تجربیات داوطلبان آزمون آزمایشی آیلتس آفرینش

15
9502
examinee comments

همانطور که میدانید پس از ده سال برگزاری مستمر آزمونهای آزمایشی آیلتس توسط آفرینش، از ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، سری قبلی سئوالات آزمونهای آزمایشی آفرینش به سری جدید استاندارد، انحصاری، دیده نشده و انحصاری آفرینش تغییر پیدا کرده است.

آفرینش از داوطلبان شرکت کننده در آزمونهای آزمایشی خود درخواست میکند، تا تجربیات خود را در خصوص نحوه برگزاری آزمون آفرینش را در همین صفحه در بخش کامنت ها و با توجه به آیتمهای زیر به اشتراک بگذارند:

 1. سطح کیفی سئوالات (از لحاظ سختی و استاندارد بودن)
 2. نحوه نمرده دهی در مهارتهای Speaking و Writing آزمون IELTS
 3. کیفیت تجهیزات صوتی (هدفونها) در برگزاری سکشن Listening
 4. نحوه برخورد پرسنل اجرایی آفرینش در سالن برگزاری آزمون
 5. شروع به موقع آزمون رأس ساعت مقرر
 6. کیفیت محل برگزاری آزمون آزمایشی آفرینش (در حال حاضر دانشگاه بین المللی خاتم)
 7. امکانات رفاهی حین برگزاری آزمون
 8. نحوه برخورد Examiner حین برگزاری Interview آزمون Speaking
 9. میزان تسلط و نوع لهجه Examiner ها در Interview آزمون Speaking
 10. کیفیت و نحوه پاسخگویی (راهنمایی های) تلفنی، آنلاین و حضوری، قبل و بعد از آزمون
 11. سرعت ارائه نتایج آزمون IELTS و کارنامه
 12. آسان بودن مراحل ثبت نام آزمون

 

آفرینش در اینستاگرام

اشتراک در این دیدگاه
اطلاع‌رسانی
15 دیدگاه‌
Inline Feedbacks
مشاهده تمام دیدگاه‌ها

سلام.
من اولین بار بود که تو آزمون ماک آفرینش شرکت میکردم. آزمون تحلیل اکادمیک.
به طور خلاصه نکات مثبت و منفی رو مینویسم:
+نکات مثبت:
*نظم و ترتیب
*کیفیت برگزاری و سوالات
*امکان رزرو آنلاین و بازه مناسب تعیین زمان مصاحبه اسپیکینگ

-نکات منفی:
*درسته که ازمون اصلی دو روز هست ولی توی ماک بهتره که آزمون اسپیکینگ و اصلی تو یه روز برگزار بشه(لااقل یکی دو هفته یبار). اینطوری بچه های شهرستانی خیلی راحت تر و کم خرج تر میتونن تو آزمون شرکت کنن.
*یکم مسیر آموزشگاه و دانشگاه خاتم مترو خور یا بی ار تی خور نیست.

من دیروز آزمون ماک 10 آبان 1398 رو شرکت کردم. جواب این آزمون ماک که سه شنبه بیاد زیر همین کامنت ارسال میکنم. شب قبلش تو خونه آزمون اول از کتاب ielts cambridge سری 10 رو دادم و لیسننینگ و ریدینگ به ترتیب 7 و 7.5 شدم. چهارتا آزمون کتاب شماره 9 رو هم که داده بودم لیستنینگ و ریدینگ ام بستگی به موضوعات از 7 تا 8.5 بالا پایین میشد.البته توی ریدینگ آزمون دیروز یه جا خراب کردم که وقت از دست دادم و نمره ام رو پایین میاره که تا سه شنبه صبر کنم ببینم چی میشه. 6… ادامه دیدگاه »

من شهریور ماک تحلیلی آفرینش رو دادم. نتایج : L: 8.5 , R: 9 , W: 6 نظم برگزاری و برخورد کارکنان خیلی خوب بود. رفت و آمد تو یه ربع آخر مونده به آزمون ندیدم و آرامش حکمفرما بود. فقط با اینکه چندین بار قبل از ورود به جلسه و قبل از شروع ازمون تاکید کردن که موبایل ها رو خاموش کنید باز هم یه نفر ادم بی فکر موبایلش رو روشن گذاشته بود زیر صندلی. با اینکه سایلنت بود ولی زنگ خوردنش رو من میدیدم و یه کم حواسمو پرت کرد. شاید بهتر باشه مثل دین و دانش… ادامه دیدگاه »

من 22 شهریور اولین ماک ایلتس در موسسه آفرینش داشتم. همه چی خیلی مرتب و بسیار عالی بود. برخورد پرسنل، نظم برگزاری… همه چی در حد استاندارد. برای اسپکینگ هم یه ده دقیقه ایی معطل شدم که از نظر من مشکلی نبود. اگزمینر اسپکینگم هم یه آقای بسیار خوش برخوردی بودن که هرچی استرس داشتم، رفت و خیلی راحت بودم. فقط نمیدونم این طر تصحیح و نمره دادنا چقد به ازمون اصلی نزدیکه آخه من ریدینگ و لیسنیگ رو خیلی بد دادم ولی شدم 5.5 در صورتی که فک میکردم در حد 3 و 4 بشم. ولی رایتینگ و اسپکینگمو… ادامه دیدگاه »

سلام
یک سوال داشتم نمرات اخذ شده توی ماک چقدر به واقعیت نزدیکه؟یعنی نتایج آیلتس هم به دور از اتفاقات احتمالی مطابق با همین نمره های ماک هست؟

سلام به نظرتون برای آزمون تععین سطح چه منابعی رو مطالعه کنیم؟کسایی که شرکت کردند میشه یکم از تجربیاتشون بگن؟ممنونم❤

سلام،
در صورتی که برای روز جلسه آزمون کتبی آدم مریض بشه، چه باید کرد و چه حد مریضی باعث میشه که امکان کنسل کردن آزمون و برگشت وجه یا جابجایی باشه
تشکر

من بار اول در موسسه آفرینش، بار دوم در موسسه ‌پروشات و بار آخر هم در ایرسافام آزمون ماک دادم. آفرینش و ‌پروشات نظم و جدیت خوبی داشتند، مخصوصا ‌پروشات که شرایط آزمون اصلی رو‌کاملا شبیه سازی کرده بود. ولی ایرسافام کاملا بچه بازی بود، یعنی انگار که صاحب نداره، زمان برگزاری آزمون آقایی که نقش راهنما رو داشتند میکروفون بدست از لابه لای صندلی ها راه میرفت و صحبت می‌کرد. سبک سوالات در ریدینگ و لیستنینگ کاملا متفاوت از آزمونهای اصلی بود و برخلاف اینکه میگفتند سوالات خریداری شده و من فکر می‌کنم خودشون طراحی کرده بودند، چون بعنوان… ادامه دیدگاه »

من اولین هفته گذشته (۱۱ اسفند ۹۶) توی این موسسه آزمون دادم. از نظر نظم برگزاری قابل قبول بود و هم اینترویو و هم آزمون اصلی راس ساعت مقرر شروع شدن. برخورد اگزمینر برای اینترویو خوب بود و ایشون بلافاصله بعد از اینترویو نمره من رو هم گفتن که با نمرات قبلی در سایر موسسات همخوانی داشت. در خصوص سؤالات آزمون به نظرم اسپیکینگ خوب و استاندارد بود اما با توجه به اینکه تجربه زیادی در خصوص متن های ریدینگ آیتلس دارم با اطمینان کامل میگم که سؤالات ریدینگ فوق العاده سخت و غیراستاندارد بود. در خصوص تصحیح رایتینگشون هم… ادامه دیدگاه »

من تا حالا توو سه مرحله آزمون آزمایشی آفرینش شرکت کردم .
محک بسیار خوبی برام بود به خصوص که آزمون هام تحلیلی بودند و کامنت های سازنده ای دریافت کردم از ممتحنین.
شرایط برگزاری عالی بود و معطلی ای برای اسپیکینگ برا من پیش نیومد.
بازهم شرکت می کنم در آزمون ها تا به نمره ی مطلوبم برسم و برای آزمون اصلی آمادگی لازمو داشته باشم.
موفق باشید.

من در د. آزم.ن ۳۱ شهریور و ۱۲ آبان شرکت کردم . هر دو دارای نظم بسیار عالی بود . کمی برای اسپیکینگ معطل شدم حد.د نیم ساعت . برخورد اگزمینر خوب بود .
تحلیل ها عالی بودند و سوالات استاندارد بودند
آزمون ۳۱ شهریور همه چیزش خوب بود .
نمرات هم کاملا قابل قبول بودند .

من روز جمعه برای اولین در آزمون آزمایشی آیلتس شرکت کردم. محک بسیار خوبی بود. نظم جلسه، برخورد مسئولان و شرایط برگزاری بسیار عالی و حرفه ای بود.

نظم و محل برگزاری ازمون در دانشگاه خاتم عالی بود. کیفیت هدفونها هم که فوق العاده بود
از نظر من افرینش باید برای ازمون اسپیکینگ ترتیبی رو اتخاذ بده که نظم بیشتری برقرار بشه. معطلی کمی زیاد هست.
سطح سوالات هم به نظر من کاااااملا استاندارد بود. در کل خیلی راضی هستم.

سطح کیفی آزمون ۲۰ مرداد کاملا استاندارد بود. امیدوارم مانند سطح استاندارد سوالات، نمره دهی هم استاندارد باشه

سلام. من در آزمون ۲۰ مرداد آفرینش شرکت کردم. و همنطور در ۲ آزمون قبلی آفرینش هم شرکت کرده بود. سطح سختی سوالات این سری رو شخصا دقیقا مشابه با آزمون اصلی آیلتس میدونم. آزمونهای قبلی آفرینش در برخی از سکشنها مثل Reading به نظرم دشوار تر از آزمون اصلی بود. اما در این آزمون که سری جدید سوالها بود، به نظرم با یک آزمون کاملا استاندارد سر و کار داشتیم.
نظم سازمانی آفرینش در برگزاری هم عالی بود. هنوز نتیجه نیومده که نظری بدم در خصوص نمره دهی