می شود. این آزمون جز موارد خواسته شده بعضی از دانشگاه های جهان به خصوص دانشگاه های آمریکا در مقاطع ارشد و دکتری هست و مبلغ این آزمون در مقابل مبلغ آزمون آیلتس کمتر و برابر 205 دلار آمریکا است. ثبت نام به صورت late (یک هفته مانده به آزمون ) مبلغ 230 دلار آمریکا است.

آزمون جی مت (GMAT)

آزمون جی مت آزمونی است برای سنجش سطح زبان انگلیسی که بیشتر برای متقاضیان دوره های مدیریتی و کسب و کار است. بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش افراد این مدرک زبانی را لازم می دانند. این آزمون متاسفانه در ایران برگزار نمی شود. قیمت این آزمون نسبت به آزمون آیلتس بیشتر است و هزینه آن 250 دلار آمریکا می باشد.

آزمون دولینگو (Duolingo)

آزمون دولینگو، آزمونی هست که بخاطر قیمت کم آن، اخیرا متقاضی های زیادی پیدا کرده است و تنها مشکلی که برای این آزمون وجود دارد آن است که آزمون دولینگو فقط مورد پذیرش تعدادی از دانشگاه ها می باشد. این آزمون به صورت کامپیوتری هست و در منزل می توانید شرکت کنید. قیمت آزمون دولینگو در مقایسه با قیمت آیلتس بسیار به صرفه است و مبلغ این آزمون برابر 49 دلار آمریکا است.

آزمون پی تی ای (PTE)

آزمون PTE، همانند آزمون آیلتس و تافل هر چهار مهارت را مورد بررسی قرار می دهد و این آزمون عموما مورد پذیرش دانشگاه های کشور های کانادا و استرالیا می باشد. قیمت این آزمون همانند قیمت آزمون آیلتس با توجه به کشور و مراکز برگزاری آن متفاوت است از آنجایی که این آزمون در ایران برگزار نمی شود قیمت این آزمون در کشور های همسایه از 170 دلار آمریکا تا 217 دلار آمریکا متغیر است.

آزمون سلپیپ (CELPIP)

آزمون سلپیپ، آزمونی است برای اندازه گیری سطح زبان انگلیسی برای مهاجرانی که خواهان اخذ اقامت کانادا هستند. این آزمون برای مهاجران مبلغ 250 دلار است و برای مردم و شهروند کانادا برابر 150 دلار است و لازم به ذکر است این آزمون در ایران برگزار نمی شود.

مطالب مرتبط

پرسش های متداول

قیمت آزمون آیلتس در کشورهای مختلف یکسان است؟

خیر، هزینه آیلتس در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. در همین مطلب جدول قیمت آیلتس کشورهای دیگر بررسی شده است.

قیمت آیلتس پس از ثبت نام قابل افزایش است؟

برخلاف تصور بله! قیمت ایلتس به صورت علی الحساب پرداخت می شود و در صورت تغییرات قیمت دلار امکان درخواست برای اخذ مبلغ الباقی از داوطلب وجود دارد.

مقالات مرتبط
409 نظر
فرشاد ۳۵د

افزایش قیمت جدید آیلتس تو راهه ظاهرا.

میلاد

من ۲۸ سالمه و ارشد نرم افزار با معدل ۱۸ دارم، ولی میبینید؟ متاسفانه همینیه که دارید میبینید، کاریش هم نمیشه کرد، به نظرم شرایط ما مثل خارج شدن یک فضاپیما یا یه موشک از زمینِ و وارد شدنش به قسمت خلاء یا خارج از جوِ که باید ۸۰٪ سوختش رو از دست بده و مابقی راه رو با ۲۰٪ سوخت بره، به هممون حق میدم، واقعاً بدبخت بیچاره ایم، تو رو خدا از هیچیتون کم نزارید برای قبول شدن در آیلتس، خواهش میکنم با آمادگی ۱۰۰٪ حاضر بشید سر این امتحان تا مبادا خدایی ناکرده قبول نشید، بچه ها به خدا شیش هفتمون خیلی زور داره و سنگینه، تمام سعی و تلاشتون رو بکنید که تو یکبار کار رو یکسره کنید قبول شید بره پی کارش که این پول بی زبون که با سختی در اومده نره تو جیب اینا بیخود و الکی، برید آیلتس رو بترکونید و واسه همیشه هم از ایران برید، برید تا دکتری بخونید آینده خودتون و همسر و بچه های آیندتون رو درخشان رقم بزنید، به امید موفقیت هممون. ❤

سروش

به نظرم تا انقدره سریع بریم امتحان بدیم

Vahid

دوستان برید به کشور ترکیه امتحان بدید یا حداقل از این … شده به عنوان مهاجر برید و در ترکیه اقامت بگیرید حالا هر طور که شده بهتر از اینه که هر روز توی این کشور … بشیم

Vahid

درآمد یک کارگر ساده در آلمان نزدیک به دوهزار یورو هست آنوقت هزینه آیلتس دویست یورو .این رقم در آلمان چیزی نیست برای امتحان . بعد با اعتماد بنفس کاملا میگن که تحریم‌ها اثر نکرده .توی ایران یک کارگر ساده باید سه ماه کار کنه هیچی نخوره پول آب و فرق نده تازه میتونه امتحان بده .

فرزانه

اینجا دوبرابر حقوقت باید هزینه کنی برای یک آزمون 😐

Vahid

هزینه آزمون در کشور ترکیه هزار لیر میباشد و درآمد یک کارگر ترک هفت هزار لیر اما در ایران هزینه یک کارگر دو میلیون و هزینه امتحان پنج میلیون .اگه بخواهیم کشورمان رو با ترکیه مقایسه کنیم یک نوع توهین به ترکیه محسوب میشه . خدا عاقبت همه رو بخیر کنه.

پیمان

نظر بدیم که چی بشه؟ مگر فرقی می کنه؟ فوقش اینه که مثل تمام آرزوهامون ، این آرزومون رو هم به خاک میسپاریم. وقتی آزمون گرون میشه یعنی دیگه نمیشه کوچکترین ریسک رو در آزمون انجام داد و همین مساله که نکنه نتیجه رو خراب کنم باعث میشه استرس زیادی به داوطلب وارد بشه و آزمونش رو خراب کنه.

مهرناز

رسما دارم به این فکر میکنم که بیخیال مهاجرت تحصیلی بشم و مهاجرت کاری کنم و بتونم تو مصاحبه نشون بدم زبان انگلیسی ام قوی هست. تا دیگه مدرک ازم نخوان. چون رسما دیگه نمیشه شرکت کرد افتضاح گرونه.

شهره

من به نشانه ی اعتراض و اینکه یکی یکی رویاهای جوونای این مملکت داره به باد میره، سکوت می کنم و در افق محو میشم. بر مسببین این همه گرونی و بی ثباتی و بیچارگی لعنت

میثم

یادمه یه ینده خدایی (از بزرگان تجارت ایران) گفت ما خودمون تصمیم میگیریم دلار چقدر باشه و الان بیشتر از 90 درصد رشد دلار دست ماست..!! حالا شما بشین هعی حساب کن بگو دلار گرون شده هزینه آزمونم قاعدتا زیاد میشه… این برای کل ایران و همه کسب و کار و تورم و رشد قیمت اجناس هم صادقه که با دلاری که رشد دروغین داره فقط ثروتمندان هزار برابری سود میکنند و مافیا هر روز قدرتمند تر میشه و مردم عادی هر روز از خطوط زیرزمینی فقر عبور میکنند و پایین تر میرن..!!

ناشناس

تو سایت سنجش که چیزی ننوشته!!

مهین

خوب باید به کجا شکایت کرد تو کشور های اطراف امتحان بدی بهتر

مونا

وقتی ما آزمون و از یک ماه پیش رزرو کردم، چرا باید مشمول ماهم بشه؟؟؟؟؟
این از نظر قانونی درست نیست!
واقعا همه جوره به مردم زور میگن و تحت فشار میزارن.

مریم

پولت رو چند ماه نگه میدارند بعد میگن دلار رفت بالا بقیه اش رو رد کن بیاد. بشون هم اعتراض می کنی میگن ما اون موقع نمی تونستیم براتون رزرو کنیم. خوب اگه نمی تونستی چرا پول گرفتی. اگه بخوای کنسل کنی هم یه مقدار پولت رو بر میدارند. بعد می پرسم خوب شما که کاری نکردید چرا می خواید نصف پول رو کم کنید برای کنسلی میگن همینی که هست

آزاد

وقتی پول رو برای آیلتس واریز کردیم وشما باید پرداخت میکردید پس چرا باید دوباره واریز کنیم اگر واریز نکرده باشید حتما در بانک گذاشته اید وکلی سود آن را خورده اید پس از همان سود بقیه آن را خودتان واریز کنید

محمد

من دقیقاً نه روز دیگه امتحان آیلتس دارم امروز متاسفانه از مرکز آیلتس تهران یک ایمیل دریافت کردم که فرمودند که باید نزدیک یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان دیگه روز امتحان پرداخت کنی. خداوکیلی با این وضعیت خراب اقتصادی آیا عادلانه هست که این مبلغ اضافی از شرکت کنندگان آزمون دریافت شه یا نه؟ شاید بشه از طریق دیوان عدالت اداری شکایت کرد البته باید بیشتر تحقیق کنم دوستان هم لطف کنید پیگیر باشید که ببینیم از لحاظ قانونی میشه کاری کرد یا نه

مونا

منم فکر میکنم بشه شکایت کرد.
من یک ماهه ثبت نام کردم و آزمون و رزرو کردم، حتی اگر پول آزمون و پرداخت هم نکردن، سود بانکی و که گرفتن

رضا

چون مبلغی که پرداخت کردید به صودت علی الحساب بوده (نه قیمت قطعی) فکر نکنم بشه پیگیری قانونی کرد!

مهدی

متاسفم برای این شرایط. این از قیمت آیلتس اونم از قیمت تافل.
من میخوام تافل بدم سه میلیون و خورده ای بود الان شده شش میلیون و خورده ای!! یعنی سه میلیون افزایش قیمت در عرض دو ماه!!! چقدر پول جمع کنیم و پولمون بی ارزش تر بشه، چقدر بدبختی بکشیم ما آخه. هر شب میخوابی فردا باید یه خبر بد بشنوی. امیدوارم فقط هممون فرار کنیم و بریم راحت بشیم

مرتضی

بچه ها زیاد به این چیزا فکر نکنید. اینا همش نشونس. هرچه زودتر مدرک زبانتون رو بگیرید و برای همیشه از اینجا فرار کنید.

Monaa

دقیقا گل گفتید

حمید

مگر ملت چقدر حقوق می گیرند… خود سفارت خانه ها می دانند ایرانی هر کاری می کنند که مهاجرت بکنند. باید تمام متقضیان نامه ای به کمیسیون اموزش مجلس بفرستند .

shahin

فکر میکنی چی جواب میدن؟
میگن شما که میخوای بری خارج لابد پول داری..
من دو بار بانکهای دولتی رفتم برای گرفتن ارز.. انقد کارمندهاش کوته فکر بودن که تا گفتم ارز میخوام کی گفت ها میخوای بری آنتالیا عشق و حال. دیگری گفت میخوای بری تایلند..

ایوب

تقصیر دانشگاه کمبریجه . اونا نمیخوان ما انگلیسیمون بهتر بشه هی به آمریکا میگن دلار رو گرون کن . بنظرم سازمان سنجش باید آیلتس رو بومی سازی کنه . باید بجاش فارسی امتحان بگیرن و اسمشم عوض کنند . اینجوری هم درس خوبیه واسه دشمن هم جلو تهاجم فرهنگی و فرار مغزه گرفته میشه . دانشگاهای خارجم مجبور میشن بیان اینجا شعبه بزنن و زیر نظر سازمان سنجش خودمون مجوز و آزمون بگیرن . که خودش کلی ارز وارد میکنه به مملکت . اصلا شایدم بعدا با پولش موسسه آیلتس رو خریدیم و گفتیم ازین به بعد همه چی فارسی ..

نوا

عالی بود. این کاش انقدر پول داشتم، پول آزمون همههههه ی شمارو بدم، چون خودم قرار نیست هیچی بشم. میدیدم، دیگران، مغزشون تو این خراب شده، هدر نمیره. ای کاش.

شایان

هفته پیش با ۹میلیون سه بار می‌شد آزمون داد الان دو بار هم نمیشه 😐 بشینیم گریه کنیم از این وضع هر روز یه ضربه‌ای می‌زنن بهمون دیوانه شدیم تو این مملکت.

درسا

واقعا آدم نمیدونه چی بگه…. سه میلیونم خیلی زیاد بود اینطوری پیش بره به ده میلیونم میرسه به زودی

حسین

امیدوارم تند نشید از این حرفم. اما من حقیقتش از نگرانی در اومدم با این قیمت. چون انتظار داشتم که خیلی بیشتر از اینها افزایش قیمت داشته باشیم. من تخمین میزدم حدود ۷ ملیون الی ۸ ملیون بشه.. اگر مبلغ آیلتس ۲۴۱ یورو باشه حساب کنید چقدر میشه دیگه! … حدسم (فقط حدس) اینه که دولت داره سوبسید میده در این باره..

محمد

دستشون درد نکنه. خیلی لطف کردن واقعا. چقدر به فکر ما هستند. من که 6 تومن میریزم به حسابشون که یه قدردانی درست حسابی ازشون کرده باشم.
دوست عزیز متوجه منظور شما هستند ولی این مال موقعی هست که دو دو تا میشه چهارتا. دولت داره از افزایش قیمت ارز بیشترین سود را میبره، شما میگی داره سوبسید میده، در حالیکه ما داریم به دولت سوبسید میدیم.

S.t

واقعا اين حركت خيلي غير انسانيه هزينه يكبار امتحان ايلتس از حقوق يك ماه يك كارمند بيشتر هست كاش لااقل اگزمينرها كمي بيشتر انسانيت به خرج بدن

shahin

کدوم کارمند؟؟؟؟
کارمند ادارات دولتی زیر 8 میلیون حقوق نمیگیرن. دوست من توی مترو هست با 40 سال سن ماهی 16 میلیون میگیره
ماهایی که برای شرکت خصوصی کار میکنیم اسممون کارمند نیست که با حقوق 3 تومن. کارگری کنیم از 3 تومن بیشتر میگیریم

ازاده

من خودم کارمند دولنم و زیر 8 میگیرم شما تعمیم ندی بهتره

مهسا

یعنی اگه بخوای آیلتس بدی بعد نمره حد نصاب و نگیری… باز باید کلی وایسی تا پوله جمع شه اونم اگه به مدد دوستان مسئول دوباره افزایش قیمت پیدا نکنه

ارمان سجادی

شمایی که از قیمت ازمون مینالید چند نفرتون خدایی رفتین پراید ثبت نام کردید که تو غرعه کشی پراید ۹۲منی شرکت کنید؟؟؟؟
همه چیمون باید به همه چیمون بخوره دیگه
قیمت چی پاییه که قیمت ایلتس پایین باشه
تا وقتی فتارمون گله ای باشه همینه

محمد

خیلی ممنون از دولت مردان، واقعا دیگه هیچ گله ای ازشون ندارم.

ک ب

آیا شامل افرادی که قبل از تاریخ مذکور(14 مرداد) برای ثبت نام کردن هم می شود؟

بي نام

خيلي نامرديه … تو اين مملكت بخواي بموني يه بدبختي داره ، بخواي بري هم بدبختي هاي ديگه! والا تو برزخ مونديم . اين چه وضعشه كه خودمون هم بفكر خودمون تو اين اوضاع اقتصادي نيستيم و فقط دنبال سود هستيم . ولي چه فايده با اين حرفا كاري درست نميشه همه چي دست خودشونه..!

محسن

من زمانی که ازمون 950 بود ثبت نام کردم که افزایش قیمت خورد و مجبور شدیم پرداخت کنیم. نکته ای که هست پول ازمون قبلا به IDP پرداخت شده ولی اگه مابه التفاوت رو نریزید جلوی ورود به ازمون رو میگیرن و اجازه ورود ندارید. ببینید الان دلار مبادله ای روی 18 تومن رفته و دلار ازاد هم نزدیک 23 تومن هست افزایش قیمت حتمی هست و چاره ای جز کنار اومدن با این مشکل ندارید.

بخشی از جامعه

مصداقی دیگر از قانون دوم ترمودینامیک!@

حامد

الان مایی که قبلا خرید کردیم برای تاریخ اینده و پول رو دادیم و شما دلار برای ایلتس اصلی دادید چرا باید بقیه اش رو بدیم ؟

محمد

دوست عزیز، مبلغ واریزی علی الحساب هست، یعنی فعلا یه پولی میدید، اگر قیمت رفت بالا، باید تفاوتشو واریز کنید.

عباس

واقعا برای خودم متاسفم که سرنوشت باعث شد …. اصلا براشون مهم نیست که مردم چی می کشند. آیلتس یک امتحانی است که دقیقا بستگی به سرنوشت شما دارد. ممکن است راحت و ممکن است سخت باشد. در لیسنیگ اگر یک ثانیه اشتباه بکنید یعنی 4 میلیون و 600 رفته. من پارسال به عنوان وظیفه انسانی خودم که مثل مردم دیگه نباشم زنگ زدم و اعتراض کردمو امسال هم زنگ می زنم. لطفا شما ها هم زنگ بزنید و این اعتراض را اعلام کنید. قطعا تغییری شکل نمی گیرد ولی حداقلش می گویند که چند نفر اعتراض کردند. پس من زنگ می زنم که نگویند ما آیلتس را گران کردیم و کسی هم حرفی نزد.

علی

مثل قمار شده آزمون آیلتس با یک اشتباه کوچک کلی پول از کفت میره.

شهیار

استرس هزینه‌ی حدود پنج میلیون تومن برای حداقل یک آزمون ماک و آزمون اصلی + استرس آلودگی محیط به کرونا !!!
جایی برای تمرکز روی آزمون باقی میمونه ؟

مبهوت اون … که میگه اگه هزینه‌ی کمتر تصویب بشه مابه التفاوتش عودت داده میشه !

احتمالا این افزایش هزینه‌ی آزمون آیلتس برای جبران بخشی از هزینه‌های برگزاری کنکور نیست !؟

sali

واقعاً چطوری آخه این قیمت ها یهویی سر به فلک میکشه؟ اون بدبختی که نمره نمیاره چه خاکی سرش میاد؟ لااقل اگزمینرایی که میدونن وضعیت این مملکت چقدر مزخرفه بیان و دست بالا نمره بدن.
کجاست انسانیت؟؟

عاطفه

اون موقعی که دلار دوازده تومن بود قیمت ایلتس تو ایران از خیلی از کشورها مثل ترکیه یا امارات یا ارمنستان حتی بیشتر بود…اینا خب یه زمانی سودشون رو کردن.. تازه با این قیمت دلار هم حساب کنی باز قیمتش خیلی کمتر از بقیه جاها نیست. بعد سنترها این همه کیفیتشون خرابه. تو دین و دانش وسط ازمون هدفون یکی قطع شد….

saba

خب ما نظر دادیم …! کی خوند؟ حل شد؟ تغییری هم کرد چیزی؟

محمدرضا محاسب

چه ارتباطی به افزایش قیمت دلار داره؟؟؟
مگه کالای وارداتیه یا قیمتش از آیلتس مرکزی داره تغییر میکنه؟
اینا همش بهانست

محمد

میشه بگید غیر حقوق کارمندا و کارگرا چی به دلار ربط نداره؟

خسرو

OMG. من امروز اسپیکینگ داشتم، شنبه هم آزمون کتبی هست، آیا از ما هم می‌خوان ما به تفاوت رو؟

علی

همش تقصیر پناهجویان غیر قانونی هست که رفتن استرالیا
استرالیا هم ایلتس رو برای ایرانی ها گرون کرد

میلادفرجی

فاز جالبی بود . فاز فازَک شدم

علی

به نظر میاد یه سیاستی پشت این ماجرا هست… متوجهین چی میگم؟

حسین

دقیقا همینطوره، دلار پایین اومده اما قیمت آیلتس کم نشده. قاعدتا با دیدن این اوضاع باید مصمم تر بشیم واسه مهاجرت.. و اونایی که رفتن کمتر حسرت می خورن.

Saeed

جای تاسفه که هیچ وقت برای این ااتفاقات (مثلا همین جهش ناگهانی قیمت هااا) هیچ توضیحی داده نمیشه.

افسانه

چرا دلیلی داره که قیمت ها افزایش داره.؟ در حالی که همه چیزداره به حداقل ثبات میرسه ولی یهو قیمت ازمون بالا میره ایا چیز دیگه ای همتو این کشور مونده که ثباترو داشته باشه؟

فرید

با دلار ۲۰ تومن که عمرش یک هفته بود حساب سده و بعد که دلار اومده پایین قیمت آیلتس همونطور مونده. چرا؟ چون همینه که هست! هیچ نظارتی وجود نداره.

حامد

نمیدونم 3 ماه تابستون کار کنم لپاپ بخرم یا مدرم ایلتس بگیرم!!! اخرشه واقعا تو این مملکت فقط دزدی جواب میده

یاسر

میشه با مدرک آیلتس تدریس کرد تو دانشگاه های ایران

یاسر

میشه با مدرک آیلتس تو دانشگاه های. ایران آدرس کرد

Mohammad

سلام دوستان میخواستم بدونم کسی تو ترکیه آزمون آیلتس داده؟؟؟ اگه اره لطف کنه به تلگرامم پیام بده سوال دارم @mohammad_hyn

فرهاد

دیگه افزایش قیمت نظر که نمیخواد، به فنا رفتیم رفت

مهسا

کلی خوندم واسه آزمون الان قیمتش رو دیدم دیگه نمیتونم شرکت کنم،واقعا که خیلی بد شانسم.

نادر

چقدر نیاز داری؟ من میتونم قرض بدم

حسین

آغا دمت گرم اگ بتونی یه 2تومنی هم قرض ما بدی خعلی خوب میشه حیقت

ليلا

سلام ايا افرينش كانال يا گروه تلگرام داره؟
چطور بايد عضو بشم

آفرینش

لینک گروه تلگرام: @afarinesh

Success

واقعا جای تاسف داره. نه حتی قیمت رو بالا بردن آنچنان سختش کردن که دیگه امکان مهاجرت برای ما ایرونی ها فراهم نشود. به هر دری میزنیم که به موفقیت برسیم ولی به بن بست میرسیم. دیگه نمیشه جلوی این آفت بزرگ رو گرفت.

پریسا

واقعا متاسفم که قیمت گرفتن این مدرک انقدر بالا رفته و هر کسی نمیتونه این مدرک رو دریافت کنه …ایران همه چیزش شده پول …اونوقت میگن چرا ایران پیشرفت نمیکنه !چون مسولین بجای اینکه ی مسله ای مثل کلاسهای زبان انگلیسی رو رایگان کنن برای مردم که مردم کشور باسواد بشن اومدن گرونش کردن !! واقعا جای تاسف داره

حسین

از این مهمتر اینکه فقط ۲ سال اعتبار داره

عهدیه

الان قیمت دقیق چقدر هستش

رهام

فقط میتوانم بگویم خیلی بی انصافی وظلم است!این شایسته مردم سرزمینم نیست!!

mina

متاسفم

Ivan

وقتی میایم اینجا اعتراض میکنیم اونام میترسن و قیمتارو برمیگردونن
#Fun_facts

مهدی

با بدبختی به دنیا اومدیم و این همه مثل خر تلاش و آخرش هم هیچ
والا هر چی میخواهیم امیدوار باشیم ولی همش به در بسته میرسیم.
مگه چند سال میخواهیم زندگی (فقط نفس کشیدن) کنیم که آنشااله یه روزی ایلتس بگیریم و بعد مهاجرت و …..
والا سه میلیون خیلی زیاده ، شاید برای خیلی ها زیاد نباشه که خوب اونها نیازی به ایلتس ندارند
اونی که نیاز داره طبیعتا و اکثرا این مبلغ زیاده.

گوژپشت تهران

خدایی نگاه از دی 93 (چندماه بعد از سر کار اومدن پرزیدنت روحانی) شد 770 و تا الان یعنی دی 97 (4سال ناقابل) شده 2800! یعنی بعد 4 سال 4 برابر شده! علی برکت الله)

مهران

با سلام. آزمون آیلتس به شدت قیمتش بالاست و آدم میترسه این همه هزینه کنه اما قبول نشه و این همه پول حروم شه

افسانه

سلام دوستان می خواستم بپرسم آیا بدون شرکت در کلاس های آیلتس می تونیم تو آزمون شرکت کنیم؟

آفرینش

سلام و احترام؛ بدون شرکت در کلاسهای آیلتس هم میتوان در آزمون اصلی مستقیما شرکت کرد.

حسین

دلار یه ذره اومده پایین.چرا ایلتس ارزون نمیشه.فقط بلدن وقتی دلار گرون میشه همه چی رو گرونتر کننن

meisam

ره این ملک فتادست به پای
هرکه دانا بود ورفت به پای
نشود ملک به دامان حریص
ای حریصا که بود اوی به پای
آتش خشم من از روزیست که
همه روزم تو بیفتی وای به پای

قاسم

همشون ….

حسنقلی بیگ

چه گویم که ناگفتنش بهتر است!!!

سید

خب دیگه به سلامتی این افزایش قیمت هم عادی شد و همه پذیرفتیم
پیش به سوی افزایش قیمت نجومی بعدی …

داوود

مسخره در آوردند برای یه آزمون ۳ میلیون حرومشون باشه مگه درآمدها چقدره !؟

رامین

با سلام و احترام.
یه سوال داشتم راجع به آزمون آیلتس. شنیدم که آزمون اعتبارش ۲ ساله ست. یعنی بعد از ۲ سال مجددا باید ۲ میلیون و خورده ای بدم تا دوباره تمدید بشه؟
سوال بعدی اینه که ایا میشه اعتبار رو بیشتر کرد؟ چون شنیدم که تو کشورهایی که برای کار یا تحصیلات به آیلتس نیاز هست، به تمدید اعتبار نیازی نیست.
دوستان عزیز اگه امکانش هست توضیح بفرمایید. با سپاس

آفرینش

سلام و احترام
اعتبار آزمون ۲ ساله هست و برای تمدید مجددا این هزینه رو مراکز دریافت می کنند.

سارا

سلام.
اگه نمره ی آزمونتون از یه حدی بیشتر باشه اعتبار آزمون دائمی میشه.
اگه اشتباه نکنم حدش برای تافل ۱۱۶ باشه.

فری

نه بعد از دوسال باید دوباره امتحان بدی

امیر

اخه توکجای دنیا شب پا می شی صبح همه چیز دوبرابر میشه ،ادم یاد اصحاب کهف می افته ،حداقل پول اونا عتیقه شده بود ،کلی ارزش داشت ،خدا بیامرزه پدر ریال رو….شما که همه کاراتون با دلاره چرا دیگه همش کل می اندازید مردم رو بیچاره می کنید…

سین

اینجا سه برابر میشه. والا قیمت آزمون آیلتس 900 تومن بود الان شده نزدیک سه میلیون

مسلم

فکر کنم با ارز ۴۰ هزار تومانی حسای کردن چون با همین پول فعلی اگر بری عراق هزینه ازمون یک میلیون و دویست هزار تومان میشه.

سرباز

لعنت به این زندگی کوفتی

هانیه

دوستان کسی اطلاع داره که واقعا ارز دانشجویی ازاد شده باشه یا نه؟

حمید

والا ما ثبت نام کردیم یه تاریخی دادن تا اخر امروز اگه ثبتنام کنی ارز دولتی میدن ولی از امروز به بعد آزاد

علی

من نمیفهمم وقتی تو سایت رسمی IDP استاتوس میخونه پرداخت شده!! چطور ممکنه که از ما مابقی التفاوت بخوان؟

مرضیه

دیگه چه حرفی میمونه برای گفتن

فاطمه

راستش کاری می کنن که وقتی از اینجا رفتیم روزی هزار بار خدارو شکر کنیم که از این … نجات پیدا کردیم.

smy

سلام ، لطف می کنید آدرس ایمیل idp را برام بزارید که من هم ایمیل بزنم ؟

محمد

سلام، من در این صفحه پیام گذاشتم:
https://www.ieltsessentials.com/global/testinformation/contactus/idp-ielts-enquiry-form

اگه سایر دوستان به آدرس مستقیم ایمیل زدند اعلام کنند.

علی

سلام
من هم رفتم پیغام گذاشتم اما متاسفانه ۳-۴ روز طول میکشه جواب بدن! میگن اگر کارتون ضروریه با سنترتون تماس بگیرین!

علیرضا

یک خبر خوب ! قیمت ایلتس ترکیه در برتیش کنسل ۷۲۰ لیر هست اما در idp 660 لیر که ارزنتر هم هست که معادل ۱۱۳۰ هزار تومان است که ارزانتر از برتیش کنسل هست جهت اطلاع

محسن خان

و یک خبر بد! نمرات IDP به مراتب پایینتر از بریتیش کانسیل هست 😉

محمد

سلام، از آفرینش صمیمانه درخواست دارم پیگیری کنند اونهایی که ایمیل IELTS Essentials payment confirmation رو دریافت کردند چرا باید مجدد پول واریز کنند؟ بعیده که IDP قبل از اینکه باهاش تسویه شده باشه این ایمیل رو بزنه.
ما به هیچ سازمانی دسترسی نداریم از همه عزیزانی که این پیام رو میخونند و میتونند کمک کنند صمیمانه تقاضا دارم کمک و راهنمایی کنند.

DAIANA

خانم ها و آقایان
خواهشمند هستم همه به سایت IDP برید و اعتراض خودتونو بنویسید. شاید اگر تعداد معترضین زیاد باشه IDP ترتیب اثر بده. من همین الان اعتراض زدم. اونا هم به من ایمیل دادن که تا دو یا سه روز کاری جواب میدن.
خواهش میکنم همه به IDP درخواست بررسی و نظارت بدین. تو این کشور هیپکس کاری نمیکنه. سریعترین کار اعتراض مستقیم هست.
ممنون

محمد

من هم این کار رو کردم، امیدوارم نتیجه داشته باشه.

گاگولی

کار درستی کردند. ارز دولتی باید صرفا جهت واردات قهوه ساز اتوماتیک داخل ماشین های وارداتی چند صد میلیونی بشود. نهایتا برای کمک به قشر نیازمند به آیفون اکس هم ارز بدهند ولی کس دیگر نباید انتظار داشته باشد!

ماتی

بگو چند صد میلیاردی خدا پدر میلیون بیامرزه

داوود

مسخرش رو در آوردند یعنی چی بیش از 100 درصد افزایش قیمت ؟ من و خدای خودم از این آدم ها نمی گذرم

f.a

سلام. کسی میدونه در ترکیه برای لیسنینگ , هدفون میدن یا نه؟

علیرضا

سلام . idp استانبول توی سایت زده که لسینینگ با هدفون هست

م.ح

نابود بشین که

صدف

باید همه اعتراض کنن اینطوری که نمیشه هر قیمتی تعیین کنن ما قبول کنیم

رسول

یا خدا….. اینا میخوان کسی ثبت نام نکنه

علیرضا

با سلام، به نظر من کسانی که روز شنبه امتحان دارن فعلا پول و واریز نکنین و به سامان سنجش و IDP ایمیل بزنین، به نظر من اینا با ارز قبلی پرداخت های قبلی رو انجام دادن و الان از ما پول بیشتری میخوان وگرنه چه دلیلی داره که تو سایت IDP تسویه حساب ما رو نشون بده؟

نگار

بحث افزایش قیمت آیلتس وارد رسانه ها شد . امیدوارم نتیجه بخش باشه حداقل برای ما که قبلا کامل پرداخت کردیم هزینه رو . من به بریتیش کانسیل هم ایمیل زدم همه اعتراض بنویسن و لینک تابناک که گذاشتم

علیرضا

بچه ها با این وضعی که درست کردن، یه تور تشکیل بدین بریم ترکیه امتحان بدیم. هم سفره هم با هم مکالمه میکنیم قوی تر میشیم. هم نکته و سوال و پرسش میکنیم، هم تفریحه و امتحانم میدیم. هزینشم با اینجا تقریبا یکی در میاد گروهی بریم. نظرتونو بگید.

بیکار بی پول بدبخت

همه که همزمان آمادگی آزمون رو ندارن، چطوری میشه هماهنگ کرد؟
اگه گروهی بریم، این کار باعث کمتر شدن هزینه هامونم میشه؟

هانیه

دوستان کسی هست که بخواد برا آبان ماه امتحان بده در ترکیه؟؟؟ من میخوام برا آبان ماه برم ترکیه برا امتحان ولی درست نمیدونم چه کار باید بکنم. اگر کسی از دوستان بتونه راهنمایی کنه خیلی خوب میشه ۶

هانیه

من برا ماه ابان امادم برا امتحان…..کسی هست که بخواد ابان ماه امتحان بده در ترکیه؟؟؟

بیکار بی پول بدبخت

سلام، من و خواهرم هم قصد داریم آبان ترکیه امتحان بدیم.

هانیه

زمینی میرید یا هوایی

امین

سلام بنده هم واسه یک نوامبر که میشه ۱۰ آبان آزمون آیلتس ثبت نام کردم. یک میلیون و صدو هشتاد هزار تومان پول دادم و ایمیل دریافت کردم که ماوالتفاوت را پرداخت کنین یا پولتون رو پس بگیرین. لطفا اگر واقعا میدونین هزینه ترکیه کمتر میشه به من اطلاع بدین تا پولم رو پس بگیرم و دسته جمعی بریم و امتحان بدیم. تازه من شنیدم خارج نمره بهتر میدن. این شماره من ۰۹۳۸۹xx۲۹۴

رضا

سلام
Ielts_turkey/

علیرضا

هوایی بهتره یرواز یگاسوس هست ارزون …من ابان میرم … در ضم انتالیا بهتره .. هتل ارزون با صبحانه نهار و شام هست .. امن تر هم هست

شجاع

سلام من هم آبان ما با دوستام میخوایم امتحان بدیم اگه ترکیه ما هم هستیم

MOHAMAD

اره من هم برا اابان آماده ام

مهشید

تروخدا یکی که ایرسافام اکادمیک مشهد ۱۸ اگست رو داده اگه از جوابا یادشه بگه من دارم دیوونه میشم از استرس نمیتونم صبر کنم مخصوصا جوابای لسینیگ قسمت ۴

حسین

من با مرکز آزمون بین الملل سنجش صحبت کردم گفت مشکل از تخصیص ارز به آزمون است. گفت نامه بزنید شاید بتونید برای کسایی که قبلا ثبت نام کردن مابه التفاوت را حذف کنند.

امین

به کی نامه بدیم؟

ک ب

به کی نامه بزنیم؟

میلاد

بقرآن نامردیه

حسین

من هم این متن را برای idp نوشتم. Dear idp officials,

Today has been an upsetting day in my life! This was the only way to reach out and ask for your kind support.

As an IELTS candidate living in Iran, I could finally save up enough to pay for this exam during this economic turmoil. I paid the amount and happily started to focus on the upcoming exam on the 8th of September, 2018. I paid 11,800,000 Rials for the registration and I received the IDP’s approval mail as well. To my disbelief, the official centers in my country, Iran, have increased the price of the exam to 20,795,000 Rials! and now ask for more money (more than twice the money I have already paid) to let me participate in this Exam. They say that the increase in the rate of exchange has been the main reason for this issue.

This is outrageous due to the fact that I paid for the test a month ago prior to this upsurge in the rate of exchange! To my surprise, they intend to ask for more than twice the amount already paid! How this can be justified, I wonder?!!! Isn’t it a fraud? This is not illegal for centers to ask for more while the candidates paid for it and made reservation a month ago? I’m astounded. I’m left with no hope and wonder what to do. This increase in price is unjustifiable in my opinion. Please support us on this matter by instructing the affiliated centers in Iran not to increase the IELTS price, at least for those who have registered before.

بخت برگشته سیاه روی

۲۰۷۹۵۰۰۰ نه ۲۷۹۵۰۰۰۰ .

در به در کوچه و خیابان

اصلا هر چی انگلیسی خوانده بودم از کله ام پرررررررررررید. فیوز که دیگه هیچی ذوب شد.

حامد

نکته اساسی اینجاست که در استاتوس ما در سایت essentioals نوشته PAID
همه تون ایمیل بزنید به IDP تا این ظلم روا نشه

مهدی

ممکنه شفاف کنی چطوری باید این کار انجام بشه ؟ لطفا توضیح بده تا جلوی این خوردن پول مفت و گرون فروشی گرفته بشه

حامد

ایمیل بزنید به IDP

شجاع

ترکیه قیمت ۱۲۰۰ هست من میرم ترکیه هم فال هم تماشا
درضمن با همون قیمت ۱۲۰۰۰ت هم هزینه آیلتس ایران ۲۳۳ دلار بقیه را برای چی میگیرن ؟

ایرانی

اینجا ایرانه جواب این سوالها مشخصه، دیگه پرسیدن نداره.

محمدجواد

… چرا مارو زجر میدن

Zahra

دوستان کسی اطلاع داره که در صورت انصراف کل پول را پس میدن یا کسر مبلغ داره مثل همیشه؟؟؟

امیر

همونطور که دوستان گفتن منم پیشنهادم اینه بیرون از کشور امتحان بدید هم هزینه کمتر میشه هم…

ژاپاتا

والا اگه هیچ کس امتحان نده و خارج امتحان ازمون بدن مجبورن قیمت کم کنن من که میرم عراق

هانیه

عراق هزینش چه قدر میشه؟

سعید

سلام به تمام دوستان
بیخود سرتونو درد نیارید… ی پیرمرد یروز خوب چیزی گفت
اینجا هیچ چی پایین نمیاد جز….
سعی کنید این آخرین بی عدالتیی باشه که اینجا بهتون میشه
ی دوست بدرود

سینا اشکانی

دوستان گرامی،

من متن زیر رو نوشتم و برای IDP فرستادم.
Dear Sir/Madam,

I am writing to inform you about what is happening in the only center and all venues of Iran with taking IELTS exams which shows you do not really care about what is happening to poor candidates. I think in terms of humanity you should do something to help us. Last night on 19th August 2018 the price of IELTS exam in Iran was 11,800,000 Rls but this morning on 20th August 2018 suddenly it has been soared to 27,950,000 Rls. In other words, it has been tripled without explaining any justification by all venues and IELTS Tehran center.

It is better to know we are in the worse economic situation with lots of sanctions and inflation. The new IELTS price is a salary of a top and an experienced engineer in our county, whereas most people’s average wages are under 15,000,000 and 20,000,000 Rls and they cannot afford to pay such fee. In other words, a candidate should save his/her about 2 month’s wages without spending to their needs, to be able to take an IELTS exam. Many aggrieved candidates and I are wondering why in Turkey and other countries the fee is far lower than Iran’s and there is no supervision by you on what is happening by the venues those are your official representatives. Unfortunately, these venues are profiteer and their aim is to get more money as much as they can. All candidates who paid the fee 2 or even 3 months ago to book their exam, now they have been asked to pay the remaining, otherwise, they will not be allowed to take the exam.

In Turkey, the fee in our currency is 12,000,000 Rls which is one-third of the latest fee in our country. This is the same for other countries. Even the price in Australia and France is lower than in our country. Please do something. There are many disappointing comments on many social networks by candidates and they prefer to go to Turkey, Armenia, and Georgia to take their exam than wasting their time and money in Iran. Most of us are really disappointed by you.

I am looking forward to hearing from you and seeing changes.

Yours faithfully,

Sina Ashkani

بیکار بی پول بدبخت

خیلی عالی نوشتید،ممنون، من که اصلا هیچ شغلی ندارم چی….
موفق باشید،رایتینگتون واقعا عالیه

سینا اشکانی

نظر لطف شماست دوست گرامی. من ۱۸ آگوست آزمون رو دادم و فرداش این بلا سر بقیه اومدم ولی دلیلی نداشت که من هم حرکتی نکنم و فکر کنم چون آزمون رو دادم من باید ساکت بمونم.. این ستمی هست که در حق همه ما شده.

haniye

خدا خیرت بده ، کاش بشه بخاطر این نامه شیکی که نوشتی همینجوری یه ۷ بت بدن

سینا اشکانی

سپاسگزارم سرکار خانم. هدف این بود که نامه ای نوشته بشه که بتونه در حد ممکن حق مطلب رو ادا کنه و امیدوارم که با ارسال نامه های متعدد به IDP بتونیم کاری کنیم.

علیرضا

آقا نمره ۷ رو میاری 🙂 ما که گفتن کنسل کن ولی منم به آی دی پی نامه مینویسم

سینا اشکانی

کاش اینطور بود که شما می فرمایید. 🙂 تمام تلاشم رو کردم که نامه ای نوشته شه که رسمی باشه.

زهرا

فقط مشکل اینجاست که این قضیه خیلی ربطی به آی دی پی نداره!!!! اونا پول خودشونو میگیرن به دلار!! این وظیفه دولت هست که بتونه وسایل رفاه حال شهرونداشو تامین کنه!!! این قضیه مستقیما به بانک مرکزی و سازمان سنجش برمیگرده!!!! وقتی اینا به ما رحم نمیکنن چرا آی دی پی باید به ما رحم کنه؟؟؟ … که اگر غیر این بود رایتینگارو اینقد رو هوا نمره نمیداد عمدا که ملت مجبور بشن دوباره و چند باره امتحان بدن!!!

سینا اشکانی

چرا، اتفاقن خیلی ربط داره. ربطی هم به بحث اینکه پول خودشون رو به دلار می گیرن نداره. ربط مستقیم به اعتبار اون سازمان داره و نظارت سفت و سختی هم روی نماینده های رسمیش داره تا جلوی تخلفات رو بگیره که اگه این کار رو نکنه اعتبارش رسمن زیر سوال میره. اگر اعتبار آزمون آیلتس زیر سوال بره کارشون تمومه و برای همین به شدت پیگیر هستن. حتمن IDP در این باره مرکز اصلیش توو ایران رو بازخواست می کنه. برای همین میگم هر چی تعداد اعتراضات بیشتر، ثمربخشیش هم بیشتر. در رابطه با نمره رایتینگ هم خدمت تون عرض کنم که IDP به شدت روی کلیشه نویسی و عدم استفاده از گرامر و واژگان مختلف در جای درست شون حساس شده و برای همین نمره ها کاهش پیدا کرده. اگه دوستان از نوشته های کلیشه ای و حفظ شده دوری کنن قطعن نمره خوبی میارن.

Mah

ببخشید اشتباه منفی شد

زهرا

دوست عزیز لطفا نمره رایتینگتون که اومد حتما بهم اطلاع بدین، ممنون

سینا اشکانی

نهایت ۶٫۵ بیشتر نمیشم. این رو تقریبن مطمئن هستم.

سینا اشکانی

شرایط صحبت کردن و نوشتن وقتی که زیر فشار و استرس نیستی با زمانی که محدودیت زمای داری خیلی متفاوته و برای ماها که Native نیستیم این شرایط خیلی تاثیرگذار هست. همین نامه رو من در کمتر از ۱۵ دقیقه و با یک بار مرور کردن نوشتم ولی اگه بخوام همین رو توو آزمون بنویسم شرایط فرق می کنه. در واقع من در این نامه می دونستم چی می خوام بنویسم ولی توو آزمون کلی قاعده و ادا و اطوار داره که چی بنویسی و چی کار کنی. این به همه دوستانم هم گفتم که هیچ آزمونی نمی تونه دانش و تجربه واقعی شما رو در مورد اون مطلبی که می خوایید آزمون بدید نشون بده. توو آزمون آیلتس هم برای ماها ۲۰% آزمون اینه که شانس بیاریم برای مکالمه و نوشتن چه مطلبی بهمون داده شه. من در حالت عادی هم خیلی خوب حرف می زنم، هم خوب می نویسم و به راحتی مقاله های تخصصی رو می خونم و میفهمم ولی توو آزمون باید تکنیک بلد باشی. آزمون رو هم خوب ندادم اونم به خاطر همه اون مواردی که بیان کردم.

HODA

آخه چرا از دو برابر هم بیشتر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
حداقل آنهایی که با یک میلیون و صد و هشتاد ثبت نام کردند امتحانشون را با همین مبلغ بدن! آدم و هفته مونده به امتحانش چه طور این پول را جور کنه!

عباس

سلام دوستان واقعا برای خودم متاسفم که… حالم خیلی خیلی بد شد. من که تصمیم گرفتم غیر قانونی از ایران فرار کنم.

سارا

لطفا به Idp ایمیل بزنید و اعتراض کنید

سعید

به نظرتون جواب میده؟

حسین

دوستان من با شماره (سازمان سنجش) تماس گرفتم و اعتراض کردم به افزایش قیمت آیلتس لطفا شما هم اعتراض خودتون رو اعلام کنید.

صفورا

شماره ای که تماس گرفتید رو لطفا بگید

امیر

اصلا وقتی کامل پرداخت شده و حتی ایمیلی هم که اومده قیمت ۱۰۴۵۰۰۰ رو نوشته نه ۱۱۸۰۰۰۰
چه دلیلی به پرداخت مابقی پول هست
ثبت نام کامل انجام شده
این چه داستانیه!!

زندانی کشورم!

اوه شما هنو تو گیر و دار رقم قبلیه ای؟ کاش بشه ۱٫۸۰نه ۲۸۰۰

بیکار بی پول بدبخت

عمرأ با این قیمت امتحان بدم

بیکار بی پول بدبخت

خیلی مسخره ست! واسه آزادسازی مدرک دانشگاهی بی ارزش ازم ۱۲ میلیون تومان خواستن! الآنم ۳ میلیون واسه آیلتس!!! خب رک و راست بگید نمیذاریم پاتونو از ایران بذارید بیرون! چرا ما رو دردسر میدید دیگه؟؟؟
من نمیخوام توی ایران، بیکار و بی پول بپوسم….

سینا

اونوقت اینجا بمونی چه سودی واسشون داری که نذارن بری؟؟
جز اینکه باید واست یه چیزایی مثل آب، برق، غذا، دارو، بنزین و … فراهم کنن. و واسه بقیه چیزا که نمی تونن فراهم کنن مثل ازدواج، مسکن، کار و …. اعتراض بشنونن.
التماس تفکر

بیکار بی پول بدبخت

شایدم می‌خوان ما واسه رفتن، خونه زندگیمونم بفروشیم پولشو بدیم به اونا! یا حق نداریم بریم یا باید شیره جون خودمونم بکشیم بپردازیم به موسسات آزمون و دارالترجمه و دانشگاه.

سینا

دقیقا همینه. اول باید هرچی داریم تحویل بدیم بعد بریم.

کوری

تو خیلی پلشتی .التماس تفکر

سودی

برا مدرکتون پول ندبین من بدون پول ازاد کردم

هانیه

دوستان به نظر شما میشه با ۳ میلیون ارمنستان یا ترکیه امتحان داد و نمره ۷ گرفت؟ بخوام ایران امتحان بدم فکر کنم ۲ بار باید امتحان بدم برا نمره ۷ میشه نزدیک ۶ میلیون. خیلی نامردیه……نمیدونم استرس امتحان و داشته باشم یا ارز دانشجویی یا بلیط هواپیما….

سعید

۳۰۰ تومن بلیط اتوبوس هستش که رفت و برگشت میشه ۶۰۰
۲۵۰خروجی
با ۳۰۰- ۴۰۰ تومن هم میتونی اتاق اجاره کنی برا یه هفته
————————————————————————————————
که میشه ۱،۳۰۰،۰۰۰
هزینه آزمون آیلتس ۱،۲۰۰،۰۰۰
کلا میشه ۲،۵۰۰،۰۰۰
**************************************************************
اگه تونستی یه میلیون بزار رو این برو ۲تا امتحان پشت سر هم بده که فاصلش یک هفته هستش

بیکار بی پول بدبخت

شما مطمئنید میشه با۴۰۰ اتاق گرفت؟ میشه راهنمایی کنید؟

حمیده

برای ارمنستان؟

ستاره هاشمي

پرسیدم دوستان میشه کنسل کنید امتحان رو ،ایمیل بزنید یا برید همون مرکز
ترکیه یا گرجستان ارزونتر میشه

ستاره هاشمي

این چه معنی داره،مگه مراکز ایلتس دلار ۴٢٠٠ دریافت نکیکنن،؟پس چرا دارید برای این ملت بدبخت ١٠/۵٠٠ حساب میکنید
شده جریان خروجی،هیچ کشوری خروجی نداره و این … شده باید ما خروجی بدیم که داریم میریم بیرون

الی

محکوم به حبث ابد هستیم تو این … شده

غزل

حبس عزیزم.شما اول فارسی تو قوی کن . آیلتس پیشکش

مهدي

الان از کل مشکلات گیر شما حبث بود از دوستمون
در ضمن در زبان عربی ث با س فرق داره تو فارسی ایرادی نیست

نگران

واقعا وسط این همه درگیر فکرى و اعصاب خوردى فک نمیکنم دلیلى واسه دنبال غلط املایى بودن باشه

HODA

پیشکش کی؟؟؟؟

مهدی

شما واقعا مشکل داری. حالا یکی اشتباه تایپ کرده. واقعا باعث تاسف هست دارن بهمون چه ظلمی میکنن شما دنبال غلط املایی هستی.

ارش

به همین چیزا خیلی زوم میکنید که شوهراتون طلاقتون میدن نه .

فرزانه

به بدبختی میخواین بندازین ملت رو؟ از این بدبخت تر؟ به چه رویی زنگ زدین همچین درخواستی دارین؟ ۳ روز قبل امتحان یک میلیون و ششصد هزار تومن از کجام در بیارررررررررم؟ خدا … کنه…

ستاره هاشمي

قیمت امتحان تو ترکیه میشه ١٣٠٠
حداقل یه مسافرت هم رفتیم

حسین

سلام به داوطلبان عزیزی که مانند بنده در روزهای آتی امتحان آیلتس دارند و این خبر بسیار بد را در مورد افزایش بیش از دو برابری هزینه آزمون را شنیده اند. دوستان، لطفا شما هم بی تفاوت از این موضوع نگذرید و مطالبه و پیگیری کنید. برای ما قشر دانشجو این مبلغ خیلی زیاده! با سازمان سنجش هم تماس گرفتم و اعتراض کردم نسبت به این افزایش ناگهانی. مسئول سازمان سنجش گفت در حال تنظیم نامه ای هستیم که دست کم افرادی که قبلا ثبت نام کرده اند شامل پرداخت این مبلغ نشوند. خواهشا شما هم پیگیری کنید.

پریسا

منم ۲۵اگوست امتحان دارم. از دیروز که این خبر رو شنیدم تو شوکم. و اصن نمیدونم باید چیکار کنم. لطفا شماره رو بزارین که منو بقیه هم زنگ بزنیم

مریم

لطفا شماره محلی که تماس گرفتید رو بگذارید.ممنون

ستی

ای وااای.من به بدبختی هزینه ازمون خودم و همسرم رو جمع کرده بودم که ثبت نام کنم. اخه چه گناهی کردیم تو ایران دنیا اومدیم. واقعا زندان شدیم تو این مملکت …

زنداني ايراني

دقیقا

علی

ما هم هزینه کلاس خصوصی رو چک دادیم و داشتیم بکوب میخوندیم که این خبرو شنیدیم دیگه حس درس خوندن نداریم هزینه خودم وهمسرم شش تومن میشه باید ماشین و بفروشم فایده نداره اینا نمیذارن ما زندگی کنیم . باید گله ای مثل سوریه مهاجرت کنیم

الهه

سلام آخه چرا ؟یه جون از کجا باید این هزینه رو تامین کنه ؟ همه باید اعتراض کنند و پول اضافه پرداخت نکنن باید متحد شد تا به نتیجه رسید

عشق نیویورک

در مقابل این افزایش قیمت یه کار هم میشه انجام داد.اونایی که ثبت نام کردن همه برن انصراف بدن از آزمون و برن ترکیه امتحان بدن با نصف این هزینه.الان تو ترکیه قیمت آیلتس ۶۶۰ لیر هست.حدود ۱٫۲۰۰ هزار تومن.بهترین کار در مقابل این افزایش قیمت غیر منصفانه همینه.اونایی که ثبت نام کردن و میتونن انصراف بدن، حتما انصراف بدن.اونایی هم که ثبت نام نکردن کلا اینجا رو بی خیال بشن.برن ترکیه. باشه.لطفا به همه بگید اینکارو انجام بدن.
متاسفانه تو ایران همه چی برعکسه.یه چیزی هر چی گرون تر بشه مردم بیشتر میرن سمتش و میخرن.لطفا کار درست رو انجام بدید….درست میشه.
از ما گفتن بود.خود دانید.

ستاره هاشمي

به نظرم بهترین کار انصرافه،…
در ضمن غیر از بلیط هواپیما تو ترکیه یا گرجستان اگه چند نفری بخواین برید و شر کنید هزینه خیلی کم میشه
من اشنا یی دارم اونجا

بیکار بی پول بدبخت

میشه لطفاً راهنمایی کنید چطور اتاق ارزون رزرو کنیم؟
پیشاپیش تشکر

زنداني ايراني

من با این قیمت ایران مشکل دارم ولی با یه بلیط رفت و برگشت استانبول دوست عزیز میشه همین قیمت. تازه بری هیچ چیز نخوری و تو خیابون بخوابی و رگردی فرودگاه به ایران

بیکار بی پول بدبخت

خب با اتوبوس میریم! ولی بعدش باید ۲ روز استراحت مطلق باشیم !!!

محسن

دوست عزیز اطلاعات اشتباه نده لیر ترکیه الان 3380 هست اصلا نمیصرفه

بهناز

انصاف هم خوب چیزیه که کلا فراموش شده!!!
چند روز به امتحان یه دفعه متوجه میشی که باید بالاتر مبلغ اولیه ثبت نامت هزینه پرداخت کنی!!!!
فقط میتونم بگم متآسفم…

آرمین

مرگ بر آمریکا !!!

زندانی کشورم!

اینطوری که هزینه آزمون آیلتس تو ایران پرید هیچ کانگوری ای نمیتونه تو استرالیا بپره! سنترها و اگزمینرهای آیلتس قبل از اینکه بخوان مهارت در زبان انگلیسی رو بسنجن با دیدگاه اقتصادی و به عبارت بازاری با نگاه کاسبی وارد گود میشن
هزینه آیلتس که از یک میلیون شد سه میلیون…
بلیط هواپیما که دو سه برابر شد…
عوارض خروج از کشور که اونطوری…
ارز دانشجویی که تعطیل شد…
و در انتها آینده و سرنوشت جوانانی که چندین ماه شب و روزشان شده آیلتس ؛ پودر شد! ( طبیعتا به عنوان بی اهمیت ترین موضوع برای .. )

واقعا با این شرایط افتضاح اقتصادی نمیشه رفت که نمیشه … مگه اینکه ژن برتری چیزی بود

Fereshte

به نظر منم ارمنستان یا ترکیه امتحان بدید.پول به حساب این…….نریزید.با آرامش دنبال کارهاتون باشید

بی نشان

چرا این همه تناقض؟ مگه چه اتفاقی از ۹ مرداد تا الان افتاده؟ چرا شرایط زنده موندن رو روز به روز دشوار تر می کنید؟

تاثیر نوسانات ارزی در آزمون‌های بین‌المللی:
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تاثیر نوسانات ارز بر آزمون‌های بین‌المللی سازمان سنجش گفت: در حال حاضر دو نوع آزمون تافل و آیلس از طریق این سازمان برگزار می‌شود که آزمون آیلتس در پنج مؤسسه تحت نظارت سازمان سنجش این آزمون‌ها را برگزار می‌کند و خوشبختانه محدودیت ارزی برای داوطلبان شرکت کننده در این آزمون وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند از ارز دولتی استفاده کنند.

زمان خبر : سه‌شنبه / ۹ مرداد ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۹
http://www.irna.ir/fa/News/82923000

سال ۹۳ هم طبق مصوبه از ۹۳/۸/۱۸ هزینه آزاد کردن مدارک دانشگاه های علوم پزشکی (هزینه برخورداری از آموزش رایگان) را رو از سالی یک میلیون تومن به ده میلیون تومن افزایش دادن و با نامه نگاری های متعدد تا حد خود وزیر بعد از حدود ۹ ماه هزینه ها برگشت به همون رقم قبلی …. ولی این بین ۹ ماه ناقابل از عمر یک سری بچه ها با استرس و نگرانی های شدید دود شد.

دیگه طاقت برامون نمونده.. برای ادامه تحصیل خیلی خیلی مشکلات وجود داره …
انتهای پیام

بی نشان

البته لینک درست خبر اینه
https://www.isna.ir/news/97050904855

علیرضا

یعنی تمام آمال و ارزوم اینه از این مملکت … برم خسته شدم از گرونی و ناتوانی مالی…دیگه دارم دیوونه میشم

مهسا

… مگه ۳ ملیون کم پوله یک ملیون به زور جور کردیم !!!!!!!!!!!!!!
به کجا باید اعتراض بنویسیم…

پونه

ترکیه و گرجستان خیلی پایین تره هزینش تا بخوایم اینجا امتحان رو بدیم. این همه افزایش یهویی!!!!!!!! 😮

حمیده

واقعا غیر قابل باوره …. اصلا یعنی چی خود امتحان کم استرس داره حالا بابت قیمت هم باید آدم نگران باشه … فقط کافیه خراب بکنی… سطح آزمونا هم تغییر کرده … مگه ارز ۴۲۰۰ ندادن به آزمونا؟

Meysam

من الان با زحمت فراوان و حدود ۴۰ دقیقه پشت خط بودن با مسئول مربوطه توی سازمان سنجش تماس گرفتم.
گفتن که دیروز با مدیران سنترها جلسه ای داشتیم و سنترها گفتن که همه اش توی این مدت دارن متضرر میشن چون دیگه ارز دولتی نمی تونن بگیرن.
اون فرد مسئول گفت که سنترها گفتن باید آزمون ۳ میلیون و ۳۰۰ باشه، اما به هر ترتیب و محاسبه ای بود، این قیمت رو تصویب کردیم.
گفتم پس چرا توی سایت اعلام نمیشه؟؟ الان همه بچه های چشمشون به سایت سنجش هست.
گفت همون که ما نوشتیم مبلغ ۱٫۱۸۰ علی الحساب هست، یعنی احتمال افزایش قیمت هست و هر آزمون با نرخ روز حساب میشه. منظورش این بود که خبر جدیدی توی سایت سنجش نخواهد بود.

سامان

رفقای عزیز. من خودم دو هفته پیش تافل ثبت نام کردم ۲ میلیون ۱۸۰٫ دوستان بهم میگفتن آیلس با نرخ ارز دولتی هست. صبر کن شاید تافل هم بشه ارز دولتی. گفتم بهشون این مملکت … که ما داریم شک نکنید چیزی ارزون نمیشه. پس یه نصیحت. هر کی میخواد ثبت نام کنه همین الان ثبت نام کنه چون احتمال اینکه به بالای ۳ میلیون و نیم و حتی ۴ تومان هم برسه هست…

لیلی

…اگه طی یکی دو هفته ی آینده امتحان دارید لغو کنید چون واقعا یه خبر شوک آور بود. بذارید از شوک این خبر در بیاید و یکی دو ماه دیگه با اعصاب راحت امتحان بدید.

بابا

پس ارز دولتی واسه چه کسایی خرج میشه!!؟؟؟؟؟؟؟؟
این همه ظلم و بی عدالتی

کوروش

درود
عزیزان نگران نباشند چون بزودی سازمان سنجش طی اطلاعیه ای ازغیرقانونی بودن این نرخ وتخلف مسئولین مربوطه واعلام نرخ جدید خبرخواهندداد.
حدس خودم برای نرخ جدید۲۶۹۴۹۹۹ تومنه.

سعید

The IELTS test fee is 720 Turkish lira
قیمت لیر ۱۷۰۰ تومن هستش
یعنی تو ترکیه میشه یک میلیون و دویست و بیست.
من یه میلیون هم بزارم رو این پول هم میرم ترکیه و هم ۲ تا امتحان میدم.

محسن

نرخ لیر 3380 هست الکی خیال بافی نکن تازه پول هتل و هواپیما و عوارض خروج و استرس یک کشور غریب هم هست.

محمد

بچه ها همه با روش خودتون به هر طریقی میتونید مخصوصا خود IDP متن اعتراضی بفرستین

meisam

همه چی لحظه ای داره میره بالا بعد به حقوق پرداختی ملت بدبخت میرسه سالیانه تغییرش میدن اونم با تورم … بانک مرکزی الان یه کارمند شرکتی باید ۳ ماه نون خشک بخوره تا بتونه فقط هزینه آزمون رو بده.
قانون که نباشه همینه.
من یکی از نخبگان کشورم و ۹ ساله دارم انواع و اقسام مقام ها رو کسب میکنم و قصد دارم تا میتونم از این مملکت … بشم و اگه بتونم خانوادمم ببرم دیگه اسم اینجا رو هم نیارم.
ان شالله همه دوستان همیشه موفق باشند.

عرفان

ای نخبه جونم بیا بخورمت!

sam

مسئله مافی التفاوت قیمت آزمون برای شرکت کننده های ثبت نامی هستش من خودم بودم نمیدادم به هر قیمتی. حاضرم ده میلیون گدایی کنم برم یه جا دیگه امتحان بدم ولی پول به … ندم

Amir

دوستان اگر قبلا پرداخت رو کامل انجام دادید و گواهی دارید، کسی حق گرفتن مبلغ اضافه رو نداشته و در این صورت با سایت رسمی ielts این قضیه رو پیگیری کنید….

Meysam

پس چرا سازمان سنجش توی سایتش هیچی اعلام نمی کنه راجع به تغییر قیمت آیلتس؟!!!

ali

…هرچی نقشه کشیدم خراب شد. میخوان افراد متوسط به پایین هم نتونن مهاجرت کنن.

محسن

چی میگی؟ الان مثلا تو با افزایش 2 میلیونی دیگه نمیتونی مهاجرت کنی؟ یعنی لنگ دو میلیونی؟ برای خرید بلیط هواپیما باید با ارز 23 تومن هزینه کنی برای هزینه اداره مهاجرت هم همین طور برای شهریه دانشگاه هم همین طور برای هزینه زندگی تو کشور مقصد هم همین طور برای خورد و خوراک هم همین طور. این دو میلیون افزایش جلوی هزینه های اینده مهاجرت هیچه هیچ

میرمحمدی

حقوقمون به ریال
خرج کردنمون به دلار

امیرحسین

هزینه کنی با استرس امتحان بدی نمره دلخواهو کسب نکنی. دیگه چی میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bahar

من شخصا خودم از قشر تحصیل کرده ام اونم از بهترین دانشگاهها فارغ التحصیل شدم با کلی نذر و نیاز کار پیدا میکنیم بعد استرس داریم تعدیل نشیم تازه اونم با حقوق های کم. استرس و فشار خرج و مخارج زندگی به کنار با کلی بدبختی پول کلاس جور کردن با کلی خستگی بعد از کار شروع به خوندن اخه چرا چرا چرا گرون میکنید مگه همه ما بار اول قبول میشیم و نمره مدنظر رو میگیریم دوبار هم امتحان بدیم میشه ۴ میلیون مگه فقط این هزینه ماست .ما چیکار کنیم یکی بگه

نیلوفر

این پول ظلمه واقعا ظلمه ، چرا باید یه دفعه این قدر قیمتش بره بالا ، به چه دلیل و به چه عنوانی ، ما کجا میتونیم اعتراض کنیم؟ این همه استرس واسه خود آزمون کم نیست حالا استرس افزایش ناگهانی و غیر معقول آزمون روهم باید تحمل کنیم.. دیگه چیزی از ما نمیمونه .. پس ما کی میتونیم زندگی کنیم.؟؟؟ میخواید مارو تو این مملکت زنده به گور کنید؟؟ خوب یهدیوارهم دور کشور بکشید و خلاص !!!!!!!!!!!

عطااله حجتی

نه میزارن بریم نه میزارن زندگی کنیم تو این کشور ، خدا یا از کجا بیارم این همه پول واسه یه آزمونی که میگن با ناعدالتی از این پس قراره صحیح بشه چون ایرانی هستیم

رضا فيوضي

با درود به سایت خوب آفرینش و همه کارکنان و اساتید فرهیخته و زحمت کش.
و چه خوبه که بدونید این امتحان بیشتر جنبه بیزنس دارد. من در پست های آینده ام در صفحه ام توضیح میدم و ثابت میکنم که امتحانات آیلتس و تافل لزوما همه اش مربوط نمیشه به سطح دانش شما در زبان انگلیسی، بلکه بیشتر امتحان سرعت و حافظه است. کافی است یکی از تست های تافل یا آیلتس رو تماما به فارسی خیلی خوب ترجمه کنید همینطور فایل های صوتی ش رو بعد برای یک نیتیو فارسی زبان پخش کنید و یا متن رو بدید بخونه و بگید که زمانت محدود است و ده الی پانزده ثانیه برای هر سئوال وقت داری. بعد در کمال ناباوری می بینید که نمی تونه همه رو درست بزنه! حالا بازم فکر میکنید که اگه بخواید سطح دانش زبانتون رو چک کنید به این امتحان نیاز دارید؟
دلایل مفصلی برای ادعام دارم که اگر افتخار بدید و مهمان صفحه من باشید به تک تک اون دلایل اشاره خواهم کرد.
اونهائیکه برای تحصیل و مهاجرت لنگ این مدرک هستند حسابشون سواست و مجبورن ولی برای بقیه مردم این یک بارو غلط و جا افتاده از سمت موج فکری است که در ذهن همه ایجاد کردند که حمل مدرک آیلتس یا تافل اعتبار ویژه ای به دنبال خواهد داشت، که اصلا و ابدا اینگونه نیست و نخواهد بود. شناسه صفحه من … است.

با تشکر از سایت خوب آفرینش
رضا فیوضی

ممكن الوجود

یا خودِ خداااااااا!
بعد من میخواستم دوبار شرکت کنم! یه دفعه دست گرمی مثلا :)))
چقد خوبیم ما آخه!
الان من برا دوساعت دیگه باید ستارخان باشم ولی هیچ نظری نداااارم و بهتره پیام بدم بستگی به قیمت دلار داره که برسم یا نه! شاید مجبور شم سینه خیز برم خب! به هرحال هرچیزییییی ممکنه!

nooshin

از.. برگزار کننده های ازمونن مثل… که من مرداد ثبت نام کردم برای مهر ولی باید موقع امتحان مابالتفاوت و بدم.این چه قانونیه؟مثل اینه خونم و بفروشم ۱۰۰ میلیون ماه بعد خونه ها گرون شه برم خفت کنم کسی که بهش فروختم و بگم گرون شده باید بدی بیشتر پول

مریم

ما که تهران نیستیم و کاری از دستمون برنمیاد.تو رو خدا بچه های تهرانی انقد برن… تا قیمتها رو برگردونن.اینهمه پول تو این مملکت … میشه فقط اینو که واسه تحصیل بچه ها باید هست قطع کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
بچه ها تورو خدا برید اعتراض …….

بهار

…به هر نرخی حساب کنی این نمیشه.و ما که قبلا پول دادیم چرا باید ما به تفاوت بدیم.

مجتبی

واقعا یه خبر فوق العاده بد بود برای من !! تنها امیدهای ما برای فرار از این شرایط هم داره نابود شد. گرفتن نمره ۷ واقعا کار زمان بریه و توی مدت کوتاه نمیشه به نتیجه رسید (حداقل برای من) از مانی که شروع کردم به خوندن قیمت آزمون ۴ برابر شده. تازه معلوم نیست این امتحان رو بدی نمره دلخواهت رو کسب کنی اونم با این شرایط جدید رایتینگ .

مهسا

خسته شدیم بخدا
با زندگی جوونا بازی نکنید تورو خدا
اگه خدا رو میشناسید

نیلوفر

جناب اقای پوریا شما که میگید بریم خارج از کشور امتحان بدیم..خوب به نظرتون هزینش دوبرابر نمیشه؟ مثلا اگر بریم ترکیه کم کم ۵ تومن میشه با هزینه ازمون

پوریا

داخل امتحان بدید با این وضع نمره دهی رایتینگ و اسپیکینگ باید دو سه بار امتحان بدید ولی سنتر های خارجی نمره واقعی میدن نه اجحاف نه ارفاق

محسن

من هم ازمون ایلتس دادم دو سال و نیم پیش هم پی تی ای. هم تو ایران امتحان ایلتس دادم هم اذربایجان و ترکیه واقعا نحوه نمره دهی هیچ فرقی نمیکنه من نمره 8 دارم فقط درس بخونید این چرندیات تبلیغات تجاری هست شما وقتی عالی خونده باشید حتی تو ایران هم نمره میگیرید مطمئن باشید

مهدی

آخه این چه وضعیه؟؟؟؟
مگه یه دانشجو چقد درآمد داره؟ فوق لیسانس برق از دانشگاه تاپ دارم. لب مرز خدمت کردم. دوساله بیکارم. نه بیمه ای نه آینده ای. راهی رو که آیندمون رو هم میخوایم بسازیم دارن مانع گذاری میکنن. بال و پر جوونا قیچی شد دیگه. من از همه دوستان میخوام… پس این ارز ۴۲۰۰ تومنی رو به چیا میخوان بدن آخه؟ خسته شدم دیگه. حداقل ای کاش این اگزمینرها شرایط جوونا رو درک کنن با این گرونی کی داره که بده

زنداني ايراني

من هم ه جایی که امتحان دادم نامه نوشتم و همین قسمت آخر شما گفتم، گفتم هوای ما رو هم داشته باشید با این قیمت نجومی

النا

الان باید به کجا اعتراض کنیم، . با اعتراض شاید حل شه اما اینکه بشینیم و ببینیم …که خیلی بدتره

سعیده

الان تکلیف کسی که این همه درس خونده و هزینه کرده با حقوق پایین چیه ؟ واقعا چی کار باید کرد ؟

اسیر

حالم خیلی بده

زهرا

خدا خودش رحم کنه.آخه فشار تا چه حددرد هزینه های کلاس کم بود حالا اینم اومد روش.اصلا هیچ رقم با عقل جور در نمیآد این افزایش.بچه ها اونایی که ثبت نام کردند درخواست بدند پول ازمون رو برگردند برن جاهایی دیگه ثبت نام کنند همه این کار رو کنند

حميد

جالب اینه که من که با ١٠۴۵ ثبت نام کردم، وقتی شد ١١٨٠ هیچی اضافه نخواستن، حالا چه پولی باید بدم ؟

محمد

اونایی که ۱۸ آگوست آزمون دادن هم باید دوباره اختلاف هزینه رو واریز کنن؟

امین

واقعا از شدت ناراحتی اگر سکته کنم کمه

مهدی

نمیدونم چرا نظر بنده رو تایید نمیکنید!!! دوستان همگی به … شکایت بنویسید.بخش شکایت دارن!! کد پیگیری شکایت میگیرید و موضوع رو‌پیگیری میکنن ‌و بهتون تماس میگیرن.

امیر

دارم دیوونه میشم
اخه چرااا
بابا این امتحان تمرکز میخواد
اعصاب راحت میخواد
دو روز یه بار مابهالتفاوت
مسخره کردن خودشون و …
تو زندان افتادیم نمیزارن هم خارج شیم
چرااااااااااااا اخه این همه ظلم چراااااا

علیرضاا

خدایا یعنی چی ؟؟؟چه گیری کردیم افتادیم تو این مملکت .شب میخوابیم صبح بیدار میشیم قیمت ی چیز ۲ برابر شده .الان باید به کی اعتراض کنیم؟؟ ب خدا باید اعتراض کنیم به کی باید اعتراض کرد؟!اقا بیارید پایین قیمت. خدا کنه خواب باشه رسیدگی کنن

bahar1992

تا الان به چی رسیدگی کردن!!؟؟ فقط اینکه باید زودتر اقدام میکردیم توی این مملکت هر کس دیرتر اقدام به هرکاری کنه ضرر کرده! چون … ۳ ماه پیش(خرداد) سازمان سنجش نرخ ارزدولتی برای ازمون ایلتس اعلام میکنه..۳ ماه بعد(اول شهریور) میزنن زیرش..با قیمت دلار ازاد حساب میکننن… امثال منم که برنامه کلاسم و.. اینه که دی امتحان بدم حتما میرسه به ۴ ت به بالا…
خیلی ها هم الان شیفت میکنن به pte که برن ترکیه با لیر ۱۷۳۰ ت و هزینه ازمون ۵۳۵ لیر، حدودا ۹۳۰ هزار ت هست.

هادی

سلام
دوستان از اینکه این خبر بد رو شنیدیم واقعا متاسفیم، برای همین اگر فردی قصد پرداخت اینترنتی هزینه این آزمون رو با حساب خارج از کشور داره، به ای دی تلگرام من پیغام بده، هزینه این کار پایین تر از این قیمت اعلام شده میباشد.

لیلی

دوست گرامی خیلی ممنون از لطف شما اما این مشکل باید از پایه حل بشه.باید انقد … بشینیم که بخاطر کار زشتشون عذرخواهی کنن فقط هماهنگی میخواد همین

ستاره هاشمي

تلگرام شما چیه؟
سلام ببخشید

نیلوفر

تلگرام شما چیه

مینا

واقعا خیلی بی انصافیه… الان اونایی که قبلا ثبت نام کردن باید باز اضافه پرداخت کنن؟ خوب اگر بگیم نداریم چی؟ کنسل میکنن و پولمونو بر میگردونن؟؟؟؟ کشورهای دیگه هم بریم هزینه اش کم نباید بشه با خروجی و هزینه هواپیما و… که چند برابر کردن همه چیو… واقعا متاسفم برای خودمون

مهدي

دلیلی نداره با نرخ ارز دولتی یک دفعه چنین افزایش قیمتی داشت! هزینه آزمون تغییر نکرده.

بهناز

با بدبختی پول ازمون رو جور کن با بدبختی کار کن و با خستگی درس بخون.ماها اگه توو مملکت خودمون رفاه بود که قصد فرار نداشتیم.ماها قشر تحصیل کرده و متوسط هستیم که فشاز رومونه.بفهمین مسوولان.بفهههههمین.

مهدی

بخدا منم مثل شمام، آخه به کی باید پناه برد خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

امين

من که یه ریال هم مابه التفاوت نمیدم به idp هم ایمیل زدم به موسسه هم نامه نوشتم یا همه پولم رو پس میدن و میرم ترکیه امتحان میدم یا هم میذارن امتحانم رو بدم از همه دوستان هم عاجزانه خواهش میکنم کار منو رو انجام بدن چون این پول زوره دوستانی هم که تازه میخوان ثبت نام کنن هم پیشنهاد میکنم حتماً برن یه جای دیگه
بابا بلیط هواپیما رو که خریدی دیگه تمومه این که امتحانه سایت مبدا تایید کرده پول رو ریختم دیگه این مسخره بازیا چیه برای همه دوستان متاسفم

nooshin

منم نمیخوام پول بدم.میشه بگید به کجا باید ایمیل بزنم؟مابه التفاوت دیگه چه قانون مسخره ایه

حسن

خاک بر …

عاطفه

این ظلم ظلم کجای دنیا کمر ملت زیر بار ی شهریه ازمون اینجور خم میشه؟؟،،،خدایا

حسین

فقط باید گفت متاسفیم… کجای دنیا آدم نتونه برای ۱۰ روز آینده برنامه ریزی کنه، فقط در ایران ممکنه. بخدا مردم دنیا تا ۱۰ سال آینده خودشون رو پیش بینی میکنن… خدایا به دادمون برس

مري

ماها که ٢۵ اگوست امتحان داریم ، استرس درس خوندن داشته باشیم یا پول جور کردن ؟ مگه با دلار استرالیا نیست؟ اخه چراااا؟!؟!؟

حمید

کجا باید اعتراض کنیم .اخر با این هزینه خیلی ها منصرف می شوند برای شرکت در ازمون.

منیر

دوستان این وحشتناکههههه…. کجا میشه اعتراض کرد؟ به کی میشه گفت؟ چطور میشه به دولت فشار آورد که هزینه های این آزمونهارو با ۴۲۰۰ حساب کنن؟ کمپین؟ اعتراض در سایت خاص؟ واقعا کجا؟؟؟؟
خوب اغلب قشر دانشجو یا تازه فارغ التحصیل هستن. این پولو از کجا بیاریم؟؟؟؟ استرس این هزینه بازدهی امتحانمونم میاره پایین

حمیده

خودشون اعلام کردن با دلار ۴۲۰۰ الان چرا باید بره بالا؟؟؟

امید

آقا یعنی چی ؟
مگه میشه ؟
چرا یهو باید این همه بره روش ؟
کسی که خورده خورده پول جمع کرده که این مدرک رو بگیره باید الان باید چه غلطی کنه !؟
۲ میلیون و ۸۰۰ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ظلمه بخدا ظلمه ..

شفق

متاسفم واقعا…ای کاش موقع تصویب حقوق ها هم ازین جهش ها داشتیم.

danial

چه خبره اخه؟ …به هرکی که باعث این قیمتای نجومی شده.

محمد

ظاهرا متوجه شدن که جو اپلای کردن بین دانشجوها بالا گرفته و عده زیادی از تحصیلکرده ها و نخبه ها به دنبال خروج از کشور هستند. پس قیمت آزمون رو تا این اندازه افزایش دادند تا مانعی بر سر راه دانشجوها قرار بدن. اعتراض کردن هم فایده ای نداره و به نظر میرسه تنها راه موجود اینه که برای امتحان ایلتس به ترکیه یا آذربایجان یا ارمنستان سفر کنیم. هم در هزینه ها صرفه جویی میشه و هم احتمال گفتن نمره منصفانه بیشتر میشه.

هادی

به کجا باید شکایت کنیم، بغیر از خدا !!!

علي صادقي

واقعا براساس چه منطقی این قیمت ؟!؟! دلار امریکام بگیم که نیست ١٠ تومانم بگیم ٢۵٠ دلارم حساب کنیم بازم با عقل جور در نمیاد!!! همه جاش به کنار اون ۵ تومانه خوبه که تخفیف دادن , مگه ارز دولتی نبود؟؟؟ الان میگن اینا حتما پول دارن که می خوان مهاجرت کنن !!!!بذار …

مريم سادات

من یه دختر شهرستانیم دانشجوارشد دانشگاه شریف.
با زحمت پول آزمون رو جور کردم و هفت مهر میخواستم شرکت کنم ،
از عصر هنگ کردم و دارم به یکی یکی آجرایی که تو ذهنم رو هم گذاشتم فکر میکنم….
بقران روم نمیشه زنگ بزنم واسم پول بفرستن باز
مسخره س بخدااا!!!! این پولا برا شما پول خورده.
میدونین از وقتی شنیدم چیکار کردم؟؟ یه متن درست کردم واسه تدریس خصوصی ریاضی،فیزیک،هندسه! و تو همه گروه ها تلگرام که عضوم دارم میفرستم! آره ما ها که همچین تصمیمی گرفتیم با این شرایط که درس کردین فقط جدی تر و سخت تررررر میشیم رو هدفمون!

امید

متوجه ام !
شرایط منم یه چیزی مثل شماس ..
چند ساله حالم اینطوری گرفته نشده بود !!!

امين

بابا همه شرایط شما رو داریم یعنی از عصر در حال هنگ هستم یعنی …از این واضحتر مگه داریم من که پول رو دادم و تایید پرداخت از idp رو گرفتم یعنی تموم حالا این مسخره بازیا اونم یک هفته مونده به امتحان دارم!!! دیوونه میشم. من که ندارم بدم و نمیدم هم یا پولم رو بر گردونن برم ترکیه امتحان بدم یا هم بذارن امتحان بدم یه قرون دو هزار نیست نزدیک ٢ میلیون تومنه از کجا بیارم این آخر نامسلمونیه
برای همه دوستان متاسفم به من همه گفتن این خراب شده امتحان نده ولی حیف گوش نکردم

زندانی کشورم!

۳ میلیونه عزیزم دو میلیون نیس

ناشناس

به نظر من یک اعتراض … میتونه مثمر ثمر باشه…در غیر این صورت بریم خارج از ایران امتحان بدیم…

مریم

سلام ، اگر الان بخواهیم آزمون ۸ سپتامبر را کنسل کنیم . و مابه التفاوت را ندیم .چکار باید بکنیم ؟

ستاره هاشمي

میتونی کنسل کنی برو مرکزشون و … کن با ایمیل درست نمیشه

فرهاد

مگه میشه یهو هزینه آزمون دوبرابر و نیم شه.؟
با کدوم حساب و قانون ؟!!!

عزتی

بخش غم انگیز ماجرا اینه که اگه بخوای کنسل کنی، ۲۰ درصد مبلغ آزمون رو خسارت میگیرن!!! یعنی ۶۰۰ تومن خسارت. اگر هم کنسل نکنی، ممکنه ۲ ماه دیگه دلار بشه ۲۰ هزار تومن! آزمون بشه ۶ میلیون!!!! یعنی هی باید پول بذاری رو این پول و با استرس تا روز آزمون زندگی کنی که آیا دوباره میره رو قیمتش یا نه!!!

هادی

حداقل کاری که میشه کرد اینه که اجازه ندیم از کسانی که قبل از افزایش قیمت، ایمیل کانفرمیشن آی دی پی رو دریافت کردند، ما به تفاوت بگیرند.
لطفا به IDP ایمیل بزنید.

تینا

این ما به تفاوت گرفتن دیگه خییییییلی زوووور داره آخه یعنی چی ثبت نام نهایی شده چه پول اضافه تری می خواین بگیرین؟!!!
واقعا چی کار باید کرد به کجا میشه اعتراض کرد؟!

امين

من به idp اعتراض نوشتم شما هم این کار رو بکنید. متن اعتراض هم پایین موجوده
همین طور فردا همه بریم موسسات اعتراض من که نمیدم یا پولم رو بدم برم یه حای دیگه یا هم یه قرون بیشتر نمیدم یعنی این دیگه نوبرررررره بخدا

ژکی

میتونم بدونم متن تون کجاست؟

عزتی

یک متن یکسان بنویسیم بفرستیم

ستاره هاشمي

حتما پیگیری کنید از این طریق
اینا دارن خونمون رو تو شیشه میکنن

میلاد

سلام. دوستان، من و یکی از دوستام فردا میخوایم بریم بانک مرکزی داد و هوار کنیم و بگیم به خدا پول نداریم ، به خدا نمیتونیم واسه یه آزمون که شاید مجبور بشیم چند بار شرکت کنیم، ۳ تومن بدیم.

ناشناس

ان شاالله هر کس که از این شرایط سوء استفاده می کنه به آخر و عاقبت … دچار بشه…….

مهلا

باید اعتراض کنیم، به IDP یا هرجای دیگه اعتراضاتمون برسونیم، این همه پول از کجا باید آورد فقط برا ی آزمون آخه..اینقد مسخره با سرنوشتمون بازی می کنن یه عده ..

نازی

وااااای کارشون خیلی نامردیه.یعنی چی دو روز قبل امتحان میگن ۱۸۰۰ اضافه بدین.حداقل اونایی ک ثبت نام کردن دیگه با همون قیمت قبل تو ازمون شرکت میکردن

Zahra

دوستانی که مثل من قبلا ثبت نام کردید و الان مجبوریم اضافه این مبلغ رو بپردازیم لطفا حتما و حتما به idp ایمیل بزنید و توضیح بدید که زمان ثبت نام ما دولت سوبسید میداده و ما هم ثبت ناممون تکمیل شده در سایت اصلی.ولی،الان مجبور به پرداخت هزینه جدید شدیم. باور کنید تا خودمون به فکر خودمون نباشیم کسی کمکی به ما نخواهد کرد.
مبلغ کمی هم نیس که به این سادگی از کنارش بگذریم.

تینا

ایمیل idp چیه؟؟
تو رو خدا زیر بار نریم که بازم اضافه بدیم! حداقل کسایی که ثبت نامشون نهایی شده دیگه با نرخ قدیمی برن امتحان بدن آخه یعنی چی که می خوان اضافه بگیرن پرداخت شده رفته!

ئشاسشm

یعنی من اتیش میزنم اگه پول زور بخوان.

ئشاسش

وقتی confirmation کرده خود idp من هزار تومن هم اضافی نمیدم منی که قبلن ثبت نام کردم الانم نامه زدم idp اگه اینکارو بکنن اعتبارشون میگیرن .مگه ما مردم …؟تازه امتحان ایلتس به نرخ دلار استرالیاست نه دلار امریکا چه ربطی داره اخه

مهرداد

چه عاملی باعث افزایش شد اینکه دیگه ربطی به افزایش دلار نداره مگه داریم سکه ضرب میکنیم از کجا بیاریم بدیم

ایرانی اصیل

انسانیت در حد فقر …
شما از خدا هم نمی ترسید …

جواد

به نظرتون یه رفت و برگشت به ترکیه چقدر هزینه میبره؟

سحرناز

۵ تومن

فرانک

ببین ۶۶۰ تله هزینه امتحانه،با یه تور ارزون هم بخای بری حدودای ۲ توره،…،ترکیه واسه کسی خوبه که اونجا رفت و آمد داره

nastaran

من میرم خارج از کشور امتحان میدم… حاضرم برم ۱۰ میلیون بریزم توی شکم موسسات خارجی ولی پولم رو …

سان

شما حالتون خوبه؟

امين

دوستان همگی به idp اعتراض بنویسین …

میثم

…می خوان یه کاری کنن هیچ کس برای تحصیل خارج نره و حتی برای سفر مسافرتی هم!!!

مجید

خداحافظ ایران ما که رفتیم

زهرا

مگه میشه آخه؟؟؟؟؟؟؟
باید ی کاری بکنیم
اون کسی که میگه ارزدولتی تعلق میگیره الان باید بیاد جواب بده!!! بعدشم حتی اگه با ارز آزاد باشه، اینا بادلار استرالیا پول میدن با دلار امریکا با ما حساب میکنن!!!!!!!! مگه میشه مگه داریم؟؟؟؟؟؟؟ دارم دیوااااانه میشم! از کجا بیاریم الان دو میلیون ما به تفاوت بدیم؟؟؟؟

امين

یعنی من فردا میرم موسسه اگه اینجوری باشه یعنی اونجا رو … مگه میشه این دیگه آخرشه وقتی ثبت نام کردیم و پول رو ریختیم یعنی تمومه بخدا یعنی منتظرم فردا بشه ببینن چیکار میکنیم

سبی

دیدی هیچ کاری نکردی :))))

کوری

به نظرم از مرجع اصلی پیگیری بخوایم

afsun

من نامه زدم idp باید همه با هم متحد شیم .

کوری

candidiated for the upcoming test in 25 august .i have this question that is this possible that when our status is :paid,locked, the institute askes us for about more than 2 times the money we spent in rial which had been paid before as mentioned due to the price of dollar inflation within 5 days remaining to the exam? and the cancelling deadline is 5 weeks before exam . we have paid with the previous prices and this uprising happend just today.is this fair ?is not this fraud? does this have negative consequences for the centers in your view?
sincerly yours.

Amin

Exactly, this is the best way that we can protest

naghme

به کمپین نه به افزایش قیمت ایلتس بپیوندید

reza

دگ من امیدم از همه بریده حتی کمپین

محمد

الان تکلیف ما که قبل از افزایش قیمت ثبت نام کردیم و paymant confirmation آی دی پی اومده واسمون چیه؟!!!

آفرینش

ما به تفاوت رو ازتون میگیرند

محمد

بابا به قرآن همه جای دنیا حتی تا این لحظه خود اینجا هر چیزی که خرید میکنیم مثل بلیط هواپیما ، هتل و کلا هر خدمت و کالای قابل فروشی، زمانی که افزایش قیمت پیدا کنه ما به التفاوت نمیگیرن؟!!! این غیر قانونی و انسانیه !! آخه مگه میشه همچین چیزی؟!!ما زمانی که ثبت نام کردیم یه قیمت مشخص داشت پرداخت کردیم.یعنی چی؟! هیچ منطقی نیست تو این حرکت

علیرضا

یه سوال داشتم! الان من که کانفرمیشن آزمون رو دارم و هزینه رو پرداخت کردم باید مابه التفاوت رو بدم؟ اگه ندم چی میشه؟

آفرینش

بله!

علیرضا

میشه پولمون رو پس بگیریم؟

آفرینش

بله البته!

ساناز

…فرارم نمیتونیم بکنیم.

Layth

عجب زندان محکمی ….خدا لعنت کنه باعث و بانیشو. ..

ایرانی بدبخت

اینجا سر گردنس دیگه من این وسط یه چیز رو نمیفهمم تا قبل افزایش نرخ ارز آزون ۱۰۴۵۰۰۰ بود یعنی دلار ۴۰۰۰ تومنی میشد ۸۰۰ هزار تومن با توجه به قیمت آزون که ۲۰۰$است و ۲۵۰ تومن هم بیشتر میگرفتن الان آزمون که قیمتش همونه ارز تغییر کرده دولت که میگه سامانه کوفت ۸ هزار تومنه اصن نه بازار آزاد و‌توی کوچه پس کوچه به قول حضرات‌عاقایان ۱۰ تومنه بازهم میشه۲ تومن چرا این وسط ۵۰۰-۶۰۰ تومن دارن اضافه تر میگیرن؟؟؟ بس نیست واقعا؟؟ بس نیست که از دانشجوی بدبخت … میکنید چون میدونید گیت خروجیش از … مجبوره بده!!!

پوریا

من ۱۰ ساله مدرس آیلتس و در حال حاضر ممتحن سنترهای امارات هم هستم و طبق تجربه و مدرک باید عرض کنم سنترهای بیرون از ایران بهتر نمره میدن این اولا و ثانیا شما کندیدتها برای سنتر های ایرانی فقط یه … هستید. پس حالا که هزینه آزمون داخل با خارج اختلافش ۵۰۰ هزار تومانه به هیچ وجه داخل ایران امتحان ندید گرچه با این قیمت مشتریهای سنترهای داخلی به کمتر از نصف کاهش پیدا خواهد کرد

یگانه

سلام میشه لطفا ایمیلتون را بگذارید؟

بهار

سلام میشه لطفا راه تماس با خودتون رو بفرمایید. ایمیل یا واتس آپ

ستاره هاشمي

سلام جناب پوریا من میتونم ازتون راهنمایی بگیرم
تلگرام و ایمو هم هستم

مهسا

فکر کنم تا وقتی ما بخوایم بریم به ده ملیون برسه

حمید

آیلتس اینه مبلغش ، عوارض خروج از کشور و پول بلیط هم که دیگه سر به فلک میکشه… وضعیت کار و اشتغال داخل مملکتم که واقعا نیاز به گفتن نداره…
آقا به خدا من نه ضد انقلابم نه دشمنم نه جاسوس نه منافق…
من جوون چکار کنم؟ واقعا چکار کنم؟ بمیرم؟ که اونم قبر خدا تومنه
بابا به دادمون برسید جان مادرتون

حامد

خدا … اصلا نمیفمن چیکار میکنن!!! اخه ۲۸۰۰ یه دفعه!!!!! چه قیمتی اخه لامصبااااا

شاکی

لعنت …که هیچ وقت خیالت از هیچ چیز راحت نیست

علیرضا

ترکیه ۷۲۰ لیر است یعنی ۱۲۸۰ .. درنتیجه همه در ترکیه امتحان می دهند چون تفاوت ۱میلیون ۵۰۰ هزار تومن هست

دانشجو

این چه وضعشه…. چرا هرروز یه تصمیم میگیرن. دیگه مردمو از این بدبخت تر نمیشه بکنن

صلا

منکه ابران امتحان نخواهم داد!!!

فرانک

منکه پول‌نمیدم،کنسل میکنم میرم ترکیه امتحان میدم،یعنی اگه اعتراض نکنیم حقمونه هرچی سرمون بود،حقوق دو ماه کار کردن رو بدیم واسه یه آزمون؟!!!!!ارز دولتی فقط واسه دارو؟اونوقت هنوز تحریم شروع نشده داروها شده دو برابر،کاش حال بدمون رو میشد بنویسیم من دستام داره میلرزه از این ظلمی که در حقمون میکنید هروز

ساناز

عزیزم بلیط رفت و برگشت + هزینه خروج از ایران رو هم حساب کن ببین واقعا میرزه 🙁

حمیده

یه مسئله ای هست اینه که امتحان آیلتسی که ایران میگیهره سختره

شاکی

۱۱ تیر ۹۷ به طور رسمی اعلام شد که ارز ۴۲۰۰ تومان از طرف بانک مرکزی به سنتر های برگزار کننده ایلتس تعلق میگیره. چرا طی ۱ ماه و نیم تصمیم عوض شده ؟ چرا همون موقع که ما هزینه آزمون رو پرداخت کردیم، این هزینه به سایت رسمی پرداخت نشد؟

مرتضی

همه دست و پام میلرزه
تو خوابگاه دانشگاه فردوسی بودم وقتی خبر شنیدم
بچه هایی که واقعن باهوش و زرنگن ولی هزینه آزمون آیلتس ندارن بدن
از بهار داریم می خونیم همه ماک هایی که دادیم عالی بوده ولی دیگه نمیریسیم به آرزوهامون با این قیمت…خدا … کنه

حقگو

با این … که داریم آرزوی همه مون باید مرگ باشه…

سحر

یعنی هیچ کی نیست نظارت کنه البته که کار همون …

متقاضی

با زندگی ما دارین چیکار میکنین، کاش این گریه ها راه به جایی میبرد، خدا ازتون نگذره

رضا

حالا دیگه راحت میتونید برید سنترهای خارجی امتحان بدید!

سحر

با این قیمت دلار خروجی و …

sag

حالت خوبه حاجی؟
داری اشتباه میزنی داداچ…

فام

اینم از رئیس جدید بانک مرکزی
هنوز نیومده شروع کرده

رضا

تو سنترهای ایرانی امتحان ندید

سحر

خب کجا بریم؟؟

مرتضی

برادر عزیز، هزینه رفتن بیرون از مرز و امتحان دادن و اقامت دو روزه هاش حداقل ۷ تا ۸ میلیون آب میخوره..اصابم بهم ریخته ..بسه دیگه. چقد فشار..

مهدی

دروغ میگی چون به نفعته

Mohamad

من امروز ایرسافام آزمون اسپیکینگ داشتم یهو گفتن شده ۲۸۰۰ اصلا همه شوکه شدن روی امتحان همه تاثیر گذاشت خیلی نامردن اینا اخه تا کی باید این بینظمیو هرج ومرجو تحمل کرد من ۱ماه پیش پولمو واریز کردم

هومن ط

پولتونو میگرفتین شما ایمیل کامفیرمیشن آی دی پی رو‌داشتی نباید میدادی من که نمیدم

سام

آقا مایی که امتحانو دادیم منتظر جوابش بودیم باید همین مبلغو بدیم؟

هومن ط

بنده ایرسافام‌نوشتم ایمیل کامفیرمیشن رو‌هم دارم یک قرون‌بیشتر نمیدم

بدبخت

چیزی بگیم میشیم … گر!
نگیمم که عقده فروخورده میشه و تلفات بدی داره برای روحیمون.
واقعا تا کی این بحران ادامه داره؟ هر چی میگذره داره عمیق تر میشه بخدا موندم چیکار کنم. بخوام برمم دیگه نمیتونم! انقد سنگای بزرگ جلوی پام هست هیچکدومشو نمیتونم بردارم.
خدایا خودت یه فرجی بکن از این پیچ … تاریخ به سلامت رد بشیم.

حقگو

… این حق مسلم ماست. زندگی با اینهمه ذلت نمی ارزه…

پویان

هر دم از این باغ بری می رسد به انگلیسی چی میشه؟

مهرداد

چه خبره این همه افزایش قیمت دیگه شورشو دراوردن

test taker

با سلام خدمت دوستان
قبل از هر چیز از سایت خوب آفرینش بابت همه چی تشکر میکنم. دیروز ۲۷ مرداد ۹۷ ما آزمون داشتیم و ۱۳۵ هزار تومن مابه تفاوت ازمون گرفتن در حالیکه اینجانب اردیبهشت ۹۷ ثبت نام کرده بودم و این یک تخلف آشکار با نظارت سازمان سنجشه. اگر اینجانب همون موقع از خود سایت آیلتس خرید میکردم متحمل این هزینه اضافی هم نمیشدم. حالا که به ۲۸۰۰ رسیده بنظرم دوستان برند و از خود سایت اصلی آیلتس ثبت نام کنند چون اینا از حقه ی کلمه ی {علی الحساب} استفاده می کنند و اگر دوباره با این اوضاع ارز بالاتر بره دوباره ازتون پول {علی الحساب} میگیرند.

حاجی

کشته ی اینجانب گفتناتتم

علی عبدالملکی صغیر

تنها راهش اینه که تو ایران دیگه کسی امتحان نده!
هزینه برابر با امتحان خارج ایران شد!
خارج از ایران نمره هم بهتر میدن

سحر

اقا کجا رو میگی؟ منظورت کدوم کشوره؟

حقگو

مساله ایران و خارج نیست. مساله اینه که قشر دانشجو اکثرا ندارن چنین پولی رو. همون پول قبلی هم زیاد و سنگین بود برای امثال من. می خواستم یکبار با هر بدبختی شده شانسمو امتحان کنم که گویا این … تیر خلاصو زودتر بمن زدن…

پوریا

به عنوان ممتحن و مدرس ۱۰ ساله آیلتس عرض میکنم صد در صد خارج از ایران شرایط نمره دهی بهتره.

Haniye

ی چیزی میگید شما برا خودتون ! من پول ندارم ازمون ثبت نام کنم ، با این ارز کجا برم امتحان برم !!!! پولم کجا بود ک پاشم برم ی کشور دیگه !!؟؟؟ شکمی چرا صحبت میکنید ؟؟؟؟ میگیم ٢ میلیون تومنشم نداریم بعد شما میگی برید ی کشور دیگه !!!!

حسین

مگه سفر به یه کشوردیگه رایگانه!!!!! فکر کن بعد حرف بزن. حتما لیسانس هم داری!!!
پول هتل ، هواپیما، خورد وخوراک ، حمل و نقل حتما رایگانه از نظر شما.

فرزانه

آزمون تا یکی دو روز دیگه میشه ۲۸۰۰ تکلیف اونایی که قبلا پول دادن و نهایی شده ثبت نامشون چیه؟ باید ۱و۷۰۰ مابه التفاوت بدن؟!!!!

امير

باید مابالتفاوت پرداخت کنید
من دیروز آزمون داشتم از من هم ١٣۵ تومن مابقی رو گرفتن
و از اول شهریور قیمت شد ٢/٨٠٠

Ali

We won’t take responsibility for our father’s mistakes ANYMORE, SO DISHONEST GOV AND REGIME.

صدف

واقعا تا کی باید سکوت کرد

علی÷

الان سنجش تو سایت خودش که فروش نداره
پس داستان چیه؟

حقگو

تا وقتی که بخواهیم با ذلت به این زندگی نکبت ادامه بدهیم!

محمد

خوبه که سازمان سنجش روی قیمت ایلتس نظارت می کنه. الان این نظارتی که روی ایلتس هست روی ازمون GRE و TOEFL نیست و موسسات هزینه این دو ازمون را بر اساس ۳۰ درصد بالاتر از بالاترین نرخ در بازار آزاد تعیین می کنند.)یعنی اگه هزینه ریالی ازمون GRE دو میلیون تومان میشه موسسات ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان از داوطلب می گیرند). ای کاش سنجش ورود می کرد و نمی گذاشت موسسات در این زمینه سودجویی کنند.

حقگو

با این شرایط نظارت کردن با نکردن تفاوت خاصی نداره!

سامان

وقتی در تاریخ ثبت نام، هزینه مصوب رو پرداخت کرده باشیم و مرکز مربوطه هم رجیسترینگ در سایت اصلی آزمون را نهایی کرده، دریافت هزینه مازاد کاملا غیر قانونی و غیر عقلانی است!

Taher

از اول نوشته علی الحساب تا …

حقگو

از کدام قانون سخن می گویید؟ نکند فراموش کرده اید اینجا …

همکلاس

سلام
دوستان پس ارز ۴۲۰۰ کجاست
چرا اینجا استفاده نمیشه
تومان بی ارزشترین پول دنیا

علیرضا

ربطی به ارزش یول نداره امتحان الان تو ترکیه ۷۲۰ لیره با همین ارزش یول خودمون میشه ۱۲۵۰ …

سعیده

پول ما بی ارزشه … متاسفم

حقگو

کاش فقط پول ما بی ارزش بود. خود ما از اون هم بی ارزش تریم!

manely

تا چند وقت دیگه احتمالا باید خونه بفروشیم تا هزینه شرکت در ازمون تامین بشه.. !!

حقگو

مایی که خونه نداریم خودمونو باید بفروشیم! فدای سر آقایان و…

نام

متاسفانه دولت سخیف انگلستان همواره در پی افزایش هزینه آیلتس هستش
باید درس خوبی بهشون بدیم

مجید

چی میگی؟!!

عطااله حجتی

افزایش قیمت چه ربطی به انگلیس داره دوست عزیز، قیمت ارز تو کشور ما رفته بالا وگرنه قیمت آزمون که همونه به دلار

ایمان

شما میخوای نرو.اول یکم ابتداییات اقتصاد بخون.داستان اون … شد که میگفت امریکا اگه عرضه داره جلوی ارزش دلار خودشو بگیره

Nima

داداش تو رو چه به این اظهار نظر ها.
.

علي

دیدگاه من اینه که وقتی من سه ماه قبل از آزمون به نرخ ارز روز مبلغی رو مثلن ٢٠٠$ واریز میکنم انتظارم اینه که به روز آزمون اگه دلار بشه ۶٠٠٠ تومن انگار من ١ میلیون و ٢٠٠ تومن دادم نه ٩۵٠ تومن. به نظرم این یه فرصت طلبی و سودجویی بیش نیست…

سروش

همه چی پول شده ، امروزه علم و دانش هم بدون پول معنی نداره و بالاترین درجه علمی هم داشته باشی قدرتش امکان نداره به پول برسه.
علم داشته باشی ولی پولش رو نداشته باشی هیچ کاری نمی تونی بکنی و برده سرمایه دارا هستی (برده داری نوین)

مرتضی نجفی

چرا علم داریم تا علم شما … بخون اگه به پول نرسیدی من جوابگو هستم

مرتضی نجفی

پیامم رو افرینش سانسور کرد سانسورچی اینجا هم هست

آفرینش

دوست گرامی پیام شما به دلیل حاوی بودن الفاظ توهین آمیز ویرایش شد.

حقگو

و ایضا کلام حق! یا حق…

علی

دیگه …به آزمون زبان هم رسیده!
از مالیات روی فیش ها, کارای بانکی و عوارض خروج …
جای بسی تاسف 🙁
برای آزمون روتین زبان که همه جای دنیا برگزار می شه, باید یک میلیون باید پرداخت بکنیم

کیوان

دیگه واقعا شورش رو دراوردند

Ghazale

دیگه گرونی واسه ملت عادی شده

sara

شوخی میکنیدددددددددددددددددددددد؟؟؟؟

شقایق

ای بابا

میلاد

هر دم از این باغ بری میرسد!

نظرات بسته شده‌اند.