کلاس‌های حضوری و آنلاین آیلتس آفرینش

جهت مشاهده برنامه کلاسهای آفرینش بر روی منوی پایین صفحه کلیک فرمایید. همچنین جهت کسب اطلاعات در خصوص سایر دوره های آموزشی آفرینش نظیر کلاسهای خصوصی، نیمه خصوصی و تربیت مدرس IELTS، بر روی تب های بالای صفحه کلیک نمایید.

مشخصات کلاسهای خصوصی IELTS آفرینش:

طول دوره: با توجه به زمان درخواستی زبان آموز

تعداد جلسات طی دوره: بر حسب نیاز زبان آموز

روزها و ساعات برگزاری کلاس: به انتخاب زبان آموز

مدت زمان هر جلسه: ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه

شهریه کلاس‌های خصوصی ۱ نفره:

Fundamental خصوصی: ۲۷۰ هزار تومان

Pre IELTS خصوصی: ۳۳۰ هزار تومان

IELTS خصوصی: ۳۹۰ هزار تومان

 

توضیح: زبان آموزان گرامی می توانند روزهای شنبه تا پنچ شنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۴ جهت هماهنگی برای ثبت نام دوره های خصوصی با آفرینش تماس حاصل نموده و یا به صورت حضوری به آفرینش مراجعه نمایند. [نشانی و شماره تماس]

در آزمون تعیین سطح به دفعات با زبان آموزانی مواجه می شویم که پس از سالیان متمادی شرکت در دوره های متفاوت مکالمه زبان انگلیسی کماکان در آنچه ما تحت عنوان “دانش آزمونی” از آن یاد می کنیم با مشکلات عدیده مواجه هستند!

“دانش آزمونی” چیست ؟

آزمون IELTS ترکیبی است از سنجش زبان آموز در موارد متفاوت شامل: دانش زبان انگلیسی، توانایی تبدیل دانسته های بالقوه به بالفعل، هوشیاری، ضریب هوشی، سرعت انتقال، حضور ذهن، مدیریت زمان و مدیریت استرس؛ بله بسیار دشوار تر از آنچه تصور می کردید؛ سالادی مرکب از انواع دانش و مهارت! حال به بررسی علمی دلیل عدم موفقیت فارغ التحصیلان دوره های مکالمه در آزمون IELTS می پردازیم:

به سراغ یک کلاس مکالمه “استاندارد” در یک موسسه ” معتبر” میرویم. مراحل را با هم مرور می کنیم : تعیین سطح، قرار گرفتن در یکی از سطوح چندگانه – که تعداد آن هم کم نیست – و مسیری که پیمودنش با نگاهی خوشبینانه حداقل ۲ سال طول می کشد.

نتیجه اول: کلاسهای مکالمه برای افرادی که با هدف شرکت در آزمون IELTS آموزش زبان را آغاز می نمایند بسیار “طولانی مدت ” هستند.

حال به بررسی محتوا می پردازیم: بی شک کتابهایی مانند New interchange, Headway, True to Life, Top Notch و … حاصل تلاش اساتید برجسته و کارشناسان متبحر در امر آموزش هستند. قبل از هر چیز تأکید می نماییم که هدف نویسنده این مطلب نقد آموزشی این منابع ارزشمند نیست. انگیزه نگارش این مقاله بررسی تاثیر محتوی این کتب بر بازدهی زبان آموزان در آزمونهای بین المللی است. با نگاهی اجمالی به وب سایت کمبریج ناشر کتب Interchange می توان اهم مفاد آمورشی را بدین ترتیب شرح داد : نگاهی مو شکافانه بر مهارتهای شفاهی، آموزش اصطلاحات محاوره ای، درک فرهنگ انگلیسی و کاربرد آن در بکارگیری این زبان، تقویت مهارت شنیداری در حوزه موارد کابردی زبان انگلیسی به صورت خود آموز و تفهیم گرامر در زمینه های ارتباطی. با در نظر گرفتن آنچه در آزمون IELTS مورد سنجش قرار می گیرد به وضوح می توان پیش بینی کرد:

۱- IELTS در تمامی مهارت های چهارگانه مورد ارزیابی قرار می گیرند. ( چیزی بیش از مکالمه و مهارت های برقراری ارتباط )

۲- از آنجاییکه در IELTS دستور زبان شامل مواردی مشخص و از پیش تعیین شده است یادگیری گرامر آنهم به صورت جزء به جزء مساوی است با اتلاف وقت

۳- در کلاسهای مکالمه ” زمان ” و مدیریت آن در آزمون هرگز مورد بررسی قرار نمی گیرند. به عنوان مثال خواندن یک متن شاید در نگاه اول ساده به نظر آید ولی هنگامی که قرار بر خواندن همان متن ظرف ۲۰ دقیقه باشد شرایط به کل مورد تغییر قرار خواهد گرفت.

نتیجه دوم: بیش از نیمی از آنچه در کلاسهای مکالمه فرا گرفته می شود، در حیطه موارد کاربردی IELTS قرار نمی گیرند.

راه حل چیست؟!

متخصصین آموزشی خانه آیلتس آفرینش با هدف تدوین نظامی جامع که پاسخگوی نیازهای داوطلبین IELTS از سطوح مبتدی تا پیشرفته باشد ، دست به طراحی دوره ای فراگیر با هدف شرکت در آزمون IELTS زده اند. ماحصل این تلاش گزیده ای است از زبان انگلیسی با رویکردی کاملا هدفمند : ” یادگیری آنچه در IELTS مورد نیاز است، نه بیشتر ! ”

در این دوره لغات، دستور زبان و تمامی مهارت ها طبق آنچه در IELTS مورد سنجش قرار می گیرند تدریس می شوند. حاصل، دوره ای است برای تمامی سطوح به طول ۹ ماه از مبتدی تا IELTS

دوره تربیت مدرس حرفه ای IELTS
خانه آیلتس آفرینش در نظر دارد با هدف ارائه آموزش تخصصی به اساتید زبانی که تجربه تدریس دوره های آمادگی آیلتس را ندارند و نیز تربیت اساتید توانمند آیلتس برای همکاری در این مرکز، برای اولین بار تجربیات حرفه ای خود را توسط مدیریت آموزش موسسه آفرینش در اختیار علاقه مندان قرار دهد. بدین منظور دوره حرفه ای آموزش مدرس IELTS با شرایط و ویژگی های زیر طراحی گردید:

۱) محتوای کارگاه:

· آشنایی کامل با آزمون آیلتس و پاسخگویی به سوالات رایج زبان آموزان در مورد آزمون

· تدریس عملی انواع سوالات بخش listening و reading جهت آشناسازی اساتید با شیوه تدریس آنها

· آشنایی با انواع چالش های ذهنی در پاسخگویی هر نوع سوال و ارائه راهکارهای عملی برای حل آنها

· آشنایی با انواع essay و ساختار نگارشی آنها

· ارائه راهکارهای عملی برای ارتقای سطح مهارت essay writing با توجه به مولفه های ارزیابی

· آشنایی با اصول نگارش بخش اول writing و تشریح انواع آنها

· آشنایی با اصول نامه نگاری برای متقاضیان آزمون آیلتس general

· آشنایی با بخش های آزمون speaking و انواع سوالات رایج در هر بخش

· ارائه راهکارهای عملی برای ارتقای سطح مهارت speaking با توجه به مولفه های ارزیابی

· چگونگی برانامه ریزی هدف محور برای کسب نمره مورد نظر در دوره های آموزشی کوتاه مدت

در کنار این آموزش ها، برخی از اصول کلی تدریس با توجه به فضای دوره های آموزش آیلتس تشریح خواهد شد. این اصول به این شرح هستند:

· مدیریت کلاس و روشهای شروع کلاس برای براقراری ارتباط موثر با زبان آموزان

· روشهای نظارت بر فعالیت های گروه

· روشهای ارائه بازخورد پس از فعالیت های کلاسی

· روشهای بازخورد دادن به اشتباهات کلامی زبان آموزان

· روشهای بازخورد دادن به اشتباهات نگارشی

· برنامه ریزی جلسات و نحوه طراحی طرح درس

۲) مخاطبان این دوره کسانی هستند که پس از شرکت در آزمون تعین سطح آفرینش حداقل نمره ۶ (معادل ۷ در آزمون اصلی) را در تمام مهارتها کسب کنند.

۳) بهترین های هر دوره پس از ارزیابی از طریق ارائه های نمایشی برای تدریس در موسسه خانه آیلتس آفرینش انتخاب می شوند. برای این افراد علاوه بر دوره آموزشی فعلی چند جلسه آموزشی رایگان جهت آشنایی با نحوه تدریس کتب موسسه نیز برگزار خواهد شد.

۴) تمامی متقاضیان در پایان دوره گواهی حضور در کارگاه آموزش مدرس آیلتس را از خانه آیلتس آفرینش دریافت خواهند کرد.